Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Návod na všetky druhy erotických hračiek - 2. diel

11.január 2024
Návod na všetky druhy erotických hračiek - 2. diel

Ktorý druh erotickej hračky je pre vás ten pravý? Čím sa vyznačujú jednotlivé typy, ako ich používať a ako sa o ne starať? To vám prezradíme v druhom diele článku o rôznych druhoch erotických hračiek.

prvom diele nášho návodu na erotické hračky sme vám podrobne predstavili dildo, bullet vibrátor, wand vibrátor/masážnu hlavicu a sací vibrátor na klitoris. Nechýbal ani stručný návod na výber materiálu a lubrikačného gélu vhodného na erotické pomôcky. Dnes je článok nabitý informáciami o ďalších 9 hračkách pre dospelých.

Základné druhy erotických hračiek - 2. časť

Rabbit vibrátor/králiček

Možno si pamätáte klasický rabbit vibrátor z epizódy seriálu Sex v meste. Rabbit znamená anglicky králik - a presne tak bol aj v slovenskom preklade v tomto známom seriáli pomenovaný. Zdrobnelina je však trochu sympatickejšia, preto sa používa častejšie. Môžete sa stretnúť aj s označením vibrátor s duálnou/dvojitou stimuláciou. „Tento špeciálny druh vibrátora je navrhnutý tak, aby stimuloval bod G aj klitoris zároveň,“ hovorí Lisa Finn, marketingová riaditeľka spoločnosti Babeland. Tieto hračky majú vonkajšiu časť určenú na priloženie na klitoris a vnútornú časť určenú na vaginálne zavádzanie.

A kde sa vzal tento zvláštny názov? "Pomenovanie 'králiček' získal preto, že predchádzajúce typy mali vonkajšiu časť s králičím ušami," vysvetľuje Finn. Niektoré mali (a majú) aj králičiu tvár. Hoci je tento štýl stále populárny, nie všetky rabbit vibrátory majú klasickú "králičiu" časť. Pretože tento vibrátor stimuluje dve genitálne oblasti súčasne, je ideálny pre ženy, ktoré chcú dosiahnuť zmiešaný orgazmus.

Ako používať túto hračku: „Zasuňte vnútornú časť do vagíny a menšiu, vonkajšiu časť umiestnite proti klitorisu,“ vysvetľuje Dr. Karen Toubi, certifikovaná gynekologička v Beverly Hills. Alebo pokiaľ používate tento vibrátor pre análne hrátky, zasuňte vonkajšiu časť do konečníka a zamerajte sa na prostatu, zatiaľ čo vonkajšiu časť položte na perineum. Potom upravte nastavenia podľa potreby. "V závislosti od pohybu vnútornej časti - niektoré druhy majú funkciu prirážania, niektoré sa otáčajú, iné iba vibrujú a nijako sa nehýbu - môžete začať pomaly a využívať iba jednu časť, potom postupne pridávať druhú," hovorí Donna Oriowo, certifikovaná sexuálna terapeutka.

Ako sa o túto hračku starať: Rovnako ako u všetkých predchádzajúcich hračiek sa uistite, že zajačika pred a po použití očistíte, a to buď jemným mydlom a teplou vodou, alebo špeciálnym čistiacim prostriedkom na erotické hračky. "Nezabudnite tento vibrátor vyčistiť celý, teda vonkajšiu aj vnútornú časť," hovorí Oriowo.

Krúžok na penis

"Krúžky na penis sú hračky, ktoré sa nosia okolo koreňa penisu," hovorí Finn. "Obmedzujú prietok krvi, aby pomohli udržať erekciu, a môžu dokonca oddialiť a/alebo zintenzívniť orgazmus," dodáva. "Dodávajú sa v rôznych veľkostiach, takže sa uistite, že ste si vybrali veľkosť, ktorá je pre vás pohodlná a nie je príliš tesná," radí Oriowo. "Obľúbenou voľbou sú aj vibračné krúžky na penis, a to najmä pri penetračnom sexe, pretože stimulujú ako nositeľa, tak aj jeho partnerku," hovorí Finn.

