Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako na hygienu erotických hračiek?

31.marec 2022
Ako na hygienu erotických hračiek?

Keď si užívate pookrianie spôsobené blaženým vyvrcholením, čistenie erotickej hračky pravdepodobne nebude vašou hlavnou prioritou. Erotické hračky vám môžu priniesť veľké blaho, ale to neznamená, že ich zanedbáte z hľadiska riadneho čistenia a starostlivosti. V tomto článku sa budeme zaoberať všetkým, čo potrebujete vedieť o hygiene a starostlivosti o vaše milované erotické pomôcky, aby si užívali dlhý život a vy ste sa nemuseli báť infekcie.

Prečo je čistenie erotických hračiek dôležité?

Hrať sa s nečistenou erotickou hračkou, ktorá bola nesprávne skladovaná, je ako jesť zatúlanú mentolku, ktorá sa nejakú dobu váľala na dne kabelky - je lepkavá a pokrytá baktériami. Svoje erotické hračky by ste mali čistiť po každom použití, pretože použité, špinavé erotické hračky môžu hromadiť baktérie a prípadne spôsobovať infekcie. Môžu tiež zhromažďovať žmolky, prach a ďalšie nečistoty, ktoré vo svojom tele nechcete.

Je materiál vašej erotickej hračky porézny alebo neporézny?

Pri robení erotickej hračky je dôležité poznať materiál, z ktorého je vyrobená, aby ste vedeli, ako ju čistiť. Obvykle môžete materiál hračky určiť podľa obalu hračky. Pomohlo by však, keby ste aj napriek tomu boli ostražití pri hľadaní informácií. Kým teda prejdeme k jednotlivým tipom, tu je niekoľko pojmov, na ktoré by ste si mali dať pozor:

Porézny materiál

Porézne hračky môžu aj po vyčistení hromadiť baktérie vo vnútri (vrátane TPE alebo polyvinylchloridu - PVC). Ideálne je, keď sa vyhnete poréznym hračkám úplne. Bohužiaľ porézne erotické hračky stále existujú, pretože sú lacnejšie - ale tento sprievodca vás naučí aj to, ako sa starať o hračky, ktoré sú z porézneho materiálu.

Zoznam poréznych materiálov a návod, ako každý z nich čistiť:

PVC a vinyl: Na začiatok tento materiál umyte teplou vodou a mydlovou žinkou, potom utrite suchým uterákom do sucha. Skladujte v saténovom sáčku, ktorý nepúšťa vlákna, a umiestnite ho na chladné a suché miesto.

Koža: Najprv ju vyčistite na mieste vlhkou mydlovou handričkou. Môžete použiť čistiaci prostriedok na erotické pomôcky, ktorým navlhčíte handričku a potom ním hračku očistíte. Ďalej ju uložte na chladnom a suchom mieste. Najlepšie v saténovom sáčku a vyhnite sa skladovaniu v plaste.

Jelly rubber, Elastomer, Latex, Cyberskin: Tento materiál umyte vodou s izbovou teplotou a mydlovou žinkou. Potom tieto hračky skladujte jednotlivo v saténovom sáčku, ktorý nepúšťa vlákna. A vyhnite sa ich skladovaniu v plastovej nádobe.

Existuje niekoľko materiálov, z ktorých sú erotické hračky vyrobené

Neporézny materiál

Neporézne hračky nemajú otvory ako porézne hračky, takže je menej pravdepodobné, že sa v nich budú držať rôzne organizmy. Ale stále je dobré každú použitú hračku ihneď po použití očistiť, a to aj v prípade, že sa jedná o neporéznu erotickú hračku.

Tu sú uvedené bežné neporézne materiály erotických hračiek a spôsoby ich čistenia:

ABS plast: Môžete ho umyť vodou a jemným mydlom alebo čističom na erotické hračky. Dobre ho osušte a potom ho uložte jednotlivo do saténového vrecka.

Krištáľ a kameň: Tento materiál umyte v teplej vode a mydle. Potom osušte čistým uterákom a uložte do čistého vrecka.

Sklo, pyrex, silikón, nerezová oceľ: Pokiaľ je hračka elektrická, umyte ju čističom na erotické pomôcky alebo teplou vodou a mydlom. A pokiaľ hračka nie je motorizovaná, môžete vykonať uvedené kroky alebo ju vyvariť vo vode, pokiaľ chcete, aby bola dôkladne a hĺbkovo vyčistená. Potom hračku uložte samostatne do čistého vrecka alebo polstrovanej nádoby. Môžete tiež pridať vonkajšie čisté polstrovanie, aby ste ochránili sklenené pomôcky.

