Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako pilates a jóga dokážu zlepšiť sex?

24.október 2019
Ako pilates a jóga dokážu zlepšiť sex?

Väčšina naozaj lenivých ľudí to v živote väčšinou nikam nedotiahne. Nebuďte leniví a zacvičte si aspoň raz za čas pilates alebo jogu a naučte sa správne dýchať. Bude to mať tak skvelé účinky na váš sexuálny život, že vás to prekvapí.

Sexuálny život si môžete zlepšiť mnohými rôznymi spôsobmi, o veľa z nich sme už písali v predchádzajúcich článkoch. Dá sa to brať naozaj zo široka, takže ho môžete zlepšovať praxou, ktorá vám dá veľa, predovšetkým ale tým, že budete skúšať nové veci, či už sa bude jednať o praktiky alebo o erotické hračky. Rôzni partneri môžu do vášho intímneho života tiež priviesť veľa zaujímavých vecí a zážitkov, ale tým rozhodne nechceme povedať, aby ste ich striedali ako na bežiacom páse len preto, že chcete získať nejaké skúsenosti. Určite vám pomôže, ak nadobudnete nejaké sebavedomie, pretože človek, ktorý sa vo vlastnom tele necíti dobre, alebo si neverí v tom, čo robí, si to nikdy nemôže poriadne užiť. Psychika hrá naozaj veľkú rolu.

Ale o čom sme sa ešte nezmienili, je to, že záleží aj na stave vášho tela. Tým nemyslíme to, či máte veľký penis alebo ako práve vyzerá tá vaša vagína. Ide tiež o silu, svaly, vytrvalosť, dýchanie a mnoho ďalších vecí. A verte, že aj keď nie ste tuční, alebo dokonca máte vyrysovanú postavu, neznamená to automaticky, že máte telo v dobrej kondícii pre sex. Vždy je čo zlepšovať. A prečo nemať čo najlepší sex, keď sa tá možnosť ponúka? Bola by škoda to nevyužiť, obzvlášť, keď vám to ani nezaberie zas tak moc námahy a času. A ako bonus pomôžete svojmu telu ako celku.

Pilates

Asi každý niekedy počul o pilates. Je to pomerne populárna cvičebná metóda, pri ktorej získavate väčšiu kontrolu nad svojím telom, posilňujete ho a zlepšujete jeho ohybnosť. Inštruktorka Pilates Vanessa Blair, vysvetlí, ako vám pilates môže pomôcť s tónom panvového dna, posilnenie jadra a zlepšiť porovnanie vášho tela. To všetko sú faktory, ktoré môžu mať veľký vplyv na váš sexuálny život, bez toho aby ste si to uvedomovali.

Dýchanie

Keď niekto niekde zmieni, že všetky cvičenia (nielen pilates) by mali začínať tým, že sa naučíte správne dýchať, väčšina ľudí obráti oči. Ich názor sa ale často zmení, keď sú požiadaní, aby sa zhlboka nadýchli a potom vydýchli. V 9 z 10 prípadov to vyzerá tak, že sa ich hrudník zdvihne, brucho zostáva rovnako a ich výdych trvá iba 3 sekundy. Skvelé cvičenie (a skvelý sex) vyžaduje, aby telo malo optimálny tok kyslíka, ktorý podnecuje zmysly a veľmi zlepšuje vytrvalosť.

Pre svoje prvé cvičenie zaujmite pozíciu so skríženými nohami s vankúšom pod boky, aby ste vytvorili priestor. Posaďte sa rovno a snažte sa nehrbiť - nedávajte ramená dopredu. Pomaly sa nadýchnite nosom a zamerajte sa pri tom na brucho. To by sa malo dvíhať tým, ako kyslík bude putovať do vášho jadra. Výdych by mal byť dlhší ako nádych a sledujte, ako sa vaše brucho vracia nadol. Keď sa zameriate na dýchanie počas sexu, nielen, že to zlepší vaše zmysly, ale ešte vďaka tomu vydržíte sexovať dlhšiu dobu. Mnoho ľudí takto zistí, že sa ich sex predĺžil, ich zmysly zlepšili, a to vďaka tomu, že sa cítia byť viac v prítomnosti.

