Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Tantra dokáže zmeniť prístup k sexu aj posilniť vzťah - 1. diel

11.január 2022
Tantra dokáže zmeniť prístup k sexu aj posilniť vzťah - 1. diel

Počuli ste niekedy o tantre, ale nevedeli ste, čo presne sa pod týmto názvom skrýva? V dvoch dieloch vám predstavíme hlavné princípy tantry, ako si ju môžete skúsiť sami alebo s partnerom, tipy na praktizovanie, pozície a dozviete sa aj aké sú výhody praktizovania tantry.

Čo je tantra?

Hoci je tantra často synonymom pre sex, v skutočnosti ide o spojenie – či už so sebou samým, alebo medzi vami a partnerom. Koniec koncov samotné slovo - odvodené zo starovekého sanskrtu - znamená "sieť" alebo "splietať energiu". V praxi ide v tantre o osvietenie: o prekročení sexuálnej aj duchovnej roviny prostredníctvom hlboko meditatívneho, spontánneho a intímneho sexu.

Neotantra vs. klasická tantra

Tantra vznikla prinajmenšom v siedmom storočí, ak nie skôr, a objavuje sa v rôznych formách a textoch v hinduistickej, budhistickej a džinistickej tradícii. Keď však ľudia zo Západu používajú slovo „tantra“, zvyčajne sa v skutočnosti hovorí o oblasti „neotantry“.

Existujú rôzne zložité a prísne duchovné cesty „klasickej tantry“, ktorých cieľom je úplné duchovné prebudenie alebo osvietenie. Patrí k nim kašmírsky šajvizmus, smer náboženských filozofií z Kašmíru a Indie, a budhistická cesta vadžrajána z Indie a Tibetu. Tieto cesty často zahŕňajú vážne štúdium a osobné nasadenie, meditačné praktiky a môžu zahŕňať rôzne prvky rituálov, ako je používanie mantier, vizualizácia a uctievanie božstiev. Práca so sexuálnou energiou tvorila len malú časť praxe a bola určená iba pre pokročilých študentov.

Naproti tomu neotantra sa vyvinula počas posledných 150 rokov a jej cieľom je práve naplňujúca intimita a spojenie, hlbšie prepojenie s vlastným telom a emóciami, liečenie traumy a blokov a otvorenie sa väčším stavom orgazmickej extázy. Tento súbor učenia bol hlboko inšpirovaný niektorými základnými princípmi klasickej tantry, ale je dôležité si uvedomiť, že mnohé z toho, čo sa učia a zdieľajú medzi modernými praktizujúcimi tantrického sexu, nie sú "starobylé praktiky" v pravom slova zmysle, aj keď sú zmysluplné a dôležité.

Ide o poznávanie svojho tela

Rovnako ako v jóge ide aj v tantre o fyzické a duchovné uvedomenie. Keď sa učíte a praktizujete tantru, lepšie sa zžijete so svojim telom, s tým, čo mu prináša potešenie, a so spôsobom, akým pociťuje rozkoš. To vám umožní venovať lepšiu pozornosť prianiam a potrebám vášho tela a zaistiť ich naplnenie. Navyše energie, ktoré pri tantrickom sexe usmerňujete, prúdia do celého tela a môžu zintenzívniť váš orgazmus.

Ak máte partnera, spoznáte aj jeho telo

Tantra nie je zameraná iba na dosiahnutie vyššieho stavu vedomia mysle a tela. Môže byť aj o vytvorení hlbšieho a harmonickejšieho putá s vašim partnerom. Pri praktizovaní tantry sa vy aj váš partner učíte byť fyzicky vedomí a duchovne prítomní a vzájomne si dodávate energiu, ktorá rastie aj po skončení sexu. Tantra vám tiež obom umožňuje preskúmať a rozšíriť všetky aspekty vašej osobnosti, takže začnete toho druhého skutočne poznávať zvonku aj zvnútra.

