Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Buďte v posteli za jedničky

11.marec 2020
Buďte v posteli za jedničky

Máte pocit, že sa vám nedostáva toľko erotickej vášne, koľko by ste si predstavovali? Než začnete hľadať vinu u partnera, uvažujte, či si milostný život nesabotujete sami.

Skvelý sex je... proste skvelá vec. Čo keď pri ňom ale nezažívate ten ohňostroj a chvenie zeme, skrátka pocity, ktoré by podľa vás mali nádherný sex sprevádzať? Samozrejme že problémy sa môžu skrývať hocikde, avšak existuje istá pravdepodobnosť, že si milostný život sabotujete vy sami. Nechce sa vám tomu veriť? Pre istotu si prejdite nasledujúci zoznam, zistíte tak, či nie ste za upadajúcu vášeň zodpovední práve vy.

Príliš veľa technológie

Jasne, občas proste chcete len padnúť do postele, chvíľu pozerať na televíziu, vypnúť mozog a zaspať. Alebo by ste sa radi dostali na ďalší level v počítačovej hre, prípadne potrebujete napísať niečo na Facebook. To je fuk. Elektronické prístroje pôsobia antieroticky a mali by ste ich zo spálne vykázať. Podľa uskutočnenej štúdie sa páry, ktoré majú v spálni televíziu, oddávajú sexu o polovicu menej často ako páry bez televízie. A to platí aj pre iné prístroje. Nestačí telefón v spálni stíšiť. Nechajte ho spolu s počítačom napríklad v kuchyni. Nepotrebujete ho. A už vôbec sa nepozerajte v posteli na správy. Nič nezničí intímnu náladu tak rýchlo, ako letecká katastrofa alebo vojnové útoky.

Príliš veľa chémie

Väčšina ľudí už vie, že antidepresíva znižujú libido. Ak je to váš prípad, preberte so svojím lekárom možnosť zmeniť prášky. Intímny život ale ohrozujú aj iné, oveľa bežnejšie lieky. Antihistaminiká, podávané proti alergiám, ale aj lieky na prechladnutie telo odvodňujú. To znamená, že sa znižuje zvlhčenie slizníc napríklad v nose a... na ďalších dôležitých miestach, však viete kde. Ak lieky na alergiu naozaj musíte užívať, majte po ruke lubrikant, aby sex nebol bolestivý. A ak ich nutne užívať nemusíte, nerobte to.

Beriete nevhodnú antikoncepciu

Antikoncepčné tabletky majú na ženskú sexualitu rozhodne ohromný vplyv, a nie vždy sa jedná o vplyv pozitívny. Až štyridsať percent žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu sa sťažuje na určitý pokles libida. Na vine môže byť obsah estrogénu v prípravku, ktorý je príliš nízky, než aby zabezpečil adekvátne zvlhčenie, ale zároveň je natoľko vysoký, že potláča schopnosť tela tento hormón produkovať prirodzene. Telo si musí na nový druh antikoncepcie najprv zvyknúť.

Keď sa ale situácia pozvoľna normalizuje ani po troch mesiacoch, čo je doba, ktorá by telu mala k adaptácii stačiť, porozprávajte sa s gynekológom o zmene lieku. Prípadne sa zamyslite nad alternatívnymi formami antikoncepcie, s ktorými vám pokles libida ani bolestivý sex nebudú znepríjemňovať život.

Co vás dokáže nejvíce vzrušit v posteli?

Ste pohodlní

Po pravde povedané si v tejto veci môže siahnuť do svedomia každý z nás. Ak prevádzkujete sex len v posteli, a to vždy v utorok a v sobotu, v misionárskej polohe a v tme, začne to byť jednoducho nudné. A nudný sex vedie k strate záujmu na oboch stranách. Vneste do spálne nové taktiky a aktivitu, prípadne spálňu opustite, zmeňte miesto, deň aj čas... privstanete si o pol hodiny a skúste to robiť hneď ráno. Na druhej strane je pravda, že dosahuje väčšina žien najlepšie sexuálne formy v sobotu o jedenástej večer, nebolo by teda od veci s tým tiež počítať.

Neurobíte si čas na spoločné chvíle

Všetci vieme, že nie je jednoduché nájsť si na seba čas, zvlášť keď obaja pracujete a navyše máte malé deti. Nedostatok spoločných chvíľ je jedným z hlavných dôvodov nedostatku sexu. Medzi pracovnými povinnosťami a zhonom okolo detí pripomínajú spoločné chvíľky skôr firemné schôdze ako intímny priateľský a milenecký rozhovor. V prostredí, kde nie sú emócie, nemôže exisovat ani uspokojivý sex. Musíte si na seba urobiť čas, aj keby to znamenalo len raz týždenne spoločnú večeru v dobe, keď už sú deti v posteliach.

Zakážte si v tejto spoločnej chvíľke všetky hovory o práci a deťoch. Uvidíte, že sa zlepší nielen váš sex, ale vzťah vôbec, takže na tom môžete zarobiť.

Nedbáte o seba

Na tom, ako sa o seba staráte, záleží naozaj veľa, a nielen preto, aby ste boli pre partnera atraktívne. Vďaka cvičeniu budete vo forme, čo je plus aj pre váš intímny život, už len preto, že budete sami so sebou spokojnejší a budete sa cítiť lepšie. Zdravé jedlo a dostatok spánku napomôžu k tomu, aby ste mali na vášnivej noci dosť energie. Dôležitá je relaxácia. Ak vás práca stresuje natoľko, že sa večer doma skôr stresujete a na milovanie nemáte ani pomyslenie, skúste napríklad cvičiť jógu či meditovať, to by vás malo trochu upokojiť.

