Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ak chcete zachrániť svoj sexuálny život, spomaľte

26.február 2020
Ak chcete zachrániť svoj sexuálny život, spomaľte

Už nejakú dobu sa vám nepáči, kam sa váš sexuálny život uberá? Alebo skôr sa neuberá vôbec nikam, zastavil sa na mieste a vy dvaja neviete, čo s tým urobiť? Aj keď to samozrejme bude chcieť aj trochu akcie, v prvom rade by ste mali spomaliť a možno sa aj na chvíľu zastaviť. Presne to vám totiž môže pomôcť dať svoj intímny život zase do pohybu a vrátiť mu iskru, ktorá zmizla.

Najprv je nutné si uvedomiť, čo za tou zmenou k horšiemu stojí. Aj keď sa to totiž môže zdať jednoduché, občas je nutné trochu zmeniť pohľad na vec. Ono je totiž veľmi jednoduché, keď poviete "Môže za to moja partnerka, to ona už nechce sex." Ale rozmýšľali ste niekedy o tom, že k tomu môže mať svoje dôvody?

Viete, prečo váš partner nechce sex?

Aj keď sa vám na prvý pohľad naozaj môže zdať, že sa váš partner či partnerka len vyhovára, väčšinou sú za tým naozaj vážnejšie dôvody. Niekedy má toho človek skrátka nad hlavu a nevie, čo skôr. A keď sa konečne nájde chvíľka pokoja, napríklad že sa dostane do postele o polhodiny skôr ako obvykle, chce si len ľahnúť a spať, dohnať aspoň trochu toho spánku, ktorý každý deň zameškává. Tiež možu byť dôvodom akékoľvek zdravotné problémy.

Ženy často trpia na zápaly močových ciest a v takom prípade nemajú náladu na intímnosti, ktoré navyše môžu celú vec ešte zhoršiť (alebo byť dokonca jej pôvodcom). Tieto nepríjemné zápaly sa nezriedka vraciajú. Takže sotva sa žena začne radovať, že si začne užívať, stačí to urobiť raz a zápal je opäť späť. To isté samozrejme môže platiť aj u mužov, ale tí na zápal dolných močových ciest trpia oveľa menej.

Ani psychické problémy sa ľuďom nevyhýbajú, a pretože má v takom prípade človek čo robiť sám so sebou, aby sa udržal v pohode, nemá náladu riešiť ešte sex.

Všetko toto a oveľa viac (je toho naozaj veľa, ľudia sú rôzni a každého trápi niečo iné) môže byť príčinou zníženie frekvencie sexu či jeho úplného odstránenia zo života. Mali by ste svojho partnera aj jeho problémy rešpektovať a snažiť sa ho pochopiť a v tom najlepšom prípade mu aj pomôcť. Pomoc sa odvíja predovšetkým od problému, ktorý vašu drahú polovičku trápi.

Sex ano, nebo ne? Častá otázka...

V prvom rade zistite problém

Toto je prvý krok, pretože inak sa nepohnete z miesta. Musíte zistiť, čo vášho partnera trápi, aby ste mu dokázali porozumieť a pomôcť mu. Budete si musieť vyhradiť nejaký čas na intímny a dôverný rozhovor. Nesnažte sa partnera nútiť, aby zo seba hneď vysypal, čo mu je, možno sa bude trochu hanbiť a bude to chvíľku trvať. Neobviňujte ho, nevyčítajte mu nič a neznevažujte jeho problém. Naopak mu miesto toho dodajte odvahu, že to spolu zvládnete a dáte zase do poriadku.

Partnera podporujte a nájdite spolu vhodné riešenie problému

Snažte sa partnerovi vyhľadať lekára, ktorý by mohol naozaj pomôcť, skúste napríklad aj nejaké alternatívne cesty. Niekedy to sú práve ony, ktoré dokážu najviac pomôcť. Viac o tom za chvíľu. Pokiaľ bude chcieť, navštívte lekára s ním, aby si bol istý vašou podporou. Snažte sa nájsť príčinu všetkých ťažkostí a neliečiť len následky.

Nepomôže lekár? Skúste niečo iné

Prečo sme hovorili, že to sú práve alternatívne cesty, ktoré veľmi často dokážu človeku pomôcť? Pretože podstatou väčšiny z nich je spomalenie života, radovanie sa z maličkostí, čo najmenej stresu a uvoľnenie negatívnych myšlienok. Len tieto na prvý pohľad jednoduché veci dokážu choroby "sami" vyliečiť, pretože plynú len z toho, že je telo preťažené, už nezvláda nápor všetkých starostí a stresu a je neustále v strehu a napäté.

Takýto stav si nemusíte ani uvedomovať. Naše telo totiž zvládne naozaj veľa a dlho náporom stresu odoláva. Potom sa začnú objavovať psychické aj fyzické náznaky toho, že niečo nie je v poriadku. Dokonca aj už spomínané zápaly dolných močových ciest majú svoju príčinu v strese. Prečo? Pretože stresové stavy oslabujú imunitný systém a ten nie je schopný sa brániť infekciám. "Vybrať" si vás ale môže rovnako tak akákoľvek iná choroba alebo príznaky, ktoré sú nešpecifické a lekári si s nimi veľmi nevedia rady, napríklad neustála bolesť hlavy, kŕče, nevoľnosť a veľa ďalších. Na príčinu sa väčšinou nepríde, a tak sa lieči následok. Vám to ale stále dookola môže znepríjemňovať váš život, a to aj v tej intímnej sfére. Preto na nič nečakajte a pokúste sa dať svoj život do poriadku.

