Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Na čo si dať pri sexe pozor?

19.august 2019
Na čo si dať pri sexe pozor?

Aj sex má svoje tienisté stránky, na ktoré by ste si mali dávať pozor. Hoci sex sám o sebe je veľmi pozitívnou záležitosťou, ktorá nám prináša veľa potešenia a dobrej nálady, nie je to bohužiaľ celé len o tom. Musia sa dodržiavať určité pravidlá a tiež sa musí na niektoré veci dávať pozor. Prinášame vám návod, ako mať ten najlepší a najbezpečnejší sex.

Chytíme sa spojenia "najlepší sex". Ten totiž pre každého bude vždy znamenať niečo iné, pre každého ale platí, že ten najlepší sex má rovnaký základ - bezpečný sex. A ten môže byť bezpečný z mnohých rôznych pohľadov a všetky tieto aspekty by sa mali brať do úvahy a splniť sa podmienka, že všetko sa bude blížiť čo najviac ideálnemu cieľu.

Nemyslite si, že keď žijete v dlhodobom vzťahu alebo keď úplne zakaždým používate kondóm, máte bezpečný sex. Všetko nie je len o tom nestriedať partnerov a dávať si pozor na pohlavné choroby. Nešťastie môže spôsobiť aj mnoho ďalších vecí, o ktorých ste napríklad nikdy ani nerozmýšľali a možno ste sa im doteraz vyhli, ale zajtra už to môže byť úplne inak. Urobte teda všetko pre to, aby ste sa čo najviac vzdelali aj v intímnej oblasti života, ktorej vzdelávanie je často veľmi zapomínané. Naučte sa teda niečo nové a dajte si pri sexe pozor na tieto veci!

S kým máte sex

Je to ten, za koho ho máte?

Stretli ste novú známosť v bare. Tento človek vám nabulíkoval, že s vami strávi zvyšok života (čo je presne to, po čom vy túžite), ale nakoniec druhý deň zistíte, že mu išlo iba o sex na jednu noc a nič viac. Môžete si ušetriť veľa sklamaní, keď nebudete hneď všetkým dôverovať každé slovo a tiež keď so sexom trochu počkáte. Niekto, kto chce len sex na jednu noc, sa nebude obťažovať tým, aby s niekým chodil na rande, alebo dokonca na niekoľko, než bude sex. Buďte v tejto veci trochu obozretní.

Pri nových známostiach si dávajte pozor na pohlavne prenosné choroby

Nie, že by u dlhodobejších známostiach nebola hrozba pohlavne prenosnej choroby (tá je tu vždy, stačí, aby vás druhý raz jediný raz podviedol), ale u tých nových sa musíte mať obzvlášť na pozore. Človek môže vyzerať ako najväčší svätec a čisto teoreticky môže aj byť, ale nemusí byť v sexe dostatočne vzdelaný a problém je na svete. VŽDY používajte v takýchto prípadoch kondóm. Nediskutujte o tom, a ak druhá strana nechce, berte nohy na plecia.

Nesexujte, keď nejakú máte

Môže sa samozrejme stať, že sa človek nakazí a väčšinou to neznamená koniec sveta (hoci HIV sa určite nikto naozaj nakaziť nechce). Znamená to ale, že nebudete chorobu šíriť ďalej a sexu sa na potrebnú dobu, ktorú vám stanoví lekár, vzdáte. Nebuďte sebeckí a neohrozujte ostatných ľudí.

Dávejte si pozor na to, s kým máte sex

Orálny sex nie je bez rizika

Verte tomu, že aj pri orálnom sexe musíte dodržiavať pravidlá, aby ste sa vyhli pohlavne prenosným chorobám, aj keď to nie je príjemné. Muži, viete, že aj ženský orálny sex môžete (a mali by ste) robiť s ochranou? Jedná sa o latexový štvorec, ktorý sa prezýva dental dam alebo kofferdam.

Hygiena pri sexe je veľmi dôležitá

Hygiena pri sexe neznamená len to, že sa máte pravidelne sprchovať.

Šup sem, šup tam

Ak patríte medzi tých, ktorí si radi užijú análny sex, mali by ste rozhodne vedieť, že nikdy nesmiete nič (ani penis, ani napríklad nejakú erotickú hračku alebo čokoľvek iného) zasúvať do vagíny po tom, čo sa to ocitlo v análnom otvore. Ak to urobíte, vystavujete ženu infekciám ako vagíny, tak ale aj močových ciest, pretože močová trubica je k vagíne veľmi blízko a baktérie tam bez problému "pricestujú". Takéto infekcie vôbec nie sú príjemné a lekári pri nich zakazujú sex na niekoľko týždňov.

Ženy a ich posexová rutina

Ak sa vám po sexe nechce do sprchy, tak nemusíte, ak nemáte problémy s imunitou. Ale žena by si vždy po sexe mala dôjsť na záchod, aby čo najrýchlejšie vyplavila baktérie, ktoré sa jej medzitým mohli dostať do močovej trubice. V opačnom prípade majú vhodné podmienky pre množenie a do rána môže byť problém na svete.

Vagína, konečník a jedlo

Správne jedlo nepatrí do žiadnych iných otvorov okrem úst. Keď ale rovnako podľahnete pokušeniu zasúvať potraviny do iných otvorov, mali by ste sa uistiť, že sú dostatočne tvrdé, že sa nemôžu zlomiť, a zachrániť to kondómom. Do análneho otvoru by ste nemali zasúvať nič, čo nemá pevnú základňu, to znamená mohutnejšiu časť, ktorá funguje ako zátka, vďaka ktorej sa predmet "nevcucne" dovnútra, kde by ste ho už len ťažko hľadali a vyberal a vaše ďalšia cesta by viedla na pohotovosť.

