Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Dosiahnite orgazmus bez použitia rúk

8.december 2023
Dosiahnite orgazmus bez použitia rúk

Existuje 11 typov ženských orgazmov - ale čo je dôležitejšie, existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako každý z nich prežiť. Možno ste počuli o kamarátke, ktorá dokáže vyvrcholiť iba pri orálnom sexe, alebo ste sa možno stretli s partnerkou, ktorá potrebuje veľmi špecifický vibrátor, aby dosiahla orgazmus. V podstate platí, že to, čo funguje u jedného človeka, nemusí nutne fungovať u druhého.

Aj keď máte osvedčenú metódu, učenie sa novým spôsobom orgazmu vám môže pomôcť preskúmať svoje telo a zažiť rôzne pocity. "Potrebujeme rozmanitosť. Inak si zvykneme na určitý typ pocitu a naše telo sa stane závislým od jedného spôsobu, akým sme zvyknutí dosahovať orgazmus," hovorí Shannon Chavez, sexuálna terapeutka a psychologička z Beverly Hills. "Vyskúšanie rôznych techník vám ukáže, že existuje množstvo rôznych spôsobov, ako môžeme dosiahnuť orgazmus." A jeden z týchto spôsobov, ako sa k nemu dostať? Skúšanie orgazmu bez použitia rúk.

"Nehovoriac o tom, že zažiť orgazmus bez toho, aby ste sa vy alebo váš partner priamo dotýkali vulvy, prináša niekoľko celkom príjemných výhod," hovorí Chavez. "Myslím, že hands-free orgazmus je oveľa lepší spôsob, ako aktivovať spojenie mysle a tela, ktoré je v skutočnosti o dychu a pohybe," vysvetľuje. "Keď myslíme na ruky alebo techniky, môže nás to dostať mimo nášho tela, pretože namiesto toho, aby sme to prežívali, tak premýšľame."

Zaujalo vás to? Dnešný článok je plný informácií o orgazme bez dotykov, vrátane toho, ako ho zažiť a čo presne by ste mali robiť s rukami.

Čo je to hands-free orgazmus?

Tento typ orgazmu je v podstate presne to, ako znie: orgazmus, ktorý nie je vyvolaný vašimi ani partnerovými rukami alebo prstami. Tiež nedržíte v ruke hračku, ktorá by vás stimulovala. Vďaka tomu sú vaše ruky úplne voľné. "Môžete ich použiť na stimuláciu inej časti tela, napríklad bradaviek, alebo sa nimi pridržiavať rámu postele či prestieradla," navrhuje Chavez.

Hands-free orgazmus môžete zažiť pri masturbácii alebo partnerskom sexe. "Ak to skúšate s niekým počas penetračného alebo orálneho sexu, môžete voľné ruky použiť na dotýkanie sa partnerovho tela," navrhuje Vanessa Marin, licencovaná psychoterapeutka a autorka knihy Sex Talks.

Je však dôležité poznamenať, že dosiahnuť orgazmus bez rúk nie je vždy ľahké. "Ak s orgazmom bojujete, neodporúčala by som vám pokúšať sa o orgazmus bez rúk," hovorí Marin. "Naozaj si myslím, že každý sa musí najprv pokúsiť naučiť, ako to robiť rukami." Napriek tomu existujú niektoré techniky – ako prijímanie orálu alebo stimulácia sprchovou hlavicou –, ktoré môžu vyskúšať aj začiatočníci.

Pred nami je 11 techník, ktoré odporúčajú sexuálni terapeuti, od klasických stratégií cez pokročilé manévre až po praktické tipy profesionálov. Tak hurá na to!

Vyskúšajte sa uspokojiť bez zapojenia rúk

Niečo (alebo niekoho) obskakujte

Spomeňte si na niektoré zo svojich prvých skúseností so vzrušením. U mnohých žien tieto skúsenosti pravdepodobne zahŕňali náhodné (alebo nie tak úplne náhodné) trenie o niečo a uvedomenie si, že je to príjemné. „To je niečo, čo si môžete pripomenúť a spôsobiť si tak orgazmus, ktorý môže v tele vyvolať naozaj veľa pocitov,“ hovorí Chavez. "Trenie a prirážanie na sucho je stratené umenie, pokiaľ ide o potešenie."

"Skúste obskakovať alebo sa trieť o nábytok, vankúš či matrac," navrhuje doktorka Jess O'Reillyová, sexuologička a moderátorka podcastu Sex With Dr. Jess. Ak ste s partnerom, môžete sa tiež utierať napríklad o jeho stehno.

