Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sex z nenávisti: Milujete ho aj vy?

14.január 2020
Sex z nenávisti: Milujete ho aj vy?

K sexu z nenávisti môže viesť mnoho situácií, podstatou je, že to v človeku vzbudí takú vášeň, že sa neudrží. A aj napriek tomu, ako daného človeka v tej chvíli neznáša alebo čo sa predtým stalo, nedokáže odolať... Stalo sa vám to niekedy? Prečítajte si o tom viac.

Mali ste niekedy sex s niekým, kým ste pohŕdali? A pamätáte si, aký ten sex bol? Teória je totiž taká, že taký sex z nenávisti, ako sa mu hovorí, je skvelý práve preto, že druhého neznášate. Vaša nenávisť sa v podstate prevedie do vášne, čo potom dopadne spoločnými žeravými chvíľkami v posteli (alebo kdekoľvek inde). Avšak nenávisť je pomerne silné slovo, úroveň, ktorú nenávidíte vášho "sexuálneho partnera" môže mať rôzne stupne a nemusí byť zas tak hlboká, ako možno môže znieť z predchádzajúcich riadkov.

Môže sa jednať o otravného kolegu v práci, ktorý vám neskutočne lezie na nervy a vy ho nemôžete vystáť. Alebo napríklad nejaký váš známy, ktorý je vám úplne nesympatický, a aj tak sa vám dostane pod kožu. Často sa tiež sex z nenávisti spája s ex partnermi. Trebárs ste mali ťažký rozchod a váš ex vás nechal vystavených všetkým možným zmäteným pocitom. Asi tohto človeka momentálne nemilujete, možno, že už ho nikdy milovať nebudete, a len to, že dýcha, vás dokáže naštvať, ale to neznamená, že by myšlienka na vášnivý sex nebola lákavá.

Asi sa zhodneme na tom, že takéto situácie sa človeku jednoducho v živote stanú (a môžu nás dostať do pekne trápnych alebo prekérnych situácií), ale skôr než to, s kým si to človek rozdá, je zaujímavejšie to, prečo to vlastne urobí a prečo sa mu to dokonca páči.

Čo je to sex z nenávisti?

Podľa profesora Craiga Jacksona z Birminghamskej univerzity je sex z nenávisti nejednoznačným pojmom a odkazuje na nespočetné množstvo scenárov. Môžete danú osobu nenávidieť, môže ona nenávidieť vás, alebo sa môžete nenávidieť navzájom. "Niektorí ľudia si myslia, že sex z nenávisti je jednostranný akt, ktorý odkazuje na jedného partnera, ktorý aktívne neznáša druhého človeka a sex nadobúda formy mikro agresie alebo dokonca odplaty či posmty. Pre ostatných je sex z nenávisti zdieľaná skúsenosť, kde sa obaja partneri navzájom nemajú radi, či už je dôvod akýkoľvek, ale obaja súhlasia so sexom s nevraživosťou a napätím, ktorý to pre oboch robí omnoho vášnivejší. Je to spolupráca.

Pri použití tohto výrazu je skrátka vždy minimálne jedna osoba, ktorá nemá rada osobu druhú, chová k nej negatívne pocity a chce dať najavo tieto negatívne pocity intímnou cestou," hovorí Craig Jackson. Majte na pamäti, že aj keď sex z nenávisti môže mať trochu agresívnejšiu podobu, rovnako ako u všetkých ostatných druhov sexu musí ísť o akt so súhlasom oboch strán.

Zažili jste někdy sex z nenávisti?

Prečo sa nám sex z nenávisti páči?

"Keď hovoríme o sexe a vzťahoch, chápeme, že opak lásky nie je nenávisť, že je to ambivalencia," hovorí Kate Moyle, sexuálna expertka vo firme Lelo. "V skratke je sex z nenávisti taký sex, pri ktorom daného človeka nenávidíte, ale pritom stále dokážete byť veľmi vášniví a niektorí pri ňom dokážu vyjadriť svoje pocity a emóciu druhej osobe. Tento prežitok vzrušenia a adrenalínu nás nabije, čo sa môže presmerovať až do sexu. Dôvod, prečo ľudia do takého sexu idú, sa líši podľa ich konkrétnej situácie a individuálneho kontextu, rovnako ako to, či sa po ňom budú cítiť dobre alebo zle. Aj keď to celé môže predstavovať veľmi intenzívny zážitok, nemusí to situácii nijako pomôcť, nemusí to nijako zmeniť vzťah medzi týmito dvoma ľuďmi, ale jeden alebo obaja môžu byť zmätení, obzvlášť hneď po sexe."

Celé je to tiež tak trochu veda. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Human Brain Mapping platí, že keď nás niekto priťahuje, náš mozog posiela do našich nervových buniek tri chemikálie - známe aj ako neurotransmitery. Každá z týchto chemikálií má inú funkciu:

  • adreanlin - uvoľňuje sa, keď sme v strese, nadšení, vzrušení alebo máme strach
  • serotonín - vďaka nemu sa cítime šťastnejší
  • dopamín - známy tiež ako hormón šťastia

A teraz prichádza tá zaujímavá časť: jedná sa o čisto biologickú reakciu, čo znamená, že sa to nestane len u ľudí, ktorých máte radi. Keď ste nahnevaní, uvoľní sa vo vašom tele adrenalín, čo by mohlo čiastočne vysvetliť, prečo si obľúbite Petra z BA, ktorý je trochu blbec, alebo vašu nepríjemnú susedku Ninu, ktorá vám neustále hovorí, aby ste nerobili taký hluk.

