Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Urobte si s lubrikantom lepší sex

23.november 2017
Urobte si s lubrikantom lepší sex

Pre veľa ľudí znamená lubrikant niečo divné, čo používajú iba ľudia, ktorí majú nejaký problém v sexe, je im aj trápne si ho ísť kúpiť do obchodu. Ale vďaka lubrikantu sa môže váš život stať lepší. Neveríte?

Pokiaľ neveríte, mali by ste to najskôr vyskúšať. Aj keď si myslíte, že je váš sexuálny život bez lubrikantu dobrý, mali by ste ho vyskúšať už len preto, že to pre vás bude znamenať nejakú zmenu, novinku a skúšanie takých vecí v sexuálnom živote nie je nikdy na škodu. Človek je potom aspoň rozhodnejší a vie, čo sa mu páči a je mu príjemné, pretože to už niekedy skúsil. Možno teda aj vo vašom nočnom stolíku by mal byť skrytý lubrikant, len o tom ešte neviete.

A prečo veľa ľudí nechce používať lubrikačný gél? Pretože ho majú spojený s análnym sexom, so ženami v menopauze alebo inými vecami, o ktorích si myslia, že sa ich netýkajú. To je najväčšia stigma lubrikačných gélov. Títo ľudia ale často nevedia, že lubrikant sa dá používať nielen za týmito účelmi, ktoré si oni myslia. Nevedia ani, ako vybrať ten správny pre svoje telo a aký sex je s ním najlepší praktizovať. A to je škoda, pretože o veľa prichádzajú. To ale môžeme zmeniť, prinášame vám totiž niekoľko tipov a rád, aby sme túto stigmatizáciu lubrikantov znížili na minimum.

Váš partner alebo vy samotný možno máte nejaké mylné predstavy ohľadom vzrušenia, ktoré sa často úzko viaže k lubrikačným gélom...

Najbežnejšie omyly ohľadom vzrušenia

Čo je vzrušené, to je mokré

Často to síce tak je, ale existuje niekoľko dôvodov, prečo aj vzrušená žena nemusí byť vlhká - stres, nedostatok spánku, hormóny (všetky s tým spojené), fajčenie marihuany a to sú len niektoré z nich.

Čo je mokré, to je vzrušené

Zase to je síce často pravda, ale niekedy žena môže byť veľmi vlhká, dokonca až mokrá, ale nemusí pociťovať dostatočné vzrušenie na zahájenie sexuálneho aktu. Niekedy je to aj preto, že cíti, že jej partner sa ponáhľa, a to môže jej vzrušenie kompletne pokaziť. Nikdy nenahradzujte vzrušenie lubrikantom. Ten vám síce so samotným preniknutím môže pomôcť, ale nemôže vám určiť, kedy už ste na neho pripravení.

Mladá žena, ktorá používa lubrikant, musí mať nejaký problém

Stačí sa pozrieť na prvý bod a hneď je všetkým jasné, že i mladá žena nemusí byť pri vzrušení vlhká. Navyše je toto predovšetkým problém prehnanej sexualizácie mladých žien a dievčat a desexualizácie starších žien. Je to hrubé. Všetky ženy sú sexy a všetky si chcú užívať.

Malá bolesť je normálna, má to bolieť

Často sa toto dá počuť u ľudí, ktorý praktikujú vaginálny sex, ale ešte častejšie u ľudí, ktorí skúšajú alebo praktizujú análny sex. Pritom ani jeden z nich by nemal bolieť! Máte si ho užívať a nie pretrpieť bolesť a desiť sa ďalšieho.

Lidé se často v lubrikantech mýlí!

8 dôvodov, prečo by ste mali používať lubrikant

Trpíte vaginálnou suchosťou

Ak už žena trpí vaginálnou suchosťou z akýchkoľvek dôvodov (veľa z nich je spomenutých vyššie), mala by používať lubrikačný gél, inak bude pri sexe trpieť. A to predsa nikto nechce.

Používate erotické hračky

Erotické hračky môžu sexuálne potešenie mnohonásobne zvyšovať, väčšinou je ale lepšie ich trochu namazať kvapkou lubrikantu. Obzvlášť potom u hračiek veľkých rozmerov je to nutnosť.

Zvyšuje vnútorné potešenie

Môžete ich použíť ako na to, čo budete do vagíny zavádzať, tak rovno do nej. Oboje zvýši potešenie ženy a bude si sex viac užívať. Aj mužom viac väčšinou vyhovuje "keď to dobre kĺže".

Zvyšuje dĺžku sexu

Lubrikačné gély sú schopné zvýšiť dĺžku sexu preto, že sa vďaka nim znižuje trenie a tým aj bolesť. Všetko je viac príjemnejšie.

Pomáha pri vyrovnaní sa s veľkým penisom

Rovnako tak ako s veľkými hračkami, lubrikant sa skvelo hodí aj pokiaľ má muž veľký penis a je obtiažne ho do vagíny zasunúť. Potom ešte len môže žena hovoriť o skutočnom potešení.

Je s ním jednoduchšia a väčšia zábava používať kondóm

Kondómy sú často veľmi dôležité, ak si užívate promiskuitný sex, začínate vzťah s novým partnerom alebo chcete touto cestou zabrániť otehotneniu. Používanie už predtým lubrikovaných kondómov väčšinou nie je tak efektné, väčšinou sú len trochu vlhké a na konci a navyše ani netušíte, aký lubrikant sa tam vlastne nachádza. Takže predtým, ako kondóm ženu úplne vysuší, nalubrikujte ho. Tiež pridaním kvapky lubrikantu na penis, ak si muž nasadí kondóm, môže zvýšiť mužove potešenie. Nič menej tam si potom musíte dať pozor, aby z neho penis nevykĺzol.

