Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

O čom by sme nemali hovoriť bezprostredne po sexe

13.marec 2019
O čom by sme nemali hovoriť bezprostredne po sexe

V našom magazíne dostávate veľa rád, ako si užiť ten vôbec najlepší sex. Ale málokedy sa venujeme tomu, čo robiť po sexe. A poznáte to, ženy sa väčšinou chcú rozprávať, zatiaľčo muži chcú skôr spať. O čom hovoriť, o čom nehovoriť a čo robiť?

Čo budete robiť po sexe, to predovšetkým záleží na tom, v akú dennú dobu ste si to rozdali. Pokiaľ ráno, pravdepodobne nebudete mať na žiadne rozprávanie čas, pretože nasleduje odchod do práce alebo iné povinnosti. Ani popoludní často nemá človek úplne čas alebo chuť sa povaľovať v posteli a rozprávať sa. Zato večer, v klasickú dobu, kedy si najviac ľudí užíva sex, je toho času oveľa viac, a to aj keď vezmete do úvahy, že by ste mali zaspať čo najrýchlejšie, pretože zajtra skoro vstávate.

Už raz sme sa venovali hygiene po sexe, takže hygienu dnes necháme stranou a zameráme sa skôr na to, o čom sa rozhodne nebaviť. Keď ležíte obaja v posteli, či už po sexe alebo nie, a rozprávate sa spolu, hovorí sa tomu pillow talk. Pillow znamená vankúš a talk je rozhovor, hovoriť. Takže v preklade by to bolo niečo ako vankúšový rozhovor. Pri takej chvíľke si toho môžete povedať naozaj veľa, niekedy krásne veci, inokedy sa ale dokonca môžete začať hádať. Ale táto chvíľka po sexe by mala byť krásna, pretože si užívate dozvuky krásnych pocitov zo sexu a odpočívate.

Ale práve vďaka endorfínom, hormónom šťastia, ktoré sa vám po sexe ženú telom, môžete mať pocit, že práve teraz je vhodná doba na to, aby ste riešili závažnejšie témy, napríklad to, ako definovať svoj vzťah, ktorý spolu máte, pretože ste to ešte neurobili. Začne vám ísť hlavou, či ste len kamaráti s výhodami, milenci alebo či sa to prehuplo do niečoho viac. Ale verte, že v túto chvíľu naozaj nie je vhodná doba sa o tom baviť.

City, city, city

Áno, za všetko môžu city a naša zraniteľnosť. "Nikdy nie sme zraniteľnejší než v priebehu sexu, čo zahrňuje aj dobu bezprostredne pred a po sexe," hovorí Eliza Boquin, vzťahová a sexuálna terapeutka a zakladateľka The Flow & Ease Healing Center. "To je dôvod, prečo by sme sa nemali vyhýbať určitým témam, ktoré môžu spôsobiť, že sa pred nami partner emociálne uzavrie alebo nám síce odpovie, ale rozhodne nie úprimne," doplňuje Boquin. A zaujíma vás, ktorým témam sa presne vyhnúť? Tie si rozpíšeme nižšie. A nezabudnite, že nezáleží na tom, či ste sa práve vyspali so svojim dlhoročným partnerom, kamarátom s výhodami, milencom alebo s niekym, s kým ste si užili iba sex na jednu noc. Všetci sú ľudia a všetci to majú nastavené rovnako.

Ktorým témam sa bezprostredne po sexe vyhnúť?

Nekritizujte výkon svojho partnera

Aj keď to, čo ste práve zažili, bol váš najhorší sex v živote, druhému to určite nehovorte. Možno si je sám vedomý svojich nedostatkov. Citlivejší ľudia alebo ľudia s nízkym sebavedomím by to mohlo vziať v tú chvíľu naozaj zle. Ak to nebol váš dlhodobý partner, už nikdy sa s ním nemusíte znova vidieť a už vôbec spolu nemusíte znova spať. Občas vás ale človek požiadá, aby ste váš spoločný sex zhodnotili (čo by tiež nemal robiť, pokiaľ sa nedokáže vyrovnať s negativnou odpoveďou), takže aj keď si o to v podstate požiadal, milosrdné klamstvo neublíži. Určite to ale nepreháňajte, nehovorte, aké to bolo skvelé, úžasné a že by ste si to radi zopakovali znova, keď to tak nebolo. Skrátka povedzte, že to ušlo, bolo to ok, v pohode a tak ďalej. Ani do toho nezaťahujte škálu od 1 do 10, pretože váš život sa takto škatuľkovať nedá, rovnako tak ten sexuálny.

Někdy je lepší po sexu raději hned usnout, než se bavit o věcech, které vyvolají hádku

Aj keď ide o dlhodobého partnera a jedno číslo sa vám nepáčilo, nekritizujte ho. Možno nemal svoj deň, a tak sa nedokázal poriadne uvoľniť a oddať sa tomu. A ak problémy vo vašom sexuálnom živote pretrvávajú, mali by ste sa o nich porozprávať, ale určite nie pred, počas alebo po sexe.

