Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako spánok ovplyvňuje váš sexuálny život?

10.apríl 2018
Ako spánok ovplyvňuje váš sexuálny život?

Všetci sa asi zhodneme na tom, že sex ovplyvňuje náš spánok. Ale je to aj naopak? Môže aj spánok ovplyvňovať náš sexuálny život? Rozhodne! Akým spôsobom? Dozviete sa v dnešnom článku.

Spánok je pre naše fungovanie úplne nepostrádateľný. Nedostatok spánku doslova zabíja celý náš život. Vďaka nemu sme celý deň unavení, nefungujeme v práci, sme pomalí a máme problémy s psychickým i fyzickým zdravím. Pokiaľ sa jedná o dlhodobejší stav, cítime sa pod psa. A to samozrejme ovplyvní aj nás sexuálny život. A nielen nedostatok spánku, ale aj zlé spacie návyky nám v podstate ruinujú sexuálny život. Vidíte, koľko môžete nájsť dôvodov pre to, aby ste si išli ľahnúť? Skvelé.

Je mnoho spôsobov, akými môže spánok ovplyvňovať náš sexuálny život. Všeobecne by sa dalo povedať, že kvalitnejší spánok spôsobuje aj kvalitnejší sexuálny život.

Čím lepšie žena spí, tým vyšší je jej sex drive

Štúdia na viac než 93000 ženách vo veku od 50 do 79 rokov, ktorú uskutočnila North American Menopause Society, uvádza, že čím lepší je spánok ženy - to znamená vysoko kvalitný, ničím nerušený spánok - tým vyššia je jej sex drive. Vieme, že sa pohybujeme vo vyšších vekových kategóriách, ale aj starší ľudia si chcú dopriať sex, aj keď to niektorí berú stále ako tabu. Štúdia navyše ukázala, že ženy staršie 70 rokov, ktoré spali denne menej ako 5 hodín, boli o 30% menej sexuálne aktívne ako ženy v rovnakej vekovej kategórii, ktoré spali medzi 7 a 8 hodinami denne.

Štúdia sa zameriavala výhradne na ženy po menopauze, pretože sa zistilo, že má spánok na ich sexuálny život oveľa väčší vplyv, než u mladých žien. U tých to síce platí tiež, ale v menšej miere. Avšak ďalšia, nadväzujúca štúdia zistila, že dostatok kvalitného spánku má u žien všetkých vekových kategórií pozitívny efekt na nadšenie pre sex. Vedci prišli na to, že aj jedna hodina spánku navyše môže viesť až k 14% nárastu šance na sex ďalší deň. Síce na prvý pohľad 14% nevyzerá ako veľa, ale každé zvýšenie tejto šance sa oplatí, alebo nie? Ak teda trpíte nedostatkom sexu vo vašom vzťahu, skúste si o hodinu dlhšie pospať a uvidíte, ako sa oných 14% prejaví.

To isté platí aj pre mužov

Asi nie je prekvapenie, že dostatok spánku má pozitívny vplyv aj na mužov a ich sexuálnu aktivitu. Muži so zlými spánkovými návykmi majú menej testosterónu a ten veľmi ovplyvňuje ich chuť na sex a celkovo sexuálny život. Môžu to pocítiť už po týždni nedostatočného spánku. Testosterón totiž práve po týždni nekvalitného alebo nedostatočného spánku (menej ako 5 hodín denne) rapídne klesne. Dajte si teda záležať na tom, aby ste sa do postele dostali včas, spali dostatočný počet hodín a kvalitne.

Čím lepšie spíte, tým viac si budete užívať sex

Štúdie na ženách po menopauze, ktorú sme spomínali v prvom bode, tiež zistila, že tie ženy, ktoré spali dobre, si užívali sex viac a lepšie dosiahli orgazmu. Iná štúdia zase tvrdí, že dobrý a kvalitný spánok zlepšuje genitálne vzrušenie, takže klitoris opuchne, stane sa citlivejším, a vagína nebude mať problém s dostatočnou lubrikáciou. Čím horšie spíte, tým väčší budete mať problém sa vzrušiť a dosiahnutie orgazmu sa teda môže stať oveľa obtižnejší. Tiež muži, ktorí majú zníženú hladinu testosterónu vďaka zlému spánku, majú problém s ejakuláciou a môže sa znížiť intenzita sexuálneho uspokojenia.

Myslite na to ako je spánok dôežitý pre váš sexuálny život

Nikdy nebudete super aktívny, keď sa cítite veľmi vyčerpaní

To je úplne logické. Ťažko budete hľadať nejakú iskru a energiu, keď budete mať plno práce so zívaním. Tiež iná poloha než poloha lyžičiek sa môže stať úplne nepredstaviteľná. Áno, ak je unavený len jeden, druhý pritom môže ležať (misionár alebo poloha na koníčka), ale koho by bavilo sa pozerať na niekoho, kto je pri sexe otrávený, zíva alebo dokonca zaspáva? Nejedného by to mohlo dokonca uraziť. Čím viac budete spať, tým viac môžete v sexe experimentovať, pretože na to budete mať energiu a chuť.

