Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Návod na všetky druhy erotických hračiek - 1. diel

15.december 2023
Návod na všetky druhy erotických hračiek - 1. diel

K orgazmu vedie viac ciest a k dispozícii je množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu sa k nemu dostať. Ale pokiaľ ste v podivuhodnom svete erotických hračiek nováčikom, alebo chcete len vyskúšať nové druhy, je jednoduché sa v ňom stratiť. Ako sa v ňom vyznať? Pomôžeme vám!

Ako vybrať správnu erotickú hračku?

Na čo by ste sa pri erotickej hračke mali pozerať ako prvé? "Uistite sa, že hračka, o ktorú máte záujem, je vyrobená z materiálov bezpečných pre telo. Medzi ne patrí: lekársky silikón, nerezová oceľ, sklo a ABS plast," hovorí Dr. Karen Toubi, certifikovaná gynekologička v Beverly Hills. "Vyhnite sa materiálom, ako je želé, PVC a guma, pretože môžu obsahovať škodlivé chemikálie," dodáva. Želé a guma sú navyše materiály porézne, takže ich nikdy nevyčistíte tak dobre a udržujú sa v nich baktérie.

Ďalej sa zamerajte na konkrétne vlastnosti, vrátane veľkosti, tvaru, nastavenia vibrácií, úrovne hluku a zdroja energie. Je hračka napájaná batériami, alebo sa dá dobíjať? Vyžaduje napájací kábel? Pokiaľ chcete, aby vám hračka vydržala dlho, je pravdepodobne lepšou voľbou dobíjacia. "Dobíjacie hračky sú obvykle pohodlnejšie a z dlhodobého hľadiska cenovo výhodnejšie," hovorí doktorka Toubi.

Typ stimulácie, ktorý preferujete, vám tiež pomôže zúžiť výber. Zaujíma vás stimulácia klitorisu? Zvážte bullet alebo wand vibrátor. Je vám bližšia penetrácia? Zvoľte dildo alebo vibrátor určený na stimuláciu bodu G. Chcete to najlepšie z oboch svetov? Najlepšou voľbou môže byť králiček alebo rabbit vibrátor. A ak je jediným miestom, kde máte súkromie, kúpeľňa alebo spálňa, možno by ste mali investovať do niečoho vodotesného a tichého.

Dobre, možno už viete, čo chcete, ale kde nakupovať? Ideálne u dôveryhodných predajcov erotických pomôcok. "Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) nereguluje sexuálne hračky, ktoré nespadajú pod pojem 'zdravotný prostriedok', čo znamená, že fráza 'bezpečné pre telo' nie je na stránkach tretích strán vždy používaná poctivo," hovorí marketingová riaditeľka spoločnosti Babeland Lisa Finn. "U dôveryhodných predajcov erotických hračiek sa toto slovné spojenie používa na označenie materiálov hračiek, ktoré neobsahujú ftaláty a možno ich bezpečne používať na určený účel," vysvetľuje Finn. Rovnako tak v Slovenskej republike nie je predaj erotických pomôcok nijako zvlášť regulovaný a nepovažujú sa za zdravotnícky prostriedok.

Pokiaľ teda náhodou narazíte na produkt známej značky s cenou príliš dobrou na to, aby to bola pravda, pravdepodobne sa bude jednať o kópiu, fake výrobok, ktorý nebude z (tak) kvalitných materiálov. „Používanie hračky, ktorá je vyrobená z materiálu, ktorý nie je bezpečný pre telo, môže spôsobiť podráždenie alebo infekciu,“ hovorí Finn. "Nehovoriac o tom, že vibrácie z lacno vyrobených motorov môžu spôsobovať trenie a toto trenie môže spôsobiť poruchu hračky, jej prehriatie, a dokonca aj požiar," dodáva Finn. (Naozaj už sa to stalo!)

