Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sex vankúš: pomôcka pre zaujímavé polohy aj sex pri bolestiach chrbta

21.jún 2022
Sex vankúš: pomôcka pre zaujímavé polohy aj sex pri bolestiach chrbta

Keď sa povie sexuálna pomôcka, ľudia si automaticky vybavia určité veci, ako je vibrátor alebo spodná bielizeň. A potom sú tu veci, o ktorých nie je tak počuť, aj keď by si naozaj zaslúžili viac pozornosti. Jednou z nich je sex vankúš.

Sex vankúše neboli vždy tak horúcimi sexuálnymi doplnkami, akými sú dnes. "Skôr sa predávali predovšetkým starším ľuďom, ktorí mali problémy s kĺbmi alebo zlé kolená - umožňovali pohodlnejšie sexuálne polohy," hovorí doktorka a sex terapeutka Emily Jamea. Ale pokračuje: "Teraz sa predávajú ľuďom všetkých vekových kategórií, pretože sa nakoniec zapáčili všetkým".

"Sex vankúš ponúka viac možností pre hry, najmä pokiaľ ide o polohy a uhly," hovorí sexuologička Jess O'Reilly, moderátorka podcastu Sex With Dr. Jess. "Možno objavíte nové spôsoby, ako sa počas orálu dostať k tým najlepším miestam svojho partnera, a to jednoducho tak, že jeho boky podopriete sex vankúšom," hovorí. "Alebo zistíte, že uhol pri sexe na psíka je pohodlnejší po dlhšiu dobu, keď máte oporu v sex vankúši." Sex vankúš vám v podstate umožní preskúmať nové uhly a možnosti sexu, a to všetko pri väčšom pohodlí. V podstate prináša len samé pozitíva.

Samozrejme, že sex vankúš nie je rovnaký ako bežný vankúš – sú inak tvarované a majú iné vlastnosti. Ako ale teda vedieť, čo u sex vankúša hľadať a či je pre vás vôbec vhodný? Odborníci na sex vám vysvetlia, aké sú tajomstvá týchto vankúšov a ako si vybrať svojho ďalšieho spoločníka do spálne.

Čo je sex vankúš?

Sex vankúš je obvykle pevný "vankúš", ktorý je často naklonený ako rampa, ale dodáva sa v rôznych tvaroch a veľkostiach v závislosti od vašich preferencií. Ako asi tušíte, je vyrobený tak, aby sa používal pri sexe, a existuje niekoľko hlavných dôvodov, prečo si ho ľudia kupujú.

„Veľký význam má hlbší prienik,“ hovorí sex terapeutka Debra Laino. Sex vankúš si umiestnite pod stehná, aby ste si naklonili panvu a zadoček nahor a umožnili partnerovi preniknúť hlbšie. Pokiaľ váš partner nebol prírodou v intímnych partií veľmi obdarený, je to určite možnosť, ktorú môžete zvážiť. "Vďaka uhlu tela ženy sa penis zasunie hlbšie," hovorí Laino.

"Máte pocit, že vás partnerov penis alebo dildo nepríjemne šťuchá? Vankúš môže nakloniť vašu panvu do pohodlnejšej polohy," dodáva Laino. A pokiaľ sa stretávate s bolesťami v dolnej časti chrbta, môže vankúš odľahčiť túto oblasť a vy si vďaka tomu môžete užívať pohodlnejší sex.

Znie to ako vítaný doplnok vášho sexuálneho života? Vyberte si niektorý z týchto 11 najlepších sex vankúšov:

11 najlepších sex vankúšov pre každý druh sexu, polohu a štýl

Triangle Inflatable Ramp

Spoločnosť: NaEnsen
Cena: 15,98 dolárov

Jedná sa o bestseller Amazonu a žiadny iný ho nemôže poraziť cenou - stojí iba 16 dolárov. Je potiahnutý zamatovou tkaninou, ktorá vám zaistí pohodlie. Ľahko sa tiež čistí mydlom a teplou vodou. Ak ho chcete použiť, stačí ho nafúknuť, a keď skončíte, vyfúknete ho a uložíte. Je to úplne jednoduché.

