Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sexuálne úchylky - 1. časť

12.november 2016
Sexuálne úchylky - 1. časť

Niektorí ľudia nás občas môžu prekvapiť svojimi chúťkami v sexuálnej oblasti. Viete, s akými zvláštnosťami sa môžete stretnúť?

Pre začiatok by bolo dobré si ujasniť, čo toto slovné spojenie vyjadruje. Pri slove "úchylka" sa každému asi totiž vybaví, že daný človek je "úchyl", teda pre spoločnosť nevhodný a je to nejaký "vyvrheľ", čo vo väčšine prípadov neplatí. Sexuálnym úchylkám sa inak hovorí tiež porucha voľby sexuálneho objektu, sexuálnej odchýlky, deviácie alebo aberácie. Všeobecne ide o takého človeka, ktorý je v sexuálnej alebo erotické oblasti "nenormálny" alebo s poruchou osobnosti. Kto ale posúdi, čo normálne je a čo nie je? Podľa môjho názoru, kým svojou úchylkou neobťažujú iných ľudí, ktorým by ich správanie mohlo vadiť, nie je dôvod ich súdiť. Prečítajte si v našom abecedne zoradenom zozname, s ktorými úchylkami sa môžete stretnúť. Niektoré sú naozaj veľmi zvláštne, iné nebudú žiadnym prekvapením, pretože ich ľudia majú v podvedomí.

Ablutofília - Sexuálne vzrušenie na základe horúcej kúpele alebo sprchy alebo pri ich predstave.

Agalmatofília- Títo ľudia sú sexuálne priťahovaní sochou, bábikou alebo iným objektom v tvare človeka. Niekedy s ním prevádzkujú aj sex, častejšie ale zostávajú len u predstáv. V najkrajnejšom prípade už dnes môže dôjsť aj na sobáš.

Akrotomofília - Taký človek sa vzruší pri pohľade na amputovanú končatinu (na zahojený pahýľ chýbajúcej končatiny).

Algolagnia - Sexuálna úchylka, pri ktorej človek potrebuje zažiť a cítiť bolesť. Patrí sem sadizmus aj masochizmus.

Amaurofília - Jedinca vzrušuje slepota a slepí ľudia alebo aspoň tí s páskou cez oči.

Antropofágia - Je v podstate forma kanibalizmu. Sexuálne vzrušenie antropofágikov pochádza z pojedania ľudského mäsa. Deviantom je úplne jedno, či ide o mäso z vlastného alebo cudzieho tela, živého alebo mŕtveho. Jedia sa hlavne genitálie a vnútorné orgány.

Autodermantofágia - Sexuálne motivované jedenie vlastnej kože.

Autofília - Milovanie seba samého (inak sa jej hovorí narcizmus).

Autonekrofília - Sexuálna túžba považovať sa za mŕtvolu a byť ako mŕtvola milovaný.

Autopedofília - Človek s touto úchylkou chce, aby sa s ním zaobchádzalo ako s malým dieťaťom. Nosí plienky, pocikáva sa a pod.

Bastinado (Baštonáda) - Forma mučenia, pri ktorej je obeť bitá cez chodidlá. Remeňom, palicou či dokonca trsom.

Belonefília - Človeka s touto úchylkou vzrušujú ostré hroty špendlíkov alebo napríklad piercingy.

Branding - Vypaľovanie veľmi vysokou teplotou z rozpáleného kovu, pálenie cigaretou alebo plameňom sviečky.

Brotofília - Je patologické preferovanie pohlavného styku pred výberom partnera podľa veku, primeraného biologického stavu a jeho spoločenského postavenia.

Censtrokrofília- Censtrokrofil sa nemôže zbaviť túžby tlačiť miešok na sklenenú tabuľu - napríklad na výklad obchodu alebo okienko prechádzajúceho auta. Vytvárajú sa tak dve chlpaté kolesá.

Cunilnictománia - Osoba postihnutá touto úchylkou sa nemôže nabažiť lízania ženského pohlavia.

Dakryfília - Je porucha voľby sexuálneho objektu, pri ktorej sa jedinec vzrušuje pri pohľade na plačúceho človeka. Dakryfil môže byť buď aktívny alebo pasívny. V prípade, že dakryfil vyvinul iniciatívu, aby vyvolal u obeti slzy, jedná sa o aktívny typ. Túto deviáciu delia odborníci tiež na psychologickú a sexuálnu formu. Tieto dve formy sa rozlišujú podľa prítomnosti alebo neprítomnosti sexuálneho podtextu. Psychická forma je typickejšia pre ženy a sexuálna pre mužov. V úlohách obetí sú tu však takmer výhradne ženy.

Defloračná mánia - Sexuálna úchylka, pri ktorej vzrušujú jedinca panny a má nutkavú potrebu zbaviť panenstva čo najväčší počet žien.

Dendrofília - Dendrofily sexuálne priťahujú a vzrušujú stromy a kríky.