Vyzkoušejte hand-free orgasmus

Prijímajte orálny sex

Je to klasická technika, ale áno, prijímanie orálneho sexu – a následný orgazmus – sa počíta ako zážitok bez rúk. „Rozhodne je možné mať orgazmus len vďaka partnerovmu jazyku,“ hovorí Marin.

Keď máte s partnerom voľné ruky, môžete sa tiež vzájomne hladkať po vlasoch alebo po tvári alebo sa držať za ruky. "Niekedy ženy hovoria: 'Keď mi partner robí orál, cítim sa od neho trochu odpojená,'" dodáva Marin. "Takže keď k nemu natiahnete ruku a dotknete sa ho, je to príjemný spôsob, ako môžete byť viac prepojení."

Vyskúšajte nositeľný vibrátor

Ďalším priamočiarym spôsobom, ako dosiahnuť orgazmus bez použitia rúk, je použitie hračky, ktorá je doslova navrhnutá práve na tento účel. Chavez odporúča vibrátor We-Vibe Chorus. "Nemusíte ho držať ani nastavovať," hovorí. "Perfektne sedí priamo na klitorise a má aj menší, plochejší koniec, ktorý sa zasunie a nachádza sa priamo na vnútornej stene vagíny." Môžete ho používať pri sólovom sexe alebo pri penetračnom sexe s partnerom.

O'Reilly tiež odporúča investovať do nohavičkového vibrátora, ktorý sa vám zmestí do spodnej bielizne. Pokiaľ máte partnera, môže tieto hračky ovládať aj pomocou diaľkových ovládačov - často aj na diaľku cez aplikáciu v telefóne.

Použite bežný vibrátor, ale bez rúk

Nemáte záujem o kúpu nového vibrátora? Žiadny problém. Stále môžete používať svoj obľúbený bullet vibrátor, zajačika alebo wand vibrátor bez rúk a zažiť tak úplne nový zážitok. "Stlačte vibrátor medzi nohami," navrhuje O'Reilly. Pokiaľ máte vibrátor s prísavkou, môžete ho tiež prisať na stenu alebo iný hladký povrch. A niektoré hračky, napríklad Romp Wave, sú dostatočne ploché, aby zostali na mieste, keď na nich sedíte.

"Ďalšou možnosťou je investícia do sex vankúša, ktorý dokáže udržať vibrátor na mieste, ako je napríklad Liberator Wanda," hovorí Chavez. Túto techniku odporúča všetkým ženám, ktoré majú radi "rozkročené polohy" pri partnerskom sexe: "Môžete mať kontrolu nad pohybmi, hĺbkou aj intenzitou."

Doprajte si sexi sprchu

Určite ste už počuli o sexe v sprche a o používaní vodotesných hračiek pre masturbáciu v sprche. Ale orgazmus môžete mať aj zo samotnej vody. "Tečúca voda je bežnou cestou k orgazmu," hovorí O'Reilly. Existuje dokonca špeciálna sprchová hlavica Womanizer Wave, ktorá je určená na masturbáciu v sprche. "Stále ju musíte držať v rukách, ale orgazmus je technicky vzaté bez rúk," vysvetľuje O'Reilly. "Ponúka tri rôzne trysky rozkoše, ktoré možno použiť na relaxáciu v sprche alebo na budovanie rozkoše až k orgazmu."

Tento trik by však mohla zvládnuť aj bežná sprchová hlavica alebo vaňový kohútik. „Mnoho žien si užíva umiestnenie klitorisu priamo pod prúd vody,“ hovorí Marin. Len si dajte pozor, aby ste nepoužívali príliš horúcu vodu. Nechcete sa predsa omylom popáliť.

Nájdite si správnu sexuálnu polohu

"Pre ženy je stimulácia klitorisu takmer vždy kľúčom k dosiahnutiu orgazmu," hovorí Marin. Pokiaľ sa teda snažíte dosiahnuť orgazmus bez rúk prostredníctvom partnerského sexu, mali by ste zvoliť polohu, ktorá vám umožní utieranie o partnerovo telo. "Skvelým príkladom dobrej polohy je tá, pri ktorej je žena hore," vysvetľuje Marin. "Ak sa pohráte s tým, ako je telo vášho partnera umiestnené - napríklad pod neho dáte nejaké vankúše, aby sedel viac vzpriamene - vytvoríte tým možnosť trenia tela proti klitorisu."

Môžete tiež upraviť svoju obľúbenú polohu tak, aby ste umožnili väčšie trenie. Napríklad technika koitálneho zblíženia je modifikovaná misionárska poloha, ktorá stimuluje klitoris.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa uspokojiť bez rúk

Vyskúšajte techniku "rock and roll"

Nemáte žiadneho partnera, žiadne hračky ani pripravenú sexy sprchovú hlavicu? Aj napriek tomu môžete mať orgazmus bez použitia rúk. "Skúste si ľahnúť a sústrediť sa na boky a panvu," hovorí Chavez. "Začnite pohybovať bokmi a zároveň zatínajte svaly panvového dna."