Tantra môžete praktizovať s partnerom alebo aj osamote

Máte záujem praktizovať tantru, ale neviete, ako na to? Sofia Sundari, spisovateľka a sexuálna koučka, navrhuje nasledujúce tipy:

  • Snažte sa partnera nezahlcovať informáciami. Namiesto toho mu vysvetlite, čo vás na vašom sexuálnom živote baví a ako by ste mohli tento zážitok vylepšiť.
  • Načúvajte tomu, čo hovorí. Váš partner vám môže povedať nadšené áno alebo tvrdé nie. Alebo môže byť niekde uprostred. Bez ohľadu na to, ako odpovie, vypočujte a rešpektujte, čo vám chce povedať.
  • Nechajte sa viesť učiteľom. Ak je váš partner otvorený tantre, vyhľadajte učiteľa, ktorý vás oboch povedie pri získavaní ďalších informácií o tejto praxi.

Ako pripraviť svoju myseľ

Tantra je duchovná prax, čo znamená, že vaša myseľ vstupuje do hry rovnako ako vaše telo. Keď praktizujete tantru, prepájate svoje telo, myseľ a dušu. Na zjednotenie týchto častí vášho ja je dôležité jasné myslenie a ochota vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Zistilo sa, že stráviť 10 až 15 minút meditácií môže pomôcť pripraviť správne vašu myseľ, pretože vám umožní ísť dovnútra a preskúmať svoje myšlienky.

Zamerajte sa na prácu s dychom. Venujte pokojne aj 15 až 30 minút jemnému dýchaniu až do brucha a dolnej časti chrbta a nadviažte kontakt s tým, čo sa deje vo vašej mysli – či už je to stres, alebo plnenie vašich prianí. Niekoľko minút sa preťahujte. Pri preťahovaní jednotlivých končatín vyčistite svoju myseľ od všetkých negatívnych myšlienok, ktoré vás ťažia.

Ako si pripraviť svoj priestor

Tantra je holistická prax. Nejde v nej o sex ani o orgazmus – ide o cestu k nemu. Vaše prostredie má priamy vplyv na vaše myslenie a schopnosť uvoľniť sa a užiť si túto cestu.

Uistite sa, že je vo vašom priestore príjemná teplota. Pokiaľ je chladno, zapnite hodinu vopred kúrenie, aby ste mali v miestnosti útulno a teplo. Ak je horúco, zapnite klimatizáciu, ale nastavte ju na takú teplotu, aby bol priestor chladný, ale nie studený. Atmosféru navodíte pomocou sviečok alebo tónovaných žiaroviek. Svetlo sviečok dodá priestoru romantiku, zatiaľ čo jemné červené žiarovky dodajú priestoru zmyselný nádych.

Naplňte priestor svojou obľúbenou vôňou. Zapáľte vonnú sviečku, rozptyľte esenciálny olej, zapáľte vonné tyčinky alebo zaveste kvety. Vyberte si vôňu, ktorá vo vás vyvolá sexy pocit, ale nebude až veľmi intenzívna. Zjemnite svoj priestor. Položte saténovú deku a niekoľko plyšových vankúšov. Vytvorte romantickú alebo sexuálnu atmosféru. Pustite si hudbu, na ktorú sa môžete hýbať, či už sami, alebo s partnerom.

Praktizovať tantru môžete v rôznych polohách

Ako si vybudovať atmosféru, keď ste sami

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete realizovať tantrické princípy, keď ste sami. Nezabudnite však, že konečným cieľom nie je vždy masturbácia – môžete sa dopracovať k sólovým hrám alebo sa rozhodnúť, že k nim vôbec nedôjde.

Meditácia

Meditácia je skvelý spôsob, ako sa oslobodiť od všetkého, čo vás brzdí. Ale namiesto toho, aby ste zo seba nechali prúdiť energiu, uzemnite sa. Pri meditácii nechajte svoju energiu prúdiť dole do zeme. Dovoľte, aby sa táto energia hromadila a šírila po celom tele a dodávala vám silu.

Samomasáž

Urobte si automasáž celého tela. Vezmite si svoj obľúbený olej alebo pleťové mlieko a polejte si ním pokožku. Pri vtieraní oleja alebo pleťovej vody venujte čas masáži brucha, slabín, vnútornej strany stehien, paží, krku a hrudníka.

Masturbácia

Sólo hrátky nemusia byť vždy len o dosiahnutí orgazmu. Namiesto toho venujte čas skutočnému preskúmaniu svojich genitálií a toho, čo im – a vám – prináša potešenie. Dotýkajte sa sami seba novými spôsobmi. Spomaľte ťahy. Zjemnite spôsob, akým sa so sebou hráte.

