Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Lepšie orgazmy pre mužov: jednoduché tipy

10.máj 2023
Lepšie orgazmy pre mužov: jednoduché tipy

Orgazmy sú skvelé. Ale čo keď môžu byť ešte lepšie? Kto by to nechcel? Ponúkame vám prehľad 23 spôsobov, vďaka ktorým budete môcť prežívať intenzívnejšie orgazmy. Idete do toho?!

Orgazmus je pre každého iný a môže prebiehať rôznymi spôsobmi, od pohlavného styku cez masáž prostaty až po hrátky s bradavkami. Pokiaľ sa však na niečom zhodneme, potom na tom, že orgazmus predstavuje príjemný vrchol medzi nárastom a uvoľnením sexuálneho napätia. V preklade: Je to čertovsky úžasný pocit. Ale pokiaľ ide o potešenie, platí, že viac je rozhodne viac a našťastie existuje množstvo techník, ako si preklestiť cestu k častejším a celkovo lepším orgazmom.

"Zvýšenie frekvencie a intenzity mužského orgazmu spočíva v troch faktoroch," hovorí sexuálny pedagóg Kenneth Play v knihe Best. Sex. Ever. od Men's Health.

"Prvým z nich je: Dostáva sa vám hmatového vnemu alebo stimulácie, ktorú potrebujete, aby váš jedinečný mozog a telo dosiahli orgazmus?" hovorí. "Druhá vec je: Máte správny kontext, ktorý vás vzrušuje? Sex je taká kontextová záležitosť. Napríklad keď sa vás dotýka lekár, ktorý vás vyšetruje, je to niečo úplne iné, než keď sa vás dotýka milenec; je to úplne rovnaký dotyk, ale kontext skutočne určuje zážitok. Tretia časť je o všímavosti. Venujete svojmu partnerovi dostatočnú pozornosť a prepájate sa s ním natoľko, že to prežívate naplno?"

Čím viac budete praktizovať maximalizáciu svojho orgazmického zážitku pomocou nižšie uvedených tipov a techník, tým lepší pocit budete mať pri každom vyvrcholení.

"Funguje to podobne ako čím viac ste fit, tým ľahšie sa vám cvičí," hovorí Play.

Ako si užívať ešte lepšie orgazmy?

Vďaka odborníkom na sex a najnovším výskumom vám môžeme odporučiť najlepšie spôsoby, ako posilniť mužský orgazmus. Nižšie nájdete jednoduché stratégie, ktoré vaše orgazmy povýšia z dobrých na skvelé, či už masturbujete, alebo si užívate s partnerkou.

Dotýkajte sa svojej hrádze

Ak ste sa s ňou ešte nezoznámili, tak je najvyšší čas to urobiť! Hrádza alebo tiež perineum je pruh kože medzi vašimi semenníkmi a konečníkom a je to jedna z mnohých vysoko erotogénnych zón, ktorá dobre reaguje na sexuálnu stimuláciu. "Táto oblasť je plná nervových zakončení, takže je naozaj citlivá," hovorí doktorka Arlene Goldman, spoluautorka knihy Tajomstvo sexuálnej extázy.

Niektorí muži tvrdia, že tlakom na túto oblasť sú schopní dosiahnuť niekoľkonásobný orgazmus - čo je pravdepodobne preto, že prostatu môžete stimulovať zvonku cez perineum. Počas pohlavného styku alebo orálneho sexu požiadajte partnerku, aby tam položila prst a tlačila naň, kým nebudete cítiť ten správny tlak.

Masírujte si bod P (čiže prostatu)

Keď už sme pri prostate, ukázalo sa, že táto žľaza je mužskou obdobou bodu G. Môžete ju stimulovať zvonka tlakom na perineum, ale ak máte záujem o maximálnu rozkoš, budete musieť vykonať menšie análne sondovanie.

Ak sa hráte s partnerkou, povedzte jej, aby si nalubrikovala bruško prsta a zasunula vám ho asi 2 cm ďaleko do zadočka. Akonáhle ucíti malú hrudku veľkosti vlašského orecha, môže vyvinúť tlak a ľahko prirážať. Ak chcete análne hrátky preskúmať sami, môže vám pomôcť masážny prístroj na prostatu alebo vibračný análny kolík.

Jednou z možností, ako dosiahnuť ohromujúci orgazmický zážitok, je kombinovať stimuláciu prostaty a penisu. Ďalšou možnosťou je zamerať sa výhradne na prostatu a prežiť orgazmus v bode P, ktorý mnohí ľudia opisujú ako hlbší a plnohodnotný pocit.

