Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Krásy ženského orgazmu

22.február 2022
Krásy ženského orgazmu

Ženský orgazmus je opradený rúškom tajomstva a nepreniknuteľných záhad. Práve vďaka tomu sa môžu šíriť mýty, ktoré vám dnes vyvrátime. Dozviete sa ale aj to, aké sú druhy orgazmu, ako ženský orgazmus vzniká a ako ho ženy prežívajú.

Aj keď prieskumy v priebehu rokov pribúdajú, stále sa vyskytujú rôzne mýty a nedorozumenia ohľadom ženského orgazmu. A tie nás môžu v sexe úplne zbytočne obmedzovať. Prejdeme si teda najskôr pár mýtov, ktoré sa stále vznášajú nad ženským orgazmom.

Všade sa šíri množstvo zlých informácií a množstvo informácií zameraných na mužov. Ženy dosahujú orgazmus inak ako muži a v niektorých ohľadoch je sexuálny akt, ako ho v súčasnosti poznáme a prijímame, v rozpore so ženským potešením. Poďme sa pustiť do vyvrátenia 11 hlavných mýtov o ženskom orgazme.

Mýty o ženskom orgazme

Mýtus č. 1: Orgazmus je jediným cieľom pri sexe

Sex je o potešení. Niekedy ide aj o spojenie. Orgazmus je krásny vedľajší produkt. Príliš veľa ľudí si však myslí, že sex – a rovnako tak masturbácia – sa podobá výletu. Máte cieľ, mapu a jediný nástroj, auto, ktorým sa tam dostanete. Sex by mal byť zameraný skôr na objavovanie ako na cieľ. Aj keď ste to robili už tisíckrát, každá príležitosť má šancu byť novým dobrodružstvom. Vydajte sa teda za ním tam, kam vás zavedie, a pokračujte v ňom tak dlho, kým vám bude prinášať potešenie.

Mýtus č. 2: Všetky ženy môžu ľahko dosiahnuť niekoľkonásobný orgazmus

Ženy sú šťastná skupina. Majú schopnosť dosiahnuť viacnásobný orgazmus. Ale nenechajte sa zmiasť filmami. To neznamená, že ich všetky ženy, alebo dokonca väčšina žien, skutočne majú. A ani u tých, ktoré ich majú, to neznamená, že je to ľahké alebo že sa to stane zakaždým, keď majú sex alebo masturbujú.

Mýtus č. 3: Všetky ženy majú rady sex, aký vidíte v romantických filmoch

Pekné dievčatá chcú mať aj vášnivý a napríklad aj tvrdší sex. Hoci porno je nebezpečné, pretože naznačuje, že ženy sa ľahko urobia okamžite a niekoľkokrát a že sex s mužom je len o mužovi, romantické filmy sú rovnako nebezpečné, pretože naznačujú, že jediné, čo chcú, je nechať sa jemne hladkať po vlasoch a po chrbte.

So ženským orgazmom sa spája veľa mýtov, vedeli ste o niektorých z nich?

Mýtus č. 4: Predstierať orgazmus je úplne v poriadku

Zakaždým, keď žena predstiera orgazmus, robí tak zle sama sebe. Prečo? Pretože partnerovi v podstate hovorí, že to, čo robí, ju doviedlo k orgazmu, z čoho vyplýva, že spomínané úkony bude opakovať, zatiaľ čo - väčšinou - nič nemôže byť ďalej od pravdy. Sex nevedie vždy k orgazmu. Ale vždy musí viesť k rozkoši. Takže zakaždým hovorte pravdu.

Mýtus č. 5: Bezpečnejší sex ničí sex

To sú len bláznivé reči. Bezpečnejší sex je v skutočnosti ešte sexuálnejší, pretože po prvé ukazuje, že vášmu partnerovi na vás záleží natoľko, že vás chráni, a po druhé umožňuje vášmu mozgu, aby sa nestaral o tehotenstvo alebo pohlavne prenosné choroby a namiesto toho sa sústredil na dôležitú vec – hrať sa s partnerom!

Mýtus č. 6: Žiadna žena nechce mať rýchlovku

Čokoľvek, čo začína slovami "žiadna žena" alebo "každá žena", je pravdepodobne nepravdivé, pretože všetky sú rovnako rozdielne ako podobné. Veľa žien má rada rýchlovky. Opäť záleží na tom, kto, kedy, kde, prečo a ako. Rýchlovka nemusí viesť k orgazmu a môže byť zábavným spôsobom, ako sa s partnerom spojiť, keď nie je čas na nič viac.

Mýtus č. 7: Ak máte skúseného partnera, nepotrebujete žiadne sexuálne hračky

To je nezmysel. Bodka. Dosiahnuť orgazmus nie je pre všetky ženy ľahké a nie je žiadna hanba používať akékoľvek prostriedky, ktoré sa vám páčia. Takže si kúpte hračky, a čím viac, tým lepšie.

