Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ojedinelý slovníček 111 sex pojmov – 2. časť

8.jún 2023
Ojedinelý slovníček 111 sex pojmov – 2. časť

Výpočet najrôznejších slov, ktoré sa týkajú sexu a rozhodne by ste ich mali poznať, pokračuje! Dnes sa zoznámite s ďalšími 64 sex pojmami, ktoré obohatia váš sexuálny slovník aj prehľad.

Zoznam sex slov s význammi – zvyšných 64 pojmov

Greysexuál

Greysexuál, nazývaný aj graysexuál, grey-ace alebo gray-ace, spadá do asexuálneho spektra a definuje jedincov, ktorí prežívajú sexuálnu príťažlivosť a sexuálne pocity veľmi zriedka - od niekoľkých málo prípadov za celý život až po trochu častejšie prípady.

Hand fetiš (fetiš na ruky)

Fetiš na ruky je sexuálny záujem o ruky, známy aj ako quirofília a cheirofília. Záujem môže byť o celej ruke ako takej alebo o určitej časti, ako sú dlane, prsty alebo nechty.

Hand job

Používanie ruky na stimuláciu penisu až do orgazmu.

Heteroflexibilita

Heteroflexibilný je človek, ktorého obvykle priťahuje opačné pohlavie, ale je tiež otvorený zážitkom s rovnakým pohlavím a/alebo ho občas aj priťahuje.

Heteronormativita

Problematický pohľad na svet, ktorý (nesprávne) vytvára dojem, že všetky vzťahy sú medzi cisgender heterosexuálnymi ľuďmi. To škodlivo propaguje heterosexualitu ako "normálnu" alebo predvolenú sexuálnu orientáciu.

Hypergamia

Randenie alebo sobáš s niekým, o kom si myslíte, že je úspešnejší a/alebo zaistenejší ako vy, či už vedome, alebo podvedome.

Jelqing

Je to praktika, pri ktorej sa penis v stoporenom stave hladí určitým spôsobom, aby sa zväčšil. Ide o podobný koncept ako pri používaní pumpy na penis.

Lyžičkovanie/poloha lyžičiek

Keď dvaja ľudia ležia vedľa seba na boku a pozerajú rovnakým smerom. Malá lyžička je osoba vo vnútri a veľká lyžička je zvonku.

Masturbácia

Akt dotýkania sa vlastných genitálií alebo manipulácie s nimi pre potešenie, ktorý môže vyústiť do orgazmu.

Metamour

V prípade nemonogamného vzťahu sa jedná o priateľa vašej ženy, priateľku vašej priateľky a/alebo kamaráta s výhodami vášho partnera.

Milový klub

Súhrnne označuje každého, kto niekedy mal sex v lietadle.

MILF

Skratka, ktorá doslova znamená "Mama, ktorú by som rád ošukal", spopularizovaná vďaka filmu Prci, prci, prcičky a prekladaná do slovenčiny ako MCBP alebo "Mama, čo by som pichal".

Misionár

Sexuálna poloha, pri ktorej si jedna osoba ľahne na chrbát, zatiaľ čo jej partner si ľahne hore na ňu a priráža.

Modré gule

Modré gule sú slangový výraz (nie lekársky), ktorý označuje bolesť v miešku spôsobenú dlhodobým sexuálnym vzrušením bez ejakulácie. Modré gule nie sú nebezpečné, nejde vlastne o zdravotný stav a nespôsobujú žiadne dlhodobé poškodenie, ani sa gule nesfarbujú do modrého odtieňa.

Motorový čln

Vloženie tváre medzi ženské prsia a rýchle pohyby hlavou sem a tam, pričom jazyk a pery vydávajú prdiace zvuky (ako zvuk motorového člna).

Na psíka

Poloha, pri ktorej je jedna osoba na rukách a kolenách, zatiaľ čo partner do nej vstupuje zozadu.

Nebinárne

Niekto, kto sa neidentifikuje výhradne ako muž alebo žena.

Nylonový fetiš

Sexuálny záujem o rôzne aspekty nylonu. Niekto s nylonovým fetišom môže nylon rád nosiť, dotýkať sa ho, čuchať k nemu alebo sa naň jednoducho len pozerať.

Obrátená kovbojka

Je to sexuálna poloha, ktorá vyzerá v podstate rovnako ako normálna kovbojka (ktorú sme už popisovali), ale osoba hore je pri tom otočená čelom k nohám partnera, nie k tvári.

