Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Snívate o sexe, o bývalom partnerovi, alebo dokonca o sexe s bývalým partnerom? Čo to znamená?

11.máj 2023
Snívate o sexe, o bývalom partnerovi, alebo dokonca o sexe s bývalým partnerom? Čo to znamená?

Keď skončí pracovný deň, jediné, po čom po večeri túžite (okrem milostných chvíľok), je ľahnúť si do postele a dopriať si osemhodinový odpočinok, aby ste sa cítili svieži a pripravení na ďalší deň. Keď sa však prebudíte z hlbokého spánku, zrazu vás prepadnú otázky, pretože sa vám zdalo o niekom, u koho ste nečakali, že sa vo vašich snoch objaví...

Keď sa vo vašom REM cykle objaví vaša drahá polovička alebo najlepší priateľ, je to dosť jednoduché, ale oveľa väčšia záhada môže nastať, keď je hviezdou vášho sna niekto, na koho počas bdenia myslíte len zriedka.

Pri snívaní sa s nami pohráva mozog

Než sa pokúsite pochopiť, prečo sa vám o niekom môže zdať, je dôležité sa najskôr zamyslieť nad tým, čo presne sen je. "Štúdia vykonaná v Nemecku zistila, že sen je ekvivalentom výpisu dát medzi hipokampom (prehliadačom vášho mozgu) a neokortexom (pamätou). Takže sny sú spôsobené hipokampom, ktorý čistí prehliadač pre daný deň a pripravuje mozog na ďalší deň," hovorí Christina Jeffrey, licencovaná poradkyňa pre duševné zdravie. "Pochopené tradičnejšou optikou psychoterapie, sen je rozhovor medzi vašim vedomím a nevedomím - príležitosť preskúmať obavy a zakázané veci."

Čo teda znamená, keď sa niekto objaví v takzvanom rozhovore s mysľou? "Na určitej úrovni - možno vedome, možno podvedome - sa vaša myseľ sústredí na nejakú osobu a váš mozog tento obraz vypúšťa, keď spíte," vysvetľuje Jeffrey.

Často sa tak deje v prípade nevyriešených emócií alebo dialógov, ktoré treba preskúmať; ak toho nie ste schopní, keď ste nahor, nastúpi snový stav, aby vám pomohol vyjadriť sa, vyriešiť konflikt alebo uvoľniť emocionálnu záťaž. "Nakoniec však verím, že sny sú o tom, čo si z nich urobíme, aký význam im prisúdime, a o sprievodných pocitoch, ktoré s týmto významom vznikajú," dodáva Jeffrey.

Ak ste niekedy premýšľali, prečo sa vám neustále zdá o niekom, s kým ste od strednej školy nehovorili, alebo o celebrite, ktorú ste si zamilovali a ktorú pravdepodobne stretnete len vo sne (:D), čítajte ďalej. V nasledujúcom texte vám odborníci na sny vysvetlia, ako môžu ľudia, s ktorými sa denne stretávate, ovplyvňovať vašu myseľ v mimobdelých hodinách a čo presne znamená, keď sa vám zdá o zamilovanej osobe, o vašom bývalom alebo dokonca o úplne cudzom človeku.

Ako môžu ľudia, s ktorými sa stretávate, ovplyvniť vaše sny?

Ak sa vám niekedy v snoch objavili osoby, ktoré ste videli alebo na ktoré ste mysleli v bdelom stave, nie ste sami. A pozor, nemusíte sa s danou osobou ani poznať, aby mohla žiť vo vašej ríši snov bez nároku na honorár. "To, čoho ste svedkami alebo čo prijímate prostredníctvom médií alebo interakcií s druhými ľuďmi, sa môže objaviť v spánku... najmä ak je to živé alebo jedna z posledných vecí, ktoré cez deň vidíme," poznamenáva Jeffrey. Pokiaľ sa teda pred spaním pozeráte na seriál The Last of Us, nečudujte sa, že vo vašom sne tú noc spoluúčinkuje Pedro Pascal (no, nie že by sme sa sťažovali!).

Aby vaše sny zostali čisté a neovplyvnené vonkajšími médiami, Jeffrey odporúča stanoviť si zdravé hranice pre spánok - vypnúť všetky obrazovky (aj telefón!) hodinu pred spaním, dávať si pozor na to, čo čítate a na čo sa pozeráte, a stanoviť si pravidelný čas spánku, aby ste si zaistili čo najkvalitnejší spánok.

