Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Nájdite na partnerovom tele všetky erotogénne zóny!

9.február 2023
Nájdite na partnerovom tele všetky erotogénne zóny!

Chcete vedieť, ako uspokojiť partnera stimuláciou jeho erotogénnych zón? Ste na správnom mieste. Povieme vám, kde takú erotickú zónu na partnerovom tele nájsť a akým spôsobom jej venovať svoju pozornosť. Tak poďme na to!

Pre začiatok vám prinášame prívetivú definíciu: erotogénne zóny sú oblasti po celom našom tele (napríklad uši alebo brucho), ktoré sa môžu zdať nevinné, ale ktoré nás môžu úplne vzrušiť a pri najmenšom dotyku nám spôsobiť mravčenie a zimomriavky. To preto, že sú citlivé a nájdeme v nich nervové zakončenia, čo oboje znamená, že môžu vyvolať vzrušenie. Takže v podstate sú vaše erotogénne zóny pekné horúce...

Erotogénne zóny sú záhadné

Erotogénne zóny každého človeka sú jedinečné a súčasťou objavovania vašej sexuality je prísť na to, ktoré malé zákutia vášho tela vás pri láskaní rozvášnia. Rovnako tak, ak chcete byť niekomu dobrým milencom, vážne sa oplatí zistiť, aké sú jeho erotogénne zóny, a venovať všetkým týmto sladkým miestam toľko potrebnú starostlivosť, kedykoľvek ste spolu v spálni.

Odborníčka na sex a vzťahy Annabelle Knight hovorí, že každý človek má viac ako 20 erotogénnych zón – niektoré bežné, iné menej známe. Ale predovšetkým existuje množstvo spôsobov, ako každú z nich vzrušiť. Tu je návod, ako...

Ženské erotogénne zóny

Klitoris

Poďme diskutovať. Klitoris je často najviac podceňovanou erotogénnou zónou, napriek tomu je pravdepodobne najdôležitejšia. Jeho jedinou funkciou je erotické potešenie, pričom iba jeho špička obsahuje 8 000 nervových zakončení. Nie je teda prekvapením, že je neuveriteľne citlivý na dotyk. Vzhľadom na túto vysokú citlivosť je často dobrým východiskovým bodom jemná stimulácia, či už jazykom, lubrikovaným prstom alebo erotickou hračkou. Annabelle uvádza, že tri štvrtiny žien nemôžu dosiahnuť orgazmus pri penetračnom sexe bez stimulácie klitorisu. Takže ho neignorujte a nezabudnite na lubrikant!

Vagína

Slovo vagína sa často používa ako označenie pre to, čo je v skutočnosti vulva (vonkajšie pohlavné orgány). Jedná sa ale iba o vnútornú pohlavnú zónu, ktorá sa často sama lubrikuje a obsahuje množstvo nervových zakončení, ktoré je možné pri penetrácii stimulovať.

Bod G

Táto takzvaná erotogénna zóna sa údajne nachádza vo vnútri pošvy, pri prednej stene, a počas penetrácie môže byť jej stimulácia príjemná. Annabelle hovorí: "Pri stimulácii môže bod G viesť k silnému sexuálnemu vzrušeniu, silným orgazmom a potenciálnej ženskej ejakulácii."

Mužské erotogénne zóny

Penis

Najcitlivejšou časťou penisu je žaluď, ktorý má 4 000 nervových zakončení. Stimulácia je často intenzívnejšia, pokiaľ je zapojená lubrikácia – alebo masturbačná erotická hračka, ako je napríklad Tenga Egg.

Frenulum

Frenulum alebo uzdička sa nachádza medzi penisom a žaluďom, je elastický kúsok kože, ktorý je hlavným spúšťačom orgazmov.

Predkožka

U tých, ktorí majú neobrezaný penis, predkožka kryje koniec penisu a pri stimulácii zvyšuje rozkoš.

