Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Zaujímavosti o orgazme a ďalšie veci, ktoré neviete o sexe

20.február 2020
Zaujímavosti o orgazme a ďalšie veci, ktoré neviete o sexe

Má sa stať pomyselnou maškrtou na konci milovania. Vieme o ňom málo, a napriek tomu po orgazme všetky (a všetci) túžia. Existuje v oblasti sexu ešte vôbec informácia, ktorá vás môže prekvapiť?

Spoločné dobytie raja

Muži sú v prežívaní vyvrcholenia tak trochu chudáci. V intímnych partiách disponujú len tromi tisíckami nervových zakončení, zatiaľ čo žena ich má až deväť tisíc. S touto "výbavou" sa nie je čo čudovať, že mužský orgazmus prebieha podľa nemenného scenára - zacieliť, preniknúť a uspokojiť. Jednoduché, ale trošku nudné. K ženám bola príroda štedrejšia. Niektoré prežívajú cunami slasti, iným pripadá ako chvenie v celom tele. Niektoré naňho čakajú dlhé minúty, ďalšie vstupujú do extatického raja pri prvom dotyku.

Čo žena, to osobitá cesta k dosiahnutiu aj prežívaniu orgazmu. Ale skôr ako by ženské vyvrcholenie ani neexistovalo. Ešteže prišla v 60. rokoch minulého storočia sexuálna revolúcia. Vďaka antikoncepčnej pilulke sa ženy nemuseli obávať, či zmyselné hrátky nezostanú bez následkov, a mohli si ich vychutnávať ako zdroj rozkoše. Ba čo viac, začalo sa o orgazme hovoriť. Napriek tomu ešte existuje pár nejasností, ktoré diamant sexuálneho života obostierajú.

Orgazmus

Výraz orgazmus už takmer zľudovel a používame ho nielen v spojitosti s erotickým zážitkom, ale kedykoľvek sa ocitáme na vrchole blaha a slasti. Príval rozkoše si vychutnávame pri dobrom jedle, pri sledovaní filmu, pri čítaní knihy - skrátka vyburcovanie akéhokoľvek zmyslu sa môže stať orgazmom. Ani v milostnom živote sa neobmedzuje len na klasické dokonalé milostné spojenie. Inými slovami, k vyvrcholeniu nepotrebujete náprotivok a súlož. Dráždiť citlivé partie a navodiť si príjemné pocity možno predsa aj inými spôsobmi.

Pravda

Mnohé ženy nepotrebujú k dobytiu vrcholu (a nehovoríme o horolezkyni) partnera. K autoerotike sa často uchyľujú tí, ktorým nevyhovuje či nedostačuje intímny život s náprotivkom. Ich počínanie sexuológovia považujú za prozreteľné. Lepšie ako hľadať uspokojenie túžby v náruči niekoho iného.

Odporúčania

Odhoďte hanblivosť a popremýšľajte, či do svojich hrátok osamote neprizvať niektorú z erotických pomôcok. Môžete vyskúšať tiež tantrické praktiky, ktoré sa k orgazmu prepracovávajú predovšetkým v rovine prebudenia vnútornej energie.

Dosahujete orgazmu bez problémů?

Jediný pravý je vaginálny

Tento názor hlásal zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud a dodával, že klitoridálny orgazmus je prejav nezrelosti. V tomto blude vyrastali ďalšie generácie žien, a pritom z hľadiska intenzity je klitoridálne vyvrcholenie intenzívnejšie ako vaginálne.

Pravda

Sexuológovia tvrdia, že osem žien zo sto nespozná za život ani jeden druh orgazmu. Na druhú stranu prevažná väčšina sa k vyvrcholeniu dopracuje práve stimuláciou klitorisu. Ideálne je, ak nastane kombinovaný typ extázy. Vo výsledku je ale jedno, akou cestou vyvrcholenie dosiahnú. Aj keby ho prežili pri láskaní saténovou šatkou, je to v poriadku.

Odporúčania

Nájdite si svoj zmyselný spúšťač, ktorý vás dovedie k cieľu. Môže sa nachádzať kdekoľvek na vašom tele. Nezabudnite k svojmu objavenému pokladu naviesť tiež partnera.