"Penis je ako super strelec, ktorý udržuje morálku, a potom zapojíte prostatu a hovoríte si: 'Hej! Nevedel som, že prostata môže asistovať!'" hovorí. Play hovorí. "A potom si uvedomíte, že to prostata dokáže sama."

Skráťte si refraktérne obdobie (dobu regenerácie)

Mentálne sa vám po dosiahnutí skvelého orgazmu môže chcieť do ďalšieho kola, ale väčšina chlapov fyzicky nedokáže bezprostredne po sexe dosiahnuť ďalšiu erekciu. "Refraktérne obdobie je doba po ejakulácii, keď muž už nie je schopný erekcie," hovorí Emily Morse, sexuologička a moderátorka podcastu Sex With Emily.

Toto obdobie je u každého muža iné a môže trvať od niekoľkých minút až po celý deň. Existujú však spôsoby, ako túto fázu skrátiť. Najlepším spôsobom, ako skrátiť refraktérnu dobu, je zvýšiť vzrušenie. "To môže spočívať v tom, že budete robiť niečo iné, napríklad skúšať nejakú hračku alebo hovoriť sprosto (alebo sprostejšie ako obvykle). Aj malé zmeny môžu byť práve tou novinkou a vzrušením, ktoré sú potrebné na naštartovanie motora pre druhé kolo."

Snažte sa o viacnásobný orgazmus

Vďaka tej otravnej refrakternej dobe je ťažké dosiahnuť viac ako jeden ejakulačný orgazmus za sebou. Ale s dostatočnou praxou by ste mohli byť schopní mať neejakulačné viacnásobné orgazmy, známe aj ako NEMO (non-ejaculatory multiple orgasms).

Kľúčom je stláčanie pubokokcygeálneho svalu (mal by to byť pocit, ako keď zastavíte moč uprostred prúdu) priamo na pokraji vyvrcholenia, kým sa nenaučíte oddeľovať pocit orgazmu od zážitku ejakulácie. Hlboké dýchanie vám tiež pomôže oprieť sa do týchto príjemných pocitov bez toho, aby ste vystrekli.

"Nemôžete očakávať, že každý malý orgazmus bude rovnaký ako vaše obvyklé orgazmy," uvádza doktor Jonathan Stegall, zakladateľ a prezident Centra pre pokročilú medicínu v Atlante. "Budú mať menšiu intenzitu, ale pre niektorých mužov je niekoľko malých orgazmov v skutočnosti lepší ako jeden veľký."

Najjednoduchší spôsob, ako vyvrcholiť viackrát, je prihodiť do rutiny niekoľko prostatických orgazmov, pretože doba regenerácie je kratšia.

Robte Kegelove cviky

"Viete, ako ženy robia Kegelove cviky a hovoria, že to posilňuje ich vaginálny orgazmus? Muži môžu robiť to isté," hovorí Alex Robboy, sexuálny terapeut z Filadelfie.

Kegelove cviky sú v podstate spôsobom, ako sťahovať svaly panvového dna, ktoré vám pri sexe zaistia väčšiu kontrolu a intenzitu. "Skúste zdvíhať penis svojimi svalmi hore a dole, alebo dokonca skúste 'písať abecedu' špičkou penisu," navrhuje Robboy.

Zlepšite svoje orgazmy vďaka Kegelovým cvikom

Použite erotickú hračku

Sme zvyknutí, že erotické hračky sa predávajú ženám, ale existuje množstvo hračiek, ktoré pomáhajú aj mužom sa vzrušiť. Pravdepodobne ste počuli o Fleshlight, populárnom masturbátore pre mužov, ale vedeli ste, že existujú aj vibrátory určené špeciálne pre penis? Nové pocity do vášho sexuálneho zážitku môžu priniesť aj erekčné krúžky, análne kolíky a masážne prístroje na prostatu.

Jedzte stravu vhodnú pre orgazmus

Získanie kondície pomôže všetkým aspektom vášho sexuálneho života a súčasťou získania kondície je lepšie stravovanie. Začnite so zeleninou. Špenát pomáha rozširovať cievy, čo môže zvýšiť prietok krvi do genitálií. Ďalšie zelené rastliny, ako je kel, kapusta a čínska kapusta (potom choi/bok choy), sú dobrým zdrojom kyseliny listovej, ktorá pomáha reprodukčnému zdraviu.