"Skrátka, vyberajte kvalitný tovar. Kvalitnejšie materiály sú nielen bezpečnejšie, ale aj vám vydržia oveľa dlhšie, ľahšie sa čistia a sú zamatové na dotyk," hovorí Finn. Navyše sa na ne často vzťahuje záruka, takže pokiaľ váš vibrátor náhle prestane fungovať, budete aspoň spokojní, keď budete vedieť, že dostanete náhradu.

Lubrikačné gély

A nemôžeme hovoriť o erotických hračkách bez toho, aby sme spomenuli lubrikant. Pre prípad, že s touto témou nie ste dostatočne oboznámení, máme tu pre vás rýchly prehľad. Existujú tri hlavné typy lubrikantov: na vodnej, silikónovej a olejovej báze.

Vyberte si důkladně lubrikační gel

Lubrikant na vodnej báze

Toubi hovorí, že sa jedná o "univerzálny" typ lubrikantu, čo znamená, že je kompatibilný s väčšinou materiálov pre erotické hračky, vrátane silikónu a ABS plastov. "Tieto lubrikanty je možné bezpečne používať aj s kondómami a orálnymi rúškami (dental dam)," dodáva Finn. Rýchlo sa však vstrebávajú do pokožky, takže je možné, že ich budete musieť počas hrátok často nanášať znova.

Lubrikačný gél na báze silikónu

Jedná sa o najkĺzavejší a najdlhšie trvajúci variant. "Fungujú s latexovými kondómami, ale nie sú kompatibilné so silikónovými hračkami," hovorí certifikovaná sexuálna terapeutka Donna Oriowo.

Lubrikant na olejovej báze

Tento typ lubrikantu je dlhotrvajúci a často sa vyrába z prírodných zložiek, takže je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú citlivú pokožku. "Tieto lubrikanty fungujú aj s kovovými, sklenenými a silikónovými hračkami," hovorí Finn. "Nie sú však kompatibilné s väčšinou kondómov a zle sa čistia," hovorí Oriowo.

S tým všetkým na pamäti si prečítajte návod na najobľúbenejšie druhy erotických hračiek na trhu, vrátane toho, ako ich používať a ako najlepšie sa o svoje erotické pomôcky starať, aby fungovali a vydržali čo najdlhšie.

Základné druhy erotických hračiek

Dildo

Začnime klasikou: dildom. "Dilda sú zasúvacie hračky určené na penetračné hry," hovorí Finn. Možno ich použiť pre vaginálny sex, análny sex aj orálne hrátky. "A aj keď sú často predávané ako hračky pre partnerské hrátky, možno ich používať aj sólo alebo ako pripínací penis," vysvetľuje Finn. "Dildá sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a tvaroch a veľkosť, pre ktorú sa rozhodnete, závisí od osobných preferencií," hovorí Oriowo.

A existuje množstvo rôznych typov - Finn ich vymenovala najmenej osem! Patria medzi ne: pripínacie dilda (strap-on dilda), klasické dilda, dilda pre bod G, dvojité dilda, pripínacie dilda bez remienkov (strapless strap-on dilda), dilda vhodné pre análny sex - alebo dilda s rozšírenou základňou a hladkou zasúvacou častí, ideálny pre pegging - realistické dildá a cestovné dildá.

Ako používať túto hračku: "Ak chcete dildo použiť, musíte najskôr na hračku a na svoje genitálie naniesť dostatočné množstvo lubrikantu. Potom hračku postupne zavádzajte pre vaginálnu alebo análnu penetráciu," hovorí Dr. Toubi. A pokiaľ používate pripínacie dildo, uistite sa, že je bezpečne pripevnené v postroji. "Samotný postroj by mal byť dostatočne pevný, aby zostal na mieste, ale dostatočne voľný, aby ste neriskovali prerušenie krvného obehu," hovorí Oriowo.