Ako používať túto hračku: „Natiahnite krúžok na koreň penisu a prípadne aj na semenníky,“ hovorí doktorka Toubi. "Pretože erekčné krúžky do značnej miery závisia od osobných preferencií, vyskúšajte ich najskôr sólo, než ich zapojíte do partnerských hier," navrhuje Finn. "Mali by ste sa uistiť, že krúžok je dostatočne tesný, aby spomalil prietok krvi, ale nie natoľko tesný, aby bol nepohodlný alebo úplne prerušil krvný obeh," hovorí. Dôležitá informácia: Ak vám niekedy krúžok znecitliví penis alebo vás z neho bolí, je to jasné znamenie, že ho máte okamžite zložiť.

Pri vyberaní krúžku na penis si musíte dávať pozor na veľkosť

"Pokiaľ ide o partnerské hrátky, pokiaľ máte na sebe kondóm, krúžok by mal ísť na kondóm, nie pod neho. Ak používate vibračný krúžok, je potrebné sa tiež uistiť, že rýchlosť a rytmus vibrácií vyhovuje obom zúčastneným partnerom," hovorí Oriowo. A máme dobrú správu pre ženy! Vibračné krúžky na penis v skutočnosti nevyžadujú penis. "Vibračné krúžky môžu premeniť akékoľvek dildo alebo vnútorný vibrátor na vášho vlastného, prispôsobiteľného zajačika! Okrem toho sa tiež dajú nasadiť na prsty pri akýchkoľvek iných hrátkach," hovorí Finn.

Ako sa o túto hračku starať: "Záleží na type krúžku, ale všeobecne by malo stačiť jemné mydlo a teplá voda. Uistite sa, že čistíte ako vnútro krúžku, tak aj jeho vonkajšiu časť," hovorí Oriowo. A pokiaľ je súčasťou krúžku vibračná časť, utrite aj tú.

Masturbátor pre mužov

"Masturbátory pre mužov, strokerov alebo návleky na penis - nech už im hovoríte akokoľvek - sú hračky určené na zosilnenie pocitu z láskania penisu, teda na honenie," hovorí Finn. Možno ich používať pri masturbácii aj pri partnerských hrátkach. „Masturbátory pre mužov môžu mať anatomický tvar – napodobňovať pocit vagíny alebo ritného otvoru – alebo iný zábavný tvar, ktorý môže obklopovať telo penisu,“ hovorí Finn.

Môžu mať buď jeden otvor, alebo otvory na oboch koncoch (ktoré sú skvelé pre pridanie ďalších pocitov pri orálnom sexe). "Niektoré návleky vibrujú a technologicky vyspelejšie masturbátory môžu mať ďalšie funkcie, ako je sanie, pulzácia alebo dokonca stimulácia bez použitia rúk, kedy hračka vykonáva láskanie za vás," vysvetľuje Finn. Často sa v nich vyskytujú aj rôzne hrbolčeky a iné textúry, ktoré pridávajú ďalšiu úroveň stimulácie. Táto hračka má skutočne všetko.

Ako používať túto hračku: „Najprv naneste veľké množstvo lubrikantu do návleku aj na penis,“ odporúča doktorka Toubi. Nechcete tam dole spôsobiť žiadne veľké trenie, pretože to rozhodne nie je sexi a málokedy to prináša uspokojenie. Pokiaľ je však váš masturbátor samolubrikujúci, nemusíte pridávať nič navyše. Po lubrikácii zasuňte penis a pohybujte rukou hore a dole po návleku, čiže hoňte ho ako svoj penis - určite viete, ako na to.

Ako sa o túto hračku starať: Môže to byť zrejmé, ale musíme to spomenúť: časť, kam penis zasúvate, je tá časť, ktorú treba čistiť. Uistite sa, že vnútro omývate jemným mydlom a teplou vodou alebo čističom erotických hračiek určeným špeciálne pre štruktúrované masturbátory. A keď už budete pri tom, utrite aj vonkajšiu časť.

Análny kolík

"Na rozdiel od análnych vibrátorov sú análne kolíky navrhnuté tak, aby hračka zostala vo vnútri tela po celú dobu hrania a dodávala pocit plnosti análnemu otvoru bohatému na nervy," hovorí Finn. Niektoré majú aj vibrácie, ale väčšina z nich sa nepohybuje, rovnako ako dildá. Niektorí ľudia dokonca nosia ozdobné análne kolíky iba kvôli estetike. "Sú potom takmer ako šperky na zadok," poznamenáva Finn.

