Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sexsomnia a sexuálna frustrácia

17.máj 2023
Sexsomnia a sexuálna frustrácia

Každý niekedy rieši problém v intímnom živote. Ale niekedy to nemusí byť na prvý pohľad zrejmé. Majú bežnú sexsomniu a sexuálnu frustráciu. Ani jeden z nich nemusí vedieť, že vás trápi, ale budú mať veľký vplyv na váš celkový život...

Sexomnia

Pravdepodobne ste počuli o spánku a rozprávaní zo spánku, ale čo sex v spánku? Sexsomnia alebo „spánkový sex“ je porucha spánku, ktorá spôsobuje, že sa ľudia správajú sexuálne v čase, keď plne spia a neuvedomujú si, čo vôbec robia.

Ako viete, že trpíte sexsomniami? Ako sa s tým zaobchádzať a čo môžete urobiť, aby ste chránili seba a členov vašej domácnosti? Tu je niekoľko odpovedí na často kladené otázky týkajúce sa sexsomnie.

Čo je to sexomnia?

Sexsomnia je druh parazomnie alebo porúch charakterizovaných abnormálnym správaním počas spánku. Správanie parasomnie môže zahŕňať reč, chôdzu, jedlo, zmáčanie alebo dokonca jazdu - a u ľudí trpiacich sexsomniou je toto správanie sexuálne.

Sexsomnia môže zahŕňať masturbáciu, dotyk, spontánny orgazmus alebo začatie pohlavného styku s inými osobami. Ľudia trpiaci sexsomniami si neuvedomujú ani si nepamätajú svoje správanie.

Aká bežná je sexsomnia?

Je ťažké presne určiť, koľko ľudí trpí sexsomniami, pretože pacienti nie vždy zdieľajú tieto príznaky so svojimi lekármi. „Celý problém je plný rozpakov a skvelý pocit viny,“ hovorí Dr. Chris Winter, neurológ, špecialista na spánok a moderátor spánok odpojený. „Ale sexomnia je oveľa bežnejšia, ako si ľudia myslia.“

Podľa výskumu prezentovaného na stretnutí Associated Professional Sleep Societies LLC v roku 2010 uviedlo takmer 8 % pacientov v Centre pre poruchy spánku. Z týchto pacientov to boli muži, ktorí vykazovali príznaky pohlavia takmer trikrát častejšie ako ženy.

Ako sa sexomnia diagnostikuje?

„Zvyčajne sa diagnostikuje klinicky,“ Zima. „Zvyčajne pár prichádza a hovorí, že niekoľkokrát za mesiac jeden z partnerov sa sexuálne dotýka druhého partnera počas spánku a zdá sa, že sa obzvlášť jasne spomína. Alebo niekto hovorí:„ Všimol som si rozruch v posteli a uvedomil som si, že môj partner masturbuje v spánku a nezdá sa, že by si bol vedomý toho, čo sa deje. ““

DR. Zima poukazuje na to, že pacienti sa môžu za takéto správanie hanbiť hovoriť s lekárom, ale pre ľudí so sexsomniami je nevyhnutné nájsť pomoc pre ich zdravie, bezpečnosť a bezpečnosť ostatných členov domácnosti.

Čo spôsobuje príznaky sexsomnie?

„Jednotlivci, ktorí už majú poruchy spánku - spánkové apnoe, syndróm nepokojných nôh, narkolepsia - majú tendenciu mať epizódy sexsomnie častejšie,“ hovorí Dr. Zima. Prerušenie spánku, ako napríklad cestovanie a stres, môžu spôsobiť epizódy sexsomnie, ako aj lieky na alkohol a spanie. „Najväčšou príčinou pohlavia v tejto krajine je pravdepodobne použitie piluliek na spanie, ako je Ambien - to je obrovská príčina a parasomnia všeobecne,“ hovorí Dr. Zima.

Ako môžete liečiť sexomniu?

Choď k doktorovi

Ak si myslíte, že trpíte sexsomniami, vyhľadajte lekára. Špecialista na spánok môže diagnostikovať a liečiť ďalšie základné poruchy spánku, ako je napríklad spánková apnoe, ktorá môže zmierniť alebo dokonca odstrániť príznaky sexsomnie. Váš lekár vás tiež môže požiadať, aby ste zasadili, znížili alebo zmenili lieky na spanie, a sledovať režim spánku. „Pravidelný čas spánku a pravidelný čas budenia sú skutočne dôležité,“ hovorí Dr. Zima. Odporúča sa tiež vyhnúť sa alkoholu a kofeínu večer.