Muž orgazmus neobelstí

Štatistiky uvádzajú, že takmer 50% žien niekedy predstieralo vyvrcholenie. Ich dôvody môžu byť rôzne - nechcú zraziť sebavedomie svojho partnera, rady by mali nezáživný sex za sebou alebo nedokážu orgazmu vôbec dosiahnuť. Možno by ste sa domnievali, že pánom nič podobné nehrozí. Stoporenie budú zlatíčka len veľmi ťažko predstierať, ale na druhú stranu pohotovostná poloha ešte nie je zárukou úspešného finále.

Pravda

Podľa prieskumu sexuologického ústavu až 18% mužov niekedy predstieralo orgazmus a dve percentá z opýtaných sa k pretvárke uchyľujú dokonca opakovane. Partnerka vo fáze vrzušenia len ťažko spozná, či jej milý došiel či nedošiel k vyvrcholeniu. Stačí, aby muž párkrát vzdychol, sám ukončil akt a dal najavo, že zo svojej strany považuje vec za vybavenú.

Odporúčania

Páni (ale aj dámy) by sa nemali báť zveriť problémy s vyvrcholením odborníkovi. Skôr či neskôr by vaše trápenie mohlo negatívne ovplyvniť celý vzťah.

Žena nemá ejakuláciu

Dôkaz o rozkoši býva pripisovaný len mužom. Dámy predsa nemajú potrebný orgán.

Pravda

Vlhký orgazmus prežívajú tiež ženy vďaka akejsi dámskej obdobe prostaty. Stimulovaním oblasti na prednej strane pošvy, kde podľa niektorých leží G-bod, môže dôjsť k vylúčeniu ženského ejakulátu.

Odporúčania

Netrápte sa, ak ste nič podobné nezažili. Aj zdanlivo obyčajné vyvrcholenie umocňuje milostný zážitok.

Bez extázy sú ženy nedostatočné?

Rozšírené povedomie o existencii orgazmu mnoho žien vrhá do depresie, pretože ony samy nedokážu búrlivého tornáda dosiahnuť a pripadajú si menejcenné. Nutné podotknúť - zbytočné...

Pravda

Anorgazmické ženy nie sú na doživotie odsúdené na extatickej prázdnote. Je potrebné len hľadať cestu. Podľa sexkoučky Julie Gaii Poupětova je hlavné vypnúť hlavu a sústrediť sa na prežitok a krásu vzrušenia.

Odporúčania

Vyskúšajte autoerotiku, iné techniky milovania alebo navštívte sexuologickú či andrologickú poradňu. Nenásilná terapia postupne rozklíčuje, prečo vaše telo odmieta nechať sa unášať na krídlach rozkoše. Odborníci tvrdia, že až u dvoch tretín pacientok dokážu problém odstrániť.

Předstíráte orgasmus?

Čriepky orgazmu

  • Názov pochádza z gréckeho výrazu orgaien - kypeť vlahou.
  • Záchvevy trvácajúce 15 až 30 sekúnd. Tantrické vyvrcholenie môže trvať desať až pätnásť minút, ale vyžaduje dlhodobejší tréning.
  • Orgazmus posilňuje svaly (predovšetkým bránicu a brušné partie), vyladí hormonálnu hladinu a imunitný systém.
  • Zväčšuje prsia (dočasne až o štvrtinu), upravuje menštruačný cyklus.
  • Zodpovedá hodine ľahšieho športu.
  • Jedno vyvrcholenie vydá za dva aspiríny a je vraj návykové - holandskí vedci dokonca tvrdia, že údajne má na mozog rovnaký účinok ako heroín.

Ktoré veci o sexe ešte neviete?

Ona alebo on?

Ženský klitoris a mužský penis toho majú dosť spoločného. V embryonálnom stave totiž pochádzajú z rovnakého tkaniva. Čiže... klitoris a penis sú z rovnakého materiálu, ale použiteľného inak. Spúšťačom pre vytvorenie penisu namiesto klitorisu je hormón testosterón, avšak mužské a ženské pohlavné orgány sa nezačnú odlišovať skôr ako po dvanástich týždňoch vývoja embrya.

