Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Mám problém s erekciou: Čo teraz?

21.január 2020
Mám problém s erekciou: Čo teraz?

Problémy s erekciou nie sú vôbec ojedinelé. Môžu za to rôzne príčiny, ale najčastejšie je problém s cievami, ktorý by muž mal čo najrýchlejšie začať riešiť, inak môže byť zle. Ak sa vás to aspoň trochu týka, určite by ste mali pokračovať v čítaní a zistiť, čo môžete pre seba (a aj pre svoj sexuálny život) urobiť.

Ako sme spomenuli, problémy s erekciou môžu mať mnoho príčin - od stresu, úzkosti, cez začínajúce depresie, pokles hormónov, až k ochoreniu prostaty. Najčastejšou príčinou je však ochorenie ciev. Práve preto by ste nemali váhať s návštevou lekára, v prvom rade urológa, aj keď vám to určite nebude príjemné, keď vám niekto bude prezerať intímne miesta. Myslite na to, že ženy chodia ku gynekológovi tiež raz za rok a prežijú túto prehliadku v zdraví. Urologické vyšetrenie je dôležité aj z hľadiska záchytu rakoviny prostaty. Môže sa ale stať, že urológ nenájde vážnejšiu poruchu, a tak bude potrebné, aby ste pátrali ďalej. Na vine sú potom väčšinou práve zlé cievy.

Ateroskleróza sa netýka len srdca

Ateroskleróza bohužiaľ trápi celý civilizovaný svet, najviac potom muža, a stala sa najčastejšou príčinou úmrtí nielen v Slovenskej republike. Že si nemyslíte, že by táto choroba mohla nejako súvisieť s erekciou? Mýlite sa. Ateroskleróza totiž nekončí len infarktom alebo mŕtvicou, ale postihuje až v 30% tepny panvy a dolných končatín. Súvisí predovšetkým so životným štýlom a v posledných rokoch ohrozuje aj čím ďalej tým mladšie ročníky.

Ako ateroskleróza ovplyvní vašu erekciu?

Podstatou tejto choroby je ukladanie tukov v stene tepny. Zdravá tepna je hladká, zatiaľ čo pri začínajúcej ateroskleróze je poškodená a povrch jej vnútorné steny je drsný. Na stene sa potom ľahko zachytávajú látky, ktoré sa prenášajú krvou. Postupne sa hromadia a začínajú spôsobovať zúženie tepny, alebo dokonca jej uzáver. Spôsobí to, že krv nemôže dostatočne prúdiť do ďalšej časti tela, ktorú má daná tepna zásobovať. Kým postihnutie tepien dolných končatín sa pozná tak, že začnete krívať a budete sa sťažovať na bolesť v lýtku pri bežnej chôdzi, pri nedostatočne prekrvené malej panve začnú "oneskorovať" intímne miesta. Tie potrebujú celkom veľký prísun krvi pri vzrušení, a ak sa medzi srdcom a malou panvou nachádza prekážka v podobe aterosklerotického plátu, tento prísun viazne.

Problémy s erekcí ovlivní váš sexuální život

Navštívte odborníka

Ak urológ príčinu vášho zlyhávania erekcie nenašiel, mali by ste sa zamyslieť nad nasledujúcimi otázkami: Máte viac ako 45 rokov? Fajčili ste, alebo fajčíte? Máte cukrovku? Máte nadváhu? Krívate pri chôdzi už po sto metroch? Ak odpoviete kladne aspoň na pár z týchto otázok, mali by ste navštíviť cievneho špecialistu, angiológa, ktorý dôkladne vyšetrí cievy od srdca až po malú panvu. V Slovenskej republike nájdete cez 60 angiologických ambulancií a ďalšie sú súčasťou nemocničných zariadení. Sieť týchto pracovísk pokrýva cez 85% okresov a všetky krajské mestá. K angiologovi vás môže poslať váš praktický lekár, ale môžete ho navštíviť aj bez žiadanky, takže sa nemusíte červenať pri vysvetľovaní svojich intímnych ťažkostí pred svojím praktickým lekárom, skôr sa teda muž bude červenať pred lekárkou.

