Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Materiály erotických pomôcok

13.november 2016
Materiály erotických pomôcok

Erotické pomôcky môžu byť vyrobené z mnohých materiálov a práve na tieto materiály, ich výhody a nevýhody sa zameriame v tomto článku.

Už ste si domov možno priniesli robertka alebo inú erotickú hračku a hovorili ste si, že je vyrobená z veľmi príjemného materiálu. Je asi jasné, že nie všetky materiály sú pre výrobu erotických alebo sexuálnych pomôcok vhodné. Občas sa ale nájdu predajcovia, ktorí ponúkajú tovar (väčšinou pochádzajúci z Číny), ktorý je vyrobený práve z materiálu nevhodného alebo dokonca nebezpečného. Aké sú teda vhodné a aké sú ich vlastnosti?

Silikón

Jeden z najčastejších materiálov pre výrobu sexuálnych pomôcok. Je vcelku dosť obľúbený medzi užívateľmi vďaka svojim vlastnostiam. Medzi jeho výhody patrí hladký povrch, hypoalergénnosť, pružnosť, neobsahuje ftaláty a nezapácha. Dá sa využiť pre mnoho pomôcok, pretože je ľahko tvarovateľný. Ľahko prijíma teplotu tela, je tak dobrou variantou pre "reálnejšie" sexuálne zážitky. Jeho teplota sa môže aj znížiť alebo zvýšiť, zažijete tak vďaka nemu niečo nové, keď budete chcieť. Je veľmi hygienický a je netoxický pre telo (je to ten istý silikón, ktorý sa používa v plastickej chirutgii u implantátov). Dávajte ale dobrý pozor, aby výrobok bol z pravého (lekárskeho) silikónu a nie zo žiadnej náhrady. Za pravý silikón si priplatíte, ale investícia sa rozhodne oplatí. Ak je výrobok oproti ostatným silikónovým výrazne lacnejší, jedná sa o náhradku silikónu s obsahom organických zlúčenín cínu, ktoré môžu byť potencionálnym ohrožiteľom nášho zdravia. Okrem finančných nákladov majú silikónové pomôcky ešte jednu nevýhodu - nesmie sa používať so silikónovými lubrikantmi. Poškodí sa nimi tvar a povrch pomôcok a stratí tak aj svoje vlastnosti. Používajte lubrikanty na báze vody.

Latex

Pravý latex je v podstate prírodný materiál. Problémom ale je, že pravý latex je tiež veľmi drahý a tak býva nahradzovaný jeho lacnejšou umelou - chemickou (syntetickou) formou. Je veľmi pružný, a preto sa môže používať aj pre oblečenie a iné pomôcky na BDSM hrátky. Latex má jemnú štruktúru, preto sa dobre čistí, ale dávajte si pozor, práve vďaka jeho miniatúrnym pórom sa na ňom usadzujú baktérie. Teplotne sa rýchlo prispôsobí telu. Latex má špecifický zápach, ktorý niekomu nemusí byť príjemný, ale iní ho naopak vyhľadávajú. Niektorí ľudia sú na latex alergický, čo je bezpochyby jeho najväčšou nevýhodou. Pri alergii vznikajú opuchy alebo podráždenie kože. Takí ľudia by sa mu mali vyhnúť. Vyhnite sa tiež používaniu masážnych olejov s obsahom tuku.

PVC

Polyvinyl chlorid patrí medzi najpoužívanejšie umelé hmoty na svete. Pridávaním zmäkčovadlá sa docieli rôzna tvrdosť. Tvrdé PVC je najznámejšie a vyrábajú sa z neho klasické vibrátory. Jedná sa o lacný materiál, ktorý je dobre dostupný, takže pomôcky z neho nie sú drahé. Rýchlo sa prispôsobí teplote ľudského tela. Nevýhodou môže byť lacnejšie spracovanie, ktoré v prípade vibračných pomôcok môžu produkovať veľký hluk. Zmäkčená forma PVC sa nazýva Jelly.

Jelly, gél, Jel-Lee™

Ako bolo spomenuté, jedná sa o zmäkčené PVC. Hračky z tohto materiálu zažili veľký boom v minulom desaťročí a dodnes sú veľmi populárne. Tento materiál je lacný, veľmi pružný a vybrať si môžete z nekonečnej škály farieb. Nevýhodou gélových hračiek môže byť ich gumový zápach, obzvlášť potom, keď je hračka nová.

materiály erotických pomôcok

Polyuretán, PU, ​​PUR

Polyuretán je pena, ktorou sa naplní forma a potom sa nechá stuhnúť. Môže vyvolať podráždenie pokožky, v takom prípade pomôcku z tohto materiálu nepoužívajte. Ľahko sa na ňom usadzujú baktérie.

ABS

ABS plast môžeme zaradiť medzi najbezpečnejšie materiály pre výrobu erotických pomôcok. Nemá póry, tak sa na ňom neusádzajú a nemnožia baktérie. Chváli sa pevnosťou a tuhosťou, a tak sa dobre prenášajú vibrácie do celej plochy hračky. Vďaka tomu ale môže byť výrobok hlučnejší.

Sklo

Sklo je výborný materiál pre erotické pomôcky, pretože sa na ňom neusadzujú baktérie, je vhodné pre alergikov a môžete využiť hrátok s teplotou. Vyrábajú sa z neho predovšetkým dilda. Tie sa môžu naplniť teplou alebo studenou vodou, popr. nahriať v mikrovlnke alebo schladiť v chladničke. Disponuje dobrou kĺznosťou, takže nie je potrebné ani veľa lubrikantu. Nevýhodou môže byť u masívneho skla väčšia hmotnosť

Akryl

Akryl sa inak označuje ako PMMA, nerozbitné sklo čiže plexisklo. Je zdravotne nezávadné. Používa sa pre Crystal Toys - krištálové hračky (priehľadné). Je ľahší ako sklo, ale ľahšie sa poškriabe.

Ušľachtilá oceľ

Chirurgická oceľ je ťažšký, chladný materiál. Ak je vám zima, nahrejte si pomôcku na kúrení alebo vo vani. Čím dlhšie budete zahrievať, tým dlhšie teplo vydrží. Ak kupujete pomôcku z ocele, uistite sa, že je chirurgická a bez obsahu niklu. V tomto prípade je potom hypoalergénny.

Hliník

Hliník môžeme nazvať lacnejšou variantou chirurgickej ocele. Je ľahší a matnejší. Hliník však môže vyvolať alergické reakcie.

Guma

Pomôcky z gumy disponujú výhodami, ale bohužiaľ aj nevýhodami. Hoci sú lacné, pružné a zoženiete ich v rôznych farbách, tiež sú pórovité (usadzujú sa baktérie, kvôli tomu by sa mali používať len s kondómom), sú ťažké, zapáchajú a môžu spôsobovať alergiu.

Fosfor

Ak chcete neobvyklú erotickú pomôcku, kúpte si fosforovú. Ako je známe, fosforové veci v tme svietia a určite si s nimi užijete veľa zábavy. Medzi ďalšie vlastnosti fosforu patrí mäkkosť, ale pevnosť, je príjemný na dotyk a nemá póry - ľahko sa čistí.

Kameň

Prvé dildá, ktoré vznikali pred tisíc rokmi neboli z ničoho iného ako z kameňa. Teraz je to skôr výstrelok, ktorý ale dobre vyzerá, aj keď cena je vyššia. Kamenné dildá sú veľmi starostlivo obrúsené, môžete meniť teplotu a dokonca ich umývať v umývačke.

Drevo

Posledným materiálom, a v dnešnej dobe už skôr netradičným, je drevo. Pri nákupe drevených pomôcok dávajte pozor, ako bolo drevo ošetrené a či nemá niekde triesky. Na drevách môžu zostávať nečistoty a nie je ľahké ho očistiť. Za najvhodnejšie drevo sa považuje javor, vzhľadom k svojej pevnej štruktúre a prirodzenému odpudzovaniu baktérií.

U vašich pomocníčkov nezabúdajte ani na dôležitosť hygieny a správne skladovanie, ktorým sa budeme venovať v ďalšom článku. Rovnako ako sa v jednom z nasledujúcich článkov budeme venovať ešte jednému dôležitému materiálu, z kterého sa vyrába veľa erotických pomôcok - imitáciám ľudskej kože.

Ak budete vyberať vhodný materiál pre svoje erotické pomôcky, navštívte kamenné predajne erotických shopov napríklad v Nitre, Trenčíne, Trnave, Banskej Bystrici alebo Žiline.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.