Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Óda na orgazmus: Čo ste o ňom nevedeli?

19.január 2021
Óda na orgazmus: Čo ste o ňom nevedeli?

Najnovšie štúdie dokazujú, že muži si v posteli užívajú oveľa viac ako ženy. Určite to ale môžete zmeniť. Stačí si prečítať náš článok, prakticky všetko vyskúšať a dostanete sa k svojmu spravodlivému dielu rozkoše!

Cesta za orgazmom pripomína skôr maratón než šprint. Z prieskumu sexuologického ústavu totiž vyplynulo, že preťať pásku slasti sa podarí len šestnástich percentám Sloveniek! Nehovoriac o tom, že vaginálnu explóziu ešte nezažilo štrnásť percent a vyše sedemdesiat percent z nich uspokojenie už niekedy predstieralo.

Ako vidia muži ženský orgazmus?

Podobné výsledky sa objavili aj v Amerike. Celých 72 percent žien sa v ankete navyše sťažovalo, že ich milý vyvrcholí skôr ako ony a potom už sa ich ani nepokúsi uspokojiť. "Akonáhle je hotový, je po sexe," potvrdzuje tridsaťpäťročná Monika, ktorá s presne takým sebcom žije. Problém môže visieť v tom, že náprotivok vašim potrebám jednoducho nerozumie, alebo o nich nemá najmenšie tušenie.

U mužov spínač slasti pracuje jednoducho a rýchlo, lenže ženský orgazmus je iný, pripomína na mieru šité večerné šaty. Rodí sa pomaly a nie je zadarmo, ale o to viac vás uspokojí. Nechcete s drahým tento "mechanizmus" bez servítky prebrať? Je si napríklad vedomý, že by ste ocenili, keby počas čísla vydržal dlhšie? Podľa sexuológov platí priama úmera: čím dlhšia súlož, tým vyššia šanca, že nastane vyvrcholenie. Veľa mužov tiež verí, že k ich spokojnosti postačí čo najdlhší penis. Lenže z prieskumu medzi študentkami lekárskej fakulty vyplynulo, že u 84 percent žien nehrá veľkosť penisu pri dosahovaní orgazmu žiadnu úlohu.

Oveľa viac si cenia dotykov na správnych miestach a láskanie v správnom rytme. Kľúč k svojmu blahu má zrejme každá žena, len ho musí vyloviť z vrecka. A mala by to stihnúť do 8. augusta, pretože v ten deň sa oslavuje Medzinárodný deň ženského orgazmu.

Zaujímavosti o ženskom orgazme

Iste, niektoré ženy nepotrebujú mať orgazmus úplne zakaždým a užívajú si sex aj bez neho. Ale kto by nechcel zažívať orgazmus častejšie? Pomôžu nasledujúce štyri tipy.

  • Pripomínajte si, ako ho vzrušujete. Nech reve ako tiger, alebo prežíva slasť potichu, pohľad do jeho tváre vám povie, že je vzrušený. Vďaka vám! Toto vedomie vás môže posunúť bližšie k vyvrcholeniu.
  • Nebojte sa mu povedať, čo vás rozpaľuje. Ak napríklad chcete, aby vám v posteli nadával, neznamená to predsa, že by ste to strpela mimo spálne.
  • Veľa žien uvádza, že si sex viac užijú, keď si uvoľnia telo aj myseľ trochou alkoholu. Ale pozor, po vypití viac ako dvoch pohárov vína túžba klesá!
  • Zhlboka dýchajte a predstavujte si, ako vám energia prúdi priamo do intímnych partií. Znie to možno zvláštne, ale zaplaví vás chtíč!

Keď s partnerom neprichádza orgazmus, čo je najčastejšou prekážkou?

Ako odpovedali ženy na to, čo im najčastejšie bráni v orgazmu pri sexe s partnerom.

50% - Cítim, že som blízko, ale vyvrcholenie nikde.

38% - Chýba mi stimulácia klitorisu.

32% - Nedokážem sa uvoľniť alebo sa strachuje, ako vyzerám.

35% - Partner vynecháva veci, ktoré ma vzrušujú.

Ako zaručene u ženy dosiahnuť orgazmus?

Ako dosiahnuť vrchol s partnerom? Návod pre vás!

