Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Spoznajte sex v rôznych fázach nášho života

12.november 2019
Spoznajte sex v rôznych fázach nášho života

K prvému sexuálnemu styku dochádza najčastejšie medzi 16. a 18. rokom života. A potom pred sebou máme ešte ďalšie desiatky rokov, kedy si sex užívame. Okrem prvého sexu ale v našich životoch prídu ďalšie rôzne situácie, po ktorých je sex s partnerom trochu ťažší. Zaujíma vás viac? Čítajte ďalej.

Úplne prvý sex

Veľa ľudí v strednom veku má pocit, že to za nich bolo tak nejako slušnejšie, reálnejšie a predovšetkým potom neskôr. Ale už vyše 60 rokov sa najčastejší vek pre prvý styk 16 až 18 rokov nemení. Človek trochu zabúda a nemáme to nikomu za zlé. Avšak sexuológovia sa zhodujú na tom, že by prvému telesnému kontaktu malo predchádzať obdobie poznávania. To v praxi znamená nežné dotyky, nesmelé bozkávanie v parku na lavičke, hladenie, stisky rúk, ale napríklad aj písanie básničiek, skrátka také vzájomné oťukávanie. Túto fázu by nikto nemal podceňovať. Veľa dospievajúcich, ktorí si týmto obdobím neprejdú, majú totiž potom v sexe ťažkosti - napríklad ho nedokážu správne precítiť, je to pre nich len telesný akt. Môže to byť ale aj horšie (predčasná ejakulácia alebo vaginizmus), na druhú stranu následky nemusia byť vôbec žiadne.

Prvý sex pre nás má zásadnú úlohu, a to preto, že sa pri týchto prvých, sexuálne motivovaných kontaktoch učíme spoznávať svoje telo a jeho reakcie, poznávame vzrušenie, ale napríklad aj lásku. Ak ste rodičia dospievajúceho, určite by vo vašej rodine nemal byť sex tabu. Toto stigma by si totiž vaše dieťa mohlo so sebou niesť celý život. Citlivejší jedinci si kvôli tomu do konca života nemusia užiť sex. Trebárs nebudú môcť dosiahnuť orgazmus, pretože im rodičia neustále tvrdili, že sa jedná o niečo nečisté.

Aj cez všetky splnené podmienky vzájomného poznávania a tak ďalej ale nemusí byť prvý sex práve tým najúžasnejším v našom živote. Tak to proste je, ale človek by sa nemal nechať odradiť, prídu aj oveľa krajšie chvíľky, ktoré mnohonásobne predčia naše očakávania. Avšak sú tu aj situácie, ktoré môžu raz nastať, a užívať si po nich sex nie je jednoduché z mnohých dôvodov. Aké to sú?

První sex by neměl být uspěchaný

Sex po pôrode

Obdobie po pôrode rozhodne nie je ľahké ako pre ženu, tak pre mužov. Ženou lomcujú hormóny, má kopu povinností a práce, obavy o dieťa a úplné minimum spánku. Úplne najhoršia situácia je v šestonedelí, hormóny sexu totiž vystriedajú hormóny materstva. Má to ale svoje opodstatnenie, príroda tak matku chráni, než sa jej zahoja a zregenerujú pôrodné cesty. V tej dobe by ste sexuálny styk mať nemali, to vám poradia aj lekári. Už vôbec by si ho muži nemali vynucovať. Pre ženu by to mohlo byť bolestivé, a dokonca by to mohlo aj poškodiť jej zdravie. Lekári teda odporúčajú, aby pár so sexom počkal tak dlho, pokiaľ nebude žena opäť pripravená.

Celá táto sexuálna vec sa ale môže zamotať ešte inak. Žena totiž môže prestať byť pre mužov objektom túžby. Žena je zrazu matka a erotické puto sa pretrhne. Príťažlivosť ženy ale tkvie aj v tom, ako sa ona sama cíti - a máloktorá žena sa v tomto období cíti skvele, sviežo, sebavedome, oddýchnuto a tak ďalej...

Exstiujú ale aj ženy, ktoré majú k milovaniu chuť hneď niekoľko týždňov po pôrode. Ak to jej zdravotný stav dovoľuje a nebude to pre ňu bolestivé, mala by to taká žena dať svojmu partnerovi najavo a nehanbiť sa. Práve aj toto sebavedomie partnera podnieti k tomu, že má o sex tiež záujem. A ak chce muž, aby jeho žena mala väčšiu chuť na sex, musí jej doma trochu pomôcť. Či už so starostlivosťou o dieťa alebo s domácimi prácami, skrátka by mal nechať ženu trochu vyspať a odpočinúť si.

Sex po nevere

Nevera väčšinou významne poznamená vzťah, a to aj v prípade, že sa na ňu ešte neprišlo. Situácie môžu nastať naozaj rôzne. Keď sa to prevalí, môže sa pár dohodnúť na tom, že sa budú správať, ako že sa nič nestalo, a tak ich sexuálny život plynie ďalej rovnako ako predtým. Málokedy nevera, ak je prvá, znamená, že spolu dvaja prestanú mať úplne sex, aj keď existujú aj ľudia, ktorí sa nejakú dobou "štítia" na svojho partnera siahnuť. Niekoho to naopak ale môže až vzrušovať, že si partner užíval inde.

Nevěra ve vztahu bude mít pravděpodobně vliv na váš sexuální život

Nevera, na ktorú sa ešte neprišlo, tiež môže mať svoj efekt - milenec môže človeka tak rozparádiť, že sa na tomto zvýšenom sexuálnom apetíte priživí aj partner alebo partnerka doma.

Odborníci väčšinou odporúčajú, aby sa sex po odhalení nevery nevzdával. Je potom o to ťažšie sa vracať s celým vzťahom na začiatok, keď si zničíte úplne všetko. U niektorých párov je dokonca intímny život to prvé, čo začne po odhalení nevery fungovať. Ale ak viete, že s partnerom už spať nikdy nechcete, či on s vami, nemá cenu sa trápiť a mali by ste vzťah ukončiť.

Tento (nielen) sexuálny život je potom založený na sľube, že už nikdy toto váš partner neurobí. Aj preto to môže fungovať ďalej a možno aj ešte lepšie ako predtým, pretože to obsahuje nejakú snahu a oddanosť len vám. Ale sľub sa musí naozaj dodržať, inak to skončí veľmi zle. Neveru prežije tretina vzťahov. Skúste byť vy tou tretinou a dajte partnerovi ešte jednu šancu. Nikdy zo seba ale nerobte hlupáka a nedávajte takú šancu niekoľkokrát za sebou, či dokonca pravidelne.

Sex po rozvode

Po rozvode sa zrazu všetko zmení a je len na človeku, ako to pojme. Niekto zatrpkne a hovorí, že už nikdy nechce s nikým nič mať. Nikomu neverí. Iní sú zasa úplný opak a užívajú si, čo môžu a s kým môžu. Najväčší problém so sexom po rozvedenom manželstve nastáva u ľudí, ktorí (často neverného) partnera veľa milovali a majú pocit, že už nikdy s nikým iným nebudú šťastní. Takí ľudia pokojne do konca života zostanú sami, pretože tvrdia, že láska je len jedna. Neustále každého porovnávajú so svojím/svojou ex.

Určite svojich bývalých partnerov s nikým neporovnávajte, to je tá najhoršia možnosť zo všetkých. Na takomto základe sa nové partnerstvo stavia naozaj veľmi ťažko. Berte to ako radu číslo 1 - a neplatí to len pri rozvodu a pri sexu, ale aj pri vzťahu, ktorý nebol spečatený manželským sľubom a zároveň vo všetkých rovinách vzťahu. Takže nezrovnávať nikdy nikoho s nikým.

Po rozvodu může být sex problémem

Sex po dlhom sexuálnom pôste

Za posledných 15 rokov vzrástol počet domácností, v ktorých ľudia žijú sami, dvojnásobne. Podľa súčasných štatistík je jednou osobou obývané viac ako 1,2 milióna slovenských domácností. Väčšina z týchto ľudí by to rada zmenila. Trebárs to aj zmení, ale už sa na nich podpísali všetky tie roky, kedy žili sami a s nikým neudržiavali intímny kontakt. Aj keď sa vám to napríklad môže zdať ako hlúposť, taký sexuálny pôst naozaj môže napáchať pomerne veľké škody, a to predovšetkým na psychike.

Keď budete mať sex často, či stále s jednou a tou istou osobou alebo zakaždým s inou, nebudete pociťovať žiadnu alebo takmer žiadnu trému. Keď ale budete už 8 alebo 10 rokov žiť sami a bez akéhokoľvek sexuálneho kontaktu, také prvé milovanie po rokoch môže byť veľmi stresujúcou záležitosťou. Taký človek, či už sa jedná o muža alebo ženu, má obavy zo zlyhania, trapasu, že nebudú náprotivku vyhovovať a z mnohých ďalších dôvodov. V skutočnosti ale taký "prvý" sex nie je tak hrozný. Môže sa vám uľaviť, keď sa druhému so svojou situáciou zveríte, niektorým to ale naopak uškodí, pretože druhý už o tom bude vedieť a o to viac sa na to bude sústredovať. Takže sa rozhodnite podľa toho, čo by mohlo najviac vyhovovať vám.

Muži sa boja predovšetkým predčasnej ejakulácie, ktorá po tak dlhom sexuálnom pôstu môže trochu potrápiť. Ale je to niečo, s čím sa dá počítať, a ak je žena vyspelá, nebude sa smiať, ani to nijako inak komentovať. Nabudúce už to bude zase o niečo lepšie. Na druhú stranu ženy majú najčastejší problém s bolestivosťou, ktorá môže byť ako výsledkom dlhodobej abstinencie (väčšinou keď sa počas nej neuspokojovala sama penetráciou), ale práve aj samotnou nervozitou, ktorá môže spôsobiť vaginizmus. To sú stiahnuté svaly u pošvového vchodu, ktoré zabraňujú vstupu penisu. Skúste sa čo najviac uvoľniť a užívať si sex ako predtým.

Sex hrá v našom živote veľkú úlohu a určite by sme si ho nemali odopierať, ak nemusíme napríklad zo zdravotných dôvodov. Svoje psychické bloky sa snažte odstrániť, napríklad s pomocou psychológa alebo sexuálneho terapeuta. Snažte sa svojmu partnerovi odpustiť jeho neveru, ktorou vás síce veľmi sklamal, ale ak je schopný dodržať sľub, šancu by ste mu mali dať. Po pôrode nenúťte ženu do sexu, ale ani na ňu nezanevrite. Tvoríte teraz rodinu a medzi vami rodičmi by stále mala panovať vášeň a sexuálna príťažlivosť.

Ak chcete zase začať sexuálne žiť a užívať si a váš jediný problém je to, že nemáte s kým, neváhajte a zaregistrujte sa na erotickú zoznamku, kde sa online môžete zoznámiť s ľuďmi, ktorí hľadajú to isté.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.