Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Odhoďte stud: Rimming vás dostane na kolená

3.marec 2022
Odhoďte stud: Rimming vás dostane na kolená

"Rimming" môže znieť ako elegantný trik na skateboarde a "toss the salad" môže znieť ako súčasť kuchárskeho návodu. V skutočnosti sú však oba názvy eufemismy pre sexuálny akt, ktorý môže priniesť veľké potešenie: analingus.

A aj keď o tom ľudia dnes hovoria otvorenejšie, análne hrátky nie sú ničím novým. Tento akt existoval v sexuálnom svete ešte skôr ako Nicki Minaj rappovala o orálne-análnom sexe v skladbe "Anaconda" alebo než sa Desi "miloval" s Marniiným zadkom pomocou jazyka v seriáli Girls.

Napriek tomu sa rimmingu začala venovať zaslúžená pozornosť až potom, čo sa „peach play“ dostali do kultúrneho povedomia (ako ste si asi všimli, rimming má hneď niekoľko názvov a my sa budeme snažiť väčšinu z nich v článku uviesť). Ale sexuálny akt tak príjemný, ako je analingus, by si zaslúžil ešte viac pozornosti (a experimentátorov), pretože rimming môže byť príjemný pri prijímaní aj poskytovaní.

"Ako samostatný akt môže byť prijímanie rimmingu rovnako príjemné alebo príjemnejšie ako akýkoľvek iný druh análneho sexu," hovorí doktorka Carol Queen, sexuologička zo spoločnosti Good Vibrations, ktorá sa zaoberá výrobou erotických hračiek. "Poskytovanie análneho sexu môže byť tiež vzrušujúce, pretože niekoho vzrušujete, robíte mu službu a je to veľmi nemravné."

Zaujalo vás to? Renomovaní sexuológovia a pedagógovia sa s vami podelia o všetky informácie o tom, čo presne rimming obnáša.

Čo je rim job?

Rimming je hovorový výraz na lízanie okraja análneho otvoru inej osoby a jeho okolia. "Známy aj ako analingus - je to v podstate orálny sex vykonávaný na zadku," vysvetľuje Queen.

"Rimming často zahŕňa krúženie okolo vchodu do zadku," hovorí. Ale rovnako ako je to pri orále na vulve a penise, existuje veľa možností orálne-análnych hrátok. "Jeho súčasťou môže byť aj prenikanie jazykom," hovorí.

Aký je zmysel rimmingu?

"Pre mnoho ľudí je to určite zdroj sexuálneho potešenia," hovorí doktorka Kimberly McBride, docentka verejného zdravia na Toledskej univerzite, ktorá sa análnym sexom intenzívne zaoberá. Dokonca ľudí nabáda, aby sa takémuto skúmaniu nevyhýbali, pretože to môže byť veľmi príjemné.

Ale prečo je to vlastne také príjemné? "V ritnom otvore je množstvo erotických nervových zakončení, takže ľudia môžu naozaj zistiť, že majú z rimmingu iný, lepší orgazmus," vysvetľuje doktor Joe Kort, certifikovaný sexuálny terapeut z Royal Oak v Michigane. Navyše sa môžete dokonca vzrušiť viac ako obvykle, pretože táto oblasť je obvykle nepreskúmaná.

Podľa Korta aj McBride je úplne možné dosiahnuť orgazmus z analingu bez penetračného sexu. Ale aj keď vám lízanie nespôsobí orgazmus, jeho zaradenie do sexuálneho repertoáru môže celkový zážitok ešte vylepšiť. Podľa McBride môže rimming viesť k intenzívnejšiemu vaginálnemu orgazmu. Poznačené!

Pre niektorých ľudí môže byť rimming aj psychicky vzrušujúci, pretože napriek tomu, že o tom Nicki rapovala, zostávajú hrátky so zadkom v istom zmysle stále tabu. A tabu môže byť sexy, pretože aktivuje "zakázanú" časť nášho mozgu, vysvetľuje McBride.

Vylepšite si svoje sexuálne hrátky pomocou rimmingu!

Tu máte presný návod, ako peach play vykonávať a prijímať.

Ako na analingus?

