Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Môžu vibrátory znecitlivieť klitoris?

30.november 2023
Môžu vibrátory znecitlivieť klitoris?

Užili ste si až veľa zábavy so svojim obľúbeným výkonným vibrátorom, keď vtom vašu postorgastickú eufóriu prerušila osudová myšlienka: Je možné, aby som si nejako znecitlivela klitoris, keď budem svoju erotickú pomôcku používať veľmi? Namiesto pocitu blaženosti ste teraz v strese a obávate sa, že ste sa nechali až veľmi uniesť a nadobro znecitliveli svoje "tlačítko rozkoše"...

Ale nemajte zbytočne obavy. "Váš klitoris je pravdepodobne v poriadku," hovorí Amir Marashi, zakladateľ spoločnosti Cerē. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Sexual Medicine v roku 2009 sú totiž vibrátory len zriedkakedy spojené s negatívnymi príznakmi a namiesto toho obvykle zlepšujú vaše celkové sexuálne fungovanie (ako je schopnosť cítiť vzrušenie, vytvárať lubrikáciu, orgazmus atď.). Napriek tomu by ste samozrejme mali pri používaní vibrátora dodržiavať osvedčené rady a bezpečnostné postupy. A práve v tomto prípade prichádzame na rad my.

V skratke: Vibrátory vám neublížia - ale nie je na škodu dozvedieť sa o ďalších spôsoboch, ako dosiahnuť orgazmus, ako prekonať prekážky orgazmu a ako mať uspokojivý partnerský aj sólový sex, či už s vibrátorom alebo bez neho. Ste zvedaví? Čítajte ďalej...

Ešte raz si to ujasnime: Vibrátory NEZNECITLIVUJÚ klitoris

"Vibrátory váš klitoris neznecitlivia ani nepoškodia, pokiaľ neurobíte niečo naozaj traumatizujúce, pri čom by ste ublížili vlastnému telu," hovorí doktor Marashi, napríklad keď prístroj použijete neurvalým, násilným spôsobom (napríklad silné údery, škrabanie atď.).

Takže keď budete vibrátor používať na to, na čo bol určený, neublíži vám. "V skutočnosti je používanie erotických hračiek všeobecne veľmi prospešné pre nespočetné množstvo duševných a fyzických zdravotných prínosov, od zlepšenia nálady a spánku až po uzdravenú pleť a pozitívny stav srdca," hovorí Dr. Marashi.

Nenechajte sa teda vydesiť žiadnymi strašidelnými príbehmi o vibrátoroch. Ak sa vám páčia, používajte ich - najmä ak vám pomáhajú cítiť sa v spálni spokojnejšie. Pokiaľ však máte pocit, že vibrátory ovplyvňujú vašu schopnosť vyvrcholiť v iných situáciách - najmä pri partnerskom sexe - čítajte ďalej. Existuje dôvod, prečo to tak je.

Prečo vám vibrátor môže sťažovať vyvrcholenie s partnerom?

"Aj keď je skvelé, že vám prináša veľa rozkoše od okamihu, keď stlačíte tlačidlo 'on', môže mať pravidelné používanie vibrátora jednu nevýhodu," vysvetľuje sexuálna terapeutka Jenni Skyler, riaditeľka The Intimacy Institute.

Kvôli vibrátoru si môžete zvyknúť na dosiahnutie orgazmu špecifickými prostriedkami – najmä ak máte citlivý klitoris a používate vibrátor na veľmi silné nastavenie, čo vám sťažuje vyvrcholenie prostredníctvom alternatívnych sólových opatrení alebo s partnerom (napríklad manuálna stimulácia, orálny sex, trenie, rôzne iné vibračné nastavenia a ďalšie).

"Vaša genitália sa zoznámi s jedným spôsobom, ako si vypestovať vzrušenie," hovorí Skyler. To môže u niektorých žien vytvoriť psychickú aj fyzickú bariéru, ktorú môžete vnímať ako „znecitlivenie“ voči iným typom stimulácie klitorisu. Ale vedzte, že váš klitoris nie je naozaj znecitlivený a nehrozí, že by ste "tam dole" stratili všetok cit.

Existujú spôsoby, ako si znova vypestovať zmysel pre rozkoš zo stimulácie klitorisu, aby ste mohli dosiahnuť orgazmus bez použitia vibrátora... (Najmä pri partnerskom sexe!)

