Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Akými úplne obyčajnými vecami môžete ženu vzrušiť?

6.apríl 2023
Akými úplne obyčajnými vecami môžete ženu vzrušiť?

Koluje mýtus, že ženy je oveľa ťažšie vzrušiť ako mužov. A hoci odborníci tvrdia, že niektoré ženy môžu túžiť po väčšej predohre, výskumy ukazujú, že na to, aby ste ich dostali do nálady, nie je potrebné vynaložiť väčšie úsilie.

To potvrdzuje aj štúdia z roku 2019, ktorá zistila, že muži a ženy sa vôbec nelíšia v tom, ako ich mozog reaguje na sexuálne vzrušujúce predstavy. Staršia kanadská štúdia zase prišla na to, že mužom aj ženám trvá v priemere 10 minút, kým pri sledovaní porna dosiahnu "vrchol vzrušenia".

Teraz, keď sme si to vyjasnili, sa poďme venovať tomu, ako ženu vzrušiť. Každý človek je samozrejme jedinečný – a to, čo vzrušuje jedno dievča, nemusí fungovať u inej.

"Niektoré ženy sa potrebujú cítiť v bezpečí a opatrne, zatiaľ čo iné vzrušuje nebezpečenstvo alebo to, že ich niekto 'odhalí'," vysvetľuje Leah Carey, koučka v oblasti sexu a intimity a moderátorka podcastu Good Girls Talk About Sex. "Rovnako tak sa niektoré ženy rozžiaria, keď im budete skladať komplimenty, zatiaľ čo u iných to začne iskriť, keď ju budete ponižovať." (Samozrejme dobrovoľne!)

Odhaľte 3 druhy vzrušenia

Podľa klinickej sexuologičky Holly Wood ľudia prežívajú vzrušenie jedným z troch spôsobov: spontánnym, reaktívnym alebo kontextovým.

Ako názov napovedá, spontánna túžba – čiže stará dobrá nadržanosť – sa prejavuje bez nutnosti stimulácie. Reaktívna sexuálna túžba je fyzickou reakciou na nejaké vonkajšie podnety. A kontextová sexuálna túžba je taká, kedy do hry vstupujú okolnosti a prostredie. Aj keď ženy môžu zažívať všetky tri typy túžby, Wood hovorí, že reaktívna túžba býva častejšia ako spontánna túžba. To však neznamená, že treba vynaložiť veľa úsilia, aby sa žena dostala do nálady - aj jediné nežné pohladenie po chrbte, zmyselný pohľad alebo vyslovenie jediného slova môže stačiť na to, aby sa v jej mozgu prepol spínač.

Typy signálov vyvolávajúce túžbu

V záujme konkrétnosti je tiež vhodné spomenúť, aké typy signálov majú tendenciu vyvolať reakciu na túžbu. Podľa Christiny Mathieson, licencovanej manželskej a rodinnej terapeutky, môžu mať všetky tieto štyri kategórie silný vplyv na vzrušenie:

Signály emocionálnej väzby

Pocit spojenia, bezpečia a podpory vo vzťahu, ako je maznanie sa s partnerom alebo rozprávanie partnerovi o tom, čo k nemu cítite.

Explicitné/erotické signály

Priamo sa točí okolo sexu, napríklad sledovanie porna alebo čítanie erotického príbehu.

Vizuálne signály

Niečo, čo je sexy, ale nie je to otvorene sexuálne, napríklad osoba, ktorá sa chová sebavedome alebo je dobre oblečená.

Romantické signály

Zbližovanie s partnerom, napríklad prostredníctvom spoločného kúpeľa, blízkeho tanca alebo masáže.

"Keď je informácia zakódovaná ako sexuálne relevantná, mozog zošliapne plynový pedál pre sexuálnu reakciu," vysvetľuje Mathieson. Podstata? Pokiaľ chcete byť v sexe dobrí, zistite, ktoré signály na vášho partnera najlepšie fungujú, a to buď experimentovaním, alebo sa ho jednoducho spýtajte.

A aby ste to mali trochu jednoduchšie, prinášame vám 16 spôsobov, ako môžete s partnerkou nadviazať kontakt a vzrušiť ju v spálni aj mimo nej.

Zistite, ako môžete vzrušiť svoju partnerku jednoducho

16 jednoduchých vecí, ktorými vzrušíte ženu počas dňa

Držte sa za ruky

V dlani vašej partnerky sa nachádza viac ako 40 000 nervových zakončení. Nebojte sa ju jemne uchopiť, keď idete cez ulicu alebo sa pozeráte na film. Okrem toho je držanie za ruky objektívne rozkošné. Je to jemná forma verejného ukázania náklonnosti, ktorou dávate najavo, že svoju partnerku naozaj milujete, a nebojíte sa, kto ďalší to uvidí.

