Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sex kvitne v každom veku, len musíte chcieť

17.november 2020
Sex kvitne v každom veku, len musíte chcieť

Problémy vo vzťahu kvôli poklesu túžby po sexe nie sú žiadnou výnimkou. Ten môže prísť sám od seba, kvôli starobe, ale napríklad aj odlišným biorytmom, alebo dokonca mobilným telefónom. Poradíme, ako to zase napraviť, aby ste boli v sexuálnom živote zasa obaja spokojní.

Zmena chuti na sex môže viesť k partnerským nezhodám, a preto by sa rozhodne nemala podceňovať. Už preto, že sex funguje ako lakmusový papierik nielen osobnej pohody, ale aj samotného zdravia.

K poklesu sexuálnej túžby dochádza z najrôznejších príčin. Počnúc stresom a končiac kolísajúcou hladinou hormónov. Keď ale chcete s tým druhým spokojne zostarnúť, spoločný sex potrebujete. A pravidelne. Čo pre to robiť? Varte bylinky a rozprávajte sa. Sex je starý ako život sám a problémy s ním sú tiež. Už odpradávna si preto ľudia dopriali prírodné prostriedky s afrodiziakálnymi účinkami.

Ako si zlepšiť sex pomocou prírody?

Damiána

Napríklad Damiana. To je americký ker z čeľade mučenkovitých, ktorého žlté kvety vôňou silne pripomínajú harmanček. Väčšinou sa užíva vo forme čaju, pričom harmonizuje ženský hormonálny a imunitný systém, mužom pomáha s impotenciou a neschopnosťou dosiahnuť orgazmus. Čaj z Damiana sa pije hodinu až dve pred pohlavným stykom. Bylinku kúpite napríklad na internete.

Kotvičník

A napríklad kotvičník je natoľko účinný, že sa mu hovorí zelená viagra. U mužov výrazne zvyšuje produkciu testosterónu, u žien má vplyv na produkciu ženských pohlavných hormónov. Pokiaľ si budete kotvičník pestovať sami, žnite ho pred dozretím plodov, má potom väčšiu silu. Kotvičník nemá žiadne vedľajšie účinky, čo je jeho nesporná výhoda. Na druhú stranu začne fungovať pozvoľna, trvá to hocikedy až štrnásť dní. Popíjať kotvičník sa odporúča nielen pre zvýšenie libida, ale aj lepšie fyzické a mentálne sily a tiež pomáha rýchlejšie spaľovať podkožný tuk.

Rozchodnica

Rozchodnica ružová bola kvôli svojim liečebným účinkom v Slovenskej republike už takmer vyhubená, teraz je na zozname kriticky ohrozených. Využíva sa dužinatý podzemok, vňať aj korene. Harmonizuje nervový systém, čím priaznivo ovplyvňuje zníženú chuť na sex spôsobenú hlavne nadmerným stresom. Rozchodnica zlepšuje sexuálne funkcie u oboch pohlaví. Nebojte sa, k dostaniu je, pretože sa už pestuje napríklad vo Fínsku a Kanade umelo na plantážach.

Durian

Veľakrát človek nemá dosť energie. Durian je cenený ako liečivka, ktorá bráni starnutiu buniek, hocikedy sa o ňom hovorí ako o všelieku. Unikátny je aj v tom, že zabezpečuje rovnováhu cukru v krvi. Navyše obsahuje veľký súbor minerálnych látok, predovšetkým draslík, vápnik, horčík a zinok, čo sú hlavné prvky pre kardiovaskulárne, nervové, imunitné a ďalšie telesné systémy. Je tiež vynikajúcim zdrojom vlákniny, vitamínov skupiny B a minerálnych látok, aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín, flavonoidov a antioxidantov. Tento blahodarný koktail zvyšuje vitálnu energiu, podporuje metabolizmus a zlepšuje náladu. Pôsobí zároveň ako afrodiziakum a stimuluje sexuálnu energiu. A čo viac: priaznivo ovplyvňuje hladinu serotonínu a melatonínu, čím blahodárne pôsobí pri psychických problémoch a depresiách.