Dokážu vibrátory znecitlivieť klitoris?

Ako môžete zaistiť, aby ste sa pri iných druhoch sexu cítili rovnako dobre ako s vibrátorom?

Pre začiatok: "Ak máte pocit, že je pre vás vzrušenie inými spôsobmi stále ťažšie, urobte si od používania vibrátorov prestávku," navrhuje Dr. Marashi. Akú dlhú prestávku budete potrebovať, sa u každého človeka líšia, takže sa nestresujte, pokiaľ zmena nenastane okamžite, ale skúste sa bez neho zaobísť aspoň na deň alebo dva.

Kedykoľvek budete pripravené vibrátor znovu používať, zvážte, či občas nezmeniť druh hračky, ktorú používate, a nastavenie vibrácií. "Striedajte ich a majte viac ako jedného vibračného 'partnera'," hovorí Dr. Marashi. Týmto spôsobom, aj keď stále začleňujete vibrátor do svojej rutiny, sa vaše telo a myseľ neaklimatizujú na jeden konkrétny druh pocitu.

Je to tiež skvelá príležitosť na to, aby ste sa znovu zoznámili samy so sebou bez vibrátora. Urobte si čas na trochu sebalásky pomocou rúk, preskúmajte svoje telo a všímajte si, čo je vám príjemné. "Je to dobrá príležitosť na prehodnotenie a zavedenie nových typov dotykov, ktoré by sa vám okrem vibrátora mohli tiež páčiť," hovorí Brito. Profesionálny tip: "K hrám môžete pridať aj vodu a experimentovať s odnímateľnou sprchovou hlavicou, vodou vo vani alebo tryskami," hovorí Skyler.

To vám môže pomôcť dať vášmu sexuálnemu partnerovi konkrétne pokyny, čo môže urobiť, aby ste sa cítili dobre. "Je dôležité poznať vlastnú anatómiu a fyziológiu, aby ste pochopili, ako vaše telo funguje," vysvetľuje sexuálna terapeutka Janet Brito, zakladateľka Havajského centra pre sexuálne a partnerské zdravie. "Môžete mu ukázať, čo má robiť, tým, že povediete jeho ruky svojimi a predvediete mu, ako sa vás má dotýkať tak, ako sa vám to páči," navrhuje Brito.

"Ak vám ruky nepomáhajú, môžete skúsiť vzájomné trenie, prirážanie na sucho alebo orálny sex, aby ste dosiahli partnerský orgazmus," hovorí Brito. Najdôležitejšie je dať si čas na experimentovanie s rôznymi pohybmi a spôsobmi a netlačiť na seba, aby ste dosiahli orgazmus okamžite. Ak ste zvyknuté vyvrcholiť iba s vibrátorom, môže nejaký čas trvať, než sa aklimatizujete na iné druhy dotykov na dosiahnutie vyvrcholenia - to je normálne!

Celkovo si pamätajte: Vibrátory nie sú vo svojej podstate zlé

Aj keď je skvelé, že ste lepšie informovaní o spôsoboch, akými môžu vibrátory ovplyvniť váš intímny život, je dôležité si uvedomiť, že nie sú nepriateľom. Potreba použiť vibrátor na dosiahnutie orgazmu je úplne v poriadku a nie je to zlá vec.

"Pracujem s množstvom žien, pre ktoré je vibrátor vždy súčasťou sexu, a myslím, že je to v poriadku," vysvetľuje Skyler. "Niekedy ľudia zažívajú hanbu alebo obavy z nedostatočnosti z toho, že pri sexe potrebujú použiť vibrátor, ale je to úplne normálne a nie je sa za čo hanbiť," hovorí.

Nech už je teda vaša situácia akákoľvek, nestresujte sa! Ak chcete nájsť iné spôsoby, ako dosiahnuť orgazmus (bez vibrátora), je to skvelé. A ak vám nevadí používať ho vždy, super. Jednoducho robte to, čo vám vyhovuje, a hlavne sa uvoľnite a užite si svoj úžasný orgazmus.

To isté platí aj pre nájdenie sexuálneho partnera. Čo ho skúsiť nájsť napríklad na erotickej zoznamke?

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.