Ako sa o túto hračku starať: Nikdy nezabudnite: Vždy pred použitím a po ňom hračku očistite. „U väčšiny dild by malo stačiť jemné mydlo a teplá voda,“ hovorí doktorka Toubi. Niektoré však vyžadujú špeciálne čistiace prostriedky, takže si nezabudnite prečítať návod na použitie vašej hračky. "Ak vaše dildo nemá motorček, s najväčšou pravdepodobnosťou ho môžete ponoriť do vody, čo zaistí lepšie čistenie," hovorí Oriowo. "Po umytí ho osušte a ideálne ho uložte do látkového alebo hodvábneho vrecka, podobného tým, v akých sa predávajú niektoré kabelky," hovorí Oriowo. Vďaka tomu sa naň nebude prášiť.

Dildo je najstaršou erotickou pomôckou na svete

Bullet vibrátor (mini vibrátor)

"Bullet vibrátory sú určené na stimuláciu klitorisu, ale možno ich použiť aj na ďalšie vonkajšie erotogénne zóny, ako sú bradavky a oblasť okolo penisu," hovorí Finn. Bullet (guľka) vibrátor sa im hovorí kvôli ich malej veľkosti a tvaru, ktorý pripomína, ale u nás v SR im často hovoríme jednoducho mini vibrátory. "Bullet vibrátory poskytujú veľmi presnú a cielenú stimuláciu a tieto koncentrované vibrácie môžu byť napriek malému telu hračky intenzívne," vysvetľuje Finn. Ich vibrácie sa najlepšie opisujú ako "bzučanie" oproti "duneniu" iných, väčších hračiek. Do tejto kategórie patria tiež vibrátory do dlane, ktoré majú často tvar kamienku a pokrývajú väčšiu plochu, a rúžové vibrátory, čo sú bullet vibrátory prezlečené za rúž, aby pôsobili nenápadne.

Ako používať túto hračku: Po zapnutí hračky nájdite rýchlosť vibrácií, ktorá vám najlepšie vyhovuje, a potom ju priložte na časť tela, ktorú chcete stimulovať, či už ide o klitoris, bradavky alebo inú časť. "Mini vibrátor môžete použiť aj okolo análneho otvoru," hovorí Oriowo. Len si dajte pozor, aby ste ho nezasunuli, pretože by vám uviazol vo vnútri, čo by znamenalo nepríjemný výlet na pohotovosť. Tip profesionála: "Čas od času zmeňte celkové tempo vibrácií. Týmto spôsobom si vaše telo nezvykne na jeden spôsob dosiahnutia orgazmu a tiež udržujete hrátky svieže," poznamenáva Oriowo.

Ako sa o túto hračku starať: Záleží na konkrétnej hračke. "Niektoré bullet vibrátory sú na jedno použitie, a ak je to prípad toho vášho, môžete ho jednoducho vyhodiť," hovorí Oriowo. Pokiaľ nie je, potom je najlepšou voľbou vyčistiť ho pomocou čistiaceho spreja z jemného mydla a teplej vody. Pokiaľ nie je vodotesný, potom ho môžete čistiť len v sprche alebo v umývadle (nie ponorený!). Po umytí ho osušte a uložte.

Wand vibrátor/masážna hlavica

Wand vibrátor je Rolls Royce erotických hračiek - aspoň podľa Oriowy. Hitachi Magic Wand je vibrátor tohto typu, ktorým to všetko začalo. "Wand vibrátory sú ďalším typom vonkajšie vibrácie," hovorí Finn. "Majú takmer tvar mikrofónu - sú tvorené rukoväťou zakončenou zaoblenou vibračnou hlavicou." Sú obľúbené pre svoj výkon – dlhá rukoväť znamená priestor pre väčší motor – a podľa Finn sú ideálnou voľbou pre niekoho, kto má rád silný, dunivý pocit.

"Wand vibrátory boli pôvodne predané ako masážne pomôcky na chrbát, ale veľmi rýchlo si získali popularitu ako nástroje rozkoše po tom, čo sexuálna pedagogička a feministka Betty Dodson predstavila pôvodnú Magic Wand vo svojich Bodysex Workshopoch," hovorí Finn. Vďaka tomu sa im u nás hovorí aj len „masážna hlavica“.