Orgán pre rozkoš

Kým klitoris je najcitlivejšia uzlina v ľudskom tele a na jej špičke je až 8 tisíc nervových zakončení, penis dospelého muža ich má len polovicu. Navyše klitoris je jediný orgán v ľudskom tele, ktorý bol stvorený čisto za účelom rozkoše, nemá žiadnu inú funkciu.

Klitors rastie!

Nielen počas pohlavného styku, ale aj s vekom. Môžu za to hormonálne zmeny v ženskom tele. Na konci puberty je klitoris zhruba 1,8-krát väčší ako pri narodení. To je však len začiatok. Krátko po tridsiatke je oproti stavu na začiatku puberty až štvornásobný a rast stále pokračuje. Na konci menopauzy dorastá do sedemnásobnej veľkosti. A ako v tomto veku dozreje, udrží si svoju veľkosť až do konca života. Klitoris má niekoľko častí - tá, ktorú môžete vidieť, nie je celý klitoris, ale len jeho zhruba štvrtina.

Niektoré autorky píšuce o ženskom tele vyslovujú názor, že je to preto, aby sa ženy nemohli porovnávať a nezávidela jedna druhej.

Užívejte si v posteli erotických hrátek

Orgazmus lieči!

Je dokázané, že orgazmus zmierňuje bolesti hlavy, a to aj ten dosiahnutý pri onanii. Takže výhovorka, že nechcete mať sex, pretože vás bolí hlava, nie je na mieste. Teda ak má váš partner túto informáciu. Orgazmus tiež zmenšuje ťažkosti v prechode a niektorí odborníci dokonca zmieňujú, že môže byť alternatívou estrogénových tabletiek a náplastí. Je dobrý tiež v prípade, že chcete otehotnieť. Rytmické sťahy svalstva pri orgazme totiž zaisťujú ľahší pohyb spermií k vajíčku, akoby ich "vtiahnu" do maternice.

Perlička nakoniec: Lekári už od prvého storočia n. l. ordinovali ženám orgazmus ako liečbu hystérie. Dokonca k nemu pacientky sami ručne prichádzali. A vďaka tomu, že si muži vždy uľahčujú prácu, máme dnes vibrátor.

Čo je semeno a čo spermia?

Hoci často máme pocit, že o sexe vieme skoro všetko, v názvosloví máme stále chaos. Veľmi nepresne napríklad používame pojmy semeno a spermie. Spermia je súčasťou semena a správny pojem pre oboje je ejakulát. Prvú ejakuláciu majú muži zhruba rok po nástupe puberty. Objem semena je v tom čase menej ako jeden mililiter. Pre porovnanie, pri ejakulácii dospelého muža (rýchlosť ejakulácie je zhruba 45 kilometrov za hodinu) sa uvoľní dávka o objeme 2-6 mililitrov. Semeno na začiatku puberty spermie v podstate chýba, to sa vyvíja až počas nasledujúcich dvoch rokov. V dospelosti je v jednom mililitri ejakulátu približne 50 miliónov spermií.

Ejakulácia a orgazmus nejdú nutne spolu

Obyčajne máme za to, že orgazmus rovná sa ejakulácia. Lenže podľa odborníkov existuje aj ejakulácia bez orgazmu a tiež orgazmus bez ejakulácie. Ejakulácia bez orgazmu sa zatiaľ nedarí vysvetliť inak, než že mozog jednoducho chybne interpretuje ejakuláciu. Najčastejšou príčinou je stav po úrazoch, operáciách prostaty, dochádza k nemu aj vplyvom liekov.

Mužské predstieranie orgazmu

Áno, muži môžu predstierať orgazmus, a celkom ľahko. Najobľúbenejším je sex s kondómom, ktorý potom rýchlo zložia a schovajú, takže žena si nevšimne, že je prázdny. Obľúbené je tiež balenie kondómu do papierovej vreckovky a jeho okamžité vyhodenie, alebo útek na toaletu. Muži predstierajú orgazmus z rovnakých dôvodov ako ženy - nechcú sklamať partnerku, chcú "to" už mať za sebou, pretože sa cítia unavení, znudení alebo jednoducho nemajú náladu.

Máte tiež radi sex a chceli by ste si ho s niekým užívať, ale nemáte momentálne s kým? Môžete si nejakého kamaráta na sex nájsť na online sex zoznamke. Stačí sa zaregistrovať.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.