Obriezka

Odstránenie predkožky penisu tak, aby sa odkryla jeho špička. Zákrok sa obvykle vykonáva v detstve, aj keď niekedy môže byť vykonaný aj v dospelosti, a to zo zdravotných dôvodov, náboženských dôvodov alebo jednoducho preto, že si to človek praje.

Odpudivosť voči sexu

V komunite asexuálov sa najčastejšie používa výraz "sex-repulsed", ktorý označuje spôsob prežívania vlastnej sexuality, ale sám o sebe nie je sexualitou. Odpudivosť voči sexu môže znamenať, že niekto považuje sex za odporný alebo odpudivý a vo všeobecnosti by sa nechcel pozerať na sex alebo akúkoľvek sexuálnu aktivitu, počuť o nej, hovoriť o nej alebo na ňu myslieť.

Omnisexualita

Sexuálna orientácia, ktorá označuje niekoho, koho priťahujú všetci ľudia bez ohľadu na ich pohlavie.

Otvorený vzťah

Keď jeden alebo obaja partneri základného vzťahu môžu dobrovoľne skúmať sexuálnu intimitu s inými ľuďmi.

Poznáte pojem otvorený vzťah a čo všetko obnáša?

Orbitálny vzťah

Keď váš bývalý partner pokračuje v interakcii so všetkými vašimi príbehmi na Instagrame a ďalšími sociálnymi médiami a dáva vám tak najavo, že je stále nablízku.

Orgie

Skupinový sex s niekoľkými partnermi v scenári podobnom večierku.

Pangender

Všeobecne označuje niekoho, kto sa identifikuje so všetkými alebo viacerými pohlavnými identitami. Pangender osoba sa môže identifikovať s viacerými pohlaviami naraz, alebo sa môže v určitých obdobiach viac identifikovať s určitým pohlavím.

Pansexuál

Sexuálna, romantická, emocionálna, fyzická alebo duchovná príťažlivosť k ľuďom bez ohľadu na ich konkrétnu pohlavnú identitu alebo sexuálne prejavy. Pansexualita spadá pod bisexualitu, ale presahuje príťažlivosť k mužom aj ženám.

Pegging

Keď žena vykonáva análny styk na svojom partnerovi pomocou pripínacieho dilda alebo vibrátora.

Perlový náhrdelník

Keď muž ejakuluje na krk alebo hruď svojho partnera. Termín pochádza od kvapiek spermií, ktoré vraj vyzerajú ako jednotlivé perly na šnúre korálikov.

Vankúšová princezná

Žena, ktorá rada leží na chrbte a necháva svojho partnera, aby pri sexe robil väčšinu fyzickej práce.

Polyamoria

Je to forma konsenzuálnej nemonogamie, ktorá kladie dôraz na citové - a často aj sexuálne - prepojenie medzi viacerými partnermi.

Polyamoria kuchynského stola

Všetci členovia polyamorie majú alebo sa od nich očakáva, že budú mať priateľský vzťah, ktorý je dostatočný na to, aby si všetci teoreticky mohli sadnúť k spoločnému jedlu.

Polycule

Široký termín, ktorý sa používa na označenie všetkých vzájomne prepojených partnerov v jednej polyamornej sieti.

Polysexuál

Niekto, koho priťahuje viac pohlaví a identít.

Pompoir

Používanie vaginálnych svalov rôznymi spôsobmi na stimuláciu penisu počas pohlavného styku.

Postkoitálna dysfória

Keď človek po dobrovoľnom sexe zažíva pocity smútku, depresie, úzkosti alebo rozrušenia – aj keď bol tento sex milostný, uspokojivý alebo príjemný.

Predohra

Všetko, čo robíte pred pohlavným stykom, ako je bozkávanie, vzájomné držanie pri maznaní, prstovanie, orálny sex, výprask, dirty talk alebo dokonca len posielanie nemravných správ.

Rezavý trombón

Je to akt, pri ktorom sa súčasne vykonáva rimming a honenie.

Rimming

Označuje orálny sex, pri ktorom dochádza ku kontaktu úst s análnym otvorom.

Roaching

Keď niekto, s kým chodíte, tají, že súčasne chodí aj s inými ľuďmi, a keď je s tým konfrontovaný, tvrdí, že si neuvedomil, že ide o monogamný vzťah.

Rýchlovka

Rýchly, uponáhľaný sex, často bez predohry alebo maznania.

