Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Viete, ako správne používať lubrikačný gél?

3.apríl 2019
Viete, ako správne používať lubrikačný gél?

Keď sa povie lubrikačný gél, veľa ľudí sa stále mylne domnieva, že je to niečo, čo používajú (nie len) mladí puberťáci pri masturbácií alebo staršie ženy, ktoré vzhľadom k starnutiu stratili schopnosť prirodzenej lubrikácie. Pravdou však je, že výhod používania lubrikačného gélu, z ktorých môže ťažiť naozaj každý, existuje mnoho.

Ak nemáte žiadne skúsenosti s používaním lubrikačného gélu a ste teda úplnym začiatočníkom, mali by ste vedieť hneď niekoľko vecí. V prvom rade zmienime materiály, z ktorých sa lubrikačný gél vyrába. Celkom existujú 4 druhy - na vodnej báze, olejovej, silikónovej a na báze petrolejového želé. Výber toho správneho lubrikantu závisí na jeho použití. Lubrikačný gél na vodnej báze je napríklad najbezpečnejšou voľbou, pokiaľ pri sexe používate kondómy (neporušuje materiál) a navyše ide po sexe ľahko zmyť z tela, obliečok a erotických pomôcok.

Silikonový lubrikačný gél je ideálny pre sex v sprche alebo napríklad v bazéne, je však vhodný aj pre análny sex, pretože zostane dlhšie klzký a vo vode sa nezmyje. Tento druh lubrikantu má však aj nevýhodu a to v tom, že sa nedá používať v kombinácií s kondómom a erotickými pomôckami zo silikónu (poruší materiál). Namiesto kondómov možno samozrejme použiť ochranu proti počatiu (antekoncepciu), tá vás však neochráni pred pohlavne prenosnými chorobami, preto komunikujte so svojim partnerom. Pamätajte si, že pokiaľ nebudete môcť použiť tento druh lubrikantu, máte vždy na výber ďalšie možnosti.

Všeobecne patria lubrikačné gély medzi najlepšie sexuálne doplnky. Vďaka stigmy je však bohužial málo použivaný. Ľudia si totiž často ani neuvedomujú, že so správnou lubrikáciou sa ich sexuálny život môže celkom zmeniť a to k lepšiemu. Znižuje trenie, uľahčuje penetraciu a niekedy aj zvyšuje citlivosť. Akonáhle pri sexe začnete používať vhodný lubrikačný gél, bude váš sexuálny zážitok omnoho príjemnejši ako bez neho.

Užívanie lubrikačného gélu nie je vôbec ťažké, mali by ste však poznať niekoľko dôležitých informácií, aby ste mali co najviac vzrušujúce erotické hrátky.

Vyberte si správny lubrikačný gél

Pri výbere toho správneho lubrikačného gélu nestačí brať do úvahy iba spôsob jeho použitia, ale tiež jeho celkové zloženie. Ak ste náchylný na kvasinkovú infekciu, mali by ste sa vyhnúť lubrikačným gélom zo silikonového materiálu alebo takým, ktoré obsahujú glycerín. V prípade, že máte citlivú pokožku, ste alergickí alebo citliví na chcemické látky, mali by ste sa vyvarovať výrobkom obsahujúcich parabény. Nie ste si istí, aký lubrikačný gél by ste si mali vybrať? V obchodoch sa vždy môžete kedykoľvek obrátiť na predajcov, ktorí vám radi pomôžu a poradia. Pri výbere môžete jednotlivé gély vyskúšať, či nedráždia vašu pokožku a to tak, že si malé množstvo nanesiete na zápästie.

Máte lubrikačný gél, čo teraz? Ako by ste ho mali používať?

Spočiatku by ste na to mali ísť z ľahka. Naneste malé množstvo gélu na prsty alebo dlaň a premasírujte si ruky tak, aby sa prípravok zahrial. Potom sa dotknite oblasti, na ktorú chcete lubrikant použiť. Venujte pozornosť tomu, aké to je na dotyk v porovnáni s vašimi skúsenosťami bez gélu. Pokiaľ ste si kúpili lubrikačný gél na vodnej báze, zistite najprv, ako dlho vydrží, než vyschne. S týmto poznatkom budete vedieť, kedy bude potrebné lubrikačný gél opäť aplikovať.

Kde všade ho môžete použiť?

Lubrikačný gél by ste okrem svojho vlastného tela mali aplikovať na všetko, čo pri svojich hrátkach budete používať. Ide predovšetkým o prsty, erotické pomôcky, ale tiež intímne partie vášho partnera. Keď lubrikant použijete na svoje alebo partnerové genitálie, bude to stačiť, vždy je však lepšie ho aplikovať na oboje a všetko, čo pri sexe používate (kondóm, erotické hračky). Prípravok môžete používať na vonkajšiu časť tela, ale aj vnútornú. To je nevyhnutné predovšetkým pre orálny sex, keď ho použijete aj pri vaginálnom styku, nič s tým nezkazíte.