Odpoutejte se od toho, co vás stresuje

Spomaľte alebo sa dokonca na chvíľu zastavte

Vy alebo váš partner, ideálne obaja by ste si mali vziať v práci voľno. Nie na jeden deň, ale aspoň na týždeň. Dajte si sľub, že v tomto týždni nebudete na prácu vôbec myslieť. Ak máte deti, skúste ich dať na týždeň na stráženie k babičke. Potrebujete si oddýchnuť úplne od všetkého, čo by vám mohlo spôsobovať stres, a tak ak viete ešte o niečom, úplne to zo svojho života na týždeň vypustite.

Keď zostanete doma, môže vám tam stále niečo pripomínať stres a spôsobovať neblahé myšlienky. Zoberte sa a odíďte do nejakej chatky alebo penziónu do prírody. Môžete skúsiť aj Airbnb, kde nájdete zaujímavé ponuky, napríklad ubytovanie na statku uprostred "ničoho". Nemusí to byť extrémne ďaleko, to už záleží na vašich možnostiach. Dajte vedieť ľuďom, na ktorých vám záleží a ktorí by vás mohli zháňať, že pravdepodobne nasledujúcich niekoľko dní nebudete k zastihnutiu. Vypnite si telefón, a keď to nevydržíte po celú dobu, tak si naň denne vyhraďte určitý čas, napr 10 minút.

Určite nebudete celý čas len tak ležať a nudiť sa, o tom to nie je. Vyrazte do prírody a načerpajte energiu. Nemusíte nutne objímať stromy, sami uvidíte, že aj len prechádzanie v miestach, kde nikto iný nie je, vás nabije pozitívnou energiou. Nechajte ju preniknúť do svojho tela. Užívajte si každý okamih, žite v prítomnosti. Skúste napríklad aj meditáciu. Nemyslite na to, čo bude, až sa vrátite, ani na to, čo sa práve deje "doma" alebo čo by ste robili, keby ste doma zostali. Bude to aj skvelá príležitosť skúsiť niečo nové. Môžete začať liezť po skalách, naučiť sa jazdiť na koni alebo čokoľvek iné, čo by ste práve vy radi skúsili.

Keď toto budete robiť niekoľko dní, vaše telo sa uvoľní. Už nebude musieť byť napäté stresom. To je prvý krok k náprave. Niektoré ženy trápi bolesť pri sexe a práve toto uvoľnenie im môže priniesť úľavu. Nielen, že svaly už nebudú stiahnuté, ale zvýši sa aj lubrikácia. Až sa na to budete cítiť, môžete prejsť k intímnostiam. Nie hneď k sexu. Začnite bozkami a pokojne to u nich môže skončiť, pretože nikto na vás nebude tlačiť. Pridať môžete dotyky, ktoré zvýšia vašu túžbu. Nikam nemusíte ponáhľať, máte všetok čas len pre seba. K spojeniu nemusí dôjsť hneď ten istý deň, ale napríklad až ten ďalší alebo za dva dni. Kedy vám to bude obom príjemné a budete pripravení.

Poznejte důkladně své i partnerovo tělo

Možno vám to trochu pripadá ako návod na úplne prvý sex a ak chcete, môžete to pokojne aj tak brať, pretože od tejto doby váš sexuálny život bude obnovený. Začnete zase od nuly. Budete spoznávať svoje telá a učiť sa nové veci.

V prípade, že ste taký výlet podnikli sami bez partnera, naučte sa lepšie spoznávať svoje vlastné telo. Kde sa vám páčia dotyky a dráždenie ktorého miesta vyvolá orgazmus? Ako presne? Aj keď pravdepodobne máte jednu metódu, ako orgazmus dosiahnuť, nebojte sa nájsť ešte ďalšie. Až dorazíte domov, preneste na partnera svoj kľud a pozitívnu energiu (rozhodne sa vyhnite tomu, aby on na vás preniesol stres a starosti) a ukážte mu, aký efekt to na vás malo a má. Určite bude príjemne prekvapený.

V dnešnej dobe si veľa ľudí v krátkodobých aj dlhodobých vzťahoch myslí, že sex je len zasunúť penis, urobiť pár prírazov a koniec. Nedovoľte svojmu ja prijímať také zlé myšlienky. Nie, sex nemusíte mať iba s partnerom v dlhodobom vzťahu, a áno, môžete mať kamaráta na sex alebo mať príležitostný sex. Vždy by to ale malo byť s rešpektom k tomu druhému, malo by to byť vášnivé, zmyselné, obaja by ste mali pociťovať túžbu a chcieť to. Uspokojiť by to malo vás oboch. Predovšetkým psychicky, orgazmus nie je podmienkou. To je forma sexu, ktorá by mala napĺňať náš život.

Ak chcete niečo pozitívne urobiť pre svoj sexuálny život, určite tomuto spôsobu dajte šancu. Nič sa nezmení zo dňa na deň. Naučte sa pracovať so stresom a je dosť pravdepodobné, že keď ho budete mať v živote menej, budete zdravší po psychickej aj fyzickej stránke. Váš život nebudú terorizovať choroby alebo príznaky, kvôli ktorým ste si nemohli užívať intímne chvíľky.

Svoj intímny život a nielen ten môžete zlepšiť, aj keď ste v súčasnej dobe bez partnera. Nie je to na tom vôbec závislé. Len budete lepšie spoznávať svoje telo, vyhýbať sa stresu a potom si môžete nájsť niekoho, s kým budete prežívať vášnivé chvíľky. Zaregistrujte sa na erotickej zoznamke a nájdite muža alebo ženu, s ktorým budete v sexe na jednej vlne.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.