Hodiny neúprosně tikají, ale váš sexuální život může být stále skvělý

Príroda ponúka aj ďalšie...

Sexuchtivosť si žiada tiež veľa ovocia a zeleniny. Čerstvá surová zelenina obsahuje enzýmy, ktoré zabezpečujú prísun bielkovín do všetkých orgánov, v zrelom ovocí je zase histamín, ktorý priaznivo pôsobí na libido. Obzvlášť dobre vám urobia napríklad veľmi vyzreté banány. Medzi ďalšie látky pozitívne pôsobiace na libido patrí cholín (požehnane ho je v sójových výrobkoch), tiamín (nájdete ho v strukovinách, pohánke a všetkých semenách a jadrách) a tiež niacín a pyridoxín. Tie do seba dostanete zo sóje, húb, zeleného hrášku, špenátu a avokáda.

Ružové afrodiziakum

Vonné éterické oleje sú pri sexe skvelým spoločníkom vo forme masáže. Preverené afrodiziakálne účinky má francúzsky ružový olej zo stolistej alebo galskej ruže. Jazmín zase navodzuje erotické predstavy a prebúdza tvorivosť aj erotickú fantáziu, emócie povzbudzuje a pokojnú atmosféru prináša ylang-ylang a rozmarín. Ďalšími vonnými olejmi, ktoré povzbudzujú libido, sú škorica, bergamot, santalové drevo a pačuli. Tieto oleje sú samozrejme účinné v prípade, že sú stopercentne prírodné.

Rozprávajte sa

Túžbu milovať sa znižuje okrem trvalého stresu a nedostatku energie aj mlčanie. A to práve o sexe. O ňom by však spolu mali partneri či manželia podľa rodinných poradcov hovoriť pravidelne a povinne. Už preto, že s rokmi sa mení tempo a miesto trhaniu sexy rekordov je oveľa dôležitejší prežitok. Mizne tlak na to, ako často by spolu dvaja mali súložiť a čo by pri tom mali robiť, naopak prichádza doba, kedy záleží už "len" na tom, ako dobre sa cíti ona s ním a on s ňou. Keď si k tomu dokážu úprimne povedať, čo od seba navzájom čakajú a chcú v posteli, je to pre spoločný sex afrodiziakum najsilnejšie.

Muži aj ženy môžu mať v sexe problémy

Ženský problém: prechod

V období prechodu ženy stratia 60% testosterónu, ktorý mali v dvadsiatich. Aj preto sa po päťdesiatke napríklad horšie vzrušia a tiež zisťujú, že ich orgazmus je oveľa menej častý a menej silný, než boli zvyknuté. Sexuológovia odporúčajú začať používať lubrikanty, najlepšie tie bez farby, chute a vône. Vyskúšať môžete lubrikačné gély na vodnej, olejovej alebo silikónovej báze. Od veci nie sú ani erotické pomôcky. Spoľahlivé sú napríklad vibrátory na klitoris, jedna z najviac erotogénnych zón. Väčšina žien dosahuje najľahšie orgazmus práve dráždením klitorisu.

Chcete si užívat sex i ve zralém věku?

Mužský problém: erekcia

Problémy s erekciou má percentuálne toľko mužských rovesníkov, koľko im je rokov. Teda 30% tridsaťročných, 50% päťdesiatročných a tak ďalej. Nie je to teda nič výnimočné. U mladších ročníkov za tým býva často stres, prepracovanie alebo depresie, u starších problémy s cievami. Ak sa zverí muž lekárovi, v 95% prípadov má šancu, že sa jeho problémy s erekciou čoskoro vyriešia. Pomôcť môže praktický lekár, urológ, a ak ide o depresiu, potom najlepšie psychiater.

Na čo sa muži najčastejšie sťažujú?

Psychológovia v manželských poradniach sa zhodujú, že muži sa trápia kvôli rovnakým veciam ako ženy. Najčastejšie poradcovia počúvajú od oboch pohlaví, že ich náprotivok nepočúva. Problémom číslo dva bývajú nevery alebo podozrenie na ne a často si dvojica posťažuje aj na to, že na nič nie je čas. Nieto na niečo pekné. Smutná realita dnešnej doby...

