Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Naučte sa stimulovať tie správne miesta na mužskom tele – 1. diel

1.november 2023
Naučte sa stimulovať tie správne miesta na mužskom tele – 1. diel

Ak ste žena, pravdepodobne ste zistili, že vzrušenie muža nie je práve raketová veda. Napriek tomu si myslíme, že existuje isté umenie, ako muža nažhaviť a vzrušiť, a všetko začína znalosťou spúšťačov mužského vzrušenia - teda častí jeho tela, ktorým by ste mali venovať najväčšiu pozornosť, ak chcete, aby sa cítil dobre (ako naozaj dobre).

Aj keď možno poznáte niektoré z týchto sexuálne horúcich miest, po celom tele ich je ešte veľa – a aj tie čakajú na stimuláciu.

"Spúšťačom vzrušenia môže byť akákoľvek časť tela, ktorá vám pomáha fyzicky vzrušiť," hovorí koučka pre sex a vzťahy Lucy Rowett. A aj keď sem patria štandardné erotogénne zóny, o ktorých ste pravdepodobne už počuli, medzi obľúbené miesta na vzrušenie môžu patriť aj rôzne iné, zdanlivo nesexuálne miesta na tele.

"Je to preto, že sexuálne vzrušenie je zložitou súhrou medzi vaším duševným a emocionálnym stavom, hladinou hormónov a celkovým fyzickým stavom," hovorí Rowett a vysvetľuje, že pokiaľ sa nejaká časť tela stane spúšťačom vzrušenia, je to najčastejšie spôsobené tenšou kožou a/alebo vyššou koncentráciou nervových zakončení v danej oblasti, zvýšenou fyzickou citlivosťou alebo prietokom krvi, osobnými spomienkami spojenými s daným miestom alebo nejakou kombináciou všetkých týchto faktorov.

"Keď je jedno z týchto miest príjemne stimulované, do mozgu je vyslaná správa, že je to príjemné," vysvetľuje certifikovaná sexuálna pedagogička Gigi Engle, hlavná odborníčka na intimitu v spoločnosti 3Fun a spolumoderátorka podcastu Bad Break. "Mozog potom vyšle zodpovedajúcu správu genitáliám, že zažívame rozkoš. Tým sa spustí celý proces sexuálneho vzrušenia."

Iste, môžete namietnuť, že akákoľvek zóna na niečím tele môže byť spúšťačom vzrušenia, pokiaľ sa s ňou vhodne zaobchádza, ale existujú dôkazy, že niektorým konkrétnym oblastiam stojí za to venovať väčšiu pozornosť ako iným, pokiaľ ide o uspokojenie vášho partnera.

Je samozrejme dôležité mať na pamäti, že žiadni dvaja ľudia nie sú úplne rovnakí. "Každý človek je iný a to, čo je pre jedného sexuálne stimulujúce, nebude vždy sexuálne stimulujúce pre druhého," hovorí Engle. "Je dôležité s partnerom komunikovať, aby ste sa uistili, že sa ho dotýkate spôsobom, ktorý je mu príjemný."

"A úprimne povedané, zistiť, ktoré miesta vášho partnera vzrušujú (a ktoré nie), je vlastne súčasť zábavy," dodáva učiteľ randenia Connell Barrett, autor knihy Dating Sucks But You Nechcem: "Je to ako objaviť poklad príjemný na dotyk, o ktorom váš partner možno ani nevedel, čo ho robí ešte viac sexy."

Aby sme vám pomohli na vašej ceste za rozkošou, zhromaždili sme 41 najlepších spúšťačov mužského vzrušenia podľa odborníkov, ktorým by ste mali venovať pozornosť, keď sa snažíte nájsť tajné miesta, ktoré mu robia dobre, a tiež tipy, ako presne tieto sladké miesta hladkať ako skutočné sexuálne bohyne, o ktorej sakramentsky dobre viete, že ste. V dnešnom diele sa môžete tešiť na prvých 20 z nich.

Stimulácia týchto miest muža nažhaví!