Ani nijak nekomentujte ich telo

Veľmi blízká téma tej predchádzajúcej. Ženy by nemali komentovať veľkosť penisu, muži zase veľkosť pŕs. Ani jedno pohlavie by sa tomu druhému nemalo vysmievať za akékoľvek nedostatky na tele toho druhého. Nikto nie je dokonalý, aj keď sa o tom mnoho ľudí plastickými operáciami snaží. V dlhodobom vzťahu sa vám toto ale po sexe nestane, pretože telo svojho partnera poznáte dobre, ale môžete vyviesť niečo rovnako hrozné - a preto nikdy po sexe nekomentujte zmeny na tele svojho partnera! Dobre, pribral "pár kíl" ale určite nie ste jediný, kto si to všimol. Ale to, že je na čase ísť do posilovne alebo začať jesť menej tučné jedlá, mu môžete pripomenúť inokedy. Práve s vami zdieľali veľmi intímnu chvíľku a nechcú počuť nič viac než obdiv alebo uznanie. Pokiaľ pre nich také slová nemáte, radšej buďte ticho.

Vyhnite sa všetkým témam, ktoré by mohli vyvolať konflikt alebo kvôli ktorým sa často hádate.

Práve vďaka dobrej nálade po sexe máme tendenciu hovoriť o témach, pri ktorých sa s partnerom často hádame alebo predpokladáme, že sa kvôli ním hádať budeme. Ale verte, že táto dobrá nálada neovplyvní názor druhej strany, naopak to celú dobrú náladu zkazí a vy máte po peknom sexe (ku ktorému tieto chvíľky "po" rozhodne patria). Táto doba naozaj nie je lepšia, než ktorákoľvek iná, aj keď sa vám to môže tak zdať...

Nebavte sa o predchádzajúcich sexuálnych skúsenostiach

Keď už ste si užili sex, prečo sa o sexe nebaviť, že áno? Ale nikto nechce počuť porovnávanie s vašimi ex, pretože to je presne to k čomu by to vo finále viedlo. Je síce dôležité s partnerom svoju sexuálnu históriu prebrať, ale nie okamžite po sexe. Ak vám v sexe chýbalo niečo, čo máte radi alebo po čom túžite, skúste si nájsť inú vhodnú dobu, napríklad ak budete tráviť nudné nedeľné popoludnie na gauči a nebudete mať o čom inom sa rozprávať.

Vyvarujte se po sexu některým tématům, abyste měli pěkný zážitek

Nevyužívajte to ako príležitosť k tomu, aby súhlasili s niečim, čo predtým odmietli

Je to veľmi podobné ako téma, ktorá by mohla vyvolať konflikt. Pokiaľ od partnera niečo chcete, ale predpokladáte, že to odmietne, alebo vás dokonca už odmietol, nepýtajte sa ho to po sexe znovu. Nielen, že to bude vyzerať, že ste využili sex k tomu, aby zmenil názor, ale ono to tak naozaj bude, hoci si to napríklad nebudete uvedomovať, pretože ste to urobili podvedome. Obzvlášť pokiaľ ide o nejakú vážnejšiu tému, tak ani dobrá nálada po sexe partnera nepresvedčí a naopak ho to rozčúli, že ste si vybrali takúto chvíľu. Bude sa cítiť, ako by ste s ním manipulovali alebo ho do niečoho nútili.

Nepýtajte sa ich, kde sa to, čo robili, naučili

Keď sa nad tým zamyslite, tak je to naozaj stupídna otázka, no nie? Kde by sa to mali naučiť? Mamka alebo ocko ich to naučili? Ťažko (snáď). Jasné, je to skôr rečnícka otázka, na ktorú človek ani neočakáva odpoveď, ale kto chce počuť o tom, že ich to naučil ich ex, pretože ten/tá boli na sex naozaj majstri. Dokázali toto a tamto a vyskúšali spolu veľa rôznych polôh a praktík. Toto chcete počúvať? Ak nie, tak sa na to radšej vôbec nepýtajte, pretože aj takáto odpoveď sa vám môže dostať.

Nediskutujte o budúcnosti vášho vzťahu (či už je akýkoľvek)

Ak ste si šli užiť sex na jednu noc, váš partner to mal pravdepodobne rovnaké. Až sa budete lúčiť, môžete sa spýtať, čo si s vami nevymení telefónne číslo a rešpektovať, keď chcieť nebude. O tom to proste je. Určite sa ale nepýtajte hneď po sexe, čo bude ďalej. Rovnako tak nie je vhodné túto otázku vyťahovať napríklad pri kamarátoch s výhodami, pretože tam je budúcnosť často neistá a je to téma, o ktorej sa buď nebudete baviť vôbec alebo sa o nej musíte baviť vážne. Ale rozhodne nie po sexe, hoci vám môže pripadať, že ste sa s týmto človekom vďaka sexu viac zblížili. No a nakoniec tu máme opäť dlhodobý vzťah. V tomto prípade budúcnosť znamená väčšinou kúpa domu alebo deti, občas aj zmenu práce. Ale rozhodne najhorší z tých troch je téma deti, obzvlášť v prípade, keď jeden dieťa chce a druhý nie. Deti zvnikajú sexom, preto je toto téma v túto chvíľu tak veľmi citlivá. Aj keď sa budete musieť napríklad veľmi držať, aby ste o tom nehovorili, určite sa vám to vyplatí

Sex predstavuje nádherné, intímne, spoločne strávené chvíle, keď sme šťastní a úplne oddaní svojim pocitom. Nenechajte si ich skaziť tým, že nebudete premýšľať nad tým, čo hovoríte. V praxi si to môžete vyskúšať napríklad vďaka sex zoznamke, na ktorej si môžete nájsť partnera na sex a trénovať tak chvíľky po sexe.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.