Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

10 faktov o orgazme, ktoré ste nevedeli

26.jún 2018
10 faktov o orgazme, ktoré ste nevedeli

Orgazmy nie sú najdôležitejším aspektom a cieľom sexu, sú však jeho súčasťou. Čo by ste o nich mali vedieť?

Orgazmy plné vášne sú skutočne slastným vyvrcholením sexu. Je to silný pocit fyzického potešenia a pocitov, ktoré zahŕňajú výboj nahromadeného erotického napätia. Nie veľa ľudí ho však naozaj dosiahne. A veľa ľudí toho zároveň o orgazme veľa nevie, pretože toho o orgazme nie je veľmi známe a počas minulého storočia sa teórie o nich a ich povahe dramaticky zmenili. Napríklad mnoho lekárov v 70. rokoch tvrdilo, že je normálne, keď ženy nezažívajú orgazmus, až o niekoľko rokov neskôr došli k názoru, že sa pravdepodobne mýli.

Patríte medzi ľudí, ktorí toho o orgazmoch veľa nevedia? Potom máte možnosť si rozšíriť svoje vedomosti o orgazmoch s nasledujúcimi faktami.

Orgazmy uľavujú od bolesti

Trápi vás bolesť hlavy? Možno by ste nakoniec mali mať sex a nevyhovárať sa, že vás bolí hlava. Nie je to však bolesť hlavy, od ktorej vám môže orgazmus uľaviť. Existujú určité dôkazy, že orgazmus môže zmierniť rôzne druhy bolesti, vrátane bolesti z artritídy, bolesti po operácii a dokonca aj bolesti počas pôrodu. Dochádza k tomu preto, že sa počas orgazmu uvoľňuje chemická látka nazývaná oxytocín, ktorá uľahčuje prepojenie, relaxáciu a ďalšie pozitívne emocionálne stavy. Úľava od bolesti pomocou orgazmu je však krátkodobá - obvykle iba 8 až 10 minút.

Použitie kondómu nemá vplyv na kvalitu orgazmu

Ak ste niekedy premýšľali nad tým, či má kondóm niečo spoločné s kvalitou vášho orgazmu, bolo to viac-menej zbytočné. Mýty, že kondómy nevedú k dobrému sexu, sú mylné, na kvalitu orgazmu nemajú vôbec žiadny vplyv. Kondómy naopak môžu v skutočnosti párom pomôcť, aby strávili viac času sexom, pretože si nemusia robiť starosti s tým, aby penis rýchlo vytiahli, ak sa obávate skorej ejakulácie. Ak je muž proti noseniu kondómu kvôli nedostatku citu, zvážte možnosť ručnej stimulácie pred pohlavným stykom, aby ste obaja mali príjemný zážitok.

Až 30% žien má problém s dosiahnutím orgazmu

Ak ste niekedy mali problémy vyvrcholiť, nie ste sami. Problém s dosiahnutím orgazmu majú muži aj ženy, percento žien je však oveľa vyššia ako mužov. Podľa štatistík Plánovaného rodičovstva má až 1 z 3 žien problémy s dosiahnutím orgazmu pri sexe. A až 80% žien má problémy s orgazmom z vaginálneho pohlavného styku samotného. Klitoriálna stimulácia počas pohlavného styku môže pomôcť, riešením problému však môže byť aj liečba. Ženská sexuálna dysfunkcia, ktorá zahŕňa neschopnosť orgazmu, je veľmi častá - podľa niektorých prieskumov až 43%. U niektorých žien môže byť nápomocná lokálna terapia testosterónom alebo niektorými perorálnymi liekmi, ale len málo lekárskych postupov má solídny dôkaz, ktorý ich potvrdzuje. Ženská sexuálna dysfunkcia môže byť spojená s určitými zdravotnými problémami, ide napríklad o chorobu štítnej žľazy, depresiu alebo diabetes.

Stimulácia bodu G zvyšuje pravdepodobnosť na dosiahnutie orgazmu

Viete, kde sa nachádza bod G? Dokážete ho identifikovať? "G" sa vzťahuje k Ernstovi Gräfenberg, nemeckému gynekológovi, ktorému je pripisované "objavenie" tohto bodu v 50. rokoch 20. storočia. Sexuálni experti už dlhú dobu vychvaľujú túto oblasť ženských genitálií, o ktorej sa ľudia domnievajú, že má veľké množstvo nervových zakončení, fungujúci ako kľúč k dosiahnutiu dlhšieho a silnejšieho orgazmu. Jedná sa však o kontroverznú tému. Výskumníci v Anglicku nedávno vyvrátili existenciu bodu G, a to aj potom, čo talianski vedci údajne našli miesto na ultrazvuku a publikovali svoje nálezy v Journal of Sexual Medicine. Sexuálni pedagógovia, ako je Ava Cadell z Los Angeles, aj napriek tomu podporujú existenciu bodu G a povzbudzujú ženy k nájdeniu toho svojho. Kým lokácia môže byť u všetkých žien trochu odlišná, najčastejšie sa nachádza vo vnútri pošvy a je charakterizovaná "hrubšou" štruktúrou.