Keď o seba budete dbať, budete fyzicky aj psychicky pripravení na kvalitný sex.

Technika do postele nepatří

Čakáte toho príliš

Neustále nám niekto hovoria, ako má vyzerať správny sex, čo v nás budí isté očakávania. A tieto očekávania nám často podrývajú uspokojivý intímny život. Ak si napríklad myslíte, že každá súlož by mala byť zavŕšená nadpozemským orgazmom, potom sa zrejme dočkáte nevyhnutného sklamania. Naozaj každú noc nevzbudíte krikom celý dom. Nemôžete ísť do vzťahu s hotovým scenárom v ruke. Mnohí sme plní ideálnych očakávaní a toľko sa k svojim fantáziám upíname, že nie sme schopní sa ich vzdať.

Je v poriadku vkladať do partnera určité nádeje, ale musí existovať reálna možnosť, že ich skutočne možné naplniť. Určite sa postavte aktívne za svoje sexuálne potreby, ale nezabúdajte, že sex môže byť úžasný, pekný, alebo tiež len uchádzajúci a všetko medzi tým. Sex je vždy dobrý, ale nie je vždy skvelý. Počítajte s tým. Ale tiež na jeho zlepšení pracujte.

Ako situáciu vylepšiť

Nasledujúcich sedem vecí pomôže navodiť skvelý milostný život.

  • Zariadiť, aby spálňa bola miestom pokoja a odpočinku (bez televízie).
  • Dobre spať.
  • Dostatočne cvičiť a zdravo jesť.
  • Venovať pozornosť svojmu telu, dbať na pravidelné návštevy u gynekológa a všímať si všetkých zmien "tam dole".
  • Mať sa radi, byť spokojní s vlastným telom (verte, že ten druhý veľkosť vášho zadku nerieši zďaleka toľko ako vy).
  • Preberať v sexe aktívnu úlohu, zvádzať a nechať sa zvádzať, nadchnúť sa novými nápadmi.
  • Dať si prácu s budovaním vzťahu vás dvoch, urobiť si na seba čas a komunikovať spolu.

Mať sex - čo to znamená?

Výskum Kinsey Insitut ukázal, že obsah slovného spojenia "mať sex" nie je pre každého rovnaký. 45% ľudí považuje za sex akúkoľvek genitálnu stimuláciu, 71% považuje orálny sex za "sex", 80,8% vidí ako sex až keď je pohlavný alebo análny styk. Úvahy, čo je a čo nie je sex, sa mení v závislosti na tom, či pri sexuálnych hrách používame kondóm, či dôjde k ženskému alebo mužskému orgazmu, a záleží aj na tom, či vo výskume, ako bol tento, zodpovedá človek, ktorý stimuláciu vykonával alebo prijímal.

Dobrý sex se neodmítá

Čím sme mladší (okolo 18 rokov) alebo naopak starší (okolo 90), tým menej často nazývame určité správanie a praktiky sexom.

Obriezka ako prekvapenie

Obriezku máme spojenú hlavne s Afrikou. Preto môžete byť veľmi prekvapení, keď si nájdete partnera v zámorí. Zatiaľ čo krajiny Európskej únie uvádzajú približne 5% obrezaných mužov, v USA sa to isté týka 75% dospelých mužov. Obrezávanie novorodencov sa stalo bežnou praxou v období viktoriánskeho Anglicka, kedy sa údajne vedecky dokázalo, že účinne bráni masturbácii. Následne sa obriezka rozšírila do všetkých anglicky hovoriacich krajín vrátane USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a čiastočne v nich pretrváva (v roku 2009 bolo v USA obrezané 55,9% novorodencov), hoci názor o masturbácii veda dávno vyvrátila.

Obriezka je v zámorí predmetom diskusie. Lekári, ktorí sú pre obriezku, poukazujú na zdravotné výhody ako ochranu pred nákazou vírusom HIV (riziko infekcie znižuje až o 60%) alebo menšiu pravdepodobnosť nákazy genitálnymi oparmi a vredy. Dôvody zdravotné teda nahrádzajú obriezke z dôvodov náboženských.

Čo vzrušuje ženu?

Snáď na každom centimetri ženského tela by sme našli potenciálnu erotogénnu zónu. Kam sa tiež môžu uberať vaše či partnerove ruky?

Vlasy

Ak dáma zažíva príjemné pocity aj pri umývaní štice v kaderníctve, asi práve odhalila jednu zo svojich citlivých oblastí a mala by ju zapojiť tiež do zmyselného maznania.

Venušin pahorok

Táto časť intímnych partií patrí bezpochyby k vzrušivým zónam a muž by ju nemal vynechať pri orálnom sexe alebo pettingu (uspokojovanie rúk).

Podkolenné jamky

Hladenie jemnej pokožky v tejto časti nohy prináša podobne slastné pocity ako trebárs láskanie vnútornej strany stehien.

Čo vzrušuje muža?

S nadsádzkou sa tvrdí, že páni majú iba jednu erotogénnu zónu - schovanú v nohaviciach. Mužská sexualita však nie je tak fádna, ako by sa mohlo zdať.

  • Prirodzenie je bezpochyby najcitlivejším miestom mužského tela vďaka nespočetným nervovým zakončením. Obzvlášť tenká koža zo spodnej strany žaluďa reaguje na dráždenie ústami či rúk.
  • Máloktorý chlap sa k tomu prizná, ale väčšinu vzrušujú dotyky v oblasti konečníka.
  • Ostatné citlivé miestečka, ako sú krk, šija či hrudník, už nie sú rýdzo pánskou výsadou.

A keď to nakoniec nedopadne dobre, tak nezúfajte, na online sex zoznamke sa môžete zoznámiť s mužmi aj ženami.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.