Sapiosexuál

Je to kontroverzný termín, ktorý označuje osobu, ktorú priťahujú predovšetkým alebo výhradne ľudí, ktorých považuje za inteligentnú, pričom vzhľadu, pohlaviu alebo identite tejto osoby nie je prikladaný žiadny alebo takmer žiadny význam.

Sex bez kondómu

Nie je to nič iné ako sex bez kondómu. Je to riskantné a svojím spôsobom nebezpečné, pretože sa tým zvyšuje pravdepodobnosť pohlavne prenosných chorôb a/alebo tehotenstva.

Sex pri perióde

Sex počas menštruácie.

Sexuálna frustrácia

Široký pojem používaný na opis pocitov nespokojnosti, depresie, úzkosti a hnevu v dôsledku neuspokojených sexuálnych potrieb.

Spoznajte rôzne sexuálne pojmy

Shocker

Sexuálny akt, pri ktorom niekto strčí ukazovák a prostredník do vagíny svojej partnerky a zároveň jej zasunie malíček do konečníka. Tradične sa jedná o sexistický, nekompromisný termín, pretože análna penetrácia má príjemcu "šokovať". Čo nie je práve v pohode.

Shrimping

Je to sanie partnerových prstov na nohách.

Situačný vzťah

Je to súhrnný termín pre vzťahy na pomedzí "známosti" a "vzťahu".

Snehová guľa

Sexuálny akt, pri ktorom muž ejakuluje do úst svojej partnerky a potom sa s ňou bozkáva otvorenými ústami, pričom si vzájomne odovzdávajú spermie z úst do úst.

Strap-On

Dvojdielna sexuálna hračka, ktorá obsahuje dildo a postroj, ktorý sa pripevňuje k bokom osoby, ktorá ho nosí. Strap-óny sa často používajú na penetračný vaginálny alebo análny sex.

Striekanie (u ženy)

Keď z vagíny vyteká tekutina, niekedy až strieka. Často to sprevádza orgazmus.

Submarining

Keď sa do vášho života vráti bývalý partner a potom sa chová, ako by sa v čase, keď ste spolu neboli, nič nestalo.

Šesťdesiatdeväť (69)

Poloha pri sexe, keď si dvaja ľudia súčasne poskytujú orálny sex.

Tantrický sex

Sex, ktorý trvá hodiny a hodiny a zahŕňa štúdium, meditáciu, prácu s dychom, očný kontakt a intimitu s partnerom.

Teabagging

Muž vloží svoj miešok do úst alebo na tvár či čelo inej osoby, obvykle keď nad ňou stojí alebo kľačí.

Teplotné hrátky

Erotická forma konsenzuálnych hier s pocitmi, ktorú často prevádzkujú ľudia, ktorí sa venujú BDSM hrám alebo perverznostiam. Cieľom teplotných hier je využitie prvkov tepla a chladu na zvýraznenie zmyslov.

Tehotenský sex

Sex v tehotenstve, nič viac, nič menej.

Thigh job

Sexuálny akt, pri ktorom sú genitálie stimulované stehnami partnera. Thigh job môže byť vykonávaný s oblečením alebo holými stehnami, stehnami v latexe, pančuchách, nadkolienkách, s lubrikantom alebo bez lubrikantu.

Trojka

Keď spolu súložia traja ľudia súčasne.

Venušin motýlik (technika)

Sexuálny akt, ktorý zahŕňa ako orálnu stimuláciu pohlavných orgánov (cunnilingus), tak manuálnu stimuláciu (prstenie) súčasne.

Vibrátor

Erotická hračka, ktorá vibruje. Možno ho použiť zvonka na klitoris alebo penis, ale v závislosti od tvaru, konštrukcie a návodu na použitie ju možno použiť aj vnútorne do pošvy alebo konečníka.

Vzťahová anarchia

V tomto prípade ide o štýl vzťahu, v ktorom neexistujú žiadne iné pravidlá alebo očakávania ako tie, o ktorých rozhodnú sami účastníci vzťahu.

Yoni

Yoni znamená v sanskrte "vagína".

Yoni masáž

Tantrická praktika používaná na zvýšenie citlivosti vagíny a vulvy.

Zlatá sprcha (vodné športy)

V tomto prípade sa jedná o sexuálny akt, pri ktorom sa používa moč. Môže to znamenať močenie na partnera, pred partnerom, v jeho blízkosti alebo močenie partnera na/blízko/pred vás.

Využite novo nadobudnuté vedomosti pri zoznamovaní na online erotickej zoznamke!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.