Mezi kolegy často probíhá sex z nenávisti

A aj keď sa hovorí, že sex z nenávisti je skvelý, nie vždy tomu tak je. Svoje o tom vie aj 28-ročný Vladislav (meno je zmenené). "Aj keď už som bol z jej spoločnosti otrávený, šiel som s ňou ešte na jeden drink, no a skončilo to sexom z nenávisti. Ten bol v pohode, ale ide o to, že som bol stále naštvaný kvôli jej správaniu a ani som si neuvedomoval, ako veľmi sa mi nepozdáva s ňou mať sex, ale rovnako som jej chcel ukázať, ako som v tom dobrý a tento môj hnev mi v tom pomohol. Nie som si istý, či vedela, že to bol sex z nenávisti, ale pre mňa rozhodne bol."

Je sex z nenávisti zdravý?

Pam Custers, ktorý prevádzkuje psychoterapeutickú prax a špecializuje sa na problematiku vzťahov a poradenstvo pre páry, hovorí, že sex z nenávisti pre ľudí nie je prospešný. "To, že si užívate s niekým, koho nemáte radi, je vlastne využívanie, pretože druhý to môže pochopiť tak, že sa vám páči. Ovládať druhého skrz sex nie je intímne, ani vzájomne úctivé." Pam tiež rozlišuje zmierovací sex a sex z nenávisti. Vysvetľuje, že zmierovací sex môže oživiť sexuálny život a je podporený láskou, zatiaľ čo u druhého to chýba.

Nie všetci experti s ním ale súhlasia. Profesor Jackson poukazuje na to, že vďaka sexu z nenávisti môžu ľudia prejaviť aj svoju druhú stránku, ktorú normálne s partnerom v dlhodobom vzťahu neprejavia, ako napríklad že sa im páči dirty talk alebo chcú skúsiť nové praktiky zahŕňajúce BDSM. Aj tento sex sa spája s teóriou predloženou Sigmundom Freudom, zakladateľom psychoanalýzy.

"Freud veril, že je absolútne zdravé mať negatívne pocity, ako je závisť, nenávisť, hnev, žiarlivosť, pocit, že nás každý otravuje, rovnako ako tie pocity, kedy nás druhí priťahujú, máme ich radi, či milujeme. Sex, predovšetkým ten z nenávisti, je prijateľný formát, ktorý umožňuje vydať zo seba tieto pocity. Naopak nezdravé by podľa Freuda bolo, keby človek tieto pocity zo seba nevydával a naopak sa ich snažil potlačiť. Stručne povedané, mnoho odborníkov na vzťahy by povedalo, že 'sex z nenávisti' je bezpečný spôsob, ako uvoľniť paru. Možno je aj o tom, aby bol človek o svojich pocitoch úprimný."

Sex z nenávisti má své následky

Neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď na to, či je sex z nenávisti zdravý alebo nie. Vzhľadom k tomu, že ide prevažne o emócie, je to veľmi individuálne, či to človeku bude alebo nebude vyhovovať. Snažte sa ale vždy neublížiť tomu druhému, hoci to sa v tomto prípade robí len veľmi ťažko. A to nie je jedno riziko.

Keď si to rozdáte s niekým, koho nemáte radi, nerešpektujete ho, alebo ho dokonca nenávidíte, môže to vyvolať negatívne pocity u vás samotných. Ak ste skôr citlivejšia osoba, ktorá sa ťažko s negatívnymi emóciami a pocitmi porovnáva, táto skúsenosť vám neposkytne psychické ani fyzické uspokojenie, ktoré ste očakávali.

Čo budete vo svojom sexuálnom živote vykonávať a ako si budete užívať, to záleží len na vás. Ak sa vám páči mať sex z nenávisti a pomáha vám to upustiť paru, tak ho robte. Len by ste mali byť aspoň trochu presvedčenie o tom, že tým druhého neraníte. Rovnako tak by ste mali venovať pozornosť aj svojim pocitom a aspoň na chvíľku si skúste predstaviť, ako sa potom budete cítiť. Je to to, čo naozaj chcete? Odpovedzte si a konajte, ako uznáte za vhodné.

Uzmierovací sex

Medzi sexom z nenávisti, sexom s ex a uzmierovacím sexom existujú hranice, aj keď niekedy sa samozrejme prelínajú. Sex s ex môže byť zároveň sexom z nenávisti, rovnako ako uzmierovací sex môže byť niekedy sexom z nenávisti. V tej chvíli druhého úplne neznášame a chceme mu dať "čo preto". Najmenšie následky má zmierovací sex, ktorého dopady môžu byť dokonca pozitívne - ľudia si vybijú zlosť a sú schopní na všetko zlé zabudnúť a idú ďalej. V ostatných dvoch prípadoch si človek nikdy nemôže byť úplne istý, čo bude nasledovať, ale s tým do toho človek ide (a často o tom ani v tej chvíli nepremýšľa).

Snažte sa zbytočne nenervovať a buďte pozitívny. Je pravda, že sex vám v tom môže pomôcť, ale neznamená to, že sa vždy vyspíte s človekom, ktorý vás naštval. Skúste si nájsť kamaráta na sex, s ktorým sa stretnete vždy, keď budete mať obaja chuť. Takí ľudia sa schádzajú na online sex zoznamkách, tak sa mrknite, či sa tam nenájde niekto aj pre vás.

[Lil]

zdroj:

https://metro.co.uk/

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.