Používate na svoju erotickú hračku správny lubrikant?

Dlhá životnosť erotickej hračky záleží aj na použití správneho lubrikantu. Lubrikanty na vodnej báze sú ideálne na udržanie silikónových erotických hračiek v dobrej kondícii, pretože nedegradujú materiál.

Keď sa vydáte na nákup lubrikantov, nájdete tam najrôznejšie možnosti – ochutené, prírodné, hrejivé, mravčivé. S týmito lubrikantmi môže byť zábava, ale dávajte si pozor, aby ste sa pozreli aj na zloženie, a pri voľne predajných výrobkoch testujte hodnotu pH lakmusovými prúžkami (ako v hodinách prírodopisu).

Nižšie uvádzame rôzne druhy lubrikantov, ktoré môžete použiť, a materiály, ktoré sa k nim hodia:

  • Najbezpečnejšou stávkou na začiatok sú lubrikanty na vodnej báze, pretože tento typ lubrikantov je možné použiť pre všetky vaše sexuálne potreby: penetračný sex, masturbáciu aj erotické hračky. Lubrikanty na vodnej báze sú tiež ideálne spoločne s kondómami a silikónovými erotickými hračkami, pretože lubrikant neničí materiál. Tieto typy lubrikantov sa tiež veľmi ľahko čistia z prestieradiel a oblečenia a nezanechávajú škvrny.
  • Lubrikanty na báze silikónu by sa nemali používať so silikónovými erotickými hračkami, pretože môžu časom tento materiál narušiť. To však neznamená, že všetky erotické hračky sú s lubrikantmi na báze silikónu zakázané – existujú aj iné neporézne materiály, ktoré so silikónom dobre spolupracujú, ako je tvrdý plast, sklo a oceľ.
  • Lubrikačné gély na báze oleja poskytujú klzký pocit, ktorý vydrží dlhšie ako lubrikanty na báze vody. Sú tiež ideálne pre masturbáciu (rukami alebo hračkami), penetračný nechránený sex a vodné hrátky. Pretože sa však horšie odstraňujú, môžu lubrikanty na báze oleja taktiež degradovať materiál poréznych i neporéznych hračiek a môžu vytvárať mikroskopické dierky.

Uistite sa, že používate vhodný lubrikant v kombinácii s erotickými pomôckami

Zdravá vagína by si mala udržovať pH na úrovni 3,5 až 4,5, takže približne rovnakú hodnotu by mal mať aj lubrikant, ktorý používate. Čistenie erotických hračiek je skvelé, ale nemalo by zmysel, ak by ste zároveň neboli ostražití voči zložkám lubrikantu. Vždy teda venujte pozornosť uvedeným zložkám. Existuje niekoľko názvov, ktorým by ste sa mali vyhnúť, pretože môžu spôsobiť podráždenie alebo zápal:

  • glycerín
  • nonoxynol-9
  • petrolej
  • propylénglykol
  • chlórhexidín glukonát

10 tipov, ako čistiť a starať sa o erotické hračky

Tak sme sa vysporiadali s kľúčovými pojmami pri čistení erotických hračiek a teraz sa pustíme do tipov, ako ich čistiť a starať sa o ne.

Zistite, z akých materiálov je vaša erotická hračka vyrobená

Keď zakúpite erotickú hračku, mal by byť materiál uvedený na jej obale. Ak chcete teda zistiť, z akého materiálu sú vaše hračky vyrobené, pozrite sa na krabičku hračky alebo si to vyhľadajte na internete. Hneď na začiatku si uvedomte, že aj keď budete porézne erotické hračky čistiť, nemusia sa vám podariť úplne odstrániť všetky zárodky ako u neporéznych hračiek. A pokiaľ materiál nie je uvedený, považujte to za zlé znamenie a za to, že materiál nemusí byť bezpečný pre telo. Takýto výrobok radšej nepoužívajte.

Pred čistením vyberte batérie alebo odpojte erotickú hračku od siete

Častou chybou je zabudnúť vybrať elektronickú časť erotickej hračky. Aj keď je výrobok označený ako vodotesný, odporúčame vybrať batérie, aby ste zabránili korózii. Kyselina z batérií je totiž stále kyselinou a nie je dobré, keď sa dotkne vašej pokožky.

