Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Takto to doma radšej nerobte!

10.december 2020
Takto to doma radšej nerobte!

Kto chce prežívať plnohodnotný intímny život, mal by sa v prvom rade starať o svoje partnerstvo. Akého správania sa vyvarovať, aby sa vám vzťah nerozsýpal ako domček z kariet? Muži nechcú byť odovzdane vedení ako autíčko na diaľkové ovládanie. Komunikácia je nosným pilierom fungujúceho vzťahu aj v posteli.

Ak si užívate spokojného vzťahu, v ktorom nechýba neha, porozumenie a pochopiteľne ani milovanie, potom vám možno len pogratulovať. Zrejme ste našli recept na partnerské šťastie. Vedeli ste v správnom pomere navážiť empatiu, toleranciu, pridať kvapku sebavedomia a hýčkanie seba aj svojho náprotivku. A verte, že v dnešnej uponáhľanej dobe býva stále pracnejšie odhaliť ten správny predpis.

Pravidlá hry

Každý z nás sa snaží nájsť svoj návod na domáci elixír lásky. Niekto vzťah okorení temperamentom, iný radšej volí miernejšiu notu, ďalší sa potrebuje milovať deň čo deň, niektorí sa uspokoja s mesačnou frekvenciou milostných hrátok. Proti gustu žiaden dišputát. Našli by sme ale niekoľko vecí, ktorým by sa mali vyhnúť dvojice bez rozdielu veku aj povahy. Porušovanie partnerskej etikety by postupne, ale spoľahlivo naleptalo vzťah. Ak by ste hranice vytrvalo prekračovali, možno by sa skladačka porozumenia rozsypala ako puzzle. A ak sa nepohoda zakliesni medzi vás a partnera, potom ju ťažko navodíte v spálni (ak sex nepoužívate ako odpustok a zmierovací akt).

Sex bez lásky skôr či neskôr jedného z vás prestane baviť. Podstata partnerstva - potreba byť spolu v dobrom aj v zlom - nenávratne zmizne. Zakážte si preto niektoré výstupy v záujme zachovania dobrého ovzdušia. Verte, že aj váš partner vašu snahu ocení a bude sa možno snažiť zamiesť si aj pred vlastným prahom.

Zákony slovka "NIE"!

Nerozhodnosť poriadne znepríjemňuje život a poškodí aj ten ľúbostný. V zdravom partnerstve si môžete dovoliť odmietnuť. Snáď za to môže výchova, snáď je to zakotvené v povahe. Mnohí z nás sú dobrí chlapci a dievčatá, ktorí okoliu chcú vyhovieť za každú cenu. Aj keby mali padnúť na ústa, nedokážu nikomu odmietnuť pomoc. Slovo nie, ktoré by vypustili z úst, by sa v ich očiach rovnalo smrteľnému hriechu a totálnemu zlyhaniu. Majú pocit, že si o nich dotyčný bude myslieť len to najhoršie, ak ochotne nevyhovie jeho žiadosti. Chcú stoj čo stoj byť so všetkými zadobre, vyjsť im v ústrety a dúfajú (často naivne), že im rovnakou mincou tiež oplatí okolie.

Jak to doma nedělat

Nerozkazovať

Ono pamätné "beda mužom, ktorým žena vládne" síce patrilo kňažnej Libuši, ale časť z tejto vety by si mali vziať k srdcu aj niektorí súčasníci. Máloktorý chlap sa dobrovoľne vrhá pod papuču. Muži sú dobyvatelia a lovci, nechcú byť dobývaní a korisťou. Ženská túžba ovládať partnera sa v prieskume umiestnila v desiatke najotravnejších vecí, ktoré páni na svojej partnerke neznášajú. Ženy by mali rešpektovať ich právo na súkromie a ponechať im pocit, že majú svoj život vo svojich rukách (hoci ich jemným ženským rozumom často dokážu navigovať, kam potrebujú). Partnerstvo plnej jednostranných imperatívov je vopred odsúdené k záhube (alebo úplnej likvidácii osobnosti jedného z dvojice).

