Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ukončite posteľovú krízu

18.február 2020
Ukončite posteľovú krízu

Na začiatku vzťahu sa milovania nemôžeme nabažiť. Lenže postupom času sa náš sexuálny život zmrští len na pár rýchloviek, pre ktoré si znamená ukradnúť niekoľko chvíľ počas pracovného týždňa. Ale čože to takto môže fungovať večne? Keď sa z milovania vytratí vášeň, mali by sa obaja partneri snažiť, aby sa do neho zase vrátila.

Podľa psychológov za to môže hlavne stres a únava, kvôli ktorým nemáme na milovanie chuť ani náladu. Ale rovnako ako ktorákoľvek iná kríza aj táto sa dá riešiť. Začať môžete napríklad tým, že si nebudete nechávať milovanie až na dobu, kedy chodíte spať. To už je totiž neskoro. Máte za sebou celý deň a tešíte sa, že konečne zatvorite oči a nebudete musieť nič robiť. Hrátky preto väčšinou odložíte. Odporúča sa, aby to nebolo na veľmi dlho. Pauza medzi milovaním by nemala byť dlhšia ako desať dní. Potom by sa totiž sex mohol začať z manželského života vytrácať úplne, a to vzťahu samozrejme neprospieva.

Chce to čas

Všade sa píše, že pre prekonanie posteľovej krízy by sme mali milovanie niečím oživiť. Ale erotické prádlo ani sexuálne pomôcky tento problém z dlhodobého hľadiska nevyriešia. Podľa psychológov je oveľa dôležitejšie, aby si k sebe partneri znovu našli cestu a prebudili v sebe túžbu, ktorá z ich vzťahu vymizla. Najlepšie tým, že budú udržiavať každodenný fyzický kontakt. Dajú si pusu na rozlúčku, objímu sa a chytia za ruku. Vďaka tomu budú mať medzi sebou oveľa intímnejšie puto a nespomenú si na sex len raz za mesiac.

Keď už na sex dôjde, mali by si naň páry vyhradiť dostatok času. Rýchlovka je síce fajn, ale ocenia ju skôr muži. Pre ženy je totiž ťažké dosiahnuť týmto spôsobom orgazmu. Ten je ale pre spokojný sexuálny život zásadný. Preto sa nikam nežeňte, navoďte si tú správnu atmosférusex si užite tak, ako ho máte radi. A nelámte si hlavu ani s polohami. Ak vás baví tá misionárska, nemeňte ju. Aj zdanlivo obyčajný sex má totiž niečo do seba!

Ranný budíček

Kríza v posteli sa môže objaviť vlastne kedykoľvek. Väčšinou ide ale ruka v ruke s narodením detí alebo príliš vysokým pracovným nasadením. V oboch prípadoch nevieme, kam skôr skočiť, a milostný život tak odsúvame na druhú koľaj. Sexuológovia pritom uvádzajú, že ženy dosahujú maximum svojho erotického záujmu práve po tridsiatke, a preto by bola škoda toto obdobie premeškať. Ide len o to, aby ste sa spartnerem zohrali. A že to nemusí byť jednoduché, dokazujú aj výskumy z Veľkej Británie.

Podľa nich mávajú obaja partneri chuť na sex v odlišnú dobu. U mužov je to ráno medzi šiestou a deviatou hodinou. A u žien zasa večer medzi jedenástou a polnocou. Väčšinou sa tak muži podriaďujú ženským túžbam, a nebolo by teda od veci, keby ste si sem tam role vymenili. Nabudúce si preto trochu privstaňte a doprajte manželovi ranné rozmaznávanie, na ktoré bude myslieť celý zvyšok dňa.

Dejte si ráno trochu toho sexu

Zabudnite na pyžamo

Psychológovia sa zhodujú, že je celkom bežné mať sex len kvôli partnerovi. Keď má na neho chuť a nám to nevadí, tak prečo nie? Lekári ale uvádzajú, že ak nastane situácia, kedy sa nám samotným milovať naozaj nechce, nemali by sme sa prehovárať a hlavne do ničoho nútiť. Potom by sa naša nechuť totiž mohla poriadne prehĺbiť. Do vzťahu je preto potrebné vniesť trochu sponntánnosti a vášne, čo sa samozrejme po niekoľkých rokoch spoločného spolužitia môže zdať ako nemožné. Ale nie je!

Podľa psychoterapeutov mnohokrát stačí, aby ste skúsili spať nahí. Mužom to väčšinou nerobí žiadne ťažkosti, ale ženy sa hanbia a radšej na sebe niečo majú. Lenže bez oblečenia je to oveľa pohodlnejšie, a keď sa navyše v noci pritúlite k svojmu miláčikovi a pritlačíte sa k jeho telu, nenechá vás to chladnými. Potom budete mať k sebe oveľa bližšie, a to je pre zahnanie krízy to najdôležitejšie.

3 najčastejšie dôvody, prečo nemáme chuť na sex

Únava

Celý deň sa nezastavíme, a tak sa nie je čomu diviť, že večer padneme do postele vyčerpaní a bez nálady. Berieme si toho na seba proste veľa! Bolo by preto fajn občas si oddýchnuť a niektoré úlohy delegovať na druhých. Chuť na sex sa potom zase objaví.

Hanbenie

Väčšinou nás prepadne, keď nám začnú naskakovať kilá navyše. V určitých etapách života je to ale normálne, tak si s tým toľko nelámte hlavu. Pár faldíkov na bruchu ešte nikoho nevystrašilo, takže sa nebojte, že by vám partner z postele utiekol.

Rutina

Po niekoľkých spoločných rokoch je to jednoducho stále to isté. Nemusíte ale robiť žiadne radikálne zmeny, občas totiž stačí, keď sa len presuniete zo spálne do obývačky.