Nezabudnite:

Dýchajte zhlboka a pomaly. Či už meditujete, alebo masturbujete, dovoľte svojmu dychu, aby sa spojil s vašim telom a vysielal doň chvenie. Všímajte si svoje pocity. Namiesto toho, aby ste nechali svoju myseľ blúdiť, venujte pozornosť všetkému, čo vaše telo cíti. Dovoľte si prežívať celú škálu emócií. To vám umožní naplno využiť svoju energiu a silu. Stanovte si zámer. Uvedomte si, čo chcete od praktizovania tantry získať, či už je to lepší orgazmus, alebo to, že sa budete cítiť príjemnejšie vo svojej koži.

Tantra je predovšetkým o spojení a nemusí viesť k sexu, ak nechcete

Ako si vybudovať atmosféru s partnerom

Nezabudnite, že tantra presahuje rámec sexu – môžete sa k nemu prepracovať, alebo sa rozhodnúť, že k nemu vôbec nedôjde. Vy a váš partner môžete tantrické princípy implementovať do ďalších praktík, ktoré môžu budovať okamih.

Predohra

Predohrou môže byť čokoľvek, čo si prajete - orál, masáž, spoločná sprcha. Nech už ale budete robiť čokoľvek, uistite sa, že ste vy aj váš partner plne prítomní. Posaďte sa pred svojho partnera. Pozerajte sa jeden druhému do očí. Začnite ľahko pohybovať svojimi telami, zatiaľ čo dýchate. Po piatich minútach sa začnite vzájomne zmyselne dotýkať, striedavo si masírujte ruky, nohy, krk a ďalšie časti tela. Po ďalších piatich minútach sa začnite bozkávať - ​​a iba bozkávať. Sústreďte sa na každý fyzický pocit, ktorý v danej chvíli cítite.

Sex (nie je povinný!)

K sexu môžete dospieť – alebo aj nie! Tantra je viac o spojení než o čomkoľvek inom. Pokiaľ sa rozhodnete pre sex, postupujte pomaly. A nebojte sa byť kreatívni! Vyskúšajte nové polohydotýkajte sa jeden druhého novými spôsobmi a preskúmajte objavené túžby. Predovšetkým sa však plne ponorte do zážitku a nechajte napätie narastať, keď sa budete venovať jednej zmyselnej praktike, než prejdete k ďalšej.

Spoločné ležanie alebo maznanie

Ležanie s partnerom vám umožní vymieňať a prepletať energie a pestovať hlbšie spojenie. Za týmto účelom zvážte polohu lyžičiek. Partner vzadu bude energiu vysielať (dávať), zatiaľ čo partner vpredu ju bude vstrebávať (prijímať). Pritúľte sa k sebe tak, aby vaše srdce a brucha boli v jednej línii. Dávajúci by mal mať ruky obtočené okolo prijímajúceho a ruku položenú na jeho srdci. Prijímajúci by mal svoju ruku položiť na ruku svojho partnera. Niekoľko okamihov ležte v kľude, potom začnite harmonizovať svoj dych a nechajte energiu medzi vami voľne prúdiť.

Nezabudnite:

Nechajte intenzitu narastať. Pozerajte sa jeden druhému do očí bez mrknutia čo najdlhšie. Synchronizujte svoje dýchanie. Môžete skúsiť vdychovať a vydychovať spoločne alebo sa nadýchovať pri partnerovom výdychu. Povedzte partnerovi, čo sa vám páči. Keď sa vás dotýka a hrá sa s vami, hovorte, čo sa vám páči, a požiadajte ho, aby pokračoval. Požiadajte partnera, aby urobil to isté. Stanovte si zámer pre vaše cvičenia. Či už ide o lepší sex, alebo o posilnenie vášho vzťahu, mali by ste s partnerom ísť praktizovaním tantry s vedomím, čo od neho obaja chcete.

Pokiaľ vás tantra zaujala, tešte sa na ďalší článok, v ktorom sa dozviete viac o dýchaní, pozíciách a ďalších užitočných veciach. Nájdete ho 13. januára v sekcii Zo sveta sexu.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.