Sex vankúš Triangle Inflatable Ramp

Vankúš Whipsmart Try-Angle Perfect Position Cushion

Spoločnosť: X-Gen
Cena: 159,95 dolárov

Tento lonový vankúš je veľmi univerzálny. Má klasický tvar sex vankúša, ktorý pomôže zdvihnúť boky a umožní vám experimentovať s uhlami. Obsahuje však aj putá na zápästie a D-krúžky, takže môžete svoje fantázie o otroctve posunúť na ďalšiu úroveň.

Liberator Wanda

Spoločnosť: Liberator
Cena: 120 dolárov

Vankúš Liberator môžete použiť na sólo hrátky alebo partnerský sex - je to na vás! Ak ho chcete používať samostatne, jednoducho zasuňte vibrátor do otvoru a užívajte si. Veľmi praktická vychytávka. Je tiež skvelý pre polohy na psíka, kovbojku a misionára, ak máte partnera.

Liberator Ramp and Wedge Combo

Spoločnosť: Liberator
Cena: 275 dolárov

Prečo si vyberať len jeden vankúš, keď ich môžete mať hneď niekoľko? Táto kombinácia rampy a lonu vám umožní experimentovať s rôznymi uhlami a tvarmi. "Liberator vyrába vankúše v rôznych tvaroch, a to je skvelé, pretože sa ponúka množstvo možností, ako ich využiť," hovorí Jamea.

Sex vankúš Liberator Ramp and Wedge Combo

Inflatable Position Pillow

Spoločnosť: Adam & Eve
Cena: 29,95 dolárov

Tento klasický vankúš v tvare lona vám pomôže nájsť tie najlepšie uhly v takmer každej polohe. Je potiahnutý zamatovým povrchom a má úchyty na uchopenie. Nafúknutie tohto vankúša trvá len niekoľko minút pomocou elektrickej pumpy, takže sa môžete rovno pustiť do hrátok. "Mne osobne sa tento vankúš páči pre svoju praktickosť, ktorá šetrí miesto," hovorí O'Reilly.

Dame Products Pillo

Spoločnosť: Dame Products
Cena: 95 dolárov

Najlepšie na tomto sex vankúši je, že nevyzerá ako sex vankúš. Tvar lonu dvíha vaše (alebo partnerove) boky, kolená, členky - ako chcete - pre nové a lepšie uhly prieniku, ale vďaka dômyselnému dizajnu by ste ho mohli pokojne nechať na posteli ako "opierku nôh". Má tiež odnímateľný poťah na ľahké pranie.

Sex vankúš Dame Products Pillow

Decor Flip Ramp

Spoločnosť: Liberator
Cena: 179,99 dolárov

Tento sexuálny vankúš možno vyzerá ako otoman, ale v skutočnosti sa dá rozložiť a ponúkne pohodlie a oporu pre nespočetné množstvo polôh. Vy aj váš partner môžete ležať – alebo stáť či kľačať – v akomkoľvek smere a na akomkoľvek mieste nad zahnutým vankúšom, bez toho aby ste sa počas dlhších maratónov unavili alebo cítili bolesť.

Sex Position Wedge

Spoločnosť: Liberator
Cena: 109,99 dolárov

Nenechajte sa zmiasť jednoduchým dizajnom: Tento vankúš ponúka jemný (27-stupňový) náklon pre hlbšie preniknutie, čo je výhra pre obe strany. Funguje neuveriteľne dobre pri misionárskych polohách a polohách zozadu, rovnako ako pri dlhom orálnom sexe.