Ako používať túto hračku: "Pretože sa zadok nelubrikuje sám ako vagína, je pri používaní akýchkoľvek análnych hračiek nevyhnutné použiť lubrikant," hovorí Finn. Po nanesení dostatočného množstva lubrikantu (keď máte pochybnosti, pridajte viac) jemne zasuňte kolík do konečníka. A nebojte sa, že by sa tam hračka stratila, pretože rozšírená základňa zabraňuje úplnému zasunutiu.

Ako sa o túto hračku starať: Opäť tu máme našu slávnu dvojicu - jemné mydlo a teplá voda. Pokiaľ váš análny kolík nemá motorček, pokojne ho ponorte do vody, aby ste ho dôkladne vyčistili. A ak má tento neposlušník viac rozšírených častí, nezabudnite dôkladne vyčistiť aj tie.

Análny kolík používajte iba s veľkým množstvom lubrikačného gélu

Masážny prístroj na prostatu

Rovnako ako bod G je aj bod P alebo prostata plný nervových zakončení a dokáže odomknúť pokladnicu rozkoše. "Nachádza sa asi jeden až tri centimetre vo vnútri tela, konkrétne pozdĺž prednej steny análneho kanála," hovorí Finn. Bohužiaľ je (podobne ako bod G) ťažké naň dosiahnuť vlastnými prstami - na stimuláciu je často potrebná hračka. "Preto prichádzajú na rad masážne prístroje na prostatu. Tieto hračky sú tvarované tak, aby sa zamerali na toto horúce miesto, a niektoré sú dokonca vybavené vibráciami alebo vonkajšou časťou, ktorá zároveň stimuluje konečník," poznamenáva Finn.

Ako používať túto hračku: Rovnako ako u ostatných hračiek určených pre análne hrátky naneste aj na masážny prístroj pred zasunutím do konečníka veľmi výdatné množstvo lubrikantu. "Pri zavádzaní dbajte na to, aby ste zakrivenou časťou smerovali k prostate, teda touto časťou smerom k bruchu," hovorí doktorka Toubi. Akonáhle narazíte na niečo baňaté, masírujte túto oblasť hračkou, ucítite skvelé pocity.

Ako sa o túto hračku starať: Aj pri masážnom prístroji na prostatu si vystačíte s jemným mydlom a vodou. "A nezabudnite na tie hrbolčeky a priehlbiny. Aj tie potrebujú trochu starostlivosti," upozorňuje Orinowo.

Thruster/prirážacia hračka

"Prirážacia hračka je erotická zasúvacia hračka, ktorá napodobňuje pocit prirážania pri penetračných hrách," hovorí Finn. To znamená, že hračka robí všetko pumpovanie za vás! Podľa Finn tieto hračky napodobňujú pohyby pri penetračnom sexe prostredníctvom motora. "Niektoré thrustery používajú zasúvaciu časť, ktorá sa vysúva a zasúva, zatiaľ čo iné využívajú kombináciu silných magnetov, ktoré hračku poháňajú do tohto pohybu tam a späť," hovorí. Existujú dokonca aj thrustery v štýle zajačika, ktoré tieto pohyby kombinujú s vibráciami, aby bol výsledný pocit ešte lepší.

Ako používať túto hračku: Podľa potreby naneste lubrikant a potom hračku pomaly zasuňte do vami preferovaného otvoru – vagíny alebo análu (do análneho otvoru len v prípade, že má rozšírenú základňu). Zmeňte nastavenie tak, aby vyhovovalo vašim osobným preferenciám, ale všeobecne sa odporúča začať nízko. Potom si už stačí len užívať.

Ako sa o túto hračku starať: "Prečítajte si pokyny výrobcu, pretože niektoré hračky vyžadujú špeciálne čistiace prostriedky," hovorí Dr. Toubi. Všeobecne však platí, že jemné mydlo a voda sú bezpečnou stávkou na istotu. Aby ste zaistili, že vám táto prirážacia hračka bude slúžiť ešte dlhé roky, nezabudnite ju pred každým použitím a po ňom vyčistiť, osušiť a uložiť na chladnom a suchom mieste. A udržujte ju nabitú! Určite nechcete, aby prestala pracovať tesne pred vašim vyvrcholením...

