Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Objavte ženské erotogénne zóny

21.jún 2018
Objavte ženské erotogénne zóny

Ste muž a chcete vzrušiť ženu? Dnes sa dozviete ako! Ste žena a chcete sa naučiť trochu porozumieť svojmu telu, experimentovať a skúšať, kde sa nachádzajú vaše najcitlivejšie miesta? Všetky tieto informácie sa môžete dozvedieť v dnešnom článku o ženských erotogénnych zónach.

Erotogénne zóny sú miesta na tele, ktoré sú extrémne citlivé a človek sa vďaka ich stimulácii ľahko vzruší. Ak svoje telo ešte nemáte dostatočne preskúmané, možno neviete, kde všade sa vaše erotogénne zóny nachádzajú. Muži by si tento článok mali prečítať tiež, aby vedeli, ako uspokojiť svoje partnerky alebo im aspoň priniesť trochu vzrušenia do života.

Heslom je rôznorodosť

Každý je iný, a to aj keď sa jedná o erotogénne zóny. Nie je teda žiadnym prekvapením, že sa u každého človeka bude trochu líšiť to, kde a čo sa mu páči a tiež to, ako na to bude reagovať.

Rôznorodosť v miestach

Nie každému sa páči cmúľanie palca na nohe alebo dráždenie bradaviek. Každý má na svojom tele svoje špecifické miesta, ktorých dráždenie alebo láskanie mu prináša príjemné pocity.

Rôznorodosť v dráždeni

Tieto erotogénne zóny sa nemusia iba hladiť prstami. Môžete ich masírovať, štekliť, jemne škrabkať nechtamy, hrýzť, lízať, prechádzať intímnymi partiami, nosom, dýchať na ne alebo napríklad podpichovať pierkom. Fantázii sa medze nekladú, skúste byť kreatívny a nevzdávajte to, kým na tú správnu erotogénnu zónu narazíte. Nezabudnite, že môžete využiť aj rôzne erotické pomôcky, v podstate skoro všetky. Najlepšie poslúžia všelijaké vibračné a masážne (a vibračné neznamená iba vibrátor) pomôcky.

Rôznorodosť v reakciách

A čo sa stane, keď budete správne dráždiť erotogénne zóny? Môžete pocítiť vzrušenie, príjemné pocity, chuť na sex, ale aj dokonca môžete dosiahnuť orgazmus. Majte na pamäti, že väčšinou to u každého vedie k vzrušeniu, tým pádom aj k dobrej lubrikácii vagíny, ktorá sa rozhodne hodí, keď potom plánujete mať sex alebo zavádzať erotické hračky.

Ktoré miesta stimulovať, aby ste ženu vzrušili?

A ktoré z miest na ženskom tele teda sú tie najcitlivejšie?

Najcitlivejšie erotogénne zóny u žien

Ústa

Ústa by ste ako erotogénne zónu mohli predpokladať, pretože ženy sa veľmi rady bozkávajú, či už nežne alebo vášnivo. Bozkávanie je súčasťou takmer každej predohry a má to svoj dôvod. Aj obyčajná pusa okolo pier dokáže ženu vzrušiť, nemusíte používať ani jazyk. Bozkávať sa môžete aj iba pomocou pier, čo je podľa štúdií pre ženy ešte viac vzrušujúce než s jazykom, pretože sa v nich nachádza viac nervových zakončení, hoci ani jazyk na tom nie je zle z tohto pohľadu. Keď jazyk použijete, stane sa bozkávanie omnoho vášnivejšie a aj vášeň ako takú ženu veľmi vzrušuje. Urobte si teda čas na bozkávanie, aj keď v dlhodobých vzťahoch často zaniká a ľudia na neho zabúdajú. Je to škoda, váš sex to urobí vášnivejší aj romantickejší.

Krk

Keď už sa bavíme o vášni, existuje ešte jedno miesto, ktoré sa spája s vášňou a vášnivým bozkávaním, a tým je krk. Krk disponuje množstvom receptorov na jemné dotyky, teda najlepšou voľbou pre neho bude jemné bozkávanie alebo dýchanie. Aj takéto jemné "dotyky" postačia. Ak ale budete v zápale vášne, tak vášnivým bozkávaním rozhodne nič nepokazíte, len nie je úplne potrebné. Ak budete chcieť skôr romantiku, zvoľte prvú variantu. Špeciálne erotogénne zóny sa u žien ešte nachádzajú vzadu na krku hneď na línií vlasov. Škrabkajte ju alebo masírujte, prinesie jej to úplne nové pocity. Uvidíte, že bude priasť blahom.

Bradavky

Keď si budete hrať s ženskými bradavkami, bude sa stimulovať rovnaká časť mozgu, ako by práve masturbovala, čo vyvoláva naozaj silný erotický pocit. Vzťahová expertka Emily Morse radí, aby sa išlo na bradavky jemne, napríklad saním. Tepelné receptory bradaviek sa môžu aktivovať krúžením okolo nich kockou ľadu a potom ich môžete jemne poštekliť voskom (skúste ten zo sójových sviečok, ktoré majú nižšiu teplotu topenia, a preto je menšie riziko popálenia citlivej kože). Ak chcete skúsiť ešte niečo extrémnejšieho, použite štipce na bradavky. Často sa dá nastaviť akú intenzitu stisku chcete použiť, tak pre jemné podpichovanie alebo ak nemáte ešte také skúsenosti, vyberte tú najnižšiu. Nebojte sa tejto časti tela trochu viac povenovať.