Predkožka

Niektorí muži nie sú obrezaní (čo predstavuje v SR väčšinu) a niektorí áno – nemôžeme povedať, že by jedno z toho bolo lepšie. Ale neobrezaní muži majú jednu výhodu: Predkožka predstavuje asi 97 cm2 erotogénnej zóny navyše! Neuveriteľné, čo? "Predkožka je plná nervových zakončení a stimulácia tenkej kože v tejto oblasti poskytuje veľmi príjemný zážitok," hovorí Mia Sabat, sexuálna terapeutka spoločnosti Emjoy. Citlivosť je vysoká na vonkajšom aj vnútornom povrchu predkožky.

Vyskúšajte toto: Sabat navrhuje, aby ste rukou pohybovali predkožkou hore a dole nad samotnou špičkou penisu. Počas orálneho sexu sa na ňu môžete zamerať aj pomocou kombinácie rúk, jazyka a pier. Vzhľadom na citlivosť vonkajšej i vnútornej strany predkožky môžu byť celkom príjemné aj kĺzavé pohyby po predkožke počas sexu.

Dolná časť žalúdka

"Ďalšou oblasťou plnou nervov je spodná časť žalúdka. Čím bližšie sa miesto nachádza ku genitáliám, tým viac nervov sa tam koncentruje," hovorí Sabat. Doprajte oblasti tesne pod pupkom nad lonovou kosťou alebo genitáliami trochu viac lásky, aby ste svojmu partnerovi prejavili náklonnosť a pozornosť.

Vyskúšajte toto: "Dráždenie a stimulácia tejto oblasti môžu byť príjemné vďaka bozkávaniu, jemnému hryzeniu a hrátkami s teplotou," hovorí Sabat. "Môžete dokonca experimentovať s ľahkými hrátkami s tlakom, ale pozor! Najlepšie je vyskúšať ich s prázdnym močovým mechúrom," dodáva Sabat.

Naučte sa lepšie vnímať mužské telo

Vnútorná strana paží

Tenká a jemná koža na vnútornej strane paží je podľa Sabat veľmi citlivá. Zamyslite sa – ako často venujete pozornosť vnútornej strane paží?

Vyskúšajte toto: Zatiaľ čo väčšinu týchto erotogénnych zón je možné stimulovať bozkávaním alebo jazykom, pre vnútorné paže je obzvlášť vhodný ľahký, kontrolovaný pohyb prstov. "Pohlaďte kožu tesne od vnútornej strany ramena a jemne postupujte dole k vnútornej strane lakťa," hovorí Sabat. Pokiaľ sa s partnerom venujete BDSM a hovorili ste o tom, že to vyskúšate, môže byť táto stimulácia, keď má partner zviazané ruky (buď v tvare pevného T, alebo len so zápästiami nad hlavou), tiež veľmi sexy.

Vnútorná strana zápästia

Pohyb dole po paži, stimulácia citlivej, tenkej kože vnútorného zápästia môže byť pre vášho partnera taktiež neuveriteľne príjemná. "Nielen to, ale aj pocit, že sa partnerov tep zvyšuje, keď sa blížite k jeho palpačnému miestu tepu, môže byť vzrušujúce a nesmierne posilňujúce," hovorí Sabat.

Vyskúšajte toto: Vnútorné zápästie je skvelou erotogénnou zónou, ktorú môžete stimulovať, keď ste obaja na verejnosti (prípustným spôsobom). "Prosté hladenie alebo bozkávanie partnerovho vnútorného zápästia je skvelý spôsob, ako dať najavo, že sa cítite zmyselne, a celkovo je to jednoducho celkom milé gesto," hovorí Sabat

Dlane a končeky prstov

"Ruky sú v skutočnosti jedny z najcitlivejších a najvnímavejších oblastí tela," hovorí Sabat. Táto oblasť je plná nervových zakončení – čo už pravdepodobne viete, ak ste sa niekedy ľahko rezali o papier a prišlo vám, že vám odrezal celý prst.

Vyskúšajte toto: "Vezmite partnerovu dlaň do svojich rúk a jemne choďte končekmi prstov po okrajoch jeho dlane," hovorí Sabat. "Potom to zintenzívnite tým, že pobozkáte jeho dlane a končeky prstov alebo jemne vezmete jeden prst do úst a cmúľajte ho, krúžte jazykom okolo prsta a pohybujete perami po jeho dĺžke."