Rada do spálne

Sexuológovia tvrdia, že by s milovaním mali ideálne súhlasiť obaja, alebo minimálne jednému z dvojice by erotické hry nemali byť proti mysli. Dožadovať sa plneniu manželských povinností len preto, že je prvý piatok v mesiaci, nie je najšťastnejšia vzťahová stratégia.

Nevyhovárať sa

Keď nie ste naladení na zmyselné vyvádzanie, máte na to plné právo. V podobnej situácii by sa nemali partneri odbiť výhovorkami (tej najotrepanejšej o migréne snáď už ani nikto neverí). "Nehnevaj sa, som dnes hrozne unavená, ale nabudúce si to určite vynahradíme" - to je elegantnejší spôsob, ako mu tentoraz vziať vietor z plachiet, ale neuhasiť plameň vášne. O vzájomné city sa ale musíte stále starať, pestovať ich ako vzácnu kvetinu a zalievať výživným roztokom chvály. Sebavedomie pohladíte vďaka pár vrelým slovíčkam a milostný akt bude zavŕšením obojstranného umenia pochváliť.

Ak sa už odhodláme odmietnuť, často nasleduje tiež druhý krok, kedy sa snažíme dotyčnému vysvetliť, prečo nemôžeme jeho prosbe vyhovieť. Takýmito vetami vystavujeme ospravedlnenku sami sebe a svojmu svedomiu. Ako by sme výhovorkami chceli zmierniť následky odmietnutia. Bojíme sa opovrhnutia, straty vzťahu, nechceme kaziť dobrú náladu. A pritom vysvetlenie dôvodu si pokojne môžete nechať pre seba. Nie ste predsa nevoľník, aby ste sa pánovi museli spovedať, prečo jeho potrebám nevyhoviete. Ak sa rozhodnete vysvetliť svojmu partnerovi dôvody, potom povedzte pravdu - citlivo, ale bez príkras. V ďalšom slede môžete navrhnúť aj kompromis či alternatívu partnerovho návrhu, skrátka prejaviť dobrú vôľu.

Rada do spálne

Muži potrebujú jasné zdôvodnenie, nie nejaké otrepané výhovorky. Nesmiete však svoje právo povedať nie zneužívať. Muži čas od času jednoducho potrebuje fyzické naplnenie citov a bez telesnej lásky by zvädol ako lekno na Sahare.

Nenaliehať

"Máš ma rád?" či "Páčim sa ti ešte?" - Vypustite podobné vety zo slovníka. Čo myslíte, že vám muž odpovie?! V prípade milujúceho partnera sú podobné otázky predsa bezpredmetné, a ak vám vzťah škrípe, je zbytočné vynucovať si priazeň citov. Je iste príjemné tu a tam počuť nežné slovíčka, ale ťahať ich z partnera ako pri krížovom výsluchu je cestou do pekiel a hlavne pod vašu úroveň.

Co všechno děláte doma v posteli?

Rada do spálne

Neškemrajte o priazeň. Nechajte muža, aby sa stal na pár okamihov lovcom, ktorý túži uloviť svoju korisť. Jemné flirtovanie je však povolené.

Neporovnávať

Na začiatku sa vznášame na ružovom obláčiku zamilovanosti, cez ktorý nevidíme nedostatky svojho vyvoleného. Lenže čas odfúkne purpurový opar a zostane sivá realita a niektorí napríklad začnú spomínať na bývalú známosť. Minulosť nevrátite, len ubližujete sebe aj svojmu náprotivku. Musíme prijať vzťah, taký, aký je. Určite viete, prečo ste si vybrali práve toho svojho jediného (tú svoju jedinú).

Rada do spálne

Nevyniká váš náprotivok práve ako milenec? Oceňujte erotickú fantáziu!

Nezosmiešňovať

Veľký prehrešok proti partnerskej etikete! Umenie tolerancie, vzájomného rešpektu a úcty je jedným zo stavebných pilierov fungujúceho vzťahu. Dvojica, kde si jeden druhého neváži, by mala buď zamieriť do manželskej poradne, alebo skôr k rozvodovému súdu. Nemali by sme sa báť dať si najavo, ako veľmi si ceníme, že máme po boku tak skvelého parťáka. Urobte to hneď, aby ste neskôr neľutovali, že ste prepásli vhodnú príležitosť. Vyznanie lásky pristane každému veku.