Tón toho, čo robíte, môže tiež výrazne ovplyvniť tón vašich snov. "Aktivity, ktoré sú relaxačné a terapeutické, ako je jóga, písanie denníka alebo trávenie času s blízkymi, môžu byť predzvesťou pokojného spánku, pretože podporujú pokoj. Tieto sny môžu byť živé a ľahko zapamätateľné, pretože sme pred spaním v uvoľnenom stave," hovorí Nicole Bowman, certifikovaná snová analytička a poradkyňa spoločnosti Keen. "Kým keď ideme spať v chaotickom stave, môžu byť naše sny nesúvislé a ťažko si ich vybavíme, alebo sa nám nemusí podariť zaspať vôbec."

Ako poznáte, kedy je významné, že sa vám o niekom zdalo a kedy to nič neznamená?

Nie je žiadnym tajomstvom, že z mnohých snov, ktoré sa vám počas noci môžu zdať, si obvykle pamätáte len jeden alebo dva, pokiaľ vôbec nejaké. Ako upozorňuje Bowman: "Významné sny sú tie, na ktoré nemôžete zabudnúť - tie, ktoré si pamätáte veľmi podrobne aj po rokoch."

Ale okrem toho ide o to, čomu veríte a čo považujete za dôležité. "To je jeden z tých spôsobov, ako sa práca so snami často objavuje v terapii: klient má sen, ktorý v ňom zanecháva pocit tiesne alebo zmätku takým spôsobom, že potrebuje pomoc s rozbalením tohto pocitu," hovorí Jeffrey. "To, či je sen významný alebo nie, môžeme zistiť pri dešifrovaní významu tým, že preskúmame a rozbalíme svoje pocity spojené s danou udalosťou alebo obrazom." Takže aj keď sa nakoniec rozhodnete, že sen nič neznamená, stále spracovávate pocity, ktoré ho obklopujú.

Čo znamená, keď sa vám zdá...

Čo znamená, keď sa vám zdá o zamilovanosti?

Sen o zamilovanosti môže znamenať rôzne veci v závislosti od kontextu sna. "Jednoducho povedané, môže to znamenať, že na vás urobili dojem alebo zasiahli emocionálnu strunu," hovorí doktorka Leslie Ellis, psychoterapeutka špecializujúca sa na prácu so snami.

"Všeobecne však platí, že ak ste v tomto sne spolu - napríklad na rande -, tieto sny vám dávajú k dispozícii takpovediac generálnu skúšku tým, že vám umožňujú prežiť s nimi určitú možnosť, takže môžete byť plne pripravení, ak sa takáto príležitosť naskytne, vysvetľuje certifikovaná snová analytička Lauri Loewenberg.

"Okrem toho vám tieto sny môžu pomôcť zorientovať sa v hlbokých pocitoch, ktoré k svojej láske máte, a poradiť vám, ako sa k nej správať,“ dodáva Loewenberg.

"Ak sa vám napríklad zdá o tom, že sa vašej láske stalo niečo hrozné alebo že je vaša láska nejakým spôsobom zobrazená ako hrozba, tj že na vás útočí, váš mozog by mohol pripravovať vaše vedomé ja na to, že vaša láska vaše city neopätuje," hovorí Loewenberg. To by tiež mohlo súvisieť s obavami, že vaša láska nebude cítiť to isté.

Zjistěte, co znamenají vaše erotické sny

Čo znamená, keď sa vám zdá o bývalom?

Sny o bývalom partnerovi môžu v závislosti od konkrétnych okolností znamenať rôzne veci, ale často to môže znamenať, že máte nevybavené účty. "Niekedy sa vám môžu zdať sny o tom, že sa vám podarilo uzavrieť záležitosť, čoho sa vám nedostalo v bdelom živote. Ak boli dotyční emocionálne nezrelí alebo nečestní, môže sen ponúknuť riešenie, ktoré oni nemohli poskytnúť," vysvetľuje Bowman.

Podľa nej je tiež možné, že sa bývalý partner objaví vo vašom sne, pretože na vás myslí, či už preto, že vás chce späť, alebo jednoducho len spomína na váš vzťah. Pokiaľ ale premýšľate o tom, že druhý deň pošlete správu "Všimol som si, že si sa mi snažil/a telekineticky dovolať", mali by ste najskôr nechať spiace psy ležať. Sú to vaši bývalí z nejakého dôvodu – najlepšie je, keď to tak zostane.

Čo znamená, keď sa vám zdá o niekom, s kým chodíte?

Podobne to môže znamenať rôzne veci v závislosti od vašej situácie a povahy vášho vzťahu. "Ak je vzťah relatívne nový, môže sen odrážať nádej a optimizmus, ktoré do zväzku cítite, ale môže sa tiež dotýkať vašich obáv a neistoty ohľadom randenia," hovorí Bowman. "Prípadne pokiaľ máte s dlhodobým partnerom nezhody, môže byť sen spôsobom, ako uvoľniť frustráciu a poukázať na to, čo s ním musíte riešiť v bdelom stave."