Zadná strana kolena

"Nielenže je táto koža tenká a citlivá, ale aj hneď pod ňou vedú nervy," hovorí Sabat. Navyše býva veľmi prehliadaná, pretože naozaj – uvažovali ste niekedy o tom, že by ste oblasti pod kolenami venovali zvýšenú pozornosť? Pravdepodobne nie.

Vyskúšajte toto: Oblasť za kolenom môže byť skvelou univerzálnou erotogénnou zónou, pretože ju možno dráždiť na verejnosti (bez toho, aby to bolo nechutné), ale tiež sa na ňu zamerať počas sexu, keď, viete, ste zase v súkromí. Sabat hovorí, že môžete skúsiť jemne prechádzať prstami po tejto oblasti alebo sa jej venovať počas penetračného sexu dotýkaním, hladením alebo trochu zvýšiť intenzitu tlakom.

Análny otvor

Aj keď ste možno počuli o tom, že stimulácia prostaty je pre mužov príjemná na veľmi vysokej úrovni, aj bez prostaty môžu byť hrátky so zadkom príjemné. "V análnej oblasti je veľa nervových zakončení a akonáhle análne hrátky preberiete s partnerom a odsúhlasíte, môže to byť pre vás oboch naozaj horúci zážitok," hovorí Sabat. Nezabudnite, že rovnako ako u všetkých ostatných análnych hrátok nemožno dostatočne zdôrazniť dôležitosť lubrikantu, trpezlivosti a trvalého súhlasu. Análny otvor sa sám nelubrikuje ako vagína, takže množstvo lubrikantu je pri týchto hrách nutnosťou.

Vyskúšajte toto: Pre tých, ktorí chcú preskúmať análne hrátky, ale ešte si nie sú istí, či chcú análnu penetráciu poskytnúť (alebo prijať): Nebojte sa, análny otvor môžete rozhodne stimulovať aj bez penetrácie. Sabat odporúča začať masážou zadku. "Hlaďte celú oblasť a položte ruky na záhyby v mieste, kde sa stretávajú nohy a zadok, potom prechádzajte prstami po záhybe od vnútornej strany stehna k vonkajšej oblasti a až potom začnite láskať vonkajšiu stranu konečníka," navrhuje.

Pokiaľ ste s partnerom hovorili o análnej penetrácii ako o niečom, čo chcete obaja, potom môžete začať premýšľať o tom, že by ste mohli prejsť k penetrácii buď svojim (dobre nalubrikovaným!) prstom, alebo hračkou.

Venujte svoju pozornosť aj častiam tela, ktoré si bežne nevšímate

Vonkajšia strana stehien

"Niektoré z najlepších erotogénnych zón sú miesta, ktoré môžeme nevinne hladkať v každodennom živote, a stehná sú toho skvelým príkladom," hovorí Sabat. Stehná sú podobné slabinám alebo vnútornej strane stehien, ale oveľa menej intímne, takže s touto oblasťou môžete bez problémov interagovať na verejnosti.

Vyskúšajte toto: Sabat odporúča ľahko sa dotýkať alebo stláčať a jemne masírovať túto oblasť, keď sedíte vedľa partnera. "Konkrétne sa zamerajte na priestor medzi kolenom a polovicou stehna," hovorí Sabat, pretože tento dráždivý pohyb v ňom vyvolá túžbu po ďalšom. Keď ste v súkromí, môžete samozrejme túto oblasť pokryť jemným olizovaním, bozkami, a dokonca aj malým hryzením, ak sa vám to obom páči.

Vnútorná strana stehien

Vzťahová terapeutka Eboni Harris hovorí, že vzhľadom na to, že vnútorná strana stehien je tak blízko penisu, tak aj bez pocitu dotyku obyčajná prítomnosť v tejto oblasti určite prinúti vášho partnera očakávať, čo bude ďalej.