Pred každým použitím a po ňom ju umyte

V návode potom môžete najskôr skontrolovať, či je hračka vodotesná alebo odolná proti striekajúcej vode. Pokiaľ je teda materiál vodotesný, môžete ju bez obáv ľahko ponoriť do vody alebo umyť nad tečúcim kohútikom. Ak je odolná proti striekajúcej vode, môžete ju iba utrieť vlhkým uterákom alebo umyť určité miesta pod tečúcim kohútikom (vyhnite sa priehradkám batérií, tlačidlám a nabíjaciemu portu). Celkovo proces čistenia závisí predovšetkým od materiálu milostnej hračky.

Viete, akú starostlivosť vyžaduje vaša erotická pomôcka?

Hračku dobre osušte

Dobré osušenie hračky čistým uterákom je pri zaisťovaní čistoty hračky nutnosťou. Hračku utrite buď uterákom, alebo čistými obrúskami 2-3krát, aby ste zaistili suchosť.

Zvážte používanie kondómov (najmä pokiaľ hračky zdieľate)

Pri zdieľaní hračiek môžete pri každom použití použiť nový kondóm. To je skvelá vychytávka pre tých, ktorí neradi čistia erotické hračky, a je to tiež múdra voľba, ak zdieľate erotické hračky. Pokiaľ sa teda niekedy rozhodnete používať kondómy, uistite sa, že lubrikant, ktorý používate, nebude kondóm rozožierať (lubrikanty na báze oleja k tomu majú tendenciu).

Používajte čistiace prostriedky na erotické hračky

Majte po ruke čistič erotických hračiek, pretože je to rýchly a diskrétny spôsob, ako hračku dezinfikovať bez toho, aby ste poškodili jej materiál. A pokiaľ máte tak silný orgazmus, že po ňom nemáte motiváciu k pohybu, ušetríte si námahu. Špeciálny čistiaci prostriedok na erotické hračky môžete použiť na dôkladné umytie hračky, akonáhle sa vám podarí vstať.

Ak máte obmedzený rozpočet, použite jemné mydlo a vodu

Voľba jemného mydla a vody je tiež dobrou voľbou na čistenie erotickej hračky. Obzvlášť v prípade, že máte obmedzený rozpočet a nemôžete si dovoliť čistič erotických hračiek. Pre začiatok teda umyte hračku v čistej vode a mydle po dobu 10 až 20 sekúnd. A nakoniec sa uistite, že ste umyli miesta, ktoré sú na vašom tele najčastejšie používané, aby ste zaistili hĺbkové čistenie.

Zvážte obstaranie hračiek od dôveryhodných značiek

Zvážte nákup od dôveryhodných značiek, pretože tak máte istotu, že budete mať bezpečné a vysoko kvalitné výrobky. Pokiaľ máte v pláne nakupovať najlepšie erotické hračky, odporúčame sa poobzerať po nasledujúcich značkách: Lovense, Satisfyer, SVAKOM, Vibease, Womanizer, We-Vibe, VeDO a ROMP. Tieto značky ponúkajú špičkové vibrátory, prísavky na klitoris, dildá a mnoho ďalšieho.

Používajte erotické hračky podľa návodu

Keď si konečne zaobstaráte novú erotickú hračku, venujte čas prečítaniu jej návodu. Tiež sa zdržte používania domácich predmetov ako erotických hračiek.

Kondómy sú skvelým pomocníkom aj pre erotické pomôcky, pozor však na lubrikant

Hračky na sexuálne hrátky skladujte v čistote

Uloženie erotických hračiek jednotlivo do saténových sáčkov ich udrží mimo dosahu prachu alebo neznámych prvkov a tiež to zamedzí, aby sa vaša hračka nedostala do dosahu zvedavých očí a detí. Minimalizujete vystavenie nečistotám a prachu a zabránite kontaminácii od iných erotických hračiek.

Často kladené otázky ohľadom hygieny erotických hračiek a pomôcok

Čistenie erotických hračiek sa môže zdať ako jednoduchý proces, ale keď chcete zaistiť čistotu predmetov, ktoré vám pomáhajú dosiahnuť blažené vyvrcholenie, je potrebné sa toho veľa naučiť. Pokiaľ teda máte ešte ďalšie otázky, rozumieme vám! Pre ďalšie otázky týkajúce sa čistenia erotických hračiek máme nižšie často kladené otázky.

Môžem používať erotickú hračku so svojim partnerom?

Áno, ale nezabudnite, že tieto hračky by sa mali čistiť medzi každým sexuálnym aktom a medzi jednotlivými partnermi. Pre osoby, ktoré zdieľajú hračky s partnerom, by sa určite mali používať kondómy (na zakrytie hračiek falického tvaru). Je to preto, že aj keď svoje hračky starostlivo čistíte, stále existuje možnosť prenosu infekcie.

Aký je najlepší spôsob čistenia sexuálnych hračiek?

