Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Je váš sexuálny život s partnerom na bode mrazu? Zachráňte ho!

11.júl 2019
Je váš sexuálny život s partnerom na bode mrazu? Zachráňte ho!

Život sa môže niekedy nepekne skomplikovať, váš intímny život ale taký byť nemusí. Skvelý sex je dôležitou súčasťou partnerského života. Vďaka spoločnej vášni, romance a fyzického dotyku zostáva vzťah vzrušujúci, je tu však jedna ďalšia vec, bez ktorej sa nezaobídete. Ide o komunikáciu, s ktorej pomocou môžete zmeniť svoj sexuálny život k lepšiemu.

Keď sa život niekedy skomplikuje, často nemá človek ani pomyslenie na sex. Komunikácia medzi partnermi tiež viazne. Viacmenej ak chcete mať skvelý sex a vrátiť svojmu sexuálnemu životu iskru aj potom, čo sa vám narodili deti, alebo ste si prešli životnými ťažkosťami, prvý krok vychádza práve z efektívnych komunikačných schopností. Rozvoj správnej komunikácie pomôže posilniť vás aj vášho partnera v období, keď sa vášnivý sex nedá byť možný.

S partnerom chcete byť vášnivý, nechcete sa cítiť odcudzení, alebo ako ľudia, ktorí spolu vychovávajú deti, ale v ich vzťahu chýba romantická iskra. Viacmenej sex ako téma konverzácie môže pre niektorých ľudí predstavovať mínové pole, po ktorom sa musí pohybovať veľmi opatrne, aby nevyleteli do vzduchu. Keď pochopíte kontext vášho sexuálneho života a porozprávate sa o tom v kľude a neutrálnym spôsobom, nesmierne vám to pomôže.

Je ľahké predpokladať, čo sa vášmu partnerovi páči pri sexe, keď ste spolu niekoľko rokov. Možno ste dokonca našli spôsob rýchleho sexu, ktorý je pre vás oboch dostačujúci, a preto sa stal takým vašim štandartom, ak nie stereotypom. Aby ste svoj sexuálny život ožili, je potrebné si s partnerom prehovoriť a nevyhýbať sa konverzáciám o tom, čo by ste mohli zmeniť. Nebojte sa, že budete znieť drsne či príliš kritický. Bežte si za svojim a bojujte o zmenu vo svojom sexuálnom živote. Máme pre vás 7 tipov, ako s partnerom komunikovať o svojich potrebách, aby ste udržali svoj sexuálny život vzrušujúci, aj keď čelíte rôznym životným prekážkam, alebo spolu vychovávate deti.

Hovorte zo skúsenosti

Keď niečo vo vzťahu nefunguje, je tak ľahké na seba vzájomne ukazovať prstom, obviňovať sa a hovoriť, čo robí ten druhý zle. A pri rozhovore o vašom sexuálnom živote to nie je celkom odlišné. Svojho parnera obviňujete, aby ste sa vyhli svojej zraniteľnosti a zodpovednosti v danej situácii. To môžete ale jednoducho vyriešiť a to tak, že začnete hovoriť o tom, čo by ste si priali, čo vám chýba, aký máte pocit pri sexe, či vás uspokojuje, apod. Týmto spôsobom udržíte pozornosť na tom, čo od svojho partnera chcete a čo potrebujete. A nikto sa nebude cítiť ukrivdený.

Vyhnite sa frázam, ktoré by mohli vyvolať hádky

Pokiaľ zvládnete predchádzajúci krok, existuje menšia pravdepodobnosť, že spadnete do tejto pasti. Viacmenej pri rozhovore s partnerom sa niekedy môže stať to, že sa vaše konverzácia vystupňuje a premení na hádku. Slová, ktorým by ste sa radšej mali vyhnúť, sú "vždy" a "nikdy". Ak ich použijete, váš partner sa začne brániť. Frázy typu: "Ty nikdy nerobíš...", "Ja vždy robím..." všetko len zhoršia. Vaša konverzácia potom nebude vôbec o komunikácii, ale skôr o obviňovaniu vášho partnera. Keď na seba budete naštvaní, neužijete si skvelý sex, preto voľte svoje slová starostlivo.