Klitoris

Máme tu asi najznámejšiu erotogénnu zónu u žien, a tou je klitoris. Je doslova nabitý nervovými zakončeniami, ktorých sa tu nachádza až 1000. Je to najcitlivejšie miesto na ženskom tele a možno aj preto niektoré ženy nemajú radi, keď sa mu venuje moc pozornosti ešte pred tým, než sú poriadne nažhavené. Pokiaľ chcete ženu aspoň trochu priviesť k varu, hladkajte jej po vnútornej strane stehien a na podbrušku. Potom sa začne ozývať jej túžba a vy sa môžete presunúť na zaujímavejšie miesto, ktoré už dokáže poskytnúť aj slastné orgazmy. A ako na neho? Väčšine žien sa páčia kruhovité pohyby prstami alebo rýchle vibrácie (v prípade, že máte k dispozícii erotickú hračku). Musíte skúmať, aká rýchlosť je kedy najlepšia, často to býva takto: spočiatku pomalá, potom rýchla a pri a po orgazme opäť pomalá. Určite to ale neplatí u všetkých žien. Venujte pozornosť jej reakciám.

Zamerajte sa na krk, tým určite neurobíte chybu

Zadoček

So zadočkom sa dá veľa vyhrať, keď si na neho urobíte čas. Najlepšie je začať zmyselnou masážou, ktorá ho pekne uvoľní. Nebojte sa pri masáži zachádzať až k análnemu otvoru, kde sa erotogénne zóna nachádzajú predovšetkým. Nasledovať môže ľahké potľapkanie, ale napríklad pokojne aj nejaké ostrejšie - podľa toho, ako sa to žene najviac páči. Môžete okrem rúk skúsiť aj rôzne pomôcky. A u pomôcok zostaneme. Skúšali ste niekedy análne hrátky? Nie je to vec, ktorá by sa páčila každej žene, ale aj keď sa trebárs sprvu zdráha, začne sa jej to páčiť. Budete potrebovať lubrikačný gél a prsty alebo erotickú hračku. Pomaly slastne masírujte vstup análneho otvoru a pomaly skúšajte zasúvať prsty alebo hračku (dildá so základňou). Sledujte jej reakcie a podľa toho buď pokračujte v zasúvaní alebo sa zastavte.

Uši

Podľa mnohých vedeckých štúdií obsahujú uši veľké množstvo nervových zakončení, obzvlášť potom lalôčik. Môžete ich trieť prstamy, oveľa väčší účinok ale bude mať lízanie alebo sania. Lepšie účinky môžu pocítiť ženy, ktoré majú v uchu jednu alebo viac naušnic. Ukázalo sa totiž, že toto prepichnuté miesto narúša cestu nervov do mozgu, a tým sa stáva ešte citlivejším. Samozrejmosťou by pri zameraní sa na túto erotogénne zónu mala byť hygiena, čo síce platí o všetkých častiach tela, ale sú určité miesta, na ktoré ľudia často pri kúpaní zabúdajú. A až sa budete venovať ušiam, rovno môžete pekne plynulo prejsť k už spomínanému krku.

Vagína

Okrem klitorisu môžeme erotogénnou zónou nazvať aj celú vagínu. Môžete sa jej venovať napríklad po jeho stimulácii. Jej jemná koža má najradšej jemné pohyby alebo vibrácie. Jej vnútorná časť potom preferuje skôr tlak, pohyb a pocit plnosti. Vďaka vnútornej stimulácii produkuje hormón prolaktín, ktorý podporuje pocit sexuálneho uspokojenia. Najlepšie je venovať sa najprv vonkajšej časti prstami alebo erotickou hračkou a potom sa pomaly približovať k vnútornej časti, najprv jedným prstom a potom dvoma, ale to už za pomocou lubrikantu. Zamerajte sa na to, aby žena pocítila plnosť a tlak. Celé to môže (ale rozhodne nemusí) skončiť orgazmom.

Prsný dvorec

Teraz si možno hovoríte, že bradavky sme tu už mali, ale teraz sa naozaj budeme zameriavať len na samotný prsný dvorec, ktorý je u niektorých žien veľmi výrazný, u iných len maličko. Nemá síce toľko nervových zakončení ako samotná bradavka, ale to neznamená, že by jeho dráždenie nemalo žiadny efekt! Len budete musieť trochu pridať na intenzite. Určite bude lepšie použiť jemné štípanie, než sotva citeľný dotyk. Toto miesto sa môže aj trieť, stláčať, ľahko hrýzť zubamy a mnoho ďalšieho. Tiež môžete umiestniť dva prsty naproti sebe s bradavkou uprostred, čo vyvolá naozaj silnú ženskú reakciu.

Chcete sa pochváliť svojimi znalosťami o ženských erotogénnych zónach, ale chýba vám nejaká partnerka, ktorej by ste mohli svoje umenie ukázať? V tom prípade sa zaregistrujte na online erotickú zoznamku a zoznámte sa so ženou, ktorá si chce užívať sexuálneho potešenia rovnako ako vy.

[Lil]

Zdroj:

http://www.womenshealthmag.co.uk

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.