Ako používať túto hračku: Podľa Finn môžete tieto erotické hračky používať proti klitorisu a vulve, proti perineu alebo zadočku, na stimuláciu koreňa penisu a bradaviek, aby sme vymenovali aspoň niekoľko možností. "Niektoré ženy umiestňujú tento vibrátor priamo na klitoris, ale iné majú pocit, že táto metóda je príliš intenzívna a vyžadujú medzi nimi a vibrátorom nejakú menšiu bariéru, napríklad oblečenie," hovorí Oriowo. Wand vibrátory sú skvelým doplnkom partnerského sexu, ale ich veľkosť môže byť v tomto prípade na škodu, obzvlášť v prípade, keď ich chcete skĺbiť s penetračným sexom. Lepšou voľbou môže byť bullet vibrátor, s ktorým sa dostanete aj do ťažko prístupných oblastí.

Wand vibrátor môžete používať aj ako masážnu hlavicu na telo

A samozrejme môžete wand vibrátor použiť ako klasický masážny prístroj na chrbát alebo hrátky s ním zakomponovať do nejakého role play.

Ako sa o túto hračku starať: "Ak je váš wand vibrátor vodotesný, potom ho pokojne čistite ako iné vodotesné hračky," hovorí Oriowo. "Ale pokiaľ nie je - a do tejto kategórie spadá väčšina wand vibrátorov - potom je najlepšie čistiť iba hlavicu, takže časť, ktorá sa skutočne dotýka vášho tela, a to vlhkou handričkou alebo špeciálnym čistiacim prostriedkom na erotické hračky," hovorí Dr. Toubi.

Sací vibrátor na klitoris

Možno ste aj vy zaznamenali veľký boom sacích vibrátorov, či už sa jedná o Womanizer, Satisfyer alebo sací vibrátor v tvare ruže. "Tieto špeciálne vibrátory sú navrhnuté s otvorom, ktorý obklopuje špičku klitorisu a vytvára pocit, ktorý napodobňuje pocit sania, podobný ako pri orálnom sexe," hovorí Finn. "Tieto hračky zachytávajú vzduch okolo klitorisu a využívajú pohyb a pulzáciu tohto vzduchu na cielenú stimuláciu cieľových oblastí," dodáva Finn. Z tohto dôvodu sa skvele kombinujú s inými formami stimulácie, napríklad s penetračnými hrátkami.

Ako používať túto hračku: „Pred zapnutím umiestnite otvor okolo klitorisu a trochu pritlačte, aby ste ho utesnili,“ vysvetľuje Dr. Toubi. "Pri prvom experimentovaní s hračkou začnite na nízkom nastavení a postupne ho zvyšujte, pokiaľ nenájdete rýchlosť vibrácií a vibračný vzorec, ktoré vám vyhovujú," hovorí Oriowo. "A hoci sú tieto hračky určené na stimuláciu klitorisu, môžu poskytnúť potešenie aj iným častiam tela, napríklad bradavkám," dodáva Oriowo. Ak máte radi pocit sania bradaviek, určite to s touto hračkou vyskúšajte.

Ako sa o túto hračku starať: Pretože má táto hračka otvor, vyžaduje oproti jednoduchším vibrátorom dôkladnejšie čistenie. "Aby ste sa doň naozaj dostali, niektorí odporúčajú použiť vatovú tyčinku do uší," hovorí Oriowo. Jednoducho postriekajte koniec tyčinky čističom na erotické hračky alebo zmesou jemného mydla a vody a otáčajte ním okolo vnútrajška otvoru. "Ak je vaša hračka vodotesná a vhodná na použitie vo vani, môžete ju dokonca vložiť do mydlovej vody, zapnúť ju a nechať ju, aby urobila prácu za vás," dodáva Oriowo.

Ešte zďaleka nekončíme! V ďalšom diele vás čaká ďalších 9 druhov erotických hračiek. Nájdete ho v našom online magazíne v kategórii Erotické pomôcky.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.