Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Hľadáte návod na orálne uspokojenie ženy? Práve ste ho našli!

12.január 2023
Hľadáte návod na orálne uspokojenie ženy? Práve ste ho našli!

Pokiaľ ste ešte nevykonávali cunnilingus – teda orálny sex vykonávaný na žene – môže vás predstava tejto aktivity vzrušovať, ale tiež vás môže úplne zahltiť. Alebo vás prinajmenšom napádajú otázky o tom, ako vulvy chutia, čo by ste mali robiť jazykom a ako tento zážitok pre vás a vašu partnerku čo najviac zdokonaliť. V našom článku sa všetko dozviete.

Pozor, spojler: Na to, aby ste poskytli dobrý orál, nie je potrebných veľa kúziel, cvikov ani prirodzených zručností. Jediné, čo naozaj potrebujete, je trochu nadšenia a pár šikovných rád od odborníkov na sex. To stačí na to, aby ste vyzerali ako znalci cunnilingu.

Pre mnoho žien je stimulácia klitorisu nutnosťou na dosiahnutie orgazmu, a aj keď iste existujú spôsoby, ako ju začleniť do penetračného sexu, cunnilingus je skvelý spôsob, ako venovať partnerkinu klitorisu - a jeho 8000 nervovým zakončením - trochu pozornosti. A ak ste príjemcom vy, je lízanie spôsob, ako sa spojiť s partnerom a sústrediť sa len na to, aby ste sa cítili dobre.

"Orálny sex je o prijímaní, o tom, že ste naladení a prijímate potešenie od niekoho, s kým sa tejto činnosti chcete venovať," hovorí Janet Brito, certifikovaná sexuálna terapeutka a zakladateľka Školy sexuálneho zdravia v Honolule na Havaji.

A v tejto súvislosti je najdôležitejšie získať a dať súhlas pred začatím akejkoľvek sexuálnej aktivity: "Uistite sa, že ste o tom vopred hovorili a že dotyčná osoba si to praje a nadšene sa teší, až si túto aktivitu s vami užije," hovorí Janet Brito.

Pokiaľ sa na orál cítite pripravení, nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o cunnilingu – od najlepších polôh až po tipy od odborníkov, ako si s partnerom užiť úplne nezabudnuteľné chvíľky.

Čo by som mal vedieť pred vykonávaním cunnilingu?

Najprv vedzte, že každá žena, každá vulva a každý klitoris je trochu iný. Ak ste tiež žena, môžete do zážitku vstupovať s určitými očakávaniami ohľadom partnerkinho tela, ale nebuďte príliš prekvapené, pokiaľ jej pysky alebo klitoris vyzerajú inak ako tie vaše. A v závislosti na veľkosti a citlivosti jej klitorisu a polohe jej vulvy (teda či je žena čelom dopredu alebo dozadu) môžu byť príjemné úplne iné činnosti a polohy.

"Tiež by ste mali vedieť, že vulva vašej partnerky bude chutiť, no ako vagína," dodáva Brito. To znamená, že môže byť kyslá, ostrá, sladká, pižmová – a pokiaľ nie je jej zápach priamo rybí, čo by mohlo byť známkou infekcie, je jej vôňa úplne zdravá.

"Nie je to záhrada plná ruží. Je to vulva a určite bude nejako cítiť," hovorí. Ženy sú často spoločensky vedené tak, aby si robili starosti s tým, ako tam dole vonia alebo chutia, a Brito zdôrazňuje, že osoba vykonávajúca cunnilingus by mala túto vôňu oceniť, namiesto toho, aby v partnerke vyvolávala rozpaky.

A čo by som mala vedieť pred tým, než začnem prijímať orálny sex?

Keď už hovoríme o zdravých vagínach, nebojte sa sprchovania! Vyplachovanie pošvy môže narušiť jej prirodzené baktérie, a dokonca spôsobiť mikrotrhliny, ktoré môžu zvýšiť riziko nákazy pohlavne prenosnou chorobou alebo infekciou močových ciest. Pokiaľ však ide o hygienu, rozhodne nie je zlý nápad očistiť si vulvu (teda vonkajšiu časť genitálií) trochou mydla a vody.

S partnerom by ste sa tiež mali porozprávať o stave pohlavne prenosných chorôb a o tom, či budete používať bariéru, ako je napríklad dental dam. Pretože bohužiaľ...