I s kondomy je lepší používat lubrikant

Zabraňuje infekciám

Pokiaľ si užívate divoký sex bez poriadneho namazania, bude dochádzať ku treniu, ktoré môže poškodiť sliznicu vagíny a tým vytvárať vhodné prostredie pre rast baktérii. V podstate sa dá povedať, že lubrikant zabraňuje infekciám.

Je efektívnejší ako sliny a lepšie kĺže

Sliny sú síce lacnejšie, to ale je jediná ich výhoda. Ich lubrikačný efekt rýchlo mizne a vy ste zasa tam, kde ste boli. Choďte si radšej kúpiť vhodný lubrikant. Ako vybrať ten správny a aké sú medzi nimi rozdiely, si môžete prečítať v nasledujúcich odsekoch.

Ako kúpiť a používať lubrikant

Lubrikačné gély na vodnej báze

Gély na vodnej báze sú dobré, kĺzavé, ale musíte ich používať opakovane, pokiaľ si chcete užívať celú noc. Mali by sa sa poobhliadnuť po vysoko kvalitných, telu bezpečných možnostiach, ktoré sú navyše bez ropy, glycerinu a parabenu.

Skontrolujte zloženie

Obzvlášť pokiaľ máte obecne citlivú pokožku alebo precitlivený organizmus na niektoré látky, mali by ste sa pre istotu vyhnúť lubrikantom, ktoré obsahujú glycerín alebo celulózu, pretože po ich použití hrozí zvýšená pravdepodobnosť vzniku kvasinkových infekcií.

Lubrikačné gély na silikónovej báze

Gély na silikónovej báze sú hladké a môžu sa používať aj vo vode, preto pokiaľ by ste chceli zažiť nejaké hrátky vo vode, určite si vyberte silikónový lubrikant. Tiež je pravdepodobnejšie, že nebudete musieť aplikáciu opakovať toľkokrát ako u lubrikantov na vodnej báze. Potrebujete ale mydlo a vodu, aby ste sa ho zbavili. Pokúste sa, aby ste ním nezamazali posteľ alebo podlahu, pretože to potom celé nepríjemne lepí...

Silikónové erotické hračky

Nepoužívajte silikónové lubrikanty na hračky zo silikónu, pretože by ste ich mohli zničiť! Určite pre tieto hračky vyberte lubrikačný gél na vodnej báze.

Latexové kondómy

K latexovým kondómom môžete použiť ako lubrikanty na vodnej, tak na silikónovej báze. Rozhodne sa ale vyhnite lubrikantom na olejovej báze! Tie tieto kondómy poničia a sú v podstate nefunkčné.

Nelatexové kondómy a lubrikanty na olejovej báze

Tieto dve veci sa naozaj dobre dopĺňajú. Nelatexové kondómy dajú sa používať s lubrikantmy na olejovej báze. Nelatexové kondómy si vyberáte vtedy, ak ste alergický na latex alebo si chcete užívať s olejovými lubrikantamy. Na trhu existuje niekoľko značiek, ktoré také kondómy vyrábajú. Lubrikanty na olejovej báze sú skvelé z niekoľkých dôvodov. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi napríklad olivový olej, kokosový olej, grepový olej a veľa ďalších, ktoré sú zdravé, šetrné k prostrediu a väčšinou aj krásne voňajú. Ich nevýhodou je predovšetkým to, že oblečenie môže nejakú dobu udržiavať túto vôňu a môžu zanechávať aj mastné škvrny.

Vzrušujúce lubrikačné gély

Tieto lubrikačné gély majú do vašeho sexuálneho aktu priviesť niečo navyše. Väčšinou je to teplý pocit, niekedy chladivý pocit, niekedy sú s brniacim účinkom. Väčšinou sa jedná o lubrikanty na vodnej báze. Opak vzrušujúcich gélov sú tie so znecitlivejúcim účinkom, ktoré majú predovšetkým odvrátiť predčasnú ejakuláciu. Nie sú veľmi vhodné na análny sex, ako by si mohol niekto myslieť, že by mohli byť, pretože vďaka nim neucítite bolesť. A to je práve ten problém, pretože ak to bolí, nie je niečo v poriadku. Takže s nimi opatrne.

Ochutené lubrikačné gély

Opäť sa väčšinou jedná o lubrikanty na vodnej báze, ktoré sú navyše ochutené. Vybrať si naozaj môžete s obrovského množstva príchutí, ktoré vás len napadnú. Pokiaľ vám niektorý naozaj sadne, môže to výrazne zlepšiť chuť na orálny sex...

Ak už si pre svoje súkromné hrátky vyberiete akýkoľvek lubrikant, nezabudnite, že hlavná vec na sexe je sa baviť. Dobre baviť. A hladký, kĺzavý a príjemný sex sa vám bude dariť vďaka lubrikačným gélom, ktoré môžete nakúpiť kdekoľvek po celej Slovenskej republike.

Ak hľadáte niekoho s kým si môžete vyskúšať lubrikant tak sa registrujte na našej zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.