Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Masáž prostaty prináša uspokojenie, je ale aj zdravotne prospešná

29.marec 2022
Masáž prostaty prináša uspokojenie, je ale aj zdravotne prospešná

Masáž prostaty považuje stále veľa ľudí za tabu. Pokiaľ patríte medzi nich, skúste svoj postoj prehodnotiť, pretože tento typ dráždenia špeciálnej mužskej žľazy vám môže spôsobiť nielen sexuálne potešenie, ale bude mať aj pozitívny vplyv na vaše zdravie.

Zaujíma vás, ako sa vykonáva masáž prostaty? Poradíme vám.

Začnime základnými informáciami o prostate...

Prostata - známa tiež ako mužský bod G alebo bod P - je malá žľaza, ktorá má tvar vlašského orecha a nachádza sa asi 2-5 centimetrov vo vnútri konečníka smerom k žalúdku. Produkuje semennú tekutinu alebo tekutinu, ktorá sa mieša so spermiami a vytvára spermie. Je tiež viacúčelovou žľazou v mužskom reprodukčnom systéme.

Masáž prostaty je procedúra, pri ktorej sa do konečníka zavádza prst alebo hračka, ktorá stimuluje prostatu – čo môže byť naozaj veľmi príjemné. „Prostata je veľmi vyhľadávanou oblasťou rozkoše, pretože je obklopená nervovými zakončeniami,“ hovorí Dr. Evan Goldstein, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Bespoke Surgical a spoluzakladateľ Future Method. "Každý, kto niekedy zažil orgazmus pri stimulácii prostaty, vie, že ide o jedinečný orgazmus, pretože je cítiť od hlavy až po päty a vyvoláva chvenie v chrbtici."

Masáž prostaty je možné využiť na sexuálnu stimuláciu, bežne označované ako "dojenie prostaty". Zavádzanie hračky, prsta alebo penisu do konečníka môže stimulovať konečník a pomôcť dosiahnuť vzrušenieposilniť erekciu alebo uvoľniť konečník. Prostatu je možné stimulovať aj zvonka cez perineum, oblasť medzi konečníkom a mieškom. Pokiaľ je orgazmus dosiahnutý výhradne prostredníctvom masáže perinea, býva niekedy označovaný ako perineálny orgazmus.

Okrem potešenia vraj masáž prostaty pomáha pri rôznych zdravotných problémoch!

Zdravotné benefity masáže prostaty

Benígna hyperplázia prostaty

Ide o nenádorové zväčšenie prostaty. Vzniká, keď meniace sa hladiny hormónov spôsobujú zväčšovanie prostaty.

Ako už predtým informoval časopis Men's Health, malá prípadová štúdia z roku 2006 zistila, že pravidelná masáž prostaty v kombinácii s liekmi, ako sú alfa-blokátory a inhibítory 5-alfa-reduktázy, môže pomôcť zmierniť príznaky spojené s benígnou hyperpláziou prostaty.

Masáž prostaty vám môže priniesť potešenie aj prospech k zdraviu

Váhavosť pri močení

Tento problém znamená, že má človek problémy so začatím alebo udržaním prúdu moču.

Prostata sa obtáča okolo močovej trubice (trubice, ktorá odvádza moč z močového mechúra a prechádza penisom). Od veku okolo 25 rokov sa prostata dospelých začína pomaly zväčšovať. Ako rastie, vyvíja tlak na močovú trubicu, čo môže podľa Mayo Clinic viesť k sérii problémov s močením súvisiacich s benígnou hyperpláziou prostaty.

Zápal prostaty

Infekcia alebo zápal, ktorý spôsobuje bolestivosť a zdurenie prostaty.

Pár menších štúdií zistilo, že masáž prostaty niekoľkokrát týždenne (v spojení s antibiotikami) môže pomôcť zmierniť príznaky prostatitídy. "Ak sa vykonáva správne a v pravidelne naplánovanom čase, mohol by jedinec zaznamenať pokles prostatitídy - ide o lokalizovaný zápal - je to ako upchatý odtok, ktorý je zapchatý veľkým tlakom," hovorí Goldstein.