Nenechajte si telefónom kaziť sex

Podľa prieskumu značky Durex nám všadeprítomné technológie berú to najdôležitejšie - spokojný vzťah. Hrozivé je, že si to vôbec neuvedomujeme.

Z výskumu Durhamskej univerzity, ktorý si značka Durex zadala, vyplynulo, že technické hračky vrátane mobilu ovplyvňujú už aj to, ako často a dlho sa milujeme. Výskumníci z durhamského Centra pre sex, gender a sexualitu zistili, že 40% respondentov odložilo sex kvôli technológii, hlavne smartphonom a tabletom, ďalšie uvádzali, že urýchlili sexuálnu aktivitu, aby mohli zase odpovedať na správy. Tretina spovedaných párov sa navyše priznala k tomu, že prerušila sex, aby mohla vziať telefón. A tiež k tomu, že sa stále častejšie s partnerom dohadujú.

Čo s tým? Odborníci sa zhodujú, že najjednoduchšia odpoveď je tiež najúčinnejšia - svoju "hračku" skrátka predtým, než za sebou zatvoríte dvere do spálne, vypnite. Už preto, čo ukázala ďalšia štúdia, ktorej sa zúčastnili respondenti z piatich európskych krajín. Pocit šťastia priamo a dlhodobo ovplyvňuje práve spokojnosť v partnerskom či rodinnom živote. Nasledujú dobré vzťahy s priateľmi, radosť z dobrého jedla a pitia, radosť zo sexuálneho vzrušenia a zážitok úspechu v niektorej dôležitej činnosti. A tiež viera v niečo mocnejšieho, nech sa jedná o čokoľvek.

Nenechte si kazit sex malichernostmi a užívejte si ho!

Čo ešte môže kaziť sex? Odlišné biorytmy!

Počuli ste niekedy, že sa ľudia delia na sovy a škovránkov? Možno vám to pripomína príslovie "ranné vtáča ďalej doskáče" a to sa v podstate hodí. Toto vtáča je škovránok, takže je jasné, že škovránkovia chodia spať skoro večer a skoro ráno vstávajú. Oproti tomu sovy zostávajú dlho do noci hore a rovnako neskoro druhý deň vstávajú. To, aký druh vtáčika sme, ovplyvňujú vnútorné hodiny, ktoré sa nachádzajú v hypotalame. Ten ovplyvňuje mnoho dianie v organizme, napríklad vďaka nemu dostávame hlad, máme energiu v určitú hodinu a potom prichádza útlm. Ovplyvňuje tiež telesnú teplotu a hladinu hormónov.

Ale prečo sa tu o tom vlastne zmieňujeme? Ak je vo vašom vzťahu jeden škovránok a druhý sova, je dosť pravdepodobné, že si v mnohých veciach nebudete rozumieť a váš sexuálny život bude dosť ťažké dať dohromady. Môžete sa síce s partnerom tolerovať a vždy jeden ustúpiť, ale keď nie je na sex tá správna chuť, tak sa to prejaví. A čo by ste s tým teda mali robiť, aby si svoj sexuálny život zachránili? Skúste aspoň dvakrát v týždni zjednotiť dobu líhania do postele. Ale nemusí sa nutne jednať hneď o sex, ide skôr o spoločnú intimitu, ktorú prežívate, keď sa spolu dostanete do postele v rovnakú chvíľu. Časom sa obaja prispôsobíte, naladíte na rovnakú vlnu a ani ten sex nebude problém.

Ak máte tú možnosť, môžete skúsiť sex v nejakú netradičné hodinu. Napríklad okolo obeda by ste mali byť obaja ešte plní energie, ide o to, či sa máte ako stretnúť. Ale teraz, keď veľa ľudí pracuje z domu, by to snáď nemusel byť taký problém, takže toho skúste využiť! No a keď to nevyjde v týždni, tak aspoň cez víkend.

Užívajte si sex, kým môžete, a snažte sa si ho ničím nekaziť. Pokiaľ niekoho na sex ešte len hľadáte, vyskúšajte online erotickú zoznamku!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.