Navštívte odborníka na duševné zdravie

Odborník na duševné zdravie vám tiež môže pomôcť regulovať spánok a znížiť epizódy sexsomnie. „Existujú niektoré kognitívne-behaviorálne stratégie, ktoré môžu byť užitočné napríklad, ak praktizujete určité veci, ktoré budete robiť pred spaním,“ hovorí Dr. Zima. Ak žijete so svojím partnerom, spárovaný terapeut vám môže pomôcť vymyslieť plán riadenia pohlavia a ako sa zotaviť z dôsledkov epizód sexsomnie - čo môže byť strašidelné pre všetkých zúčastnených.

Chráňte ostatných ľudí vo vašej domácnosti

Okrem liečby, identifikácie vodcov sexsomnie, vyhýbania sa im a zlepšeniu celkovej hygieny spánku je absolútne nevyhnutné chrániť vašu bezpečnosť a bezpečnosť u iných ľudí vo vašej domácnosti. To môže zahŕňať spánok v samostatnej spálni od ostatných členov domácnosti. „Niektorí pacienti tiež vložili alarm na dvere spálne,“ hovorí Dr. Zima. „Ak vstanú a otvoria dvere, začne alarm, ktorý ich často vytiahne zo spánku alebo prebudí niekoho iného, ​​aby mu dal vedieť, že táto osoba opúšťa spálňu.“

Posledné slovo o sexomnii:

Je potrebné zopakovať, že by ste mali hľadať pomoc v prípade sexsomnie, len čo si uvedomíte, že niečo nie je v poriadku.

„Môže sa to zdať nezvládnuteľné, ale tieto veci sa dajú vyriešiť,“ hovorí Dr. Winter. „A krok číslo jedna je hovoriť s niekým.“

Trpíte vy alebo váš partner sexsomniou? Riešte to

Sexuálna frustrácia

Možno ste niekedy počuli podobné komentáre o niektorých (niekedy nepríjemných) ľuďoch: „Je to taký bastard: pravdepodobne nič nedostane.“ Alebo ste si možno všimli, že sa správate ako Hulk uprostred obdobia bez sexu. Aj keď nemôžeme s istotou vedieť, čo sa ostatní skutočne obťažujú, niečo je pravda, že sexuálna frustrácia môže ovplyvniť náš každodenný život - a byť veľmi nepríjemný. A tieto problémy sa môžu vyskytnúť u slobodných aj u tých, ktorí sú vo vzťahu.

Ako sa teda vysporiadate so sexuálnou frustráciou? Povieme vám, čo je sexuálna frustrácia (bežnejšia, ako si myslíte), ako môžu vaše skúsenosti a vzťahy ovplyvniť a ako sa s tým vysporiadať.

Čo je to sexuálna frustrácia?

Keď už hovoríme o sexuálnej frustrácii, nemusíme nevyhnutne hovoriť o tom, že sme „zbavení“ sexu. „Sexuálna frustrácia je v skutočnosti nerovnováha medzi sexuálnou túžbou človeka a tým, čo sa v skutočnosti deje,“ vysvetľuje Saudia L. Twine, Ph.D., manželský a rodinný terapeut a tréner vzťahov zo West Bloomfield v Michigane.

„Zvyčajne sa to týka niekoho, kto nie je úplne sexuálne spokojný,“ dodáva Roger Libby, Ph.D., sexuálny terapeut pre jednotlivcov a páry zo Seattlu. Hovorí však: „Frustrácia predchádza určitým faktorom a myslím si, že ak sa zameriavate iba na frustráciu, nevyriešite ju.

Čo spôsobuje sexuálnu frustráciu?

Poďme cez niektoré bežné príčiny...

Nedostatočná frekvencia sexu

Toto je dobre známa príčina sexuálnej frustrácie: ak nemáte sex tak často, ako by ste chceli. (Všetci ľudia, ktorí žijú v celibáte, a tí, ktorých libido sa nezhoduje s libidom svojho partnera, by mali byť ostražití.