Vyskúšajte toto: Harris navrhuje, aby ste sa pri orálnom sexe venovali bozkávaniu a olizovaniu vnútorného stehna partnera, a to ešte než sa dotknete jeho penisu. Dráždite a experimentujte so svojimi perami, prejdite od ľahkých bozkov k tvrdšiemu saniu.

Triesla

"Podobne ako vnútorná strana stehien je aj táto oblasť tak blízko genitáliám, že dráždenie tejto oblasti môže byť rovnako frustrujúce aj uspokojujúce," vysvetľuje Sabat. Triesla, čiže miesto, kde vaše brucho prechádza do dolnej časti tela a nôh, sú plné nervových zakončení.

Vyskúšajte toto: "Ak chcete partnera naozaj rozdráždiť, nechajte ho, nech si nechá spodnú bielizeň, zatiaľ čo vy budete pomaly prechádzať prstami po tejto oblasti a nakoniec sa dotknete jeho kože," hovorí Sabat. Akonáhle sa vyzlečiete, odporúča bozkávať a hladkať danú oblasť, a to najmä v prípade orálneho sexu, pretože to môže byť ešte intímnejšie.

Uši

"Uši sú precitlivené na dotyky, pretože pozdĺž vnútornej i vonkajšej strany ucha sa nachádza množstvo receptorov na vnímanie," hovorí Luna Matatas, lektorka sexu a rozkoše.

Vyskúšajte toto: Matatas hovorí: „Sajte hornú časť ucha svojho partnera a potom prejdite jazykom po jeho vnútornej strane. Krása hier s ušami spočíva v tom, že keď ste tak blízko a osobné, vaše ruky sa môžu voľne pohybovať aj po zvyšku jeho tela. "

Rebrá

"Kdekoľvek na tele, kde je tenšia koža, bude väčšia citlivosť na vnemy a väčšia možnosť prietoku krvi počas vzrušenia," vysvetľuje Matatas. Rebrá sú jednou z týchto oblastí, a pretože sú obvykle zakryté oblečením, je s tým spojený aj nádych tabu.

Vyskúšajte toto: V prípade, že je vaša drahá polovička šteklivá, vyskúšajte túto oblasť najskôr dráždivým dotykom. Matatas odporúča pomaly prechádzať rukami a prstami po bokoch jeho tela alebo zanechávať na rebrách malú stopu ľahkých bozkov či jemného okusovania.

Podpazušie

Ďalšie citlivé miesto, ktoré môže byť tiež šteklivé, predstavuje podpazušie. Je často prehliadané, ale napriek tomu môže byť jeho stimulácia pre ľudí veľmi príjemná. "Podpažie môže byť vďaka svojmu nedostatočne využívanému statusu erotogénnej zóny celkom intímne," hovorí Matatas.

Vyskúšajte toto: Matatas hovorí, že sa môžete pustiť do sania, lízania alebo ľahkých dráždivých dotykov. Podpazušie môže byť tiež obojstranne prospešným miestom, ktorému treba venovať pozornosť počas sexu, pretože vylučuje vôňu – skvelé pre pocit živočíšnosti, keď sa rozohrievate.

Experimentujte s dobrou náladou

Prsty

Čím iným začať ako receptorovými bodmi na prežívanie dotykov? To, že ich používate pri každom sexuálnom akte, neznamená, že nemôžu mať prospech z toho, že sa na ne tiež zameria pozornosť.

Vyskúšajte toto: Matatas navrhuje masírovať partnerove prsty (pretože aká skvelá je tá masážna časť pri manikúre, že?), jemne bozkávať vankúšiky prstov partnera, ľahko po nich prechádzať zubami alebo si ich dať do úst a pomaly ich vyťahovať. Tým lepšie, keď počas poslednej časti zosilníte očný kontakt.

Fúzy

Pokiaľ má váš partner fúzy, môžete ich naozaj využiť vo svoj prospech. "Pomyslite na to, aké sexy je, keď vám niekto prechádza prstami po vlasoch," hovorí Kate W., spoluzakladateľka Pleasure Better. "Z nejakého dôvodu nikdy nepremýšľame o tom, že pri fúzoch to môže byť rovnako," dodáva. No, nie je to škoda?