Pozerajte sa jeden druhému do očí

"Pohľad do očí môže byť veľmi zmyselný a je to skvelý spôsob, ako zvýšiť vzrušenie," hovorí odborníčka na sex a vzťahy Shamyra Howard, členka poradného panelu pre zdravie mužov. Vyberte si dobu, kedy sa obaja cítite uvoľnene. Potom si venujte dve minúty a bez rozprávania sa pozerajte jeden druhému do očí. Potom sa pustite do diskusie o tomto zážitku. "Dovoľte si byť zraniteľní, prijmite trápnosť, ktorú môžete pociťovať, zasmejte sa a vráťte sa k pozeraniu jeden druhému do očí." Pohľad do očí je vlastne základnou súčasťou tantrického sexu, pretože je to veľmi mocný a účinný spôsob, ako posilniť intimitu.

Objatie

"Ľudia často spomínajú, že by od svojho partnera chceli viac fyzickej náklonnosti, ktorá nezahŕňa sex," vysvetľuje Howard. Až budete nabudúce so svojou partnerkou, objímte sa na dvadsať sekúnd. "Objatie upokojuje, zvyšuje prepojenie a nemusí viesť k sexu," hovorí. Ide o to, aby ste partnerke ukázali, ako veľmi po nej túžite aj mimo sexuálneho prostredia, čo ju paradoxne nabudí k ďalšiemu sexu!

A majte na pamäti, že existuje mnoho ďalších veľmi účinných spôsobov, ako zapojiť aj nesexuálne dotyky do intímneho života. Suzannah Weiss, certifikovaná sexuálna pedagogička a stála sexuologička značky produktov pre potešenie Biird, napríklad uvádza, že hladkať ju po vlasoch alebo ju objať rukou môže postupne budovať vzrušenie.

Urobte jej masáž

Použitie vlastných rúk k erotickej masáži partnerky – teda masáži, ktorá uvoľňuje napätie a vzrušuje ju – tiež ničomu neuškodí. Pozrite sa na nášho sprievodcu, ako zvládnuť umenie erotické masáže. Neskôr nám môžete poďakovať.

"Čím viac času strávite dotýkaním bez očakávania protislužby, tým viac priestoru jej nechávate, aby sa vzrušila," hovorí Carey.

Flirtujte spolu po správach v priebehu celého dňa

Namiesto toho, aby ste sa ju snažili vzrušiť v priebehu niekoľkých minút, vzrušujte ju pomaly v priebehu celého dňa. Svoju partnerku poznáte lepšie ako ktokoľvek iný, takže dúfajme, že máte predstavu o tom, ako otvorene sexuálne by ste mali byť, ale ak si nie ste stopercentne istí, začnite s roztomilými, nevinnými správami typu: "Nemôžem sa dočkať, až prídeš večer domov." Vždy sa môžete tešiť na to, keď sa vrátite domov. V priebehu dňa nechajte konverzáciu prirodzene rozvinúť do sexuálnejšej roviny: „Bude to tak sexy mať tvoje nahé telo vedľa môjho“ – alebo niečo v tom zmysle.

"Ženy majú tendenciu vzrušovať sa viac medzi ušami ako medzi nohami," hovorí Wood. "Skúste jej teda svoju príťažlivosť vyjadriť slovne alebo jej pošlite pikantnú textovú správu."

Ako upozorňuje Weiss, poslaním niekoľkých sex správ môžete naštartovať proces budovania očakávania, takže bude mať chuť ísť do toho, až budete mať konečne príležitosť strhnúť zo seba navzájom oblečenie.

Voda je dobrá vec

Prejdite sa po pláži, jazere alebo rieke. Posaďte sa vedľa vtáčieho náustka. Napustite si vaňu. Štúdie ukazujú, že samotná prítomnosť v blízkosti vody vytvára relaxačný efekt, ktorý môže utíšiť prípadnú nervozitu, ktorá zabíja libido. Pravdepodobne nie je náhodou, že v reklamách na lieky proti erektilnej dysfunkcii sa objavuje toľko záberov párov, ktoré sa prechádzajú po pobreží alebo sa pozerajú na oceán.

Vyhľadávajte vzrušenie

Aktivity, ktoré produkujú adrenalín, nás robia hyperaktívne. Dýchanie sa zrýchli a srdce začne búšiť, čo sú veci, ktoré sú tiež spojené so sexuálnym vzrušením. Vzrušujúce môžu byť horské dráhy, lanové dráhy a strašidelné filmy. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Personality and Social Psychology dokonca zistila, že páry, ktoré sa zúčastnili na takých nevšedných aktivitách, zažili celkovo kvalitnejší vzťah, čo sa samozrejme premieta aj do spálne. Len sa predtým, než sa pustíte do niečoho extrémneho, uistite, že v sebe obaja udržíte svoj obed.

Podpořte partnerčiny fantazie pomocí erotických příběhů

Je čas na uhorku!

Podľa výskumu Dr. Alana R. