Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Využite Vianoce na zmyselné sebauspokojenie

7.december 2021
Využite Vianoce na zmyselné sebauspokojenie

Masturbácia je normálna a zdravá sexuálna aktivita s malými vedľajšími účinkami. Sprevádza ju mnoho bizarných tvrdení, napríklad že oslepnete, a väčšina z nich je samozrejme nepravdivá. Pozrite sa, aký má sebauspokojovanie vplyv na váš život a ako si vďaka nemu môžete spríjemniť vianočné obdobie.

Masturbácia znamená, že jedinec stimuluje svoje genitálie pre sexuálne potešenie, čo môže, ale nemusí viesť k orgazmu. Je bežná u mužov i žien všetkých vekových kategórií a zohráva úlohu v zdravom sexuálnom vývoji. Výskum zistil, že medzi dospievajúcimi vo veku 14-17 rokov v Spojených štátoch masturbuje približne 74 percent mužov a 48 percent žien. Medzi staršími dospelými masturbuje zhruba 63 percent mužov a 32 percent žien vo veku 57 až 64 rokov.

Ľudia masturbujú z mnohých dôvodov. Patrí medzi ne potešenie, pôžitok, zábava a uvoľnenie napätia. Niektorí jedinci masturbujú sami, zatiaľ čo iní masturbujú s partnerom.

Mýty o masturbácii

O rizikách masturbácie existuje mnoho mýtov, žiadny z nich však nebol preukázaný. Mnohé z nich boli dokonca už niekoľkokrát vyvrátené, zdá sa ale, že sa znova a znova vynárajú. A aké sú to mýty a nepravdy? Nemusíte sa napríklad báť, že by vám masturbácia spôsobila nasledujúce problémy:

 • slepotu
 • chlpaté dlane
 • impotenciu v neskoršom veku
 • erektilná dysfunkcia
 • zmenšenie penisu
 • skrivenie penisu
 • nízky počet spermií
 • neplodnosť
 • duševné ochorenie
 • fyzickú slabosť

Niektoré páry sa obávajú, že ich vzťah je neuspokojivý, pokiaľ jeden z nich masturbuje; aj to je ale mýtus. Väčšina mužov a žien pokračuje v masturbácii buď osamote, alebo spoločne, aj keď sú vo vzťahu alebo v manželstve, a mnohí ju považujú za príjemnú súčasť svojho vzťahu. Jedna štúdia zistila, že ženy, ktoré masturbujú, majú šťastnejšie manželstvo v porovnaní s tými, ktoré nemasturbujú.

Vedľajšie účinky masturbácie

Masturbácia je neškodná. Niektorí ľudia môžu pri príliš hrubej masturbácii pociťovať bolesť kvôli oderom alebo môžu mať citlivú kožu, ale to sa obvykle do niekoľkých dní zahojí. Pokiaľ muži často masturbujú v krátkom časovom rozmedzí, môže sa u nich objaviť mierny opuch penisu zvaný edém. Tento opuch zvyčajne aj v priebehu niekoľkých dní zmizne.

Medzi ďalšie možné nežiaduce účinky patria napríklad:

Pocit viny

Niektorí ľudia, ktorí sa obávajú, že masturbácia je v rozpore s ich náboženským, duchovným alebo kultúrnym presvedčením, môžu zažívať pocity viny. Sebauspokojovanie však nie je nemorálne ani zlé alebo hanebné. Diskusia o pocitoch viny s priateľom, zdravotníkom alebo terapeutom, ktorý sa špecializuje na sexuálne zdravie, môže človeku pomôcť prekonať pocity viny alebo hanby, ktoré si s masturbáciou spája.

Znížená sexuálna citlivosť

Agresívne alebo nadmerné masturbačné techniky môžu viesť k zníženiu sexuálnej citlivosti. Pokiaľ muži používajú agresívnu masturbačnú metódu, ktorá zahŕňa príliš pevné zovretie penisu, môžu pociťovať zníženú citlivosť. Muž to môže časom vyriešiť zmenou techniky.

Nenechajte sa odradiť mýty o masturbácii

Naopak zvýšená stimulácia, napríklad pomocou vibrátora, môže u žien zvýšiť vzrušenie a celkovú sexuálnu funkciu. Ženy, ktoré používajú vibrátor, uvádzajú zlepšenie sexuálnej funkcie a lubrikácie, zatiaľ čo u mužov došlo k zlepšeniu erektilnej funkcie.

Rakovina prostaty - neisté!

O tom, či masturbácia zvyšuje alebo znižuje riziko vzniku rakoviny prostaty, zatiaľ nie je rozhodnuté. Vedci potrebujú vykonať ďalšie štúdie, aby mohli dospieť k záveru. Štúdia z roku 2003 preukázala, že u mužov, ktorí počas 20 rokov ejakulovali viac ako päťkrát týždenne, bola pravdepodobnosť vzniku agresívnej rakoviny prostaty o tretinu nižšia ako u tých, ktorí ejakulovali menej často. Vedci špekulujú, že znížené riziko bolo spôsobené tým, že častá ejakulácia môže zabrániť hromadeniu rakovinotvorných látok v prostate. Podobnú súvislosť medzi častou ejakuláciou a nižším rizikom rakoviny prostaty objavila štúdia z roku 2016. Vedci zistili, že muži, ktorí ejakulovali 21-krát za mesiac alebo častejšie, mali nižšie riziko vzniku rakoviny prostaty.

Naproti tomu štúdia z roku 2008 zistila, že častá sexuálna aktivita počas 20. a 30. roku života muža zvyšuje riziko vzniku rakoviny prostaty, najmä pokiaľ pravidelne masturbuje. Takže tu človek naozaj nevie, čomu veriť...

Narušenie každodenného života pri závislosti na sebauspokojovaní

V zriedkavých prípadoch môžu niektorí jedinci masturbovať viac, než je zdravé, čo môže:

 • spôsobiť, že zmeškajú prácu, školu alebo dôležité spoločenské udalosti
 • narušiť ich každodenné fungovanie
 • ovplyvniť ich povinnosti a vzťahy
 • slúžiť ako únik od problémov vo vzťahoch alebo ako náhrada za zážitky z reálneho života

Osoba, ktorá sa domnieva, že by na ňu jej masturbačné praktiky mohli mať nepriaznivý vplyv, by sa mala poradiť s odborníkom. Lekár alebo terapeut môže navrhnúť terapiu, aby závislá osoba zistila, ako zvládať svoje sexuálne správanie. Konzultácia so sexuálnym terapeutom môže tiež pomôcť so stratégiami zvládania nadmernej masturbácie.

Zdravotné prínosy masturbácie

Masturbácia môže znižovať stres a uvoľňovať napätie, ale to nie je všetko, má mnoho výhod pre fyzické aj duševné zdravie. Len málo štúdií sa zameriava konkrétne na prínosy masturbácie, ale výskumy naznačujú, že sexuálna stimulácia, vrátane stimulácie prostredníctvom masturbácie, môže:

 • znižovať stres
 • uvoľniť napätie
 • zlepšiť kvalitu spánku
 • zvýšiť koncentráciu
 • zlepšiť náladu
 • zmierniť menštruačné kŕče
 • zmierniť bolesť
 • zlepšiť sex

Masturbácia bola tiež označená za stratégiu na zlepšenie sexuálneho zdravia, pretože podporuje intimitu, skúma vlastné potešenie, túžby a potreby, znižuje počet nechcených tehotenstiev a zabraňuje prenosu pohlavne prenosných infekcií a HIV. Jedinci, ktorí sa rozhodli zdržať sa sexu alebo ktorí v súčasnosti nemajú sexuálneho partnera, môžu často masturbovať pre sexuálne potešenie.

Masturbácia má tiež výhody pre sexuálne zdravie špecificky starších žien, napríklad menšiu suchosť pošvy a menšiu bolesť pri sexe.

Sebauspokojovanie má svoje výhody aj nevýhody

Pamätajte

Niektorí ľudia sa môžu cítiť trápne, previnilo alebo zahanbene, keď hovoria o sebauspokojovaní. Masturbácia je však normálna, zdravá a nie je potrebné sa kvôli nej cítiť previnilo. Nevedie k oslepnutiu ani nespôsobuje fyzické a duševné zdravotné problémy. V mnohých prípadoch má masturbácia viac zdravotných výhod ako nežiaducich účinkov.

Masturbácia je obvykle problémom iba vtedy, ak začne narušovať každodenný život a vzťahy s priateľmi, rodinou, spolupracovníkmi a milostnými partnermi. Za týchto okolností môže byť užitočné poradiť sa s odborníkom na zdravotnú starostlivosť, najmä so sexuálnym terapeutom.

Užite si krásne sólo vianočnej chvíľky

Vianoce môžu byť veľmi stresujúcim obdobím a možno budete potrebovať trochu pauzu, aby ste načerpali sily a trochu sa uvoľnili. Pripravili sme pre vás 4 originálne nápady na zmyselné vianočné chvíľky bez zhonu.

Nalaďte sa na párty

Zažiarte vďaka orgazmu! Než sa vyberiete na vianočný večierok alebo inú párty, urobte si trochu času na svoje potešenie. Keď dosahujete orgazmus, vaše telo uvoľní endorfíny, čo je skupina hormónov, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu a znižujú bolesť.

Oddýchnite si po náročnej ceste

Mnoho ľudí na Vianoce podniká dlhé cesty za rodinou, ktoré sú samy o sebe vyčerpávajúce, nehľadiac na to, že ich tam čaká návšteva za návštevou a človek potom túži upustiť paru. Hovoríte si, že cvičenie by mohlo byť dobrým spôsobom? V tomto prípade ani nie. Keď ste totiž unavení a v strese, intenzívne cvičenie zvýši hladinu kortizolu – stresového hormónu. To môže zapríčiniť nepokojný spánok a vy si ani poriadne neoddýchnete. Naopak, keď upustíte paru radšej zmyselnejším spôsobom, bude to tá správna cesta.

Upokojte sa po rodinnej dráme

Hoci sú Vianoce krásnym obdobím plným smiechu, radostí a dobrého jedla, sú tiež veľmi stresujúce a vôbec tomu nepridá, keď rodina začne rýpať do vášho milostného života alebo si začne uťahovať z vašich biologických hodín. To na človeka padne hneď zlá nálada. Je to ten pravý čas, kedy by ste mali rýchlo myslieť na relax a zlepšenie nálady. Vedeli ste, že ľudia, ktorí masturbujú, majú lepšie sebavedomie, takže je to vlastne nástroj k sebaláske? Nechajte všetky hlúpe reči plávať a užívajte si sami so sebou.

Vyplňte prázdnotu medzi Štedrým dňom a Novým rokom

Behom pár dní zjete všetky zvyšky jedál z Vianoc, navštívite všetkých príbuzných, pozriete všetky obľúbené vianočné filmy... A potom to príde. Prázdno. A to minimálne do Silvestra. Tento voľný, inak nevyužitý čas môžete premeniť na možnosť naučiť sa viac o svojich sexuálnych túžbach. Vyskúšajte erotické hračky, ich rôzne nastavenia, zapojte fantáziu, skúste sa uspokojovať v rôznych polohách, využite na to nábytok, pomôcky alebo porno...

Vianoce sa blížia, a tak je načase si v hlave vytvoriť nejaký plán. Pokiaľ chcete skúšať nové erotické pomôcky, mali by ste začať nakupovať už teraz!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.