"Hovorím tomu 'rokenrolová technika' a vyvinula ju priekopníčka sexuálnej výchovy Betty Dodson," dodáva. "Hojdanie a váľanie sa skutočne zvyšuje orgazmickú energiu. Orgazmus je reflex, podobne ako kýchnutie, takže toto hromadenie energie nakoniec vyvolá orgazmus."

Odporúča to praktizovať počas masturbácie a pridať si medzi stehná vankúš, pokiaľ je to pre vás pohodlnejšie. Akonáhle si techniku osvojíte, môžete ju zaradiť aj počas obskakovania na sucho alebo penetračného sexu s partnerom.

Venujte zvláštnu pozornosť ostatným častiam tela

Zatiaľ čo klitoris je často kľúčom k orgazmu, máte aj ďalšie erotogénne zóny, ktoré môžu viesť k vyvrcholeniu. "Niektoré ženy majú orgazmus zo stimulácie bradaviek alebo pŕs a ďalšie majú orgazmus z iných rôznych častí tela," hovorí O'Reilly. "Počula som od klientiek, že majú orgazmus zo stimulácie krku, kolien a spodnej časti chrbta." To však nemusí byť možné pre každú ženu (telo každého z nás je iné!).

Môžete tiež skúsiť stimulovať oblasť okolo vulvy, napríklad vnútornú stranu stehien a pysky ohanbia. "Môžete použiť nábytok alebo vankúše či dokonca hračky bez rúk, ktoré môžu túto oblasť stimulovať," hovorí Chavez. "To môže vyvolať orgazmus."

Používajte svoju myseľ

Áno, je možné sa k orgazmu priviesť myšlienkami. "Môžeme použiť fantáziu alebo myslieť na naozaj príjemné, emocionálne alebo sexuálne zážitky, ktoré skutočne spustia orgazmus práve prostredníctvom fantázie," hovorí Chavez. O'Reilly dodáva, že mentálne alebo fantazijné orgazmy boli študované: Jeden tím z Rutgersovej univerzity skúmal reakcie mozgu počas orgazmu a zistil, že niektorí jedinci sú schopní dosiahnuť vyvrcholenie bez akejkoľvek fyzickej stimulácie.

"Ale iba malé percento ľudí uvádza, že je schopné dosiahnuť orgazmus iba prostredníctvom fantázie," hovorí O'Reilly. Mnoho žien však môže túto techniku použiť na zvýšenie vzrušenia alebo na priblíženie sa k orgazmu, než použijú vankúš alebo hračku (bez rúk samozrejme).

Dýchajte na ceste k orgazmu

Pokiaľ ide o orgazmus, nepodceňujte význam uvoľneného, počuteľného dýchania. "Kľúčom k orgazmu je uvoľnený nervový systém a práca s dychom je najjednoduchší spôsob, ako prinútiť náš nervový systém, aby sa spustil do stavu pokoja a uvoľnenia," hovorí Chavez. Až budete mať nabudúce sólo alebo partnerský sex, nacvičte si veľké nádychy a počuteľné výdychy a uistite sa, že nemáte zovretú čeľusť.

"Vydanie tichého zvuku pri výdychu je fyziologická prestávka - vlastne to signalizuje vášmu mozgu, aby sa dostal do uvoľnenejšieho stavu vzrušenia," dodáva Chavez. Navyše niekedy môže byť vypočutie vlastných zvukov vzrušujúce.

Na orgazmus príliš netlačte

Orgazmus - či už bez rúk, alebo s nimi - je zábavný, príjemný a spojený s množstvom zdravotných výhod. Nie vždy je však ľahké ho dosiahnuť. "Ak s orgazmom bojujete, nie ste v tom sami. Je to veľmi časté," hovorí Marin. "Len si musíte uvedomiť, že ide len o to, aby ste si vytvorili dostatočnú úroveň dôverného vzťahu k svojmu telu." Preskúmajte svoje erotogénne zóny, pohybujte telom a zistite, čo je vám príjemné.

Chavez tiež zdôrazňuje, že sex (a dokonca aj sólo sex!) nie je len o tom, aby viedol k orgazmu alebo dvom. "Vždy hovorím, že orgazmus je vedľajším účinkom veľkej rozkoše," vysvetľuje. "Dôjde k nemu, možno aj niekoľkokrát v rámci jedného zážitku, ale nemal by byť cieľom. Rozkoš je v skutočnosti o ceste."

Zoznamujte sa na našej bezpečnej internetovej zoznamke a užívajte si orgazmy s rukami aj bez nich!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.