Při každém cvičení byste měli správně dýchat a stejně tak při sexu

Panvové dno

Po dýchaní nie je divu, že sa naše zameranie obráti na panvové dno. Panvové dno je na spodnej strane brucha a pripevnené k panve. Mnohí sú zmätení, či sa pri účasti na cvičeniach panvového dna sťahujú správne svaly. Odborníci odporúčajú, aby ste sa správali, ako by ste mali ísť na záchod, ale namiesto toho sa rozhodnete to zadržať. Práve tieto svaly musíte precvičovať, aby ste posilnili panvové dno. Posaďte sa v pohodlnej polohe a zapojte svaly panvového dna až na päť sekúnd naraz. Relaxujte až osem sekúnd a opakujte. Malo by stačiť 10 opakovaní 3 krát denne. Vždy pamätajte na správne dýchanie a uistite sa, že ramená a hornú časť tela máte uvoľnené.

Ak žena pri sexe zažíva bolesť, tieto cviky jej pomôžu ju výrazne znížiť. Silnejšie panvové dno môže tiež zvýšiť citlivosť počas sexu a zmierniť akékoľvek nepohodlie.

Zdvíhanie bokov

Zdvíhanie bokov je úplne skvelé, a to ako pre začiatočníkov, tak pre ostrieľaných profesionálov. Ležte na chrbte s ohnutými nohami od seba na šírku ramien. Zastrčte si ramená pod chrbát rukami pozdĺž tela a dlaňami dolu k zemi. Než niečo urobíte, vydýchnite! Pilates naozaj presadzuje koncept, že vaše telo je vaša vôľa a všetko je spojené. Zameranie na vaše dýchanie predstavuje príležitosť pre vašu inteligenciu mysli sa synchronizovať s inteligenciou vášho tela. Po niekoľkých okamihoch zapojte svoje jadro. Predstavte si, že sa vaše spodné brušné svaly sťahujú, aby sa priblížili k horným brušným svalom. Pri veľkom nádychu zdvihnite boky, vydržte tri sekundy a zase sa s výdychom vracajte dole.

Tento cvik tiež posilňuje svaly panvového dna, naviac ešte posilňuje aj jadro a zadok. Cvičenie tiež pracuje na rovnováhe, ktorá sa môže v spálni veľmi vyplatiť.

Nožnice

Pilates výrazne zlepšuje vašu koncentráciu a každý, kto sa prihlási na hodiny pilates, by mal v priebehu cvičenia sledovať, kde ich myseľ cestuje. Je nevyhnutné, že sa človek pristihne, ako jeho myseľ niekde blúdi, takže sa tomu nesnažte vyhýbať. Uznajte to a prijmite to. Zvýšené koncentračné rozpätie núti sústrediť sa, a to môže spôsobiť v sexe doslova zázraky. Ak chcete byť ešte lepší, skúšajte počas cvičenia pohyby, ktoré vyžadujú multitasking (robenie viac vecí naraz). Ľahnite si na zem s ramenami zasunutými pod chrbát. Zapojte svoje jadro a zdvihnite nohy zhruba 7-8 cm vysoko nad podlahu. Zdvihnite pravú nohu k hlave, zatiaľ čo ľavá noha bude stále ľahko nad podlahou. Akonáhle sa pravá noha dostane čo najbližšie k hlave, uvoľnite ju, dajte ju dole a opakujte na druhej strane.

Toto cvičenie trénuje telo, aby podporovalo jeho vlastnú váhu a súčasne zapájalo jadro a sústredenie. Všetky tri tieto aspekty sú potrebné k tomu najlepšiemu sexu. Toto cvičenie tiež zlepšuje rovnováhu, takže pozície, ktoré sa vám doteraz nedarilo skúsiť, už čoskoro budú na dosah.