Môžu sa pohlavne prenosné choroby šíriť prostredníctvom orálneho sexu?

Áno. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (Center for Disease Control and Prevention) sa mnoho najčastejších pohlavne prenosných chorôb, ako sú chlamýdie, kvapavka a syfilis, môže šíriť prostredníctvom orálneho sexu. Takže aj keď vaše intímne partie nebudú v kontakte s partnerovými genitáliami, je rovnako dôležité nechať sa otestovať a poznať svoj stav ako pri klasickom sexuálnom styku. "A mali by ste sa vyhnúť orálnemu sexu, ak u vás alebo vášho partnera prepukol genitálny herpes alebo opar," hovorí Brito.

Aké sú najlepšie sexuálne polohy pre cunnilingus?

Pokiaľ s poskytovaním alebo prijímaním cunnilingu začínate, odborníci odporúčajú osvedčené polohy: Príjemca leží na chrbte a dávajúci buď na kolenách na konci postele, alebo na bruchu (v závislosti od obratnosti dávajúceho a veľkosti vašej postele).

"Ak má prijímajúca žena vulvu obrátenú dozadu, čo znamená, že je skôr vzadu medzi nohami, nie vpredu, môže pomôcť, keď pod jej zadok vsuniete vankúš alebo lon, aby ste ho naklonili nahor," hovorí Marla Renee Stewart, sexuálny stratég spoločnosti Velvet Lips Sex Ed a spoluautorka knihy The Ultimate Guide to Seduction & Foreplay. (Pre vašu informáciu, ak si nie ste isté, či je vaša vulva obrátená dopredu alebo dozadu, Stewart odporúča postaviť sa pred zrkadlo. Ak vidíte štrbinu svojej vulvy - nie vagíny, je obrátená dopredu, ak nie, je obrátená dozadu.)

Prijímajúca žena tiež môže sedieť na tvári dávajúceho partnera alebo môžete skúsiť polohu 69, kedy ste vedľa seba.

Ako sa vlastne robí cunnilingus?

Tu je návod, ako vykonávať orálny sex – a ako ho podľa odborníkov robiť dobre:

Hoďte sa do nálady

„Pri cunnilingu ide predovšetkým o vytvorenie intimity a dôvery, o dobrý pocit a o to, aby sa váš partner cítil super dobre – takže ešte predtým, než sa vydáte do spálne, skúste navodiť atmosféru,“ hovorí Stewart. Navrhuje pustiť zmyselný playlist alebo napríklad zapáliť sviečky, aby ste vytvorili sexy atmosféru, pomohli partnerke dostať sa do nálady a odviedli ju od každodenných stresov.

Než začnete svoju partnerku orálne uspokojovať, priveďte ju aj seba do nálady

Začnite pomaly

Akonáhle ste obaja v rozpustilej nálade, nemali by ste zamieriť rovno na jej vulvu. (Ak to však nie je niečo, čo by sa jej páčilo). Klitoris je extrémne citlivý, takže vyvíjanie veľkého tlaku jazykom môže byť na ženu trochu moc a navyše veľmi skoro. "Miesto toho postupujte dole postupne. Je dobré sa neponáhľať," hovorí Brito. "Užívajte si jej telo, najprv sa zamerajte na oblasti mimo genitálie a prejavte im uznanie a starostlivosť."

"Pomalý postup pri príprave na orálny sex vám pomôže podporiť spojenie s partnerkou a zaistiť, aby sa cítila bezpečne," dodáva Stewart. Snažte sa o veľa tesného telesného kontaktu, ktorý môže zahŕňať bozkávanie, dotyky, trenie a hladenie ďalších citlivých miest a/alebo erotogénnych zón, ako sú bradavky, krk alebo stehná. "Všetky tieto veci jej pomôžu uvoľniť sa."

Začať s týmito ďalšími sexi oblasťami môže pomôcť prekrviť klitoris, čo spôsobí jeho zväčšenie a zvýši jej vzrušenie. Akonáhle ste obaja pripravení prejsť k partnerkinej vulve, skúste začať širokým, plochým jazykom a jemnými, nežnými pohybmi na klitorise alebo v jeho okolí. "Spočiatku postupujte pomaly a zľahka, než budete naberať na obrátkach," hovorí Brito.