Môže to byť tiež, ako hovorí Jeffrey, jednoducho len „výplach“ mozgu. "Máte ich na mysli a pravdepodobne sa s nimi pravidelne vídate," hovorí. "Váš mozog sa teda zbavuje tých obrazov, ktoré nie sú dostatočne významné na to, aby sa z nich stali spomienky."

Čo to znamená, keď sa vám zdá o sexe s niekým?

V ríši snov je sex často skôr o intimite a túžbe cítiť spojenie ako o samotnom akte. V dôsledku toho sa sny o sexe s niekým obvykle odohrávajú, keď sa cítite osamelí, izolovaní alebo v procese, kedy začínate znova. "Veľmi časté sú napríklad sny o sexe, keď sa sťahujete na nové miesto, nastupujete do novej práce alebo sa cítite vzdialení od tých, ktorých máte radi," vysvetľuje Bowman. "Fyzický kontakt je vlastne metaforou pre duchovné a emocionálne spojenie, po ktorom túžime. Je to znamenie, že sa máme otvoriť, vyskúšať nové veci a vpustiť dovnútra to dobré."

Okrem toho môžu byť sexuálne sny vyvolané hormonálnymi zmenami. "V závislosti na tom, v akej fáze cyklu sa žena nachádza, môžu hormóny ovplyvniť naše myslenie, tak prečo nie naše sny?" pýta sa Jeffrey. "Môže to tiež znamenať, že vás niekto naozaj priťahuje a vaša myseľ sa s touto myšlienkou pohráva. Takže sen znamená presne to, čo si myslíte, že znamená."

Čo znamená, keď sa vám o niekom zdá opakovane?

"Prehráva váš mozog pri spaní seriál, v ktorom sa opakuje nejaká postava? To je signál vášho podvedomia, aby ste mu venovali pozornosť," vysvetľuje Ellis. "Je to snová obdoba tučného žltého zvýrazňovača."

"Ak sa vám zdá o niekom blízkom alebo o niekom, s kým sa denne stretávate, pravdepodobne sa medzi vami dvoma odohráva situácia, ktorou sa vám vaše podvedomie snaží pomôcť zvládnuť," dodáva Loewenberg. Spýtajte sa teda sami seba: O čo ide? Existuje medzi vami nejaký druh nezhody? Alebo ten človek niečím prechádza a vy sa snažíte prísť na to, ako mu s tým pomôcť?

"Obvykle vám viac napovie kontext sna," poznamenáva Loewenberg. "Hádate sa napríklad s touto osobou vo sne, aj keď v reálnom živote je všetko v poriadku?" Tak sa spýtajte sami seba: "Je niečo, čo vás v súvislosti s touto osobou alebo vaším vzťahom k nej štve?" pýta sa Loewenberg.

Čo znamená, keď sa vám zdá o tom, že podvádzate svojho partnera alebo že vás partner podvádza?

Jeffrey sa domnieva, že oba tieto snové scenáre sú dve strany jednej mince. "Podvádzanie je často reakciou na nespokojnosť, takže je možné, že váš sen odhaľuje buď vašu nespokojnosť, alebo vašu neistotu ohľadom partnerovej nespokojnosti," hovorí. Než aby ste tieto sny brali za bernú mincu, venujte chvíľku rozkľúčovaniu pocitov, ktoré sa vo sne aj zo sna vynárajú. Boli ste v spánku v pohode ako záletník/čka a teraz vás zrazu trápi pocit viny? Písanie si denníka o snoch a emóciách, ktoré vyvoláva, vám môže pomôcť zistiť, čo znamenajú.

Podviedli ste vo svojom sne partnera? Zistite, čo to znamená

V tejto súvislosti... sen o nevere môže tiež znamenať nedostatok dôvery vo vášho partnera alebo otázky ohľadom jeho oddanosti a vernosti voči vám, čo môže veľmi dobre prameniť z vašej vlastnej neistoty alebo skúseností z minulosti. Ak vás napríklad váš posledný partner podviedol, môžete mať väčší strach, že sa to stane znova, aj keď vám váš súčasný partner nedal žiadny dôvod na obavy.

A samozrejme, prakticky vzaté, pokiaľ svojho partnera skutočne podvádzate alebo si myslíte, že by vás mohol podvádzať, váš mozog jednoducho trávi predstavy toho dňa.

Čo znamená, keď sa vám zdá o niekom, kto už vo vašom živote nie je?