Všímajte si svoje domienky, ktoré máte ohľadom nedostatku túžby vášho partnera

Ako vnímate svojho partnera a hovoríte s ním veľmi záleží na tom, čo si myslíte o jeho správaní ohľadne sexu. Nekonajte podľa svojich domienok. Zistite, čo za jeho správaním viazne. Uveďme si príklad, k akej situácii môže dôjsť. Váš partner odmietne mať s vami sex, vy automaticky začnete premýšľať o tom, prečo nechce sex. Či ho už nepriťahujete a podobne. To nemusí byť hneď pravda. Váš partner môže byť vyčerpaný, vystresovaný, hlavou mu ide veľa starostí, a preto nemá náladu na sex, aj keď by si s vami rád užil intímne chvíľky. Vždy sa teda uistite, čo viazne za jeho nedostatkom túžby.

Promluvte si s partnerem o tom, co chcete v sexu

Vyberte správnu chvíľu, kedy sa porozrávať, keď nemáte náladu

Na vašej nálade záleží veľmi a tiež na situácii, v ktorej sa nachádzate. V určitých chvíľach nebudete mať vôbec náladu, teda sa vám nebude chcieť veľmi hovoriť. Vyberte chvíľu, kedy budete viac vnímať a hovoriť. Pokiaľ sa však budete chcieť porozprávať, aj keď nebudete mať náladu, potom smelo do toho. Vyjadrite svoju frustáciu. Existuje šanca, že vám váš partner pomôže celú situáciu otočiť a zdvihnúť vám náladu aj chuť na sex.

Hovorte jasne a úprimne o svojich potrebách

Keď budete hovoriť o tom, čo vás vzrušuje, alebo čo by ste chceli viac vyskúšať, buďte špecifickí so svojimi požiadavkami a príkladmi. Pokúste sa vyhnúť nejasným vetám typu: "Chcem, aby si sa viac snažil/a." To vášmu partnerovi veľmi nenapovie, nebude vedieť v čom by sa mal zlepšiť, pokiaľ mu to nepoviete. Tiež sa zamyslite nad tým, čo by mohol urobiť alebo povedať, aby vám zdvihol náladu a chuť na sex. Neobviňujte partnera z toho, že si vyberá nevhodnú dobu k sexu a radšej mu povedzte, kedy vám to skôr vyhovuje, kedy budete mať skôr chuť si užívať. Keď partnerovi presne vysvetlíte, čo potrebujete, a on urobí to isté, bude pre vás oboch ľahšie sa o svoje potreby vzájomne postarať.

Pozor na nedorozumenie

Ženy sa častejšie sťažujú na to, že si muži často myslia, že vždy bude nasledovať sex, keď si budú fyzický vyjadrovať náklonnosť. Pokiaľ túžite iba po fyzickom kontakte a náklonnosti svojho partnera, ale nechcete zrovna sex, porozprávajte sa s partnerom o tom, že toto občas potrebujete. Vyhnete sa tak nedorozumeniu, pretože váš partner lepšie pochopí vašu potrebu o fyzickú náklonnosť.

Správne načasovanie je kľúčové

Je jasné, že konverzácia počas alebo po sexe, nedopadne veľmi dobre. Najlepšie bude, keď nájdete vhodnú dobu, kedy budete obaja schopní vnímať a svoju situáciu vyriešiť. Keď budete unavení, pohltení rôznymi starosťami, alebo podráždení, bude pre vás ťažšie diskutovať o tom, čo potrebujete, pretože k tomu nebudete pristupovať v kľude a s otvorenou mysľou. Život je rušný, a pokiaľ máte deti, veľa starostí či náročnú prácu, môže byť veľmi ťažké si nájsť čas na sex, nie to ešte o ňom hovoriť. Využite konverzáciu ako manuál k zlepšeniu vášho sexu.

Nepodceňujte komunikáciu, pomôže vám nie len v sexuálnom živote s partnerom, ale tiež pri zoznamovaní na sex zoznamke a hľadaní niekoho, s kým by ste si mohli užiť veľa sexu.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.