Predstavte partnerovi (partnerke) myšlienku rimmingu

Prekvapenia sú väčšinou zábava a sú prijímané pozitívne. Pri hrátkoch so zadkom si to ale dvakrát rozmyslite. K takému aktu je vopred potrebný súhlas oboch strán, aby nedošlo k nepríjemným chvíľam.

Váš partner vám ale nevie čítať myšlienky, a preto pokiaľ máte o rimming záujem, McBride odporúča predstaviť mu vašu myšlienku, ešte keď ste oblečení. "Vždy je lepšie hovoriť o novom sexuálnom akte v nesexualizovanom okamihu," vysvetľuje.

McBride dokonca odporúča viesť túto diskusiu s dostatočným predstihom pred tým, než sa začnete vyzliekať, aby mal váš partner dostatok času a priestoru sa rozhodnúť, či chce do vášho spoločného "zoznamu erotických hier" zaradiť rimming, alebo nie.

Akonáhle nájdete tú správnu chvíľu, záleží len na vás, ako k téme pristúpite. Podľa McBride je na mieste prísť rovno so žiadosťou o prijímanie alebo poskytovanie rimmingu. Môžete napríklad povedať: "Predstava, že mi budeš lízať zadok, ma naozaj vzrušuje. Robí to s tebou niečo?" Nech žije priama komunikácia!

Pokiaľ to ale nie je váš štýl alebo by vám to nebolo príjemné, navrhuje povedať niečo menej priamočiare. Skúste: "Kamarát/ka mi rozprával/a o tomto zážitku a veľmi sa mu/jej to páčilo. Je to niečo, čo by som možno rád/a skúsil/a." Alebo: "Videl/a som článok o rimmingu. Čo si myslíš o tom, že by sme to vyskúšali?"

Zvážte preskúmanie iných hier, ktoré vytvárajú podobný pocit ako rimming

Tvrdá pravda je, že váš partner možno nebude mať z akéhokoľvek dôvodu o orálne-análny sex záujem.

Pokiaľ sa obávate, že vás odpálkuje, Kort odporúča, aby ste sa o tento strach s partnerom podelili a požiadali ho, aby vás neodsudzoval, kým mu nevysvetlíte, prečo presne máte záujem vyskúšať niečo nové.

"Nikdy nepodporujem zastavenie konverzácie len preto, že jeden človek povie, že to nechce robiť," vysvetľuje. Namiesto toho navrhuje, aby ste spoločne vymysleli riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám. Môžete sa partnera opýtať: "Ako to vyriešime, aby sme rešpektovali hranice nás oboch?".

Láka vás rimming? Preberte to s partnerom!

Môžete ho požiadať, aby vysvetlil, prečo nemá záujem. Napríklad: "Rešpektujem tvoje nie, ale ak si tomu otvorený, rád/a by som si vypočul/a, prečo si tak proti tomu, aby sme to skúsili." Môžete sa opýtať: "Aký je tvoj názor?" alebo: "Nebude ti vadiť, keď ti položím jednu alebo dve doplňujúce otázky o tvojich dôvodoch?".

Vzhľadom na to, že sa o análnych hrátkach akéhokoľvek druhu v sexuálnej výchove neučia, je bežné, že sa ľudia boja neznámeho alebo majú mylné predstavy o tom, že análne hrátky sú "špinavé" alebo "bolestivé".

Pokiaľ je tomu váš partner otvorený, môžete to využiť ako príležitosť poučiť ho o skutočnom potenciáli zadočkovej rozkoše. "Len nezabudnite: Nie znamená nie. Cieľom tu teda nie je prinútiť partnera, aby nakoniec ustúpil vašim túžbam," hovorí Kort. "Cieľom je umožniť vám, aby ste sa s partnerom podelili o svoje sexuálne záujmy."

Pokiaľ sa mu rim job nepáči, dobrou správou je, že existujú ďalšie možnosti. Môže mu napríklad nevadiť sledovanie erotického filmu, v ktorom je rimming, alebo spoločné preberanie rimmingových fantázií.

Alebo možno bude súhlasiť s tým, že vám bude krúžiť prstom okolo análneho otvoru s množstvom silikónového lubrikantu. Pocit je podľa Queen podobný rimmingu. Alebo bude možno za, aby ste preskúmali tento záujem s niekým iným. Vy a váš partner by ste si mali navzájom oznámiť svoje hranice.