Najlepším spôsobom čistenia erotickej hračky je najprv spoznať materiál hračky a potom tomuto materiálu prispôsobiť spôsob čistenia. Pokiaľ je teda vaša erotická hračka vyrobená zo silikónu, skla, nerezovej ocele alebo gumy, umyte ich teplou vodou, mydlom alebo čistiacim prostriedkom na erotické hračky.

Môžem erotickú hračku používať hneď po vybalení z krabice?

To je častá otázka, ale odporúčame nepoužívať erotickú hračku priamo z obalu. Najlepšie je hračku vyčistiť hneď po jej prvom doručení. Rovnako ako u spodnej bielizne alebo podprsenky sa chcete uistiť, že je vaša erotická hračka úplne vyčistená, než sa dotkne vašej pokožky.

Ako zistím, z akého materiálu je hračka vyrobená?

Určenie materiálu hračky vám veľmi pomôže pri učení, ako ju čistiť, takže sa pozrite na krabičku hračky alebo si ju vyhľadajte na internete, aby ste zistili jej materiál. Hneď na začiatku si uvedomte, že aj keď budete čistiť porézne erotické hračky, nemusia sa vám podariť úplne odstrániť všetky zárodky ako u neporéznych hračiek.

Zistite o svojej erotickej pomôcke čo najviac informácií už pri nákupe

Ktoré materiály erotických hračiek sú najlepšie?

Erotické hračky sa vyrábajú z rôznych materiálov, ale pre začiatočníkov zostaňte pri jednoduchých. Vyberte si vibrátor vyrobený z lekárskeho silikónu, pretože lekárska kvalita znamená nemocničnú kvalitu. Tkanivá vagíny a vulvy sú vysoko savé a poréznejšie ako koža na väčšine ostatných častí tela, takže na ňu alebo do nej nechcete dávať žiadne materiály, ktoré nie sú prvotriedne.

Môžem použiť originálny obal svojej erotickej hračky?

Neodporúčame uchovávať hračku v krabičke, pretože by sa do nej z takého obalu mohli ešte dostať baktérie. Naopak môžete svoje hračky úplne uchrániť pred nepriaznivými vplyvmi pomocou saténového vrecka. Potom ich uložte na chladnom a suchom mieste pre maximálne bezpečné skladovanie.

Ako poznám, ktorá hračka je vodotesná?

Okolo tejto otázky panujú určité nejasnosti, pretože niektoré hračky uvádzajú, že sú „vodotesné“, zatiaľ čo majú na mysli „odolné proti striekajúcej vode“. Pokiaľ má hračka motor, obvykle ju nemožno úplne ponoriť do vody. Navyše pokiaľ je možné vašu erotickú hračku ponoriť do vody, bude v návode uvedené "ponoriteľná do vody". Pokiaľ si stále nie ste istí, môžete sa opýtať v obchode, kde ste ju zakúpili, alebo priamo výrobcu. Určite budú poznať odpoveď na vašu otázku.

Aký druh lubrikačného gélu zaobstarať, aby som zaistil/a dlhú životnosť svojej hračky?

Pri používaní silikónových erotických hračiek je najlepšie používať lubrikanty na vodnej báze. Silikónový lubrikant totiž môže zhoršiť kvalitu silikónových hračiek. Vaše hračky sa stanú menej hygienickými, pretože vytvárajú v silikóne odreniny, v ktorých sa môžu množiť baktérie. Ku gumovým erotickým hračkám by ste zase nemali používať lubrikanty na olejovej báze.

Môžem erotickú hračku vyvariť?

Pokiaľ je vaša hračka vyrobená z pyrexu, silikónu alebo nerezovej ocele, potom je najlepšie ju sterilizovať ponorením do vriacej vody na niekoľko minút. U niektorých erotických pomôcok je možné motorizovanú hračku vybrať a zvyšok pomôcky vyvariť.

Prečo by som vôbec mal/a svoje erotické hračky čistiť?

Pokiaľ sa pohlavne prenosné infekcie môžu prenášať sexom, môžu sa prenášať aj erotickými hračkami. Takmer všetky pohlavne prenosné choroby sa môžu prenášať prostredníctvom sexuálnych hračiek, najmä hračiek, ktoré sa zavádzajú do tela alebo sa dostávajú do kontaktu so sliznicou. A nejedná sa len o pohlavne prenosné, ale aj iné infekcie.

Vynaloženie trochy úsilia na správne čistenie erotických pomôcok pomáha udržať vás aj vášho partnera v bezpečí. Tiež to môže predĺžiť vašim hračkám životnosť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.