Je jedno, jak a kdy budete cvičit

Jóga

Nie je to len pilates, ktorý vám môže pomôcť k spevneniu tela, svalov a sústredeniu. Pokiaľ vám z akéhokoľvek dôvodu viac vyhovuje jóga, môžete sa rozhodnúť pre ňu. Existuje niekoľko naozaj jednoduchých pozícií, ktoré zvládnu aj začiatočníci a zároveň budú mať efekt.

Pozícia mosta

Je vlastne rovnaká ako zdvíhanie bokov, ktoré sme si vysvetlili vyššie. Je vhodné ju kombinovať s cvičením kegelových cvikov.

Pozícia mačky

Táto pozícia predlžuje chrbticu a pomáha rozšíriť panvu. Hovorí sa, že to pomáha zlepšiť orgazmy, čo sa vždy hodí, navyše to nie je vôbec ťažká pozícia a v pohode ju zvládne aj začiatočník.

Pozícia psa s hlavou dole/strechy

Táto pozícia preťahuje úplne celé telo a chrbticu. Je veľmi komplexná a jej cvičenie bude mať pozitívny dopad aj na váš sexuálny život v mnohých rovinách.

Pozícia obuvníka/motýľa

Rozširuje triesla a pomáha rozšíriť panvu. Sexuálne polohy so široko roztvorenými nohami pre vás už nebudú problém.

Pozícia kobry

Pozícia kobry napomáha prúdeniu krvi a energie v tele, ale ešte k tomu preťahuje zadok a jadro.

Pozice psa hlavou dolů neboli střechy vám možná dá trochu zabrat

Pozícia pritiahnutie k nohe v ľahu na chrbte

Podobný cvik ste mohli vidieť v prvej fotke v tomto článku (nie úvodnej). Až na to, že v tomto prípade by ste si nohy mali chytiť sami rukou a nie si ich priťahovať. Avšak priťahovanie pomôckou je vhodnejšie pre začiatočníkov. Posilňuje to svaly panvového dna, boky, triesla a hamstringy.

Pozícia kliku

Aj keď si myslíte, že v tejto pozícii namáhate hlavne ruky, budete sa diviť, pretože najviac dostane zabrať jadro a brušné svaly. Naviac vám ešte predlžuje chrbticu.

Pozícia holuba

Ešte jedna pozícia, pri ktorej si perfektne pretiahnete triesla, takže sexuálne polohy s roztiahnutými nohami vám pôjdu samy. Naviac tiež pomáha uvoľniť akékoľvek napätie spodnej časti tela.

Pozícia nôh opretých o stenu

Táto pozícia zvyšuje prietok krvi v oblastí panvy, čo sa pred sexom skvele hodí. Tiež vám úplne v kľude umožní sústrediť sa na správne dýchanie, o ktorom sme písali na začiatku, a pomôže vám sa poriadne uvoľniť.

Pozícia šťastného dieťaťa

Aj pozícia šťastného dieťaťa je zameraná na boky a panvovú oblasť a uvoľňuje napätie v hornej časti tela.

Pred akýmkoľvek cvičením by ste sa mali trochu rozohriať. Aj pred pilates alebo jógou, ale napríklad aj pred sexom. A tým nemyslíme nažhaviť atmosféru, ale skôr pripraviť svoje telo. Neznamená to, že vo chvíli, kedy by ste na to normálne skočili, začnete predvádzať tieto pozície. Ale môžete si zacvičiť v podvečer a večer si to rozdať.

Aj keď napríklad v súčasnej chvíli nemáte sexuálneho partnera, precvičovať svoje telo sa vám oplatí. Preto sa toho aktívne chopte ešte dnes a skúšajte a skúšajte, aj keď sa vám možno zo začiatku nebude veľmi dariť. Ono sa to časom bude zlepšovať. A medzitým si môžete hľadať partnera na sex na online sex zoznamke a až sa zídete, tak mu vytrite zrak!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.