Podajte si ruku

Ak potrebujete pri prenikaní láskať klitoris, siahnite si do lona pokojne sama. Máte ho pohodlne na dosah napríklad pri milovaní ľahu na boku alebo na všetkých štyroch.

Milujte sa pred odchodom na večierok, nie až po návrate domov

Alkohol síce vyburcuje túžbu, lenže po jeho požití sa vám prekrvia genitálie a tkanivo zdurí, takže do vás partner nezapluje tak hlboko, ako keď ste triezva. A to môže niektorým ženám sťažiť cestu k vyvrcholeniu.

Navlhčite sa

Takmer päťdesiat percent žien udáva, že keď použijú lubrikant, ľahšie dospejú k orgazmu.

Požiadajte ho, aby do vás počas orálneho sexu zaviedol prst (alebo dva)

Kombinované dráždenie zvyšuje pravdepodobnosť, že zastonate rozkošou.

Nech sa venuje aj pyskom ohanbia

Tkanivo klitorisu sa tiahne dole pozdĺž pyskov v tvare obráteného písmena V. Požiadajte preto partnera, aby vám pri orálnom sexe miesil alebo olizoval pysky ohanbia.

Milujte sa ráno

Veľa žien prežije rozkoš skôr tesne po prebudení než pred zaspaním. Ste oddýchnutá, uvoľnená, nemyslíte pri sexe na kolegyňu, ktorá vás naštvala...

Sledujte svoj menštruačný cyklus

Prečo? Pretože trinásty deň (tesne pred ovuláciou) vám stúpne hladina testosterónu. Vďaka nemu vás zaplaví väčšiu chuť na sex a aj vyššie šance na orgazmus.

Spite s láskavými mužmi

Z amerického prieskumu vyplýva, že 75 percent žien ľahšie dosahuje orgazmus s mužom, ktorého majú rady a dôverujú mu. Aj keď práve s nikým nerandite, vyberte si láskavého, ohľaduplného milenca, ktorému na vás záleží a vy sa s ním cítite v bezpečí. A pozerajte sa mu pri sexe do očí. Pocit intimity okamžite vzrastie.

Masturbácia ženám dopomôže k orgazmu

Orgazmus ale môžete dosiahnuť aj pri sólovej jazde

Toto je fakt: ženy, ktoré bežne masturbujú, mávajú pri sexe s mužom menšie problémy s vyvrcholením. Dobre totiž poznajú svoje telo a vedia neskúseného milenca zasvätiť.

Zmeňte polohu

Neobmedzujte masturbáciu v ľahu na chrbte len preto, že sa tak väčšinou uspokojujú ženy vo filmoch. Ak ste prvýkrát v živote dosiahla orgazmus tým, že ste trela rozkrokom o vankúš alebo operadlo kresla, pokojne si doprajte úplne rovnakú jazdu.

Podpichujte sa

Priveďte sa na pokraj orgazmu, napríklad dráždením klitorisu (kľudne si predtým dajte jeden pohárik bieleho vína), prestaňte, chvíľu počkajte a začnite od začiatku. Čím dlhšie sa vo vás rozkoš rodí, tým má potom výbušnejší efekt.

Zapojte predstavivosť

Pozeráte sa zakaždým na rovnaké porno alebo používate rovnakú hračku? Oboje odložte a spoliehajte len na vlastné ruky a fantáziu. Keď prídete na erotickú predstavu, ktorá vás naozaj vzrušuje, vybavte si ju vždy, keď chcete skočiť do raja.

Robte Kegélove cviky

Rytmické zatínanie vaginálnych svalov vám vážne zariadi mocnejšiu rozkoš. Keď si pri cvičení v hlave pustíte svoju osvedčenú víziu, môžete si zariadiť orgazmus, bez toho aby ste sa sama seba dotkla!

Kúpte si nový "nástroj"

Vyskúšajte novú erotickú pomôcku. V našom magazíne v sekcii Erotické pomôcky nájdete veľa tipov na erotické hračky pre ženy, ktoré spôsobia ten najskvelejší orgazmus. Veľmi obľúbené sú hračky, ktoré pracujú s podtlakom, a tak simulujú orálny sex, ktorý všeobecne väčšinou ženy milujú.