Humphrey Pillow

Spoločnosť: Liberator
Cena: 139 dolárov

Chceli ste niekedy masturbovať bez toho, aby ste museli držať vibrátor alebo dildo? A čo tak pridať hračky do hrátok so svojim partnerom - bez toho aby ste museli zamestnávať ruky jedného z vás? Privítajte do svojho života Humphrey Pillow, ktorý má špeciálnu štrbinu, ktorá udrží vibrátor alebo dildo bezpečne na mieste. Bonus: do vankúša môžete svoje erotické pomôcky aj uložiť, čo je veľmi praktické.

Sex vankúš Humphrey Pillow

Lovers Cushion

Spoločnosť: Deluxe Comfort
Cena: 49,95 dolárov

Možno ste pri nákupe kancelárskej stoličky počuli termín "ergonomická" (ako že je navrhnutá tak, aby podporovala skutočný tvar vášho tela) a presne to platí aj u tohto vankúša. Tento sex vankúš zdvihne vaše boky a umožní partnerovi usadiť sa do pohodlnejšej polohy (oprie si o vankúš kolená), čím vytvorí ten najintímnejší zážitok. Neznie to nijako extra sexy, ale buďme úprimní – keď sú vaše kĺby a svaly spokojné, sex je oveľa lepší.

Sex vankúš Lovers Cushion

Cylindrical Sex Pillow

Spoločnosť: Toughage
Cena: 17,99 dolárov

Keď ste na všetkých štyroch, dajte si tento sex vankúš medzi nohy a nechajte svojho partnera do vás vstúpiť zozadu, aby ste dosiahli správny uhol (zasiahli bod G). Pokiaľ máte záujem o análne hrátky, vankúš vám pomôže udržať pohodlnejšiu polohu.

Ako poznám, že je pre mňa sex vankúš vhodný?

Pokiaľ nechcete investovať do sex vankúša a len dúfať v to najlepšie, O'Reilly odporúča najprv trochu experimentovať s bežnými vankúšmi, aby ste zistili, čo by ste od sex vankúša chceli. "Než si zaobstaráte vankúš špeciálne na sex, zistite, kde by sa vám hodil a kde by mohol naopak prekážať," hovorí.

"Ak zistíte, že potrebujete veľa vankúšov, aby ste sa o ne mohli pohodlne oprieť pri rôznych polohách, zvážte väčší vankúš, ktorý je pevný," hovorí O'Reilly. "Možno zistíte, že vám vyhovuje, keď je vaše telo v uhle - zadok vysoko a tvár nízko. V takom prípade budete pravdepodobne chcieť vankúš trojuholníkového tvaru."

A pokiaľ si potrpíte na používanie iba jedného vankúša, O'Reilly odporúča vybrať si menší sex vankúš, ktorý by ste mohli používať spoločne s bežnými vankúšmi.

Ako používať sex vankúš?

Hoci to môže vyzerať celkom jednoducho, sex vankúš môžete používať mnohými rôznymi spôsobmi. Štandardom je zvýšená misionárska poloha, kedy máte zadok na vankúši a boky vo vzduchu. Môžete sa ale tiež pretočiť tak, aby ste mali brucho na vankúši a zadok vo vzduchu, a vytvoriť tak verziu polohy na psíka, ktorá vám uľaví od tlaku na zápästie a ruky.

A nenechajte sa zmiasť, sex vankúše nie sú len pre ženy – aj muž alebo vaša partnerka so strap-onom (pripínacím dildom) si môže s vankúšom podoprieť zadok, čím do tejto polohy vnesie úplne nový uhol pohľadu.

Navyše ak máte vy alebo váš partner nejaké fyzické obmedzenia, môže byť sex vankúš dobrou investíciou. "Nakoniec bude asi najlepšie, keď si ho kúpite a uvidíte, či sa vám bude páčiť," hovorí Laino. Len majte na pamäti, že je dosť pravdepodobné, že v obchode ho nevezmú späť, pokiaľ vám nebude vyhovovať,

Či ste muž, alebo žena, sex vankúš sa vám bude v spálni určite hodiť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.