Ďalej sa uistite, že jete vajcia. Sú bohaté na vitamíny skupiny B, ktoré zmierňujú stres a sú dôležité pre zdravé libido, čo znamená lepší orgazmus. Nakoniec si dajte ovsenú kašu. Ovos a celozrnné obilniny sú jedným z mála prírodných spôsobov, ako zvýšiť hladinu testosterónu v krvi. Viac testosterónu znamená silnejší orgazmus.

Vyskúšajte edging

Odložené uspokojenie môže byť ťažké zvládnuť, ale pokiaľ ide o váš orgazmus, stojí to za to. Štúdia v časopise Journal of Sex Research obhajovala "edging" alebo prax zámerného odďaľovania orgazmu pre intenzívnejšie vyvrcholenie. Štúdia ukázala, že pokiaľ sa ľudia zastavili, keď boli zhruba na 90 percentách cesty k vyvrcholeniu, a potom po miernom spomalení pokračovali, bol ich prípadný orgazmus oveľa silnejší.

Je to jednoduchý spôsob, ako zosilniť svoje hrátky: Priveďte sa na "hranu" orgazmu, spomaľte, zastavte a potom sa znova rozbehnite. Skúste to urobiť dvakrát alebo trikrát, než si doprajete uvoľnenie.

Zvýšte si hladinu testosterónu

Hormón, ktorý vám pomáha pri orgazme, je rovnaký, ktorý vaše telo produkuje, keď fandíte svojmu obľúbenému športovému tímu, zdvíhate činky v posilňovni alebo sledujete seriál Hra o tróny.

Výskum aténskej vojenskej nemocnice v Grécku zistil, že keď máte v krvi viac testosterónu, je pravdepodobnejšie, že dosiahnete orgazmus – a to vo veľkom. Pred ďalším šantením vyskúšajte niektoré aktivity zvyšujúce hladinu testosterónu, napríklad si choďte zabehať. Podľa doktorky Lisy Lawless, odborníčky na sexuálne zdravie a zakladateľky spoločnosti Holistic Wisdom, môže pravidelné kardio cvičenie zlepšiť prietok krvi a vytrvalosť, čo vedie k uspokojivejšiemu sexu. Štúdie tiež preukázali, že kardio aktivity, ako je jazda na bicykli, behanie a plávanie, môžu zvýšiť váš sexuálny apetít.

Pohlaďte si semenníky

Tesne pred ejakuláciou sa vaše semenníky dvíhajú pri tele, aby dodali ejakulácii väčšiu silu. "Ak tesne pred ejakuláciou jemne zatlačíte na semenníky smerom nahor, bude to pravdepodobne veľmi vzrušujúce," hovorí Goldman.

Požiadajte partnerku, aby vám položila dlaň na gule smerom nahor a posunula ich trochu bližšie k telu. Zvýši to vaše vzrušenie a zvýši intenzitu vášho orgazmu.

Zamerajte sa na fyzickú stránku

Niekedy sa počas sexu stratíte v hlave – budete premýšľať o tom, ako je váš partner sexi, uvažovať o najlepšom porne, ktoré ste kedy videli, alebo dokonca premýšľať o tom, čo bude na večeru. Pre lepší orgazmus sa vráťte k svojmu telu.

Premýšľajte o tom takto: Ak beháte, dosiahnete úplne iný výsledok, keď sa necháte unášať myšlienkami a keď sa plne sústredíte na svoju formu. „Sústreďte sa na fyzický pocit,“ hovorí Robboy, a pocítite, že vaše telo reaguje inak.

Jednoducho dýchajte

„Toto pochádza z tantrického sexu, kde máte robiť prírazy pomocou dychu,“ hovorí Goldman.

Zamerajte sa na svoj dych a snažte sa ho spomaliť, kým nebude v súlade s vašimi prírazmi. Keď sa práve chystáte vyvrcholiť, všimnete si, že sa váš tep a dýchanie prirodzene začnú zrýchľovať - ale keď ich budete udržiavať pomalšie, zlepší sa množstvo kyslíka a prietok krvi, ktoré sa dostanú k vašim genitáliám, a vaše vyvrcholenie bude ešte silnejšie.

Znížte si krvný tlak

Predovšetkým by ste si mali udržovať nízky krvný tlak v záujme svojho celkového zdravia. Udržiavanie nízkeho krvného tlaku však môže pomôcť aj vášmu sexuálnemu životu. Je to preto, že poškodenie spôsobené vysokým krvným tlakom obmedzuje prietok krvi celým vašim telom – vrátane penisu. To môže sťažiť udržanie erekcie. Podľa Mayo Clinic je navyše vysoký krvný tlak spojený s problémami s ejakuláciou a zníženou sexuálnou túžbou.