Erektilná dysfunkcia

Neschopnosť dosiahnuť erekciu alebo ju udržať dostatočne pevnú k pohlavnému styku.

Hoci neexistuje mnoho vedeckých poznatkov, ktoré by naznačovali, že masáž prostaty môže pomôcť pri erektilnej dysfunkcii, niektorí odborníci ju napriek tomu podporujú. "Teória, ktorá stojí za potenciálnym prínosom, zahŕňa zlepšenie prietoku krvi v dôsledku intenzívneho 'dojenia' alebo masírovania prostaty. Pretože erekcia je z veľkej časti výsledkom dobrého prietoku krvi, akékoľvek zvýšenie by mohlo potenciálne viesť k lepšej erekcii," povedal doktor Joshua R. Gonzalez pre Men's Health.

Aké sú vedľajšie účinky a riziká masáže prostaty?

Masáž prostaty je bezpečná, ale nesie so sebou niekoľko rizík. Prostata je vysoko citlivá, čo má svoje klady aj zápory. "Na jednu stranu je to síce dobre, pretože najmenšia stimulácia môže byť veľmi príjemná, na druhú stranu môže ľahko dôjsť k jej podráždeniu, pokiaľ je priamo stimulovaná príliš silno alebo príliš dlho," hovorí Goldstein. "Keď sa to stane, spôsobí to takzvanú prostatitídu. Paradoxné je, že zatiaľ čo prílišná priama stimulácia môže spôsobiť zápal prostaty, dostatočná stimulácia môže pomôcť zápal prostaty znížiť." Ide teda o to nájsť správnu rovnováhu a to, čo je pre vás príjemné.

Pozor na riziká pri masáži prostaty

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že tkanivá vystielajúce prostatu a konečník sú veľmi jemné a náchylné na porezanie, natrhnutie a odreniny. "K mikrotrhlinám konečníka, tzv. fisúram, môže dôjsť, keď si vy alebo váš partner zabudnete ostrihať nechty alebo keď budete veľmi hrubí," hovorí Goldstein.

Preto radšej ako prsty používa hračky špeciálne určené na stimuláciu prostaty. "Kĺby našich prstov sú pomerne ohybné a mohli by ste ním naraziť na nejakú časť tkaniva, čo by mohlo byť bolestivé alebo nepríjemné," hovorí. "Naopak hračky na prostatu majú ideálny uhol a dĺžku, ktoré pomáhajú minimalizovať nepohodlie a maximalizovať potešenie." Najlepšie je postupovať pomaly, jemne a s dostatkom lubrikácie.

Ako sa pripraviť na masáž prostaty?

Veľa mužov považuje masáž prostaty za príjemnú sexuálnu praktiku. Pokiaľ ju vyskúšate, je treba mať na pamäti niekoľko vecí, ktoré zabránia poraneniu alebo podráždeniu:

  • Zastrihnite a/alebo opilujte si nechty, aby ste sa vyhli porezaniu, natrhnutiu alebo poškriabaniu.
  • Zložte si všetky prstene.
  • Umyte a osušte si ruky vodou a mydlom.
  • Ak chcete pridať ďalšiu vrstvu ochrany, zakryte si prst kondómom alebo použite latexové alebo nitrilové rukavice. Rukavice pomáhajú obmedziť šírenie baktérií na ďalšie miesta, ako je penis alebo vagína.
  • Vezmite si silikónový lubrikant alebo lubrikant na vodnej báze.
  • Pokiaľ používate manuálnu erotickú hračku (to znamená, že nie je na batérie) alebo vibračnú masážnu pomôcku na prostatu, uistite sa, že je čistá a pripravená.
  • Pred masážou prostaty sa uistite, že máte prázdny močový mechúr a črevá. Môžete tiež použiť klystír alebo análny výplach. Samozrejme, že sa nehody stávajú, ale existujú spôsoby, ako minimalizovať potenciálny neporiadok, tak ich využite. Hodiť sa môže uterák.
  • Masáž prostaty nikdy nevykonávajte, ak máte vy alebo váš partner análne trhliny alebo hemoroidy.

Ako si sám namasírujem prostatu?

