Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Prečo môžu ženy pri sexe zažiť bolesť?

16.január 2019
Prečo môžu ženy pri sexe zažiť bolesť?

Dôvod, prečo sa pre ženu môže stať sex bolestivým, existuje hneď niekoľko. V dnešnom článku sa môžete dozvedieť, aké faktory môžu bolesť spôsobiť a ako to vyriešiť.

Sex možno opísať niekoľkými rôznymi slovami, môže byť vzrušujúci, napínavý, láskyplný, posilujúci. Toto však popisuje pozitívnu stránku sexu. Negatívnou stránkou sexu je to, že môže byť niekedy nepríjemný, bolestivý či štipľavý. Pokiaľ si nedokážete užiť sex a nie je vám vôbec príjemný, často to znamená, že sa v tom skrýva nejaký vážnejší problém ako napríklad bakteriálna infekcia alebo problém psychologického rázu.

V závislosti na probléme, ktorý bolesť spôsobuje, sa intenzita a pocit bolesti pohybuje od ostrej, bodavej až po tupú. Našťastie môžu ženy otvorene hovoriť o sexuálnych problémoch, už to nie je také tabu ako predtým. Viacmenej k popísaniu týchto problémov je dôležité použiť tie správne slová, aby sa mohlo určiť, o aké problémy ide.

Poďme teraz zistiť, z akých dôvodov môžu ženy pri sexe zažiť bolesť.

Vagína nie je dostatočne zvlhčená

Aj keď sa vagína prirodzene zvlhčuje sama, môže sa stať, že v prípade, že vynecháte predohru pred sexom, kojíte alebo máte pred menopauzou, bude vaša vagína nedostatočne vlhká počas pohlavného styku. Keď sa vrhnete rovno na sex, dojde k zbytočnému treniu medzi vagínou a penisom, vždy si preto vyhraďte chvíľku na predohru. Pri chronických problémoch suchosti použite lubrikačný gél alebo vaginálny zvlhčovač. Ženy pred a po menopauze by si mali doplniť estrogén pomocou hormonálnej liečby alebo liekov na predpis.

Žena je alergická na niektoré erotické pomôcky alebo produkty

Pokiaľ ide o produkty, ktoré by vám mali pomôcť dosiahnúť uspokojenie bez akýchkoľvek neprijémnosti, nemali by ste si kupovať to najlacnejšie, čo nájdete na trhu. Lubrikanty môžu obsahovať rôzne chcemikálie, ktoré môžu rozhodiť pH rovnováhu vagíny. To isté platí aj pre iné výrobky, ako sú napríklad latexové kondómy. Ak po použití pocítite akékoľvek podráždenie, skúste produkty, ktoré sú prirodzenejšie.

Zarastené chĺpky

Niekedy môžu na vašej pokožke ostať po zlom voskovaní či holení nepríjemné pupienky, ktoré nepríjemne bolia pri trení. Ak máte nepríjemný, pálčivý pocit v intímnych miestach, použite skľudňujúcu masť a vyvarujte sa sexu, do kým sa to nezlepší.

Sexuálna dysfunkcia

Hoci sa o tom často nerozpráva, niektoré ženy (často mladé, dospievajúce alebo ženy po dvadsiatke) sa stretávajú s poruchou, ktorá sa nazýva vaginizmus. Pri tomto ochorení dochádza pri sexe k nedobrovoľným kŕčom alebo napínaniu svalov panvového dna, penetrácia je preto bolestivá alebo úplne nemožná. Nepríjemná bolesť počas sexu možno tak isto pripísať hyperaktívnym nervovým vláknam okolo vulvy, tomuto ochoreniu sa hovorí vulvodynia.

Tieto dysfunkcie často majú psychologický pôvod spojený so zneužívaním, traumou alebo negatívnym zážitkom týkajúcim sa penetracie. V tomto prípade je prínosné porozprávať sa so sexuológom alebo gynekológom, ktorý pomôže ženám určiť, kde spočíva problém, a tak isto s fyzickou terapiou.

Existuje několik důvodů, proč ženy zažívají bolest při sexu

Sex v zlých polohách

Kamasutra obsahuje naozaj veľa sexuálnych polôh, aj takých, z ktorých vám div nevypadnú oči nad ich zložitosťou. Aby ste mali skvelý sex, nepotrebujete ich vyskúšať úplne všetky, obzvlášť pokiaľ nie ste dostatočne flexibilný. Občas však nie je vôbec na škodu experimentovať a odchýliť sa od bežnej rutiny. Vyberajte ale také polohy, pri ktorých si myslíte, že budú vyhovovať vám aj partnerovi.

Žena je po pôrode

Ak sa vám vaše libido vráti hneď po pôrode, je to skvelé. Avšak by ste mali byť opatrné, vášmu telu bude chvíľu trvať, než sa vráti do pôvodnej formy. Od toho tu je šestonedelie, doba, počas ktorej sa ženské telo vracia do stavu pred tehotenstvom. Obvykle trvá okolo 6 týždňov.

Pohlavné prenosné ochorenie, infekcie alebo panvové ochorenie

Najjednoduchšia infekcia ako kvasinkové infekcie a pohlavne prenosné ochorenia vyžadujú predbežné prehliadky. Fibroidy na maternici a zápalové ochorenie panvy sú tak isto celkom bežné. Dbajte na to, s kým máte sex, a nechajte sa pravidelne testovať, pokiaľ nie ste v monogamnom vzťahu. Pamätajte tak isto na to, že existuje veľa perorálnych a vaginálnych liekov, ktoré môžu vyliečiť tieto ochorenia. Pre podporu vaginálneho zdravia a prevencií infekcií užívajte probiotický doplnok.

Partner má veľmi veľký penis

Neexistuje žiadna univerzálna veľkosť penisu. Niektoré sú malé, objemné, iné majú priemernú veľkosť, a potom sú tu aj veľké. Avy ste sa vyhli problémom pri sexe, skúste najprv pár jednoduchých pohybov. Alebo predĺžte predohru na tak dlho, ako bude treba.

Dlhá sexuálna abstinencia

Nemusíte mať sex naplánovaný na každý deň. Ako často budete mať sex záleží len na vás. Majte však na pamäti, že keď budete abstinovať veľmi dlhú dobu , nevyhnete sa menšej bolesti.

Panenstvo

Pokiaľ ste naopak nikdy nemali sex, váš prvý bude pomerne nepríjemný. Aby si vaša vagína zvykla na penetračný sex a vy ste sa naučili, čo vás vzrušuje, bude potrebné trochu času. Ak budete aj naďalej pociťovať chronickú bolesť počas sexu, mali by ste sa poradiť s odborníkom.

Či už pochádzate z BratislavyŽiliny alebo Košíc a stretávate sa s nejakým vážnejším zdravotným problémom, navštívte lekára vo svojom meste.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.