Orgazmy sú vyvrcholením vášne a sexuálneho napätia

Čím ste starší, tým lepšie sú vaše orgazmy

Existuje veľa vecí, na ktoré si môžete sťažovať, pokiaľ ide o vek, ale váš sexuálny život sa v skutočnosti môže zlepšiť - konkrétne kvalita a početnosť orgazmov. Čím ste starší, tým je jednoduchšie dosiahnuť orgazmus. V jednom prieskume sa zistilo, že 61% žien vo veku 18 až 24 rokov dosiahli orgazmu, keď mali naposledy sex, 65% žien v 30 rokoch a asi 70% žien v 40 a 50 rokoch. Hoci prieskum neuviedol, prečo orgazmy sú ľahšie s pribúdajúcim vekom, môžeme predpokladať, že keď sa ženy stanú sexuálne viac skúsené, majú v spálni väčšie sebavedomie, a preto si viac užívajú. Dôvera a intimita, ktorú väčšina žien zažíva v dlhodobých vzťahoch, môže tiež zlepšiť sexuálne sebavedomie.

Striedaním sexuálnych aktov dosiahnete pravidelné orgazmy

Ak máte problémy s dosiahnutím orgazmu počas pohlavného styku, zvážte striedanie sexuálnych aktov. Pre ženy je oveľa jednoduchšie zažiť orgazmus, keď sa zaoberajú rôznymi sexuálnymi aktamy, narozdiel od jedného. Napríklad spojenie vaginálneho a orálneho sexu ponúka vyššiu pravdepodobnosť dosiahnutia orgazmu než ktorýkoľvek z nich sám o sebe. Môže to byť preto, že viac pohlavných aktov znamená, že ľudia trávia viac času sexom.

Vaša sexuálne sebavedomie môže ovplyvniť kvalitu vašich orgazmov

Výskum ukazuje, že to, aký má žena pocit zo svojich pohlavných orgánov, je spojené s kvalitou jej orgazmov. Každá pošva vyzerá inak a neexistuje žiadny dokonalý vzor, ​​ako by mala vyzerať. Ak nezažívajú žiadne bolesti a nemáte žiadne abnormálne výtoky, rany alebo iné zdravotné problémy, môžete sa domnievať, že ste zdravá a normálna. Zvýšte svoj potenciál na orgazmus tým, že zvýšite svoje sebavedomie. Je dôležité správať sa k sebe tak, ako by ste chceli, aby sa ostatní správali k vám. Len sa na seba pozrite do zrkadla! Urobte prvý krok k pocitu sebavedomia a spoznajte sami seba.

Medzi orgazmamy existujú medzery

Aj keď je pravda, že malé percento mužov má problémy s orgazmom, sexuái experti tvrdia, že je to vzácne. Namiesto toho významné percento žien hlási, že nemali orgazmus, keď naposledy mali sex, aj keď si ich partner myslel, že áno. Medzi orgazmamy existujú medzery. Kým 85% mužov si myslí, že ich partnerka dosiahla orgazmus počas posledného sexu, len 64% žien uvádza, že k tomu skutočne došlo. Je to komplikované, ale ženy, ktoré sa cítia pohodlne, chápu svoje telo, čo ich vzrušuje a ako uspokojiť svoju túžbu, sa často môžu naučiť, ako dosiahnuť orgazmus pravidelne.

K orgazmu môže ojedinele dôjsť aj bez genitálnej stimulácie

Takmer každý niekedy počul historky o ženách, ktoré dosiahli orgazmu, keď sedeli vo vlaku, používali bežecký pás alebo pri masáži, ale to nie je žiadna mestská legenda. Odborníci tvrdia, že je to skutočný fenomén. Keby každý dosiahol orgazmu pri behu na bežiacom páse, boli by sme všetci fyzicky oveľa zdatnejší. Teraz ale vážne, prečo k tomu vlastne dochádza? Dôvod spontánnych orgazmov počas určitých činností je dvojnásobný, jednak sa zvyšuje krvný obeh v genitáliách a dochádza k vibráciám alebo kontaktu s klitorisom. Zvýšený prietok krvi a celková relaxácia masáže môžu tiež niekedy viesť k orgazmu.

Množstvu žien to chvíľku trvá

Mnohým ženám dosiahnutie orgazmu trvá dlhšie ako mužom, a to je úplne normálne. V skutočnosti podľa štatistík vyžaduje väčšina žien najmenej 20 minút sexuálnej aktivity. Ak muž často dosahuje orgazmus skôr než žena, existujú spôsoby, ako mu pomôcť spomaliť. Duševné cvičenia môžu niekedy fungovať, osvedčeným spôsobom však je aj spôsobenie tlaku okolo základne penisu. Ak je predčasná ejakulácia problém, mal by muž navštíviť lekára alebo urológa, aby našiel nejaké techniky, ktoré by mu mohli pomôcť.

Priviesť niekoho k orgazmu môžete aj na diaľku a to tak, že sa zaregistrujete na sex zoznamke a vyskúšate sex cez internet.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.