Nebudete sa cítiť milovaní, keď budete mať nedostatok spánku

Je ťažké cítiť s partnerom blízkosť a súznenie, keď ste podráždení kvôli nedostatku spánku. Už bolo urobených veľa štúdií o tom, že vďaka dostatku spánku sa znižujú hodnoty stresu a napätia, rovnako tak ako sa zlepšuje reakcie na rôzne situácie. Keď ste vystresovaní, je väčšinou skoro nemožné cítiť zamilovanosť, nieto sexuálne vzrušenie. Tiež je oveľa ťažšie sa sústrediť na sex, ktorý sa práve odohráva, keď vaša myseľ cestuje niekde úplne inde a zaoberá sa niečím iným. To rozhodne nie je cesta k peknému uspokojenie.

Štúdia UC Berkley zistila, že je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa pár bude hádať, keď nemajú dostatok spánku. Dokonca aj jedna noc zlého spánku môže spôsobiť, že sa na druhý deň pohádajú. A dáva to zmysel, keď si dostatočne neodpočiniete, ste podráždení a vybuchnúť nie je vôbec ťažké. Tieto hádky by mohli viesť k vášnivému, uzmierovaciemu sexu, ale v tomto prípade to skôr dopadne tak, že si každý pôjdete svojou cestou a celý deň sa bude vo vzduchu vznášať naštvané ticho. Dobrý spánok vedie k šťastnému vzťahu a šťastný vzťah vedie k lepšiemu a častejšiemu sexu.

Ako lepšie a rýchlejšie zaspať?

To, ako kvalitný spánok budete mať, záleží predovšetkým na našich návykoch, ktoré cez deň a pred spaním robíme. Mali by sme sa zbaviť tých zlých a nahradiť ich tými dobrými. Niekedy je potreba dokonca trochu zmeniť svoj životný štýl, aby ste dosiahli kvalitnejšieho spánku.

 • Pre spánok je dôležitá látka tryptofán. Jedlá s jej obsahom by ste si mali dať pred spaním. Nájdete ich napríklad v šošovici, teplom mlieku, zázvore alebo morčacom mäse.
 • Na večeru si dajte niečo ľahké a mäso vynechajte, alebo vyberte už spomínané morčacie. Posledné jedlo by ste si mali dať 3 hodiny pred tým, ako pôjdete spať.
 • Tesne pred spaním nerobte žiadnu fyzicky namáhavú činnosť a necvičte. Naopak je dobré, keď si v podvečer, ešte pred večerou, zájdete na prechádzku alebo budete cvičiť nejaké pomalé cviky.
 • Nesledujte pred spaním televíziu, počítač ani mobilný telefón. Nedávajte si do spálne žiarovky s bielym svetlom.
 • Spite v úplnom tichu a tme.
 • Kofeín si naposledy dajte okolo 15. hodiny, potom už môže ovplyvňovať vašu schopnosť zaspať.

Vyvyrujte sa pred spaním zlým návykom

Chodievajte spať spoločne so svojím partnerom. Nielen, že keď pôjdete spať každý v iný čas, tak toho druhého budete budiť a znekvalitňovať tak jeho spánok, ale tiež sa bude utužovať vaše puto, keď budete zaspávať spolu. Nemusíte mať každý večer sex na to, aby sa váš vzťah zlepšoval. Aj vaša spacia poloha nie je od veci. Viete vôbec, ako spíte? Najhoršie polohou je spanie na bruchu (spí tak ale najviac ľudí), spanie na chrbte potom nie je dobré pre našu chrbticu. Vhodné je spať na ľavom alebo pravom boku. Na pravom dodáte svojmu telu viac relaxácie a na ľavom podporujete svoje trávenie. Preto ak je vám nevoľno, vyberte ľavý bok.

Čo robiť, keď nemôžete spať?

Možno to nie je vaša vina, že nemôžete spať. Niekedy to skrátka nejde z nezistených príčin a pekne nás to štve. Čo teda urobiť, aby sme zaspali čo najrýchlejšie?

 • Dajte si medovkový alebo harmančekový čaj.
 • Pustite si relaxačnú hudbu, ale potichu.
 • Skúste teplé mlieko s muškátovým orieškom.
 • Meditujte alebo sa o to aspoň pokúste.
 • Kúpte si prírodný doplnok stravy, ktorý obsahuje bylinky, ktoré podporujú uvoľnenie tela a navodenie spánku.

Raz za čas sa každému z nás stane, že nemôže zaspať, kvôli tomu sa ale váš sexuálny život nezrúti. Problém je, ak sa jedná o dlhodobý stav alebo či každý deň chodíte spať neskoro a potom spíte 5 hodín a menej. Doprajte svojmu telu dostatok spánku, zaslúži si ho. Urobíte tak dobre telu, duši aj sexuálnemu a partnerskému životu. A ak by ste radi tiež zaspávali po boku niekoho, na kom vám záleží, zaregistrujte sa na online zoznamku a nájdite si partnera. Pokiaľ ale hľadáte skôr niekoho na tú akčnejšiu časť - sex - navštívte sex zoznamku.

[Lil]

Zdroj:

http://metro.co.uk

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.