Snažte sa o pomalý nárast

"Vyvrcholenie je maratón, nie šprint," hovorí doktorka Carol Queen, sexuologička spoločnosti Good Vibes. Aj keď nie ste zástancami edgingu, neponáhľajte sa počas celého zážitku, umožní vám to zostať viac v prítomnosti a zároveň to môže viesť k intenzívnejšiemu orgazmu.

"Mnoho mužov je pri hľadaní orgazmu zvyknutých postupovať rýchlo - či už masturbujú, alebo prirážajú," vysvetľuje. "Spomalenie však dodáva schopnosť sústrediť sa na svoje telo a jeho zmysly a mení pocit z narastania vzrušenia. A ak si nedoprajete rýchly a zbesilý zážitok, zistíte, že môžete dokonca vydržať dlhšie - niekedy oveľa dlhšie, než ste zvyknutí."

Nechajte svoju myseľ blúdiť vo fantáziách

Podľa Queen vám oddávanie sa najdivokejším fantáziám počas sexu môže pomôcť k silnému finišu hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé vám to umožní preskúmať niektoré z tých horúcich, tajných túžob, ktoré možno nie ste pripravení vyskúšať v reálnom živote. Po druhé, fantazírovanie môže zamestnať vašu myseľ, takže sa vyhnete úzkostným alebo rozptyľujúcim myšlienkam, ktoré vám obvykle znemožňujú sa urobiť. A po tretie, fantázie môžu priniesť prvok novosti – čo je užitočné, keď zažívate sexuálnu rutinu.

Ste vo vzťahu? Zvážte, či sa pri vymýšľaní týchto oplzlých situácií v hlave nepokúsite myslieť na svojho partnera: štúdia z roku 2018 zistila, že fantazírovanie o sexe s druhým partnerom môže vášmu vzťahu prospieť a zvýšiť vašu sexuálnu túžbu po ňom.

Používajte lubrikant

Výskum vykonaný Centrom pre sexuálne zdravie pri Indiana University ukázal, že používanie lubrikantu uľahčuje dosiahnutie orgazmu o 50% mužom aj ženám. A má to aj zmysel: lubrikant znižuje nepríjemné trenie.

Mimochodom – to neplatí len pre penetračný sex. Odborníci sa zhodujú na tom, že lubrikácia môže zdvihnúť úroveň akéhokoľvek sólového potešenia.

Nezabudnite na použitie lubrikantu

Počkajte dlhšie medzi uspokojovaním

"Skrátenie refraktérnej doby môže u niektorých mužov fungovať - ale nie u všetkých," hovorí Queen. Ak ste ochotní skúsiť čakať dlhšiu dobu medzi sexom a masturbáciou, výplata môže byť celkom neuveriteľná. Je to z dvoch dôvodov.

Viete, ako chutí prvé sústo šťavnatého steaku, keď ste ho dlho nemali? To preto, že pocity sú menej známe, keď ste si od niečoho dali pauzu – a to isté platí aj pre sex. Nielen to, ale táto stratégia umožňuje vášmu telu nahromadiť viac ejakulátu, čo sa potom prejaví silnejším orgazmom.

Začnite sa hrať s bradavkami

"Mužské bradavky majú veľa nervových zakončení, ale bohužiaľ sú často prehliadané kvôli spoločenskej stigme," hovorí Cain Joyland, klinický sexuológ a zakladateľ spoločnosti Romantic Discovery.

Štúdia v časopise The Journal of Sexual Medicine totiž zistila, že stimulácia bradaviek je vzrušujúca pre 52 % mužov – napriek tomu sa s bradavkami pri sexe hralo len 17 % mužov. Je zrejmé, že tu existuje obrovská premárnená príležitosť pre viac ohromujúcich orgazmov.

Queen poznamenáva, že keď do sexuálnej stimulácie zapojíte ďalšie erotogénne zóny – ako sú bradavky – pridáte k sexuálnej stimulácii samostatnú nervovú dráhu. "Výsledok, ktorému sa hovorí zmiešaný orgazmus, môže byť mimoriadne silný, pretože sa na jeho vzniku podieľa viac nervových zakončení," vysvetľuje.