Nemusíte sa vyšetrenia vôbec báť, pretože je vykonávané ultrazvukom a vôbec nebolí. Ak sa odhalí nejaký problém, ďalší lekári (intervenčné angiológ, rádiológ alebo cievnx chirurg) zúženie tepien vyriešia. Väčšinou sa potom cenné funkcie, ktoré sú tak potrebné pri vzrušení, zase vrátia, a dokonca k tomu nebudete potrebovať ani viagru. Tá rovnako len tepny krátkodobo roztiahne, takže problém vôbec nerieši.

Keď absolvujete takúto návštevu u angiológa, pravdepodobne vám zistí aj postihnutie iných ciev a pokúsi sa ich vyriešiť. Vyše 50% pacientov s aterosklerózou tepien dolných končatín a panvy má totiž viac či menej skrytú formu postihnutia srdcových alebo mozgových tepien. Takéto vyšetrenie tak môže zabrániť infarktu, mŕtvici, či amputácii končatiny, takže sa rozhodne oplatí ho podstúpiť. Choroby obehového systému sú príčinou viac ako polovice úmrtí v Slovenskej republike, takže keď to povieme trochu s nadsázkou, tak porucha erekcie môže zachrániť váš život. Musíte tento problém chcieť ale vyriešiť a nie ho chcieť maskovať pomocou tabletiek.

Riešenie problému s cievami nie je nijako drastické. Záleží síce veľmi na rozsahu postihnutia, ktoré lekár pri vyšetrení zistí, ale väčšinou sa dajú riešiť tzv. angioplastikou, čiže roztiahnutím postihnutých tepien. Často sa ľuďom vykonáva u srdca pri postihnutí vencovitých tepien, ale tu sa bude jednať skôr o panvovú tepnu. Na zlepšenie sa môžete po tejto plastike tešiť v priebehu dní až týždňov.

Při jakýchkoliv problémech s erekcí neodkládejte návštěvu lékaře

Spoznajte cievne ochorenia včas, ale radšej sa mu vyhnite vopred

Ak je príčinou vašich problémov s erekciou cievne ochorenie, verte, že na to nepomôže ani dobré porno, alebo áno, ale s veľkým oneskorením a nebude sa jednať o žiadnu kvalitnú erekciu. Keď chýba prítok do postihnutej oblasti, nemá sa ako naplniť, to je celé. Na problémy s cievami môžete mať podozrenie aj vtedy, keď sa pri chôdzi do schodov veľmi zadýchate a krívate po pár sto metroch chôdze.

A ako zamedziť tomu, aby ste mali tieto problémy s cievami? Musíte dodržiavať pár jednoduchých pravidiel, ktoré ale väčšina slovenských mužov s obľubou porušuje: neprejedajte sa, obzvlášť nie tučným a sladkým jedlom, nefajčite a doprajte svojmu telo dostatok aktívneho pohybu.

Nielen ateroskleróza, ale aj psychika má na erekciu vplyv

Keď ale vaše tepny budú v poriadku, čo vám samozrejme prajeme, musíte hľadať príčinu ďalej. Na vine môže byť hlava, resp. vaša psychika. Nasvedčujú tomu aj štatistiky, z ktorých možno zistiť, že jeden z troch ľudí, ktorí trpia úzkostnou poruchou, je muž. Takému človeku napokon chýba nielen chuť na intímnosti, ale zároveň s tým môže mať problém aj so vzrušením, a schopnosťou dosiahnuť erekciu, ale aj s jej udržaním.

Ak máte jediný dôvod sa domnievať, že by chyba mohla byť na strane psychiky, neváhajte navštíviť odborníka, ktorý vám môže pomôcť - psychológa či psychiatra. Samozrejme váš problém s erekciou zázračne nevylieči za jedno sedenie, ale pomôže vám sa zorientovať v ťažkostiach a predovšetkým v možnostiach ich riešenia.