"Sú chvíle, keď premýšľame o ľuďoch, ktorí opustili náš život: Kde žijú? Čo robia? Sú šťastní?" Bowman vysvetľuje. "A tieto sny môžu byť odpoveďou na tieto otázky, pretože nám poskytujú obraz osoby, ktorú sme kedysi poznali, a náhľad na to, ako sa jej život vyvíja." Samotná podstata premýšľania o týchto ľuďoch môže znamenať, že nám chýbajú, ale môže to byť aj pripomienka zážitku, ktorý ste s danou osobou prežili, alebo dokonca vlastnosti, ktorú mala.

Loewenberg zdieľa názor, že sny sú symbolom seba samého, takže ak sa vám zdá o niekom náhodnom, potom je pravdepodobné, že táto osoba predstavuje nejakú časť vás. Spýtajte sa teda sami seba: Aké aspekty osobnosti tejto osoby vo vás v súčasnosti rezonujú?

Čo znamená, keď sa vám zdá o niekom, kto už nežije?

Podľa Jeffreyho sú sny o zosnulých nakoniec o tom, "že vám ten človek chýba, že vám chýba to, čo vám do života priniesol, alebo že si prajete, aby tu ešte bol," ale Bowman ponúka duchovnejší výklad. "Je to potvrdenie, že máte pomoc a asistenciu v duchovnom svete," hovorí. "Zosnulí sa môžu zjavovať, keď sa cítime osamelí, pochybujeme alebo potrebujeme ďalšiu lásku, a ich prítomnosť znamená, že nás neviditeľná sila neustále podporuje a vedie."

Čo znamená, keď sa niekomu zdá o vás?

"To, o kom sa vám zdá, vypovedá viac o vás a vašich myšlienkach ako o druhej osobe," hovorí Ellis. "Takže keď sa niekomu zdá o vás, je v tom niečo, čo je zároveň aspektom jeho osobnosti alebo života," vysvetľuje. "Alebo je tu niečo, s čím sa možno potrebuje vyrovnať a čo má nejaký vzťah k tomu, ako sa vo svete správate vy." Povedzme napríklad, že sa táto osoba snaží vyriešiť konflikt v práci a vy ste vtedy diskutovali o tom, ako ste podobný problém vyriešili vo svojom zamestnaní. V tomto prípade si osoba, ktorej sa o vás zdá, môže vo svojom podvedomí prehrávať váš scenár, aby našla riešenie svojej situácie v reálnom svete.

"Zároveň, ak je táto osoba blízkym priateľom, členom rodiny alebo manželom či manželkou, môže mať o vás nejaké obavy alebo môžete prežívať niečo, kvôli čomu na vás myslí," hovorí Loewenberg.

Je pravda, že keď sa vám o niekom zdá, znamená to, že sa mu zdá o vás?

Krátka odpoveď: Pravdepodobne nie.

Opäť platí, že sny vypovedajú viac o vás ako o osobe, o ktorej sa vám zdá. "Môj slogan znie: 'Vaše sny sú správy od vás, pre vás, o vás, aby vás zlepšili,'" hovorí Loewenberg. "Takže pokiaľ sa vám zdá o niekom, nie je pravdepodobné, že sa aj jemu zdá o vás".

"Vzhľadom k tomu, že sny sú o sebe samých - o vašich pocitoch a správaní - pokiaľ sa vám zdá o konkrétnej osobe vo vašom živote, je pravdepodobné, že vo vašom živote práve pôsobí nejaký jej aspekt," vysvetľuje Loewenberg. "Možno obaja zdieľate nejaký črt správania, ktorý sa práve aktivuje. V dôsledku toho môže osoba, o ktorej sa vám zdá, jednoducho zosobňovať túto časť vašej osobnosti, takže môžete lepšie pochopiť, prečo sa cítite alebo správate tak, ako sa správate," dodáva Loewenberg.

Povedzme, že sa vo vašich snoch objavuje vaša matka, pravdepodobne to nie je preto, že by ste mali hlavnú úlohu aj v jej REM cykle. Skôr sa rovnako ako mama pristihnete, že o jednej ráno úzkostlivo upratujete byt.

"Ale aj keď všeobecne neplatí, že keď sa vám o niekom zdá, znamená to, že sa mu súčasne zdá aj o vás, boli zaznamenané prípady, keď sa ľuďom, ktorí spia blízko seba, sny prekrývajú alebo sú si podobné," hovorí Ellis, "Ako by spoločne vstúpili do rovnakej snovej krajiny." Je to tak: myseľ funguje záhadným spôsobom a niektoré veci jednoducho nemožno vysvetliť.

Ak už si nechcete sex užívať iba v snoch, zoznámte sa s mužom alebo ženou na našej sex zoznamke!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.