Didaskalofília - Sexuálna náklonnosť žiakov k učiteľom a naopak.

Dippoldizmus - Sexuálneho vzrušenia dosiahnu jedinci pri týraní detí.

sexuálne úchylky

Dogging - Človek príde na zastrčené parkovisko a súloží s partnerkou (je v tom aj istá dávka exhibicionizmu).

Efebofília - Ide o sexuálnu náklonnosť homosexuálov alebo zrelých žien k mladíkom (náklonnosť k dievčatám je označovaná ako hebefília).

Elektrofília - Sexuálne ladená potreba využívať k vzrušeniu elektrostimulačné prístroje pripojené na erotogénne zóny alebo na pohlavné orgány. Prístroje spôsobujú stimuláciu od jemného šteklenia, cez brnenie až po značne bolestivé kŕče a šoky.

Ergofília - Zvláštne sexuálna úchylka, ktorá sa prejavuje pri pozorovaní iného človeka pri práci. Nemusí ísť vyložene o namáhavú prácu, ale napríklad aj o zručnosť, um a pod.

Erotografománia - Spočíva v písaní listov s erotickým alebo až perverzným obsahom, kedy pisateľa vzrušuje predstava situácie, ktorá sa bude odohrávať, až si adresát list bude čítať.

Exkrementofília - Je sexuálne vzrušenie vyvolané pomazáváním so svojimi či cudzími výkalmi.

Exofília - Úchylka, pri ktorej človeka vzrušuje predstava sexu s mimozemskými civilizáciami alebo inými neľudskými formami (roboti, nadprirodzené bytosti).

Flagelácia (flagelantizmus) - Ukrýva v sebe erotickú túžbu a vzrušenie navodenej bičovaním seba samého alebo tiež partnera.

Flatulofília - Niektoré ženy sa ešte po niekoľkých rokoch vzťahu boja, že si pred svojím partnerom "prdnú". Pred flatulofilmi by sa rozhodne nemuseli hanbiť. Ľudí s touto úchylkou totiž vzrušuje pach vetrov.

Folikulizmus - K uspokojeniu dochádza pri sledovaní žien, ktoré nafukujú alebo stláčajú gumové balóniky, pinkajú si s nimi alebo na nich sedia.

Footfetish - Záľuba v ženských nohách, či už sú bosé, s pančuchami alebo obuté.

Formikofília - Jedná sa o jednu z variant zoofílie, kedy všetok sexuálny záujem takto postihnutých ľudí sa sústreďuje na malé živočíchy, ako napríklad slimáky, žaby a najrôznejšie druhy hmyzu vrátane mravcov, ktoré si dotyčný prikladá na telo, najčastejšie okolo pohlavných orgánov.

Frotérizmus (Frotérstvo) - Sexuálna úchylka týkajúca prevažne mužov. Ide o takzvané trenie, kedy sa takto postihnutý otiera alebo dotýka ženy v preplnenom dopravnom prostriedku a to do tej doby, než dosiahne ejakulácie. Pri pristihnutí predstierajú, že sa ženy dotkli náhodou.

Gerontofília- Človeka vzrušujú starí ľudia (väčšinou tak 70+).

Gokkun - Podstatou je žena konzumujúca veľké množstvo spermií. Väčšinou ženy konzumujú mužské spermie, ale môžeme nájsť aj prípady, kedy ženy konzumujú konské či býčie spermie.

Helikofília - Ide o neschopnosť vykonať súlož s iným ako rovnako starým partnerom (vrstovníkom).

Hefefília - Je sexuálna vzrušivosť pri pohľade na určitú látku alebo dotýkanie sa jej (napr. zamat, tesil, hodváb a pod.)

Hierofília - Hierofilovia nie sú nároční, na uspokojenie im stačí svätý obrázok alebo soška svätého (majú blízko k homilofilom).

Hirsutofília - Vzrušuje ich ochĺpenie po celom tele partnera, hlavne v podpazuší a na intímnych miestach.

Homilofília - Sexuálna úchylka, pri ktorej si človek predstavuje sex počas omše či iného náboženského obradu.

Hybristofília - Túžba po človeku, ktorý spáchal nejaký zločin.

Chremastistofília - Človek postihnutý touto úchylkou sa vzruší, ak je okradnutý.

Iluzionizmus - Inak by sa dalo povedať oživenie pornočasopisov. V mieste, kde má modelka pohlavie, sa vystrihne otvor, ktorým muž prestrčí penis. Na druhej strane potom zúrivo onanuje.

Injektománia - Sexuálna úchylka spočívajúca v rozkoši zo vstrekovania kvapalín do tela. Poskytuje pohlavné vzrušenie ako tomu, kto injekcie dáva, tak tomu, kto ich prijíma.

Týmto výpočet sexuálnych úchyliek rozhodne nekončí, o ďalších sa dozviete v druhom diele článku.

O sexuálnych úchylkách, ale aj o iných veciach si môžete ísť porozprávať napríklad na sex zoznamku...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.