Vyskúšajte toto: Kate radí začať pri päte partnerovho krku a pomaly prechádzať prstami cez jeho fúzy a nakoniec prejsť cez pokožku hlavy. Tento trik je tak príjemný, že nebude trvať dlho a ich prsty sa nakoniec zapletú aj do vašich vlasov.

Koreň penisu

"Penis v skutočnosti zasahuje hlbšie do tela, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať, čo znamená, že je to skvelé miesto pre hrátky s tlakom a zvýšeným prietokom krvi," hovorí Matatas.

Vyskúšajte toto: Pomocou prstov nájdite základňu penisu a preskúmajte ju tlakom. "Pri základni penisu experimentujte s tlakom okolo penisu ukazovákom a palcom v tvare kolieska a tlačte späť smerom k telu," hovorí Matatas. Zatiaľ čo sa vaše prsty pustia do práce, druhou voľnou rukou alebo ústami stimulujte hlavičku partnerovho penisu.

Zadná časť krku

"Zadná strana krku je horúce miesto, pretože sa tu nachádza mnoho nervových zakončení," vysvetľuje odborníčka na sex Antonia Hall. Tiež je to opäť jedno z často prehliadaných miest pri vzrušovaní.

Vyskúšajte toto: Hall odporúča olizovať miesto tesne pod líniou vlasov partnera, po jeho krku a po stranách. Môžete tiež začať s pomalými, zmyselnými bozkami a nakoniec jazyk uvoľniť, aby ste zvýšili všetku citlivosť.

Vlasy

Viete, aké je príjemné, keď sa niekto hrá s vašimi vlasmi? To isté platí aj pre mužov. "Muži majú na pokožke hlavy nervové zakončenia, ktoré sú napojené na zvyšok tela, a keď ich pri bozku jemne zaťaháte za vlasy, vysiela to stimuláciu do zvyšku tela," hovorí terapeutka pre sex a vzťahy Tammy Nelson, PhD.

Vyskúšajte toto: Skúste pri bozkávaní prechádzať končekmi prstov po vlasoch svojho náprotivku, jemne po pokožke hlavy a potom trochu silnejšie zaťahajte. "Ak zareaguje drobnými zvukmi a stenaním rozkoše, zatiahnite silnejšie a potom pustite skôr, než to bude chcieť," hovorí Nelson. Toto hravé dráždenie ho zákonite privedie k šialenstvu.

Prsty na nohách

Máte radi shrimping? Že neviete, čo to je? Tak sa hovorí tomu, keď svojmu partnerovi sajete prsty na nohách (alebo on saje tie vaše). "Je to veľmi erotické, pretože chodidlá sú netradičným ohniskom pocitov, ktoré len čakajú na nejakú stimuláciu," hovorí sexuologička Megan Stubbs.

Vyskúšajte toto: Počas sexy predohry sa bozkami dráždivo pohybujte po jeho tele, kým sa nedostanete až k chodidlám. Stubbs odporúča cucať partnerove prsty alebo dokonca jemne hrýzť každý prst. Možno mu skúste predtým navrhnúť, či si nechce dať sprchu.

Medziprstie na nohách

"Už máte jeho prsty v ústach, takže keď už ste tam, môžete venovať zvláštnu pozornosť oblasti medzi prstami. Koža medzi prstami je pomerne citlivá a tenká, takže toto miesto je podceňovanou erotogénnou zónou, na ktorú sa môžete zamerať," vysvetľuje Barrett.

Vyskúšajte toto: Barrett navrhuje: "Použite malíček - nie palec alebo ukazovák - na pohladenie oblasti medzi prstami. Je pravdepodobné, že sa tam vášho partnera ešte nikdy nikto nedotkol, a bude vzrušený aj prekvapený, keď na toto prehliadané miesto narazíte." Skúste meniť tlak – napríklad nechtom – a zistite, čo vašu drahú polovičku privedie k orgazmu.

Rozhodne ešte nekončíme! V ďalšom diele, ktorý nájdete v kategórii Svet sexu, sa dozviete ďalších 21 prehliadaných miest na tele, ktorých stimuláciou dosiahne váš partner pocity blaženosti.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.