Pokiaľ vykonávate masáž prostaty na sexuálne účely, tu je návod, ako postupovať. (Mimochodom, pokiaľ ju vykonávate partnerovi - alebo naopak - uistite sa, že máte jeho súhlas, než začnete. Masáž prostaty nie je niečo, do čoho by ste sa mali pustiť len tak z ničoho nič.)

Chcete vyskúšať masáž prostaty so svojim partnerom? Porozprávajte sa o tom!

Zhlboka sa nadýchnite. Mali by ste byť v pokoji a uvoľnení. Stlmte svetlá. Pustite si relaxačnú hudbu. Urobte, čo potrebujete, aby ste sa dostali do nálady. Goldstein odporúča, aby ste začali s jedným alebo dvoma dobre upravenými prstami (uistite sa, že nechty sú krátke a hladké!), ktoré vďaka veľkému množstvu lubrikantu budú dobre kĺzať. Lubrikant je pri hrátkach s prostatou váš priateľ, pretože análny otvor a konečník sa nevie sám zvlhčiť ako vagína. Goldstein odporúča silikónový lubrikant, pretože vydrží dlhšie a je klzší ako lubrikant na vodnej báze.

Vždy začnite s malým množstvom a postupne pridávajte. Či už používate prsty alebo hračku, ak ste v hrátkach s prostatou nováčikom, nezačínajte zhurta. Pomaly zavádzajte lubrikovaný prst do svojho análneho otvoru. Bod P nájdete 2-4 centimetre (niekedy aj 5 cm) vo vnútri análneho kanála, na prednej stene panvy. Poznáte, že ste ho našli, keď ucítite vystúpenú žľazu veľkosti vlašského orecha. Prostatu masírujte pohybom "poď sem" a vyvíjajte mierny tlak.

Pokiaľ skúmate prostatu s partnerom, môže príjemca skúsiť masturbovať, zatiaľ čo druhá osoba stimuluje prostatu, aby sa pocity zintenzívnili.

A čo erotické masážne hračky na prostatu?

Pokiaľ prevádzkujete hrátky sólo, môže vám masážny prístroj na prostatu pomôcť zasiahnuť to správne miesto. Ale ako už bolo povedané, masážnu hračku na prostatu môžete používať aj pri partnerskom sexe. Lelo Loki Wave poskytuje stimuláciu prostaty aj perinea; ďalšou skvelou voľbou pre samostatnú masáž prostaty je Aneros Stimulator.

Doktorka Carol Queen, sexuologička spoločnosti Good Vibrations a spoluautorka knihy The Good Vibrations Guide to Great Sex for Everyone odporúča všetky výrobky Aneros. "Rozdiely vo veľkosti a tvare nie sú z hľadiska ich kvality dôležité - sú to úžasné hračky na prostatu. Väčšina z nich nie je silikónová, čo znamená, že s nimi je možné používať silikónový lubrikant."

Queen tiež odporúča Vick od spoločnosti Svakom a Duke od FunFactory. "A Clube Vibe 3.OH Hero od spoločnosti OhMiBod je pravdepodobne najunikátnejšia hračka na prostatu na trhu, pretože dokáže pulzovať v rytme zvukovej kulisy, či už sa jedná o hudbu na tanečnom parkete alebo hlas vášho partnera," hovorí Queen. Dodáva, že by ste s nimi mali používať lubrikanty na vodnej báze, pretože táto hračka je silikónová.

Či už sa rozhodnete masírovať prostatu erotickou pomôckou alebo bez, môžete si byť istí, že pre seba robíte niečo dobré. "Stimulácia prostaty umožňuje ľuďom dosiahnuť neuveriteľne silný orgazmus - taký, ku ktorému sa väčšina ľudí nedostane (doslova) celý život kvôli stigme spojenej s análnymi hrátkami," hovorí Goldstein. "Pre väčšinu z nás je zadok poslednou hranicou v sexuálnom skúmaní a pokračovaní v normalizácii tejto časti nášho tela a zbavovania sa tabu snáď umožní každému z nás s prostatou prežívať intenzívnejšie sexuálne zážitky."

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.