Neviete, kde začať? Joyland odporúča požiadať partnerku, aby si nalubrikovala prsty a potom vás počas felácie láskala alebo štípala do bradaviek, čím dosiahnete extra výbušnú kombináciu pocitov.

Vyskúšajte zmyslovú depriváciu

Sex je pastvou pre zmysly – ale čo sa stane, keď im niečo z toho vezmete? Podľa Joyland tento prístup, známy ako zmyslová deprivácia, odomyká potenciál pre ešte drvivejšie vyvrcholenie.

Zmyslová deprivácia môže byť taká jednoduchá, ako je použitie pásky cez oči, zhasnutie svetiel alebo nasadenie slúchadiel. Keď obmedzíte niektoré svoje zmysly, zvýšite tým citlivosť ostatných. Inými slovami, keď nič nevidíte ani nepočujete, budete všetko viac cítiť.

Zatraste svojou rutinou

Výskum v časopise The Journal of Sex & Marital Therapy zistil, že keď si „zvykneme“ na určité sexuálne podnety, už sa nevzrušujeme rovnako – ale nové zážitky môžu zvýšiť sexuálnu túžbu a uspokojenie. A nielen to, štúdia z roku 2015 v Evolutionary Psychological Science zistila súvislosť medzi novosťou zážitkov a kvalitou orgazmov u mužov.

Preto doktorka Ooha Susmita, odborníčka na sexuálnu pohodu zo spoločnosti Allo Healthcare, odporúča, aby ste vo svojom sexuálnom živote neustále niečo menili - či už to znamená vyskúšať s partnerom hranie rolí, sprostú reč alebo BDSM, alebo používať nové a rôzne druhy erotických hračiek, keď vás tie staré prestanú baviť.

"Experimentujte s rôznymi úchopmi, aby ste našli to, čo vám pri masturbácii vyhovuje najlepšie," hovorí. "Potom vyskúšajte rôzne rýchlosti a ťahy, aby ste zistili, čo je vám najpríjemnejšie."

Experimentujte s teplotou

Hrátky s teplotou sú ďalším spôsobom, ako pri sexe niečo trochu pozmeniť a vytvoriť nové pocity, ktoré vedú k výbušným orgazmom.

Amber Shine, certifikovaná sexuálna pedagogička a manažérka XFansHub, hovorí, že striedanie horúceho a studeného – napríklad pomocou ľadu na bradavkách a následného hrejivého lubrikantu – môže vytvoriť intenzívny kontrast, ktorý vás posunie za hranu. Lawless tiež odporúča používať masážne sviečky - ale samozrejme vždy dbajte na opatrnosť pri hrátkach s voskom.

Zamerajte sa na uzdičku

Rýchla lekcia anatómie: uzdička je malý pruh tkaniva v tvare písmena V nachádzajúci sa na spodnej strane penisu, ktorý spája špičku penisu s jeho telom. Susmita hovorí, že hoci je malá, je nesmierne citlivá - a aj sexuálne citlivá. Vzhľadom na to, že na takej malej ploche je veľa nervových zakončení, môže jej stimulácia viesť k celkom silným orgazmom.

Pokiaľ ide o spôsob, ako dosiahnuť orgazmus, môžete požiadať partnera, aby jemne prechádzal jazykom alebo trela pery po tejto oblasti. Môžete to tiež robiť sami – prsty hlaďte uzdičku hore a dole, do strán alebo krúživými pohybmi.

Vypite kávu

Potrebujete ešte jednu zámienku, aby ste ospravedlnili svoju závislosť na káve? Tu je: Podľa Dainis Graveris, certifikovanej sexuálnej pedagogičky a zakladateľky SexualAlpha, môžu nápoje s kofeínom podporiť krvný obeh v penise - výsledkom je tvrdšia erekcia a lepší orgazmus.

"Keďže kofeín je vazodilatátor, rozširuje cievy, čím zvyšuje prietok krvi do končatín," vysvetľuje.

Štúdie preukázali, že muži, ktorí denne konzumujú kofeín, majú o 42 % nižšiu pravdepodobnosť, že sa u nich objavia poruchy erekcie. Výskumy tiež ukazujú, že muži, ktorí pravidelne konzumujú kávu, majú vyššiu hladinu testosterónu ako tí, ktorí ju nekonzumujú – a vyššia hladina testosterónu znamená silnejšie libido.

A aby ste si nemuseli užívať všetky tie skvelé, intenzívnejšie orgazmy iba v jednom, nájdite si niekoho na vzrušujúce hrátky na erotickej zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.