Před, při i po sexu dbejte na správnou hygienu

Keď to bolí, niečo je zle

Bolesť nemá pri sexe čo robiť. Ak sa objaví, je to varovný signál, ktorý by ste nemali ignorovať.

Bolesť môže mať veľa príčin

Začneme mužskou bolesťou, pretože s tou sa nestretneme zas tak často. Tú môže spôsobiť zlé dosadnutie partnerky, či zlé narážanie, penis sa ohne a spôsobí bolesť. V horšom prípade sa penis aj "zlomí" (viac o tom ďalej). Potom už bolesť mužských intímnych partií spôsobia asi len pohlavne prenosná choroba alebo nejaké zmeny vo vnútri penisu.

Zato bolesť pri sexe pozná ale mnoho žien. Môže byť spôsobená napríklad divokým sexom, suchosťou vagíny, nervozitou, stiahnutím vagíny, zápalom a mnohými ďalšími dôvodmi. Väčšinou pomôže lubrikačný gél, ktorý by ste určite mali použiť, pretože keď to neurobíte, vzniknú vo vagíne mikrotrhlinky, ktoré môžu byť vstupnou bránou pre infekcie.

Keď budete chcieť veci napraviť lubrikantom, vyberte správne!

Ale ani s lubrikantom to nie je úplne jednoduché. Existuje niekoľko druhov podľa toho, na akej báze sú vyrobené. Všetky z nich majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Lubrikant na silikónovej báze je skvelý, pretože vydrží dlho, ale nesmiete ho používať so silikónovými hračkami. Lubrikačný gél na olejovej báze je tiež dobrý, ale ten zasa nesmiete používať s latexom, čo znamená aj s kondómom, ktorý je vyrobený z latexu. Lubrikant na vodnej báze môžete používať s čím chcete, to je jeho nesmierna výhoda, ale svoju funkciu nebude plniť tak dlho a musíte jeho aplikáciu opakovať.

Nehody sa môžu stať kedykoľvek, aj pri sexe

Áno, je to nepríjemné, ale je to tak. Nehodou pri sexe môžeme rozumieť veľa vecí - môžete spadnúť z postele, o čokoľvek sa buchnúť, žena môže nešťastne dopadnúť na penis a ten sa môže bolestivo ohnúť alebo "zlomiť" (v skutočnosti zlomiť nejde, pretože v ňom nie je kosť, ale aj tak je to veľmi nepríjemné a zásah lekárov je nevyhnutný). Pri orálnom sexe zase môže žena penis uhryznúť.

Sex v posteli se může zdát bezpečný, ale i z ní můžete spadnout a ublížit si

Nehody sa stávajú aj s erotickými hračkami. Keď použijete do análu alebo vagíny hračku (alebo inú vec), ktorá nie je určená pre penetráciu, môže sa vám tam stratiť, čo predstavuje problém predovšetkým u análneho otvoru. Aj potrebné krúžky na penis dokážu byť poriadne zákerné, keď ich necháte na penise moc dlho alebo zvolíte zlú veľkosť. Zo závesnej sex hojdačky môžete spadnúť. Existuje veľa rizík, preto by ste sa mali najskôr oboznámiť s tým, ako erotické hračky správne používať.

Ženy aj muži by mali mať neustále na pamäti riziko neželaného otehotnenia

Rada je jednoduchá, ak neplánujete deti, tak vždy používajte kondóm alebo antikoncepciu. Ak nemôžete druhému v tomto veriť (a ak je to niekto cudzí, ani by ste pre istotu nemali), radšej zvoľte dvojitú ochranu. Myslite tiež na to, že antikoncepcia v podobe tabletiek vás a partnera síce celkom spoľahlivo ochráni pred otehotnením, ale rozhodne nie pred pohlavne prenosnými chorobami.

Chcete sa nechať načapať?

Občas sa človek ocitne v takom víre vášne, že si neuvedomí, kto všetko by ho mohol vidieť. Ak nebývate sami, nezabúdajte na to, že si máte zamykať dvere, či už pred vlastnými deťmi, inými príbuznými alebo spolubývajúcimi. Ak vás to prepadne na verejnom mieste, tak si to radšej nechajte na doma, pretože by ste mohli dostať pokutu. Aj sex v aute by ste mali pre vaše vlastné dobro prevádzkovať radšej niekde na odľahlej lesnej ceste ako v obývanej oblasti.

Sex na verejnosti sa skrátka nevypláca, ale nezúfajte, stále sme na tom lepšie ako v iných krajinách po celom svete, kde je nielen zakázaný sex na verejnosti, ale pár sa nesmie napríklad ani pobozkať alebo si prejaviť akúkoľvek inú náklonnosť.

Ovplyvňuje vás aj to, čo jete

Odér vašich intímnych partií, a dokonca aj chuť vašich intímnych tekutín ovplyvňuje to, čo zjete. Niektoré potraviny majú väčší vplyv, niektoré menšie. Ak sa chcete vyhnúť tým nepríjemným, nemali by ste konzumovať ostré a pálivé jedlá, veľké množstvo mäsa, kávy, alkoholu, ryže a obilnín. Tiež fajčiari na tom nie sú najlepšie. Naopak by ste mali konzumovať veľa zeleniny a ovocia vo veľkom množstve a pravidelne, napríklad ananás, jablká, čučoriedky, banány, zeler a tiež zemiaky alebo škoricu.

S novo nadobudnutými informáciami o sexe sa môžete pustiť do zoznamovania s ľuďmi, s ktorými by ste si to chceli bezpečne rozdať. Nie je vôbec problém takých ľudí stretnúť na sex zoznamke, na ktorej si jednoducho založíte profil a začnete sa zoznamovať prostredníctvom správ.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.