Šourek a semenníky

Knight uvádza, že táto erotogénna zóna má podobný počet nervových zakončení ako vagína a dobre reaguje na držanie v dlani, saní a lízaní.

Prostata

Táto časť mužského tela sa nachádza pri koreni penisu a je možné ju stimulovať cez análny otvor pomocou análneho prstenia alebo análnej erotickej hračky. Annabelle hovorí, že sa obvykle opisuje ako mužský bod G a môže spôsobiť silné orgazmy. Odporúča stimulovať ju prstom, ale niekedy býva zložité túto erotogénnu zónu nájsť.

Erotogénne zóny mužov, žien a osôb všetkých pohlaví a rodov

Análny otvor

Toto miesto bohaté na nervové zakončenia, kde dochádza k análnym hrám, sa samo nelubrikuje, preto sa pri stimulácii tejto oblasti prstom, penisom alebo hračkou veľmi odporúča lubrikant.

Perineum

Toto miesto sa nachádza medzi konečníkom a vagínou alebo konečníkom a mieškom. Je to mimoriadne príjemné miesto a je možné ho stimulovať jemným trením alebo tlakom.

Bradavky

Stimulácia bradaviek vašej partnerky sa môže zdať úplne zrejmá, ale čo už tak zrejmé byť nemusí, je to, prečo to funguje alebo ako to robiť správne. Podľa Annabelle môže až 29 % žien dosiahnuť orgazmus iba hrátkami s bradavkami. Je to tiež citlivé miesto pre mužov aj pre iné pohlavia. Navrhuje, aby ste k tejto konkrétnej časti tela pristupovali jemne, s ľahkým saním, fúkaním, okusovaním a/alebo cvrnkaním, aby ste vzbudili rozkoš.

Bradavky patria medzi najcitlivejšie erotogénne zóny

Pupok

Táto časť tela je obzvlášť vzrušujúca, pretože sa nachádza v blízkosti genitálií, takže je ideálna pre predohru, kedy chcete partnera dráždiť a nechať ho čakať, pokiaľ sa rozhodnete prejsť nižšie. Knight hovorí: "Jazykom, končekmi prstov alebo dokonca pierkom obkresľujte kruhy okolo pupku. Je to skvelé miesto pre hrátky s teplotou, takže pokiaľ partnerku vzrušuje táto predstava, jemne jej do pupku vhoďte kocku ľadu."

Krk

Bozky na krk, lízanie, sanie, ľahké dotyky, škrtenie - táto oblasť je obľúbená. Predná aj zadná časť krku sa dobre hodí na stimuláciu, najmä preto, že zadná časť krku má vysoký počet nervových zakončení. Krk je tiež jednoduchou prvou voľbou, ak chcete stimulovať dve miesta naraz.

Uši

Vnútri uší sa nachádzajú stovky zmyslových receptorov, čo vysvetľuje, prečo môže byť pohladenie jemným jazykom uspokojivé.

Pery

Pery obsahujú citlivé nervové zakončenia, čo je dôvod, prečo bozkávanie môže skutočne vyvolať vzrušenie. Annabelle uvádza, že najmenšie utretie sa o pery vysiela do mozgu veľa informácií. Či už sa jedná o pomalé, vášnivé bozkávanie, alebo hladné a intenzívne, táto časť tela je zásadná.

Spodná časť chrbta

Spodná časť chrbta je spojená s panvou, a preto je táto oblasť obzvlášť citlivá na dotyk. Annabelle partnerom radí: "Šteklite túto oblasť pierkom alebo perami a jazykom."

Ruky a končeky prstov

Končeky prstov a dlane patria k najcitlivejším častiam tela. Pre stimuláciu Annabelle radí: "Položte svoju ruku pod partnerovu dlaň dlaňou nahor a šteklite ho ukazovákom na dlani."

Vnútorná strana stehien

Keďže je táto oblasť tak blízko genitáliám, je celkom jasné, prečo je vysoko zmyselným miestom na tele. Pre stimuláciu túto oblasť jemne fúkajte, olizujte alebo po nej prechádzajte prstami.