Lubrikační gel můžete použít v kombinaci s kondomy

Ako je to s kondómami? Môžete na nich používať lubrikačný gél?

Kondómi bývajú väčšinou lubrikované, viacmenej pri dlhom a náročnom sexe sa vysušia, čo postupne vedie k prasknutiu. Sami isto uznáte, že to nie je dobré. Muži sa tiež často šťažujú, že nič necítia, keď na sebe majú kondóm väčšinou ho odmietajú, čo opäť z hľadiska bezpečnosti nie je najlepšie rozhodnutie. Než teda kondóm navlečiete, pridajte do ňho kvapku lubrikantu, zlepší sa tak citlivosť. Buďte však opatrní, aby ste to neprehnali, mohlo by sa totiž stať, že by vám kondóm skĺzol.

Pred použitím skontrolujte spotrebnú dobu

Nič nevydrží večne a ako väčšina výrobkov má aj lubrikačný gél určitú spotrebnú dobu, na ktorú je potrebné dávať si pozor. Dátum uvedený na balení uvádza trvanlivosť neotvoreného lubrikantu. Väčšina týchto výrobkov po chvíli stráca svoju účinnosť, vrátane tých, ktoré obsahujú antibakteriálne zložky. Použitie starého lubrikačného gélu môže viesť k infekcii, preto pokiaľ sa vám doma na fľaštičku nejakú dobu prášilo a nepoužívali ste ho, radšej to neriskujte a kúpte si nový.

Pri akých hrátkach by ste mali používať lubrikačný gél?

Spôsobov využitia lubrikačného gélu existuje hneď niekoľko. Samozrejme ho použijete pri penetračnom sexe, hlavne teda pri análnom sexe, pri ktorom je lubrikačný gél veľmi dôležitý, lebo v konečníku nedochádza k prirodzenej lubrikacii ako vo vagíne. Premazaním konečníka znížite riziko jeho poranenia. Ako sme už zmienili, použitím lubrikačného gélu pri vaginálnom sexe nič nezkazíte. Prirodzená lubrikácia vagíny veľmi závisí na hormonálnej hladine, ktorá sa líši v závislosti na ženskom cykle, alebo či žena prechádza menopauzou, je tehotná, stretáva sa so stresom, dojčí alebo užíva nejaké lieky (napríklad antikoncepciu). Okrem toho viac ako 30% žien v každom veku trpí vaginálnou suchosťou.

Lubrikant však môžete aplikovať aj predtým, než dôjde k samému sexuálnemu aktu. Hodí sa k masturbácii, predohre, ktorá môže zahrňovať aj sexy masáž, orálny sex (pre spestrenie môžete vyskúšať ochutené lubrikačné gély). Keď do svojich hrátok zahrniete aj erotické hračky, mali by ste tiež siahnuť po vhodnom lubrikante.

Môže lubrikant zašpiniť posteľ?

Väčšina lubrikačných gélov na vodnej báze nezanecháva škvrny, nie je to však zaručené. Pre opatrnosť pod seba môžete položiť uterák. Naopak pri silikónových a olejových lubrikačných gélov hrozí, že zanechajú škvrny na vašich obliečkach. Keď si náhodou pri sexe všimnete škvrny na vašich obliečkách (poprípade na oblečení), bude potrebné látku okamžite vyčistiť a vyprať. Keby ste škvrnu nechali zaschnúť, je možné, že by ste ho z toho už nedostali. Teraz vás určite zaujíma, ako sa jednotlivé škvrny dajú odstrániť?

Najľahšie odstránite škvrny lubrikačného gélu na vodnej báze (pokiaľ sa nejaké objavia). Tých sa zbavíte pomocou horúcej vody a čistiacého prostriedku (prášok na pranie alebo saponát), prípadne môžete použiť uhorkovú vodu v kombinácii s octom a soľou či peroxidom vodíka, ktorý látku zároveň vydenzifikuje od baktérií a telesných tekutín. Ak používate silikonový lubrikant, použite čistiaci prípravok pre erotické pomôcky, odmasťovadlo alebo umývací prostriedok na riad, než prádlo vyperiete.

Máte nudný sexuálny život bez partnera? Rovnako ako tkaniny postriekané lubrikačným gélom by ste to nemali zanedbávať. Zaregistrujte sa na našej sex zoznamke a zoznámte sa s ostatnými uživateľmi, ktorí túžia zažiť trochu vzrušenia vo svojom živote.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.