Určitá situácia pri sebauspokojovaní

Masturbácia môže mať pozitívny vplyv na náladu a ďalšie zdravotné výhody, ale ak sa snažíte dosiahnuť sami vysokú intenzitu - ale nerobíte to - môže vás to frustrovať. „Napríklad, ak ste v partnerstve a používate sebauspokojovanie na vyplnenie medzier vo vašom sexuálnom živote, nemusíte sa cítiť tak spokojní z vlastných dotykov v porovnaní s fyzickým kontaktom s partnerom,“ hovorí Minding.

A nie je nič zlé na sledovaní porna, ale je potrebné si uvedomiť, že simulovaný sex môže skresliť vaše očakávania o tom, čo je skutočný sex, čo môže viesť k frustrácii, keď sa pokúsite nadviazať osobný kontakt so svojím partnerom.

Oddelenie od intimity

„Ľudia sa môžu spojiť s ostatnými nielen sexuálne, ale aj intelektuálne, emocionálne, rekreačne a spoločensky,“ hovorí Twine. Takže ak vám alebo vášmu partnerovi chýbate ďalšia požadovaná oblasť intimity, môže to spôsobiť, že sexuálna strana bude menej naplnená.

Ďalšie nenaplnené očakávania

„Frustrácia sa môže vyskytnúť aj vtedy, ak chce jedna osoba spustiť určitý druh sexu - povedzme, povedzme ich fantázie - a druhá nie,“ hovorí Twine. To sa stáva.

Psychologické problémy

Libby hovorí, že príčinou môže byť aj úzkosť výkonu, depresie alebo úzkosti, stres (napríklad z práce) alebo vina alebo hanba za sex.

„Mnoho ľudí môže navyše mať tzv. vyhýbavú väzbu, kde sa môžu sami uzavrieť,“ hovorí Twine. Ak však nekomunikujete, telo môže reagovať iným spôsobom, takže sa môže zdať, že máte problém so vzťahom, aj keď v skutočnosti trápite niečím iným.

Zdravotné problémy

„Ak ľudia necvičia, spia zle a nejedia nezdravo, odrazí sa to v ich sexuálnom stave,“ hovorí Libby.

„Niektorí ľudia môžu mať mechanické problémy, vrátane problémov spôsobených drogami, ktoré môžu ovplyvniť vzrušenie alebo vyvrcholenie,“ vysvetľuje Twine. „Niektoré lieky - napríklad niektoré antidepresíva a niektoré lieky s vysokým obsahom krvného tlaku - môžu spôsobiť oneskorenú ejakuláciu,“ potvrdzuje Mayo Clinic.

Stretávate sa so sexuálnou frustráciou?

Niektoré zdravotné problémy môžu tiež viesť k sexuálnym problémom - napríklad k problémom s hormónmi, niektorými infekciami alebo neurologickými chorobami. Obezita súvisí aj so zhoršeným sexuálnym fungovaním. „Okrem toho, po päťdesiatke môže sexuálna chuť k jedlu upadať u mužov a žien a existujú ďalšie druhé účinky starnutia, ako je erektilná dysfunkcia,“ zdôrazňuje Národná rada starnutia.

Ako môže sexuálna frustrácia ovplyvniť vaše vzťahy?

„Pocit sexuálnej frustrácie môže viesť k tomu, že ľudia pociťujú celkové podráždenie. Niektoré pocity spojené s depriváciou, najmä keď sa týkajú vášho zdravia, môžu tiež viesť k hanbe a vine, čo môže viesť k problémom so vzťahmi,“ hovorí Twine.

Navyše, niekedy môže frustrácia viesť k napätiu, ktoré sa prejavuje nielen v romantických vzťahoch, ale aj v práci a s priateľmi. „A pokiaľ ide o vášho partnera, ak ho máte, môžu mať za následok nevyriešené problémy nielen v hádkach, ale aj v oddelení,“ hovorí Twine.

„Buďte tiež opatrní pri pocitoch horkosti a krátkeho obvodu,“ hovorí Libby, ktorý poukazuje na to, že frustrovaný človek sa môže náhle nahnevať. Pocit frustrácie neodôvodňuje, že ste zlí so svojím partnerom alebo partnerkou. Ak ste mali nutkanie rozliať svoj hnev, prečítajte si a zistite, ako namiesto toho liečiť základné problémy.