Premyslite si, či chcete pripraviť svoj zadoček

Análne hrátky sú bohužiaľ stále opradené celým radom mýtov a mylných predstáv. Ten najrozšírenejší? Že vás análne hrátky privedú tvárou v tvár exkrementom.

"Vec sa má takto: Za predpokladu, že príjemca nevykonal polovičaté utieranie, je riziko, že sa počas análu dostanete do kontaktu s výkalom, malým. V análnom kanáli sa totiž hovienka neukladajú - jednoducho len prechádzajú z hrubého čreva análnym kanálom na ceste von z tela," vysvetľuje Queen.

Napriek tomu nakoniec... zadok je zadok. A vzhľadom na to, že ste pravdepodobne strávili veľa času s tým svojim, viete, čo robí. Pokiaľ sa teda obávate čistoty alebo zápachu, McBride a Kort odporúčajú sa vopred osprchovať. Alebo sa osprchujte spoločne, aby ste sa dostali do správnej nálady.

Nech už sa rozhodnete mydliť akokoľvek, McBride radí umývať jemne teplou vodou a mydlom. Odporúča tiež vyhýbať sa akýmkoľvek vysušujúcim prostriedkom. Môžu zvýšiť náchylnosť na popraskanie konečníka, pretože niektoré čistiace prostriedky môžu odvádzať vlhkosť z konečníka a zvýšiť náchylnosť tkaniva na nákazu pohlavne prenosnými chorobami.

Hľadajte telové mydlá alebo mydlá s označením "bez parfumácie", pretože tradičné mydlá (myslené zložky, nie klasické tvrdé mydlá všeobecne) spadajú do tejto silne a "vysušujúcej" kategórie.

Rimming si môžu užívať muži aj ženy

Počas orálne-análneho sexu sa porozprávajte o bezpečnejších sexuálnych praktikách

Rovnako ako väčšina ostatných sexuálnych aktov môže rimming prenášať pohlavne prenosné infekcie.

"K orálnemu prenosu bakteriálnych (napr. kvapavky a chlamýdií) a vírusových (napr. HIV a HPV) pohlavne prenosných chorôb môže dôjsť a tiež dochádza," vysvetľuje McBride. "Ak sa k tomu pridajú ďalšie faktory, ako je používanie niektorých lubrikantov, znížený imunitný systém, mikrotrauma kože alebo slizníc alebo už prítomná pohlavne prenosná choroba, šanca sa zvyšuje."

Je ale vyššie aj riziko iných druhov infekcií. Požitím čiastočiek hovienok – dokonca aj nepostrehnuteľných – sa môžu prenášať baktérie ako escherichia coli a shigella, rovnako ako črevné parazity, napríklad giardie.

McBride odporúča používať dental dam, aby sa riziko čo najviac znížilo. Dental dam je tenký štvorec, obvykle vyrobený z latexu, ktorý sa prikladá na genitálie, vrátane zadočku (ak ste na latex alergický, sú k dispozícii aj polyuretánové).

Ak ste v núdzi, dental dam si môžete vyrobiť aj sami - odstrihnite spodnú a hornú časť kondómu a potom ho rozstrihnite pozdĺžne, aby ste vytvorili štvorcový tvar.

Profesionálny tip: "Pred zakrytím análneho otvoru ho potrite lubrikačným gélom na vodnej báze (nezničí latex), aby ste zvýšili potešenie," hovorí McBride.

Vyhnite sa čisteniu zubov pred aj po akte

Poskytovanie rim jobu je vraj niečo ako fluorid u zubára (s dôrazom na „niečo ako“). Inými slovami, podľa McBridea si nechcete čistiť zuby dve hodiny pred alebo po rimmingu.

"Ak sa vám pri čistení zubov dostanú do úst drobné mikrotrhlinky, môže to uľahčiť prenos pohlavne prenosných chorôb," vysvetľuje, pretože trhlinky predstavujú vstupnú bránu pre infekcie (to isté platí aj pre klasický orálny sex).

Zvážte začlenenie pohlavných orgánov

Sex je ako jeseň v tom, že je to obdobie, keď vládnu vrstvy. "Vrstvenie pocitov počas hry je úžasný spôsob, ako zvýšiť potešenie pre príjemcov," hovorí Queen.