Chodidlá

Všetci sme počuli o termíne foot fetish, ale táto erotogénna zóna je pre každého. Annabelle hovorí, že tlakové body na spodnej strane chodidiel môžu pri dotyku zvýšiť prietok krvi a spôsobiť pocity vzrušenia.

Menej známe erotogénne zóny

Vlasová pokožka

Prechádzanie rukami po vlasoch druhej osoby môže byť veľmi intímne, a to preto, že pokožka hlavy obsahuje početné nervové zakončenia. Pre zvýšenie rozkoše prechádzajte nechtami po pokožke hlavy svojho partnera a pre väčší bonus mu jemne prechádzajte aj cez uši a nad krkom.

Mozog

Mozog je zodpovedný za riadenie toho, ako telo reaguje na stimuláciu erotogénnych zón, takže aj keď ho pri sexuálnej aktivite možno príliš neberiete do úvahy, je to najdôležitejšia časť tela.

Chrbtica

Stimulácia chrbtice, ktorú Annabelle opisuje ako "jednu z najviac podceňovaných a ignorovaných erotogénnych zón", môže prebiehať v rade polôh. Navrhuje vyvíjať tlak ťahaním prsta po dĺžke chrbtice.

Oči

Možno nie úplne menej známa, ale pre mnoho ľudí rozhodne nie taká zrejmá erotogénna zóna. Práve tu môže dotýkanie sa, zatiaľ čo sa váš partner pozerá, alebo dokonca neochvejný očný kontakt skutočne vyvolať sexuálne potešenie a zintenzívniť zážitok.

Podkolenná jamka

Zaradenie tejto časti tela do predohry alebo celkovej stimulácie sa môže zdať zvláštne, ale je to veľmi citlivá oblasť a pre niektorých ľudí šteklivá. Pri zahájení masáže celého tela venujte zadnej strane kolien svojho partnera zvláštnu pozornosť.

Členky

Keď sa v spálni zapoja nohy, prvou myšlienkou môže byť olizovanie partnerových prstov, ale vnútorná a vonkajšia strana členka sú citlivé oblasti, ktoré by sa nemali zanedbávať. Členky obsahujú nervové zakončenia, ktoré sú prepojené s genitáliami a dobre reagujú na ľahké dotyky.

Priveďte partnera k orgazmu stimuláciou všetkých erotogénnych zón, vrátane tých zabúdaných

Kľúčna kosť

Rozhodne podceňovaná časť tela, koža pokrývajúca kľúčnu kosť je veľmi tenká a citlivá. Jemné bozky alebo dokonca sledovanie tejto oblasti prstom môžu byť pre partnera zmyselné.

Vnútorná strana zápästia

Vnútorné zápästie je domovom pulzného bodu a Annabelle hovorí, že táto oblasť dobre reaguje na jemné láskanie končekmi prstov.

Vnútorné strany paží a podpazušia

Podpazušie nebýva často považované za sexy, ale dajte mu šancu. Pretože väčšina z nás reaguje na šteklenie a táto oblasť je citlivá, môže pri správnom tlaku poslúžiť ako erotický zážitok. Začnite tým, že partnerovi prejdete prstami po paži od zápästia až do podpazušia.

5 tipov pre hrátky s bradavkami

Bradavky (a prsia) sú jedinečné a úžasné veci. Ale pokiaľ ide o spálňu, nie sú tu len preto, aby sa postavili a vyzerali super sexy, to nie. Pri sexe sú často prehliadané, a to by malo byť trestné, pretože môžu poskytnúť toľko radosti, dokonca viesť k bradavkovým orgazmom.

Bradavky prekypujú nervovými zakončeniami, sú to dve najcitlivejšie a najreaktívnejšie časti tela. Preto sa oplatí venovať im počas predohry a sexu trochu viac pozornosti a experimentovať s nimi. Keď sme vzrušení, naplnia sa krvou a znesú tým silnejšiu stimuláciu, čím bližšie sme orgazmu. Keďže sme samozrejme každý iný a naše telá majú úplne odlišné prahy citlivosti, je vždy najlepšie začať s hrátkami s bradavkami pomaly a postupne zvyšovať intenzitu.