Ako sa môžete vyrovnať so sexuálnou frustráciou?

Musíte čeliť problému. Na jeho vyriešenie však nepotrebujete sex.

Choďte precvičiť

Cvičenie môže skutočne pomôcť vašej nálade - pre slobodných a pre tých, ktorí žijú v páre. Takže pustite endorfíny, uvoľnite napätie a dostanete sa do lepšej kondície.

Byť zdravý

Podobne sa uistite, že jete a spíte dostatočne dobre (väčšina dospelých vo veku 26 až 64 rokov potrebuje 7 až 9 hodín), aby ste mali najlepšiu šancu uspieť s týmto problémom.

Viac masturbovať

Intenzita vašich orgazmov sa môže líšiť, keď ste bez partnera, ale spokojnosť je skvelá. Dôvodom je skutočnosť, že dokonca aj sebapokojnosť má podobné výhody ako zlepšenie nálady, zlepšenie spánku a znižovanie stresu - plus mnoho ďalších veľkých výhod, ktoré nevyžadujú partnera. A porno a/alebo vytváranie vlastných fantázií vo vašej mysli môžu prispieť k tomu, aby zážitok bol príjemnejší. V podstate, keď máte čas a príležitosť, môže byť Solo prepustené správne.

Komunikovať so svojím partnerom (ak ho máte)

„Nevyhýbajte sa tomu. Choďte na jazdu alebo na čokoľvek, čo sa vám zdá správne, a hovorte o sexe a vašom vzťahu. Zahrňte čas na množstvo, kvalitu a typ intimity, ktorú chcete obaja,“ hovorí Libby. Môžete sa dozvedieť, že obaja máte záujem hrať role, používať hračky alebo niečo iné.

Vyskúšajte nejaké dotyky (ak ste partnermi)

„Ak vy alebo váš partner zápasíte napríklad so zdravotným problémom, ktorý zabraňuje sexu, vyskúšajte senzorickú techniku,“ hovorí Twine. Táto séria dotykov, ktorú robíte ako pár, vám pomôže zbaviť sa očakávaní a súdov dotykov a namiesto toho sa zameriavať výlučne na zmyslové aspekty dotyku, ako je teplota, textúra a tlak. „Môžete si užiť intimitu a byť nadšení bez (potenciálne frustrujúceho) tlaku na sex,“ hovorí Twine.

Kontaktujte terapeuta

Pokiaľ ide o problémy so sexuálnou frustráciou alebo problémy s výkonom súvisiace s úzkosťou, vinou alebo hanbou, pocit, že je to mimo kontroly, trauma alebo iný psychologický problém, vám môže pomôcť navštíviť terapeuta. Naozaj. Libby dodáva, že sexuálni terapeuti môžu byť obzvlášť užitočné pre obavy týkajúce sa sexu priamo.

Ak ste v páre a vaše rozhovory medzi štyrmi očami nepomáhajú, môžete terapeuta vyskúšať spolu. Niektorí odborníci môžu odporučiť, aby ste si boli vedomí určitých negatívnych komunikačných štýlov - áno, hovoríme o štyroch jazdcoch: kritika, pohŕdanie, obrana a ústup, ktorý identifikoval Dr. John Gottman. Libby však dodáva, že niektoré sexuálne problémy (opäť) sú najlepšie diskutovať s certifikovaným sexuálnym terapeutom.

Porozprávajte sa so svojím lekárom

Ak máte vy alebo váš partner potenciálny zdravotný problém alebo problém s liekmi, musíte sa porozprávať so svojím lekárom. Aj keď sa cítite v rozpakoch, skúste to. Poskytovateľ vám môže pomôcť určiť liečbu alebo dávkovanie, ktoré by mohli fungovať lepšie.

V budúcnosti požiadajte svojho poskytovateľa o akékoľvek sexuálne vedľajšie účinky všetkých nových liekov alebo potravinových doplnkov. A ak môžete mať problémy s používaním alkoholu alebo drog, hádajte správne - kontaktujte svojho lekára, krízové ​​centrum alebo iný dôveryhodný zdroj pomoci. Pretože ak dosiahnete zlepšenie vášho zdravia, môže to mať veľký pozitívny vplyv na problém so sexuálnou frustráciou

Ste slobodní a chýba Vám sex? Zaregistrujte sa na sex zoznamku!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.