Postupne zvyšujte rýchlosť a tlak

Dávajte pozor na partnerkine fyzické a slovné náznaky. Akonáhle získate potrebnú dynamiku – alebo pokiaľ vám priamo naznačí, že chce viac – začnite pomaly zvyšovať rýchlosť a tlak. "Akonáhle dôjde k väčšiemu vzrušeniu, môžete zrýchliť rytmus," hovorí Brito.

Držte sa niekoľkých konzistentných krúživých pohybov

"Počuli ste niekedy starú radu o hláskovaní abecedy jazykom? Áno, tak to nerobte," hovorí Stewart.

Pre väčšinu žien je konzistencia príjemná: Neustále striedanie vzorcov im môže zabrániť v budovaní vzrušenia. Ale mali by ste mať v zálohe viac ako jeden pohyb. "Ak robíte stále dookola len to isté, ženu to často otupí," vysvetľuje. "Vždy hovorím, aby ste mali v arzenáli vždy dva alebo tri pohyby, aby ste ich robili dôsledne a pomohli tak ženu priviesť k orgazmu."

Akonáhle bude partnerka maximálne nažhavená, začnete rozpoznávať jej obľúbené pohyby - možno má rada, keď jej jazykom kĺžete hore a dole po klitorise, alebo možno dáva prednosť širším, krúživým pohybom okolo klitorisu. Pokiaľ neviete, kde začať, Brito odporúča vyskúšať krúženie v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek.

"Väčšina žien dáva prednosť nejakému druhu krúživých pohybov okolo klitorisu," hovorí. A potom zvýšte intenzitu, buď pridaním rýchlosti, alebo tlaku.

Pridajte trochu sprostiarní

Zvlášť pokiaľ viete, že sa vaša partnerka cíti nervózna, pokojne jej povedzte, ako dobre chutí a vyzerá a ako vás vzrušuje. Samozrejme ak sú vaše ústa príliš, ehm, zaneprázdnené, môžete jej dať najavo, ako sa cítite, prostredníctvom stonania.

A ak sa cítite zraniteľní alebo nervózni vy, môžu byť oplzlé reči horúcim spôsobom, ako si overiť, ako sa cítia a čo funguje, keď ste ešte ~v okamihu~. "Príliš častá kontrola môže byť nepríjemná, pretože keď položíte otázku, vlastne ju tým vyvediete z miery," varuje Stewart. Ale zarámovať to ako nejakú sprosťáreň? "Potom to môže byť nielen zdrojom skontrolovania partnerky, ale je to aj sexy."

Nemusíte sa držať len klitorisu

"Klitoris je síce najcitlivejšia časť, ale prejavte lásku aj zvyšku partnerkinej vulvy," hovorí Brito. Napríklad by sa im mohlo páčiť, keby ste im vkĺzli jazykom do vagíny – ale najskôr ju nažhavte. (Opäť platí, že keď ste v zápale vášne, vždy môžete získať súhlas prostredníctvom oplzlé reči.)

Neponáhľajte sa

"Ak ste muž, možno nie ste zvyknutý na to, ako dlho môže trvať vyvrcholenie orálneho sexu ženám," upozorňuje Brito. Ak obaja dúfate, že vaša partnerka dosiahne orgazmus, snažte sa nevyčerpať svoju energiu hneď a snažte sa nebyť frustrovaní, pokiaľ jej to bude trvať dlhšie, než ste očakávali. A k tomu...

Nenechajte sa príliš uniesť tým, či a kedy dosiahnu orgazmus

"Ak sa na partnerku vrháte len preto, že čakáte na orgazmus, druhá osoba to pozná, že to považujete za prácu, na rozdiel od príjemnej činnosti, ktorú si užívate," hovorí Brito. "Ten človek vycíti váš postoj z toho, ako k tomu pristupujete. Takže si myslím, že chybou je vnímať to ako povinnosť, ako výkon a nebyť v danom okamihu."

Inými slovami, nie je zábavné mať akýkoľvek druh sexu, pokiaľ váš partner len čaká, až skončí, že? Cunnilingus je sex – užite si ho!

Orálny alebo iný sex si môžete užívať aj s partnerom z online erotickej zoznamky.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.