Existuje neobmedzené množstvo spôsobov, ako pridávať nové a nové pocity, vrátane (ale nielen!) svoriek na bradavky, vaginálnych kolíkov, návlekov na penis, rúbikov s guličkou, uspokojovanie pohlavných orgánov rúk a ďalších.

Dotýkajte sa sami seba, zatiaľ čo sa váš partner venuje vášmu zadočku

"Nech sa orálne uspokojovaný dotýka svojich popredných genitálií, zatiaľ čo sa jeho partner zapojí do lízania. Viac ľudí by sa malo pri análnej stimulácii dotýkať samo seba," hovorí Queen. "Môže to byť nesmierne erotické a príjemné a môže to pomôcť osobe dosiahnuť orgazmus, pokiaľ o to stojí."

Najlepšie sa na to hodí poloha na všetkých štyroch. Ale postačí aj nadvihnutý misionár.

Vyhnite sa lízaniu zozadu dopredu

Pridať trochu hier s genitáliami je naozaj zábava (čítajte: orgazmus). Ale vyhnite sa lízaniu zozadu dopredu. Ak ste žena, už (dúfajme) poznáte každodenné nebezpečenstvo utierania zozadu dopredu. V prípade, že nie: zápaly močových ciest. U mužov to v rimmingu platí podobne.

Celkovo to platí pre orálne-análny kontakt, pokiaľ nepoužívate dental dam. Pri pohybe zozadu dopredu (ale aj opačne) môže tiež dôjsť k prenosu niektorých pohlavne prenosných chorôb z jedného miesta na druhé. Pokiaľ má niekto napríklad vaginálnu kvapavku, môže olizovaním pozdĺžne od vulvy k análu preniesť infekčné baktérie aj do análneho kanála.

Nehovoriac o tom, že: Obšťastňovateľ by sa tiež mohol nakaziť orálnou kvapavkou. Nech vám to slúži ako pripomienka, že kým sa s niekým pustíte do takých hier, je dobré sa porozprávať o aktuálnom stave pohlavne prenosných chorôb a tiež o tom, aké praktiky bezpečnejšieho sexu chcete zaviesť.

Experimentujte!

Dobrá správa: Vždy sa snažte, aby ste sa mohli zoznámiť s tým, čo sa deje, keď sa vám niečo stane: Neexistuje žiadny zlý spôsob, ako si dať hiney-head! Pokiaľ je to príjemné všetkým zúčastneným, ktorí hľadajú rozkoš, je to kóšer. Napriek tomu môže byť vaša prvá cesta na analingus avenue zastrašujúca.

Našťastie má Kort niekoľko rád, ktoré vám pomôžu. "Osoba, ktorá si necháva robiť rim job, by sa nemala hýbať, a osoba, ktorá ho vykonáva, by mala experimentovať s tým, ako dlho ho chce robiť a ako málo alebo ako hlboko chce, aby sa jej jazyk dostal dovnútra."

"Obaja partneri by mali experimentovať - ​​neustále komunikovať slovami (a zvukmi) o tom, čo im robí dobre," hovorí McBride. Navyše čím otvorenejší budete, tým to bude horúcejšie.

Nakoniec môžete pridať aj nejaké erotické hračky

Vyskúšali ste to a páči sa vám to? Queen navrhuje pridať erotickú hračku. "Nosenie malého análneho kolíka pri prijímaní rimmingu môže byť naozaj príjemné." Análny kolík môže vytvoriť trvalý pocit plnosti, ktorý pridá na úrovni vzrušenia.

Ešte lepšie je vyskúšať vibračnú análnu hračku. "Vibrácie sú na zadočku slastné. Môže byť uvoľňujúce a vzrušujúce," hovorí. Len sa uistite, že pokiaľ si do zadočku niečo strkáte, má to rozšírenú základňu. Základňa zabráni tomu, aby sa to vkĺzlo až do análneho kanála a do tráviaceho traktu. "A vyberte si hračku na análne hrátky zo silikónu. Ak ich cítiť chémiou, nepoužívajte ju, aspoň nie bez kondómu."

Aj o svojich rimmingových fantáziách sa môžete porozprávať s užívateľmi našej erotickej zoznamky.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.