Získajte slasť pri cvičení

Jasne, môžete ho prežiť aj pri obyčajnom cvičení. Predovšetkým ale u niektorých konkrétnych cvikov, pri ktorých zatínate tie správne svaly. Potešenie a chudnutie naraz? To berie každá! Tu sú dva z nich!

Zdvíhanie kolien

V posilňovni použite posilňovací stojan na brušné svaly, takzvaný captain's chair. Zaprite sa o lakte a zatnite brušné svaly, ako by ste sa snažila čo najviac zovrieť žalúdok. Zdvihnite kolená a chrbát tlačte k operadlu. Potom sa vráťte do východiskovej pozície. Zopakujte dvadsaťkrát.

Nohy hore

Ľahnite si na chrbát s rukami pozdĺž tela. Prepnuté nohy zdvihnite tak, aby zvierali s trupom devädesiat stupnňový uhol. Mierne pokrčte nohy a spúšťajte ich nižšie. Akonáhle sa vám začne prehýbať chrbát, vráťte sa do východiskovej pozície. Zopakujte desaťkrát.

Porozprávajte sa o sexe

Pohybuje sa vo vás... A vy z toho nie ste úplne nadšená. Ako mu preboha máte povedať, že robí niečo zle? Zrušte rozpaky a rozprávajte.

Mal orgazmus, ale vy nie a chcete ho...

Dajte mu pár minút na zotavenie, pobozkajte ho a povedzte: "A teraz som na rade ja." Potom mu podajte vibrátor s pokynom: "Týmto sa ma dotýkaj presne tu."

Partner nerobí to, čo potrebujete

Ukážte mu, čo vám robí dobre. Trebárs oznámte, že chcete byť hore, aby ste mohli podľa ľubovôle spomaliť alebo zrýchliť tempo. Pretože poloha, v ktorej ženy najčastejšie pri sexe dosahujú orgazmus, je práve na koníčka. Alebo ho môžete navigovať: "Pomalšie .." A chváľte: "Takto sa mi to páči..."

Naučte svojho partnera, ako chcete uspokojiť

Cítite, že dnes večer to jednoducho nepôjde

Pošepkajte mu: "Chcem, aby si sa urobil." Po akcii sa ho spýtajte: "Skúsime to znova ráno?"

Ako ženy najčastejšie dosiahnu orgazmus?

39% keď masturbuju rukami alebo pomocou erotickej hračky

20% pri prenikaní a súčasnom dráždení klitorisu

Kedy ženy prvýkrát prežili orgazmus?

Menej ako 11 rokov - 9,5%

11-13 rokov - 14%

14-16 rokov - 19%

17-19 rokov - 27%

20-24 rokov - 18%

25-29 rokov - 4%

30-34 rokov - 1%

35-40 rokov - 0,5%

Nepamätám si - 7%

A čo stimulácia bodu G?

Existuje, alebo nie?! Jeho slávna propagátorka Beverly Whipple s ním urobila pekný humbuk.

Keď v roku 1992 americká sexuologička Beverly Whipple vo svojej knihe The G Spot predstavila bod G, vypuklo šialenstvo. Od tej doby sa vedci hádajú, či "spínač slasti" existuje, alebo sa jedná o fámu. Malo by ísť o oblasť, ktorá sa nachádza asi 5 centimetrov hlboko na prednej strane vagíny, má zhruba 5 centimetrov v priemere a jej dráždenie vyvoláva ženskú ejakuláciu a orgazmus. Lenže v roku 2012 sa v americkom časopise Journal of Sexual Medicine objavila štúdia, z ktorej vyplýva, že bod G je nezmysel! Autori práce uvádzajú, že ide len o základ klitorisu vnútri vagíny. Čo na to propagátorka bodu G?

"Áno, dnes už by som informovala skôr o oblasti G," priznala. Prečo? Na malom priestore je vtesnané veľa tkaniva a nervov, napríklad Skeneho žľazy (čiže ženská prostata) a vnútornej časti klitorisu. Zrátané a podčiarknuté: Orgazmus vyvolaný bodom G a klitorálny výbuch slasti spolu súvisia. Takže prestaňte hľadať konkrétne miesto a jednoducho sa sústreďte na dotyky a dráždenie, ktoré vám robia dobre.

Neprichádzajte zbytočne o orgazmus s partnerom a nájdite si ho na erotickej sex zoznamke!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.