Dneska by to šlo...

Autorka kníh Žhavý sex a Horúca láska Tracey Cox odporúča využiť ako ukazovateľa túžby dve magnetky na chladničke. Každý deň obaja posuniete tú svoju tak vysoko, ako veľmi sa budete chcieť pomilovať. Vždy potom budete vedieť, kedy na sex vážne nie je vhodná doba a kedy by ste to naopak mohli poriadne roztočiť.

Sex nemusíte mít pouze v ložnici

5 zabijakov sexu

Zabiť sex môže všeličo a hocikto. Jednému vadí nedostatok citov, iného ničí únava, ďalší (doslova) ohrnie nos nad hygienou náprotivku. Medzi tlmičmi vášní je jasným favoritom lenivosť. Drahým polovičkám najčastejšie vadí, že aktivita leží na jednej strane postele. Ľudia sa väčšinou sťažujú na malé či nevychované deti, zvieratá aj svokru. Odporúča sa zmeniť spôsob komunikácie a nastoliť poriadok v rodine. Či už sexuálne hry ubíjajú psychické či fyzické faktory, treba zatrúbiť do útoku, inak vezme intímny život nazmar.

Chuť niečo zmeniť je najlepším resuscitačným prostriedkom túžby.

Caparti: Nechcem súrodenca

Roztomilé následky predchádzajúcich erotických hrátok bývajú hlavnými sabotérov ďalšieho vyvádzania. Ako by naše detičky snáď ani nechceli súrodenca. Možno majú radar na zvýšený výskyt erotickej túžby, pretože akonáhle si mamička s oteckom chcú užiť jeden druhého, bábätká sa spoľahlivo budia, väčší caparti rovno prichádzajú k nim do postele. A je po túžbe a po srande, nieto po sexe. Kto sa nechce oddávať rychlovkám v kúpeľni, zatiaľ čo dieťa sleduje rozprávku, alebo tŕpnuť, či ho malý záškodník neprekvapí v najlepšom, musí si vedieť urobiť súkromie.

Odvezte zlatíčko na pár dní k babičke alebo naopak vy si vyrazte na víkend vo dvoch a vychutnávajte si vzácne chvíle slameného rodičovstva. Pozitívne naladený dospelák (k čomu sex a spoločne strávené chvíle určite prispejú) bude mať potom tiež viac trpezlivosti na vrtochy malých nezbedníkov.

Tým, že sa stanete rodičmi, nestrácajte právo na intímne chvíľky, len si ich musíte vedieť vyšetriť - aj keby vás to malo stáť pár eur za pani na stráženie.

Alkohol: Z povzbudenia do mrákot

S pohárom niečoho ostrejšieho je to ako s ohňom. Dokáže byť dobrý sluha, ale je zlý pán. Na jednej strane zlepšuje náladu, uvoľňuje napätie a môže milostné hrátky nenútene naštartovať. S alkoholom padajú zábrany, ženy sa cítia príťažlivejšie, muži s jeho pomocou získavajú sebavedomie a nesmelí sa majú odvážne k akcii. Svoje afrodiziakálne účinky však stráca, akonáhle sa popíja cez únosnú hranicu. Dopriať si celú fľašu destilátu pred výkonom je poukážkou na strápnenia alebo na prúser (ak by ste v alkoholovom opare lovili v cudzích vodách).

Do kokteilu sex a alkohol musíte pridať dôležitú ingredienciu - správnu mieru, aby mal potrebný povzbudzujúci účinok.

S alkoholem v posteli opatrně!

Elektronika: Ruší spoločné vlny

Brať si prácu do postele je trestuhodným prečinom proti láske. Už ste si skúšali spitovať milostné vyznania za zvukov futbalového zápasu či zábavnej estrády? Vypnite televízor, počítače a mobily a prežívajte svoju vlastnú romantickú telenovelu (pochopiteľne s patričným happy endom).

Televízia ruší komunikačné kanály a elektronika nahrádzajúca erotiku ubíja vzťah.

Únava: Každý svojho sexu strojcom

Stres stojí na prvom mieste medzi psychickými zabijakmi milovania. Pracovné vypätie spoločne s vysokým stresom spôsobuje u mnohých párov zníženie sexuálnej chuti či dokonca niektoré sexuálne dysfunkcie ako poruchy erekcie u mužov a problémy s dosiahnutím orgazmu u žien. Často nastáva nesúlad aj v potrebách. Jeden padne do postele a jeho nezáujem môže aktívnejšieho otráviť. Uhonený (-ná) by sa mohol (a) dočkať nemilého prekvapenia, až sa náprotivok poobzerá inde...

Empatickí partneri pochopia, keď je jeden opojený únavou. Ale nemalo by sa to stávať noc čo noc.

Stereotyp: Ničí vzťah

Postihuje dlhodobé partnerstvá, ktoré upadajú do kolotoča všedných dní. Ráno vypraviť deti, šupom do práce, popoludní domov, upratať, zasadnúť k televízii a spať. Akonáhle vás šedá pavučina nudy začne premáhať, nedovoľte jej, aby zatiahla svoju slučku. Narušte bludný kruh rutiny, v ktorom nie je pre milovanie miesto. Pripravte si romantický večer, prizvite na pomoc erotické pomôcky alebo sa nabuďte šteklivým filmom. Tí odvážněšjí môžu skúsiť kurzy tantry či sa prihlásiť do lekcie sexkoučinku.

Hlboký milostný zážitok raz za čas prinesie vzťahu viac než rýchlovka každý deň.

Hľadáte partnera, s ktorým by ste si mohli užívať sex a zároveň v ňom mali oporu? Skúste sa zaregistrovať a poobzerať sa po ňom na sex zoznamke.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.