Análne korálky

Análne korálky sú - asi ako správne predpokladáte - korálky určené na zasunutie do zadočku. Majú pekné oblé tvary - jednotlivé guličky sú pripevnené na "stonke" alebo šnúrke a obvykle sa zväčšujú, čím bližšie sú k rukoväti. "Análne korálky sú skvelým nástrojom na zvýšenie úrovne orgazmu vďaka dodatočnej stimulácii análneho otvoru v spojení s tým, ako sa obvykle radi vzrušujete," poznamenáva Finn. „Poskytujú tiež super jedinečný typ stimulácie – akýsi pocit praskania proti obvodu ritného otvoru bohatého na nervy, keď sa odstraňujú,“ dodáva.

Análne korálky sa vyznačujú oblými tvarmi

Ako používať túto hračku: Používajte análne guličky rovnako ako iné análne hračky - veľa lubrikantu a pomalé a sústavné zavádzanie. Môžete sa rozhodnúť, že korálky zostanú vo vnútri po celú dobu hrania, ale aby ste si z análnych hrátok odniesli čo najviac, pomaly ich vyťahujte, až sa budete blížiť k vyvrcholeniu. Zaslúži sa o okamžité vylepšenie orgazmu!

Ako sa o túto hračku starať: "Po použití každú guľôčku dôkladne očistite jemným mydlom a teplou vodou," hovorí Dr. Toubi. Osušte a uložte na chladnom a suchom mieste.

Vibrátor na prsty

"Vibrátory na prsty sú malé, obvykle vonkajšie vibrátory, ktoré majú slučku alebo pútko na pripevnenie na prsty," hovorí Finn. Sú skvelé pre pridanie ďalšieho vzrušenia počas partnerských hier. Navyše nemusíte vibrátor pridržiavať druhou rukou, takže ju potom môžete využiť na iné zaujímavé činnosti. Tieto vibrátory je možné použiť na stimuláciu klitorisu a ďalších vonkajších erotogénnych zón. Tip od profesionála: "Vibračný krúžok na penis môže slúžiť aj ako vibrátor na prsty. Jednoducho použite otvor v mieste, kde by sa normálne nachádzal penis, pre svoje prsty," hovorí Finn.

Ako používať túto hračku: Zasuňte jeden alebo dva prsty do určeného pútka, nájdite vibračný vzor a rýchlosť, ktorá vám a/alebo vašej partnerke vyhovuje, a potom ju trite o klitoris alebo akúkoľvek erotogénnu zónu, ktorú chcete stimulovať. Ľahké a jednoduché!

Ako sa o túto hračku starať: Jemné mydlo a teplá voda = naša spoľahlivá dvojka. Len buďte obzvlášť opatrní, pokiaľ vaša hračka nie je vodotesná alebo vodeodolná, pretože tieto miniatúrne zariadenia môžu byť trochu citlivé.

Erotická hračka pre páry

"Táto kategória hračiek je pomerne široká a nejednoznačná, pretože v podstate akákoľvek hračka pre sólo sex môže byť začlenená do partnerských hier," hovorí Finn. V tomto prípade sa však párové hračky budú týkať všetkých hračiek navrhnutých s ohľadom na oboch partnerov. Môže ísť o sady pripínacích pomôcok, vibračné krúžky, vibrátory pre páry, ako je We-Vibe Chorus, nositeľné zariadenia, hračky ovládané diaľkovo alebo pomocou aplikácie (ktoré sú mimochodom ideálne pre páry vo vzťahu na diaľku), a dokonca aj hračky určené pre BDSM hrátky.

Ako používať túto hračku: Keďže sa jedná o tak širokú kategóriu, bude naozaj záležať na tom, do akých ďalších kategórií hračka spadá. "Bez ohľadu na to je najlepšie postupovať podľa pokynov výrobcu, ktoré nájdete na krabici, v ktorej je hračka dodávaná, alebo na webových stránkach, na ktorých ste ju zakúpili," hovorí doktorka Toubi.

Ako sa o túto hračku starať: Už to poznáte: jemné mydlo a teplá voda. Pokiaľ vaša hračka náhodou nie je vodotesná, vodeodolná alebo je na batérie, radšej sa vyvarujte veľkému kontaktu s vodou a radšej zvoľte čistiaci sprej alebo vlhkú handričku, ktorou hračku utrite.

Už sa tešíte na vzrušenie a orgazmy prežité s vašou novou erotickou pomôckou? A čo k tomu pridať ešte nejakého skutočného partnera na sex?

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.