Rada do spálne

Chválu po milovaní si nemožno vynútiť, mala by vyplynúť zo samotného aktu. Ale pozor, prehnané množstvo chválospevov vzťahu neprospieva. Mužom potom óda zovšednie a nemajú na ňu ten pravý účinok.

V posteli se nesmíte nudit

Nenudiť sa

Nuda devastuje vzťah rovnako účinne ako pásavka zemiaková zemiak. Myslite na seba, všetci sa potrebujeme odreagovať. Spoločné zážitky fungujú ako najlepší tmel partnerstva. Každé vybočenie z monotónneho rytmu je vítané.

Rada do spálne

Nemusíte utekať do sexshopu zo strachu, aby vzťah neprepadla nuda. Veľakrát stačí malá zmena (miesta, polohy), aby ste dosiahli nového zážitku.

Odmietnutie nie je hanba

Jadro problému je v utkvelej predstave mnohých z nás, že prosbám by sme mali vždy vyhovieť. Vždy nám to predsa vraveli mamičky odmalička, že máme byť dobrí a myslieť na druhých. Jedným dychom však treba dodať, že na odmietnutie máme všetci právo. Vyjadrujeme v tú chvíľu vlastnú vôľu. Konať v rozpore so svojimi myšlienkami sa rovná čistej pretvárke a klamete predovšetkým sami sebe. A taký postoj do zdravého partnerstva rozhodne nepatrí.

Vo fungujúcom vzťahu má slovo "nie" svoje miesto. Neodmietate predsa partnera alebo jeho lásku, negujete len danú situáciu. Rozumný partner by mal pochopiť, že sa vám proste (napríklad do milovania) nechce. A záleží čisto na ňom, ako si to preberie, ako sa odmietnutím (akokoľvek prekvapujúcim) vyrovná. Milostný vzťah by sa dal prirovnať k pochodu amazonským pralesom. Silnejší jedinec sa musí prispôsobiť pomalšiemu, inak by sa mu mohlo stať, že v džungli citov bude pochodovať naraz osamotený.

Pre lepší sex

Základom spokojného partnerstva je bezpochyby otvorená komunikácia. Schopnosť vyjaviť svoj názor súvisí tiež s kvalitou milostného života. Ak vyhovujete iba potrebám partnera a svoje nároky zadupáváte kamsi hlboko pod povrch, žiadneho zmyselného zážitku sa pravdepodobne nedočkáte. Útrpne odležať milostný akt a predstierať orgazmus, namiesto aby ste jasne dali najavo, že dnes nemáte na milovanie chuť, sa rovná malému znásilneniu (minimálne vášho sebavedomia a práva na vlastný názor). Prečo by ste nemohli svojmu miláčikovi citlivo vysvetliť, že dnes by ste dali prednosť spánku pred milovaním?

Veríte svojmu partnerovi?

  • K nevere ako k riešeniu partnerských problémov sa uchyľuje čoraz viac mužov aj žien. Podľa prieskumu priznala viac než tretina respondentov, že bola svojmu partnerovi neverná.
  • Pätina opýtaných nepovažuje za "bokovku" flirt či lásku na jednu noc. Každý desiaty nezamieňa s neverou ani sex po telefóne, erotické služby či bozkávanie.
  • Tri pätiny z opýtaných označuje mimopartnerský vzťah ako najhoršie možné previnenie a nadpolovičná väčšina by ho nikdy nedokázala odpustiť.
  • Hoci nevera prestáva byť čosi prekvapujúce, dve tretiny opýtaných verí, že existuje partnerská vernosť.

Všetci máme radi, keď sa nás niekto dotýka, a toto môže byť úplne nová úroveň intimity vo vašom vzťahu. Chcete tiež vytvárať intimitu? Zaregistrujte sa na erotickej zoznamke a nájdite si partnera, s ktorým sa budete vzájomne uspokojovať akýmikoľvek technikami.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.