Na začiatok odborníčka na sex a vzťahy z Lovehoney Annabelle Knight poskytla päť tipov, ako posunúť hrátky s bradavkami na vyššiu úroveň.

Všetko je to o akcii s jazykom

"Jazyk sa ľahko stane vašim najväčším priateľom, pokiaľ ide o hrátky s bradavkami," začína Annabelle. "Hra s bradavkami je ako cunnilingus. Musíte nájsť tú správnu rýchlosť, tlak a pohyby."

Annabelle vysvetľuje, že na lízanie areoly (pigmentovanej kože okolo bradavky) existujú rôzne triky. Hovorí, že treba začať obkresľovať malé krúžky okolo bradavky a potom prejsť do pomalého mrskania jazykom. Ak chcete pokryť väčšiu plochu bradavky, jednoducho použite plochú časť jazyka. A nezabudnite venovať pozornosť obom bradavkám.

Experimentovanie s teplotami

Pridanie ľadu je geniálny spôsob, ako vyvolať mrazenie po celom tele a spôsobiť okamžitú erekciu bradaviek. "Skúste experimentovať aj s vyššími teplotami," hovorí Annabelle. "Kvapanie teplejšieho vosku zo sviečok na bradavky môže hrátky s bradavkami naozaj vylepšiť." Vosk zo sviečok nie je nič pre vás? Možno skúste teplú vodu alebo fúkanie bližšie k bradavkám, aby ste sa zahriali dychom. Fúkanie ďalej so silnejším výdychom zase bude bradavky ovievať chladnejší vánok.

Satie bradaviek

Jemné rytmické sanie bradaviek môže urobiť svoje, ale Annabelle odporúča experimentovať s prísavkami na bradavky. "Sú báječným spôsobom, ako dočasne získať väčšie a citlivejšie bradavky," vysvetľuje. "Prísavky na bradavky, známe tiež ako pumpy alebo vákuové odsávačky, fungujú ako malé ústa, ktoré jemne zvyšujú prietok krvi a spôsobujú, že bradavky sú prekrvenejšie." Zábava začína, keď ich zložíte - keď sú bradavky supercitlivé, prinútte partnera, aby ich stimuloval olizovaním, bozkávaním, cvrnkaním, jemným hryzením, čímkoľvek, čo vás vzrušuje.

Zvieranie alebo štiepanie bradaviek

Rovnako ako prísavky môžu svorky na bradavky zvýšiť prietok krvi a podporiť citlivosť – vidíte, že sa tu začína rysovať trend? Prietok krvi je pre citlivosť kľúčový. "Pri nosení vytvárajú na bradavke pocit podobný štiepeniu, ktorý môže byť v závislosti od zvoleného štýlu svorky od jemného až po veľmi intenzívne," hovorí Annabelle. Je jasné, že to nie je pre každého, najmä ak máte supercitlivé bradavky. Možno si pred veľkým nákupom svoriek trochu uľahčíte cestu jemným štiepaním prstami, aby ste zistili, či je to niečo, čo sa vám bude páčiť.

Annabelle pokračuje: "Naozajstná zábava prichádza po odstránení. Do oblasti sa nahrnie krv a bradavka sa stane ultra citlivou."

Použitie balzamov a gélov

V každej bradavke máte asi 800 nervových zakončení, čo je veľmi veľa. "Gély a balzamy obsahujú účinné látky, ktoré spôsobujú, že nervové zakončenia sú vnímavejšie na dotyk, a tým aj vnímavejšie na sexuálne vzrušenie," hovorí Annabelle.

Viete, ktoré sú vaše najcitlivejšie miesta na tele? Zistite to s partnerom na sexuálne hrátky z erotickej zoznamky!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.