A ako spoznať, že odborníka navštíviť? O poruchu erekcie, ktorú je potrebné nejako riešiť, ide v tú chvíľu, keď zdravý muž opakovane zlyháva v dvoch pokusoch z troch. Keď tento stav bude trvať niekoľko týždňov, naozaj s návštevou neváhajte. Normálne nie je ani to, keď sa zo štatistického štandardu mať sex päťkrát až osemkrát za mesiac dostanete na púhy jeden styk za mesiac (alebo ani to nie). To síce môže tkvieť úplne v niečom inom, napríklad s problémami vo vzťahu a mnohými inými, ale ak tušíte, že by za to mohla môcť nedostatočná funkčnosť vášho orgánu, mali by ste začať konať. A to najlepšie začať kolieskom - (praktický doktor) - urológ - angiológ - psychológ/psychiater.

Zjistěte příčinu toho, proč nemůžete dosáhnout erekce

Niekedy to nie je jednoduché

Navyše sa môžete ocitnúť v začarovanom kruhu, z ktorého je ťažko úniku (pokiaľ teda nenavštívite terapeuta). Ľahko môžete mať problémy s erekciou napríklad kvôli stresu v práci. Nebudete sa môcť dostatočne sústrediť na vzrušenie a erekcia (či ejakulácia) nebude prichádzať. Následne budete v strese z tejto situácie, ktorá keď sa stane raz, možno to nebudete tak riešiť, ale ak sa stane na druhý deň znova a potom ešte raz, začnú sa vám myšlienky v hlave splašene točiť a nebudete ich môcť dostať preč. Rozhodne sa nejedná o príjemnú situáciu a človek sa s takými intímnymi vecami nechce nikomu zverovať, ale verte, že vám to môže veľmi uľaviť, keď to skúsite. Odborník vás naučí, ako svoje telo, a predovšetkým myšlienky, upokojiť a aj len taká ľahká vec vám môže pomôcť zdarne dokončiť svoje intímne chvíľky.

A aj keď vás rozhodne problémy s erekciou budú veľmi znepokojovať, nemusíte sa sexuálneho života vzdať úplne. Stále máte doma druhú polovičku, ktoré svoj dočasný problém môžete vynahradiť inými spôsobmi, ku ktorým penis nepotrebujete. Úplne v pohode vám budú stačiť ruky a jazyk či erotické hračky.

Ak navštívite psychológa alebo psychiatra, dajte si veľký pozor na antidepresíva, ktoré majú (okrem lieku trazodonu) na erekciu negatívny účinok (čo by ale odborníci mali vedieť). Nechcite preto za každú cenu lieky a snažte sa radšej svoje psychické problémy vyriešiť inou cestou.

Na erektilnej dysfunkcii má istú mierou vplyv aj vek. Mužov vo veku 40 až 70 rokov postihuje dokonca viac ako polovicu, konkrétne sa jedná o 52%. Je ale veľmi smutné, že 70% z nich nie je adekvátne liečených. Áno, na jednej strane to môže byť aj určitá laxnosť niektorých lekárov, ale väčšina z nich sa človeku naozaj snažia pomôcť nájsť tú pravú príčinu a odstrániť ju. Viac za to môžu muži, ktorí k lekárovi ani nejdú a namiesto toho si rovno "nasadia" doživotnú kúru z modrých tabletiek. Ale ako sme spomenuli už skôr, tie v mnohých prípadoch rovnako moc dobre nefungujú, keď je príčina ukrytá v cievach. A tým sa dostávame k ďalšiemu číslu - 60% mužov, ktorí majú tieto nepríjemné problémy v posteli, má nejaké ochorenie ciev. Preto sme sa dnes tak dlho zaoberali práve touto príčinou a tým, čo to pre vás môže znamenať.

Ak máte akékoľvek problémy v sexuálnom živote, snažte sa ich vyriešiť hneď v jeho prvopočiatkoch. A ak zároveň nemáte sexuálneho partnera, nemusíte sa ostýchať a môžete sa zaregistrovať na online erotickej zoznamke, na ktorej bude hračka nájsť niekoho, kto vám bude sympatický a chceli by ste sa s takým človek odreagovať od všetkých starostí. Nebojte sa a odhodlajte sa zmeniť svoj intímny život k lepšiemu!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.