Mýtus č. 8: Všetky ženy môžu ľahko dosiahnuť orgazmus

Súlož nie je hlavnou udalosťou. Najväčší problém, pokiaľ ide o ženský orgazmus, spočíva v tom, že muži aj ženy očakávajú, že sa ženy dokážu urobiť v priebehu troch až piatich minút, ktoré mnohí muži vydržia počas penetrácie. Ale u väčšiny žien to tak nefunguje. Podľa Betty Dodsonovej potrebuje žena v priemere 20 až 30 minút stimulácie klitorisu a všeobecne sa uprednostňuje kombinácia rôznych aktivít – a rovnako nie je nič zaručené.

Na dosiahnutie orgazmu potrebujú ženy viac času a stimulácie

Mýtus č. 9: Poloha nehrá žiadnu úlohu, pokiaľ ide o ženský orgazmus

Poloha má na orgazmus veľký vplyv, ale nie z dôvodov, ktoré si možno myslíte. Je nepravdepodobné, že by sa žena urobila iba z penetrácie. Ak áno, bude to preto, že všetko predtým bolo hviezdne, prienik bol dobre načasovaný a poloha umožňuje priamu alebo nepriamu stimuláciu klitorisu.

Mýtus č. 10: Penetrácia je pre ženu kľúčom k dosiahnutiu orgazmu

Samotný pohlavný styk obvykle nevedie k orgazmu. 25 percent žien tvrdí, že dokáže trvalo dosiahnuť orgazmus iba penetráciou. Aj toto číslo môže byť vysoké; s najväčšou pravdepodobnosťou tie ženy, ktoré uviedli, že dosiahli orgazmus iba pri penetrácii, zažívali určitú úroveň stimulácie klitorisu pri prirážaní. Iné zdroje zase tvrdia, že 99,9 percenta žien potrebuje stimuláciu klitorisu, pokiaľ chcú dosiahnuť orgazmus. Vždy sa nájdu výnimky. Ale hovoríme tu o pravidle, nie o výnimke.

Mýtus č. 11: Mužský orgazmus je primárny a ženský sekundárny

Ženský orgazmus je rovnako dôležitý ako mužský. Len preto, že to ženám môže trvať dlhšie... Len preto, že môžu mať viac druhov alebo ho mať častejšie... Len preto, že samotná penetrácia ženám nemusí nutne stačiť... Neznamená to, že by mal byť ženský orgazmus v akomkoľvek ohľade na úkor orgazmu mužského. Mužský aj ženský orgazmus sú rovnako dôležité. Vždy.

Typy orgazmov

Vzhľadom na to, že sa odborníci doteraz nezhodli na definícii orgazmu, nie je prekvapujúce, že existuje viac rôznych foriem kategorizácie orgazmov.

Psychoanalytik Sigmund Freud rozlišoval ženské orgazmy na klitoridálne u mladých a nezrelých žien a vaginálne u žien so zdravou sexuálnou reakciou. Naproti tomu sexuologička Betty Dodsonová na základe svojich výskumov definovala najmenej deväť rôznych foriem orgazmu, ktoré sú vychýlené smerom k stimulácii genitálií. Tu je ich výber:

  • Kombinované alebo zmiešané orgazmy: rôzne orgazmické zážitky zmiešané dohromady
  • Viacnásobné orgazmy: séria orgazmov v krátkom časovom úseku, nie jeden jediný
  • Tlakové orgazmy: orgazmy, ktoré vznikajú nepriamou stimuláciou pôsobením tlaku. Forma autostimulácie, ktorá je častejšia u detí
  • Relaxačné orgazmy: orgazmus plynúci z hlbokej relaxácie počas sexuálnej stimulácie
  • Tenzné orgazmy: bežná forma orgazmu, pochádzajúca z priamej stimulácie, často pri napätom tele a svaloch

Druhov ženského orgazmu existuje hneď niekoľko

Existujú aj ďalšie formy orgazmu, ktoré Freud a Dodson do značnej miery zabúdajú, ale popísalo ich mnoho ďalších. Napr:

  • Fantazijné orgazmy: orgazmy vyplývajúce iba z mentálnej stimulácie
  • Orgazmy bodu G: orgazmy vznikajúce stimuláciou erotogénnej zóny počas penetračného styku, pocitovo výrazne odlišné od orgazmov z iných druhov stimulácie

Ako vzniká ženský orgazmus?

Nasledujúci popis fyziologického procesu ženského orgazmu v pohlavných orgánoch bude využívať Mastersov a Johnsonov štvorfázový model.

Vzrušenie

Keď je žena fyzicky alebo psychicky stimulovaná, cievy v jej genitáliách sa rozšíria. Zvýšené prekrvenie spôsobí, že sa vulva zväčší a pošvovými stenami začne prechádzať tekutina, takže vulva zdurí a zvlhne. Vnútorne sa horná časť pošvy rozširuje. Zrýchli sa srdcový tep a dýchanie a zvýši sa krvný tlak. Rozšírenie ciev môže viesť k tomu, že žena vyzerá začervenaná, najmä na krku a hrudníku.

Plateau

Keď prietok krvi introitom - dolnou časťou pošvy - dosiahne svoj limit, spevní sa. Prsia sa môžu zväčšiť až o 25 percent a zvýšený prietok krvi do areoly – oblasti okolo bradavky – spôsobuje, že bradavky vyzerajú menej vzpriamené. Klitoris sa stiahne k lonovej kosti a zdanlivo zmizne.

Orgazmus

Svaly pohlavných orgánov, vrátane maternice a introitu, zažívajú rytmické sťahy s odstupom približne 0,8 sekundy. Ženský orgazmus trvá obvykle dlhšie ako mužský, v priemere asi 13-51 sekúnd. Na rozdiel od mužov nemá väčšina žien refraktérne (zotavovacie) obdobie, a tak môžu mať ďalšie orgazmy, pokiaľ sú znovu stimulované.

Rozlíšenie

Telo sa postupne vracia do pôvodného stavu, dochádza k zmenšeniu opuchov a spomaleniu tepu a dychu.

Žádný orgasmus není jako ten předchozí, v průběhu života prožívají ženy rozmanité orgasmické zážitky

Pozoruhodná škála orgazmických zážitkov žien

Debata o ženskom orgazme sa v dnešnej dobe zasekla na tom, či je možné orgazmus vyvolať iba vaginálnou stimuláciou, alebo či je vždy nutné vzrušenie vonkajšieho klitorisu. Nový prehľad výskumu Concordia publikovaný v časopise Socioaffective Neuroscience & Psychology podrobne popisuje obrovský potenciál, ktorý majú ženy na prežívanie orgazmu z jedného alebo viacerých zdrojov zmyslového vstupu.

V prehľade sa vedúci autor Jim Pfaus, profesor psychológie z Fakulty umenia a prírodných vied, a jeho spoluautori - postgraduálni študenti Concordie Gonzalo Quintana Zunina a Conall Mac Cionnaith a Mayte Parada z McGillovej univerzity - zaoberajú vývojom debaty o klitorálnom verzus vaginálnom orgazme.

Došli k novému poňatiu ženského orgazmu, ktoré zahŕňa vonkajší žaluď klitorisu, vnútornú oblasť okolo bodu G, krčok maternice a zmyslovú stimuláciu negenitálnych oblastí, ako sú bradavky.

"Skúsenosti ukazujú, že sa stimulácia jednej alebo všetkých týchto spúšťacích zón integruje do "celého" súboru zmyslových vstupov, pohybov, polôh tela, vzruchov a signálov súvisiacich s kontextom," hovorí Pfaus. "Táto kombinácia zmyslových vstupov spoľahlivo vyvoláva rozkoš a orgazmus pri masturbácii a pohlavnom styku. Napriek tomu si myslíme, že je pravdepodobné, že sa to v priebehu života mení, pretože ženy zažívajú rôzne druhy orgazmov z rôznych typov vnemov v rôznych kontextoch a s rôznymi partnermi."

Článok vysvetľuje, že rozdiel medzi rôznymi orgazmami nie je medzi pocitmi vonkajšieho klitorisu a vnútornej pošvy, ale medzi úrovňami toho, z čoho žena chápe "celý" orgazmus. To závisí predovšetkým od jej skúseností s priamou stimuláciou vonkajšieho klitorisu, vnútorného klitorisu a krčka maternice. Súvisí to však aj so znalosťou vzrušujúcich a erotických signálov, ktoré predpovedajú orgazmus, so znalosťou vlastného vzorca pohybov, ktoré k nemu vedú, a so skúsenosťou so stimuláciou viacerých vonkajších a vnútorných genitálnych i negenitálnych miest - napríklad pier, bradaviek, uší, krku, prstov a, áno, aj prstov na nohách.

"Orgazmus nemusí vychádzať len z jedného miesta, ani zo všetkých miest. A nemusí byť rovnaký u každej ženy, ani u každého sexuálneho zážitku, dokonca ani u tej istej ženy." Pfaus dúfa, že tento článok priblíži skutočnosť, že ženský orgazmus nie je len inou verziou reprodukčného modelu mužskej ejakulácie.

"Na rozdiel od mužov môžu mať ženy pozoruhodne rozmanité orgazmické zážitky, ktoré sa vyvíjajú v priebehu celého života. Ženská erotická mapa tela nie je vytesaná do kameňa, ale je to skôr neustály proces prežívania, objavovania a budovania."

A touto nádherne vševystihujúcou vetou môžeme náš dnešný článok zakončiť. Pokiaľ aj vy chcete prežívať nádherné orgazmy, navštívte našu erotickú zoznamku...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.