Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sexom ku zdraviu!

6.marec 2018
Sexom ku zdraviu!

Milovanie je nielen jednou z najpríjemnejších ľudských činností, prospieva aj psychickému a fyzickému zdraviu.

Sexuálny akt sám o sebe nie je skutočne nič iné ako zmes smiešnych pohybov. Napriek tomu je to však činnosť, kvôli ktorej sme schopní hýbať svetom a znášať modré z neba. Pre lásku sa viedli vojny, padajú vlády a robí sa hromada hlúposti. Na druhú stranu vďaka milovaniu tiež vznikajú tie najkrajšie filmové a literárne diela, umierajú a rodia sa ľudia. Čo na tom sexe vlastne vidíme? Prečo je to tak krásne a povznášajúce? Všetko má na svedomí chémia. Kedykoľvek sa nás dotkne niekto, kto nás priťahuje, všetkých päť zmyslov sa dá okamžite do práce a prenáša príjemné pocity do mozgu.

Ten získané informácie vyhodnotí a dá povel k tvorbe patričných hormónov. Serotonín, dopamín, endorfíny a ďalší usilovní "pracovníci" zaplavia behom chvíľky naše telo a my sa začneme cítiť skutočne veľmi dobre.

Milovanie zaháňa chmáry a pomáha s učením

Bez preháňania možno tvrdiť, že dobrý sex je lepší ako akýkoľvek liek na upokojenie a trápenie. A to nielen preto, že nás bombardujú už vyššie spomínané "hormóny rozkoše". Lekári tvrdia, že pocity úzkosti či depresie sprevádza plytké a povrchné dýchanie. Sex je teda liekom nielen preto, že prináša výrazne pozitívne emócie, ale aj preto, že človeka skvele predýcha. Máte pred sebou dôležité pracovné úlohy alebo sa učíte na skúšky? Erotické hry v spálni (či kdekoľvek inde) by mali patriť k častým aktivitám. Rozhodne vás nezdržia, skôr naopak. Milovanie totiž zlepšuje sústredenie. Potvrdil to už pred niekoľkými rokmi výskum medzi americkými vysokoškolskými študentmi v čase skúškového obdobia.

Tí, ktorí pri ňom nezabudli na sex, vykazovali lepšie výsledky ako tí, ktorí ležali celý čas v skriptach. Iná štúdia zase poukazuje na to, že predovšetkým u duševne pracujúcich stimuluje uvoľnenie energie pri orgazme pracovnú výkonnosť.

Orgazmus je blahodarnú rozkošou pre celé telo

Všimli ste si, ako krásnu farbu majú tváre po milovaní? Sex totiž stimuluje krvný obeh. Pri predohre sa tepny ľahko stiahnu a vo chvíli najvyššej rozkoše sa potom zase rozšíria. Tvár je v tom okamihu zásobený krvou a získa onen krásny  nádych. V ženskom tele sa zvýši aj hladina estrogénu, ktorý pozitívne ovplyvňuje hydratáciu a pružnosť pokožky. To samozrejme neplatí len pre tvár. Kto sa pravidelne miluje, pocítia to aj na iných miestach tela.

Pohyby, ktoré muž i žena pri sexe vykonávajú, slúžia nielen na uspokojenie, ale sú aj dobrým spôsobom k posilňovaniu svalstva. Na tému "sex a šport" bola dokonca pred mnohými a mnohými rokmi usporiadaná vedecká konferencia. Vyskytli sa aj špekulácie, či by sexuálna aktivita mohla fungovať ako prostriedok kalorického výdaja a milenecké lože ako náhrada posilňovne. Sex a šport majú bezpochyby veľa spoločného.

Sexom ku zdraviu, poznáte to?

Známy český sexuológ Radim Uzel k tomu kedysi povedal: "Obe tieto ľudské aktivity sa dožívajú najväčšieho rozkvetu medzi 18. a 30. rokom veku, obe uspokojujú citové potreby ľudí, ich túžbu po sebauplatnenie, v poslednej dobe sa potom presúvajú stále do mladších rokov. Po úspešnom športovom výkone sa rovnako ako po orgazme uvoľňujú špeciálnej mozgovej hormóny - endorfíny zaplavujúce organizmus pocitom telesného blaha, duševného uvoľnenia a výkonnostná satisfakcia. Sexuálne vyvrcholenie rovnako ako prekonanie atletického rekordu či víťazný zápas sú niekedy pripodobňované k drogovému opojeniu."

Aktívnym sexom k dobrým svalom a pevnému zdraviu

Pri milovaní posilňujeme brušné, ale aj iné svaly, ktoré inak celkom leňošia. Napríklad pekne precvičíme vonkajšie aj vnútorné svaly stehien a zadok. Pri spojení s jemnou milostnou masážou partnera bojujeme proti celulitíde. A ak má vyvrcholenie na svedomí rozširovanie ciev, potom tiež znižuje riziko infarktu, mŕtvice a aterosklerózy. Milovanie sa často prisudzuje aj vplyv na chudnutie. Môžeme teda nahradiť pravidelné návštevy fitness a wellness centier pravidelným pohlavným stykom doma v spálni? Ťažko!

Jeden židovský vtip opisuje, ako v synagóge niekto na ceduľu s textom "Kto smekne klobúk, ako by sesmilnil" pripísal: "Skúsil som to, ale nie je to ono!" Rovnako tak nemožno šport nahradiť bezo zvyšku milovaním. A nejde to ani naopak. Pravidelným sexom nemôžete telesné cvičenie nahradiť, ani kalorický výdaj, ani posilňovanie svalov, a to hoci pohlavný styk je často pekná drina. Tri vášnivé spojenia možno prirovnať výšľapu do šiesteho poschodia.

Tak si každý môže vybrať - chce deň čo deň trikrát aktívne a dlho súložiť (dve minúty nestačia, jedno "číslo" by malo mať približne desaťkrát toľko), alebo si radšej vyjde po schodoch pár poschodí či si vonku zabehať? Sex má však podľa lekárov blahodárne účinky aj na našu imunitu. Je za to zodpovedná hladina betaendorfínu, ktorá sa s orgazmom prudko zvyšuje. Práve tieto látky hrajú dôležitú úlohu v dobre fungujúcom imunitnom systéme.

Ďalší zo starších amerických výskumov preukázal, že ľudia, ktorí sa často oddávajú sexuálnym hrám, žijú v priemere o päť rokov dlhšie. Ich imunita je totiž vyššia a v chladných mesiacoch roka netrpia toľko na najrôznejšie nádchy, chrípky a prechladnutia. Endorfíny však vedia ešte niečo - posúvajú prah bolesti. Vo chvíli vyvrcholenie sa zvýši odolnosť proti bolesti hlavy, chrbta a svalov. Milovanie miesto knihy pred zaspaním by si mali dopriať všetci tí, ktorí majú problém so zaspávaním. Uvoľnenie, ktoré po sexe nastane, je totiž dokonalým sedatívom.

Aktívny sex vám zaistí pekné svaly

Koľko porcií sexu je potrebné, aby sme boli stále v pohode?

Je dostatočné súložiť dvakrát v týždni? Toľko totiž predstavuje podľa posledných dostupných výskumov priemerná sexuálna aktivita v týždni. Alebo by to malo byť viac? Upokojte sa. Dôležitá nie je početnosť, ale uspokojenie, ktoré erotické hrátky prinášajú. Existuje veľa žien, ktoré sa milujú denne len preto, aby vyhoveli partnerovi, a sú z toho frustrované. A na druhú stranu sú manželia, ktorým stačí pekné milovanie dvakrát do mesiaca a obom to prináša radosť.

Štatistiky teda hoďte za hlavu a robme to tak dlho a často, ako sa nám páči. A nezabudnime, záplavu hormónov slasti si koniec koncov môžeme privodiť sami.

Ako zlepšiť svoj sexuálny zážitok

Snáď najužitočnejším sexuálnym cvičením je Kegelove posilňovanie svalov panvového dna. Najmä pre ženy je priamo na nezaplatenie. Napätie svalov, ktoré ovládajú zovretie pošvy, a schopnosť ich ovládať môže viesť k výraznému zlepšeniu sexuálneho zážitku. A nielen to, ak ich žena vie včas zovrieť, prispieva k dosiahnutiu orgazmu. Niektorí sexuológovia dokonca tvrdia, že ženy, ovládajúce mechanizmus zovretia svalov pošvového vchodu, môžu dosahovať ľubovoľného množstva orgazmov za deň.

Samozrejme zovretie robí dobre aj partnerovi. Ako na to? Cvičenie je jednoduché a možno ho vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek. Nikto v okolí totiž nič nespozná. Tréning spočíva v rytmickom zvieraní zvieračov pošvy. Dosiahneme toho podobne, ako keby sme sa intenzívne snažili zadržať moč, a preto nácvik môžeme začať práve tzv. frakcionovaným močením - niekoľkonásobným prerušením prúdu moču. Zhruba štyridsať rytmicky vykonávaných sťahov v sériách niekoľkokrát denne napomáha žene k takmer kulturistickému posilneniu príslušných svalových skupín a zlepšenie svojho i partnerovho sexuálneho zážitku.

Cvičenie je prínosom aj pre zdravie ako skvelá prevencia pred nechceným únikom moču v neskoršom veku.

Život je krátky, času je málo a navyše rýchlo uteká. Vy sa však nikam neponáhľajte, ak nemáte sex partnera a v pokoji si dajte na čas pri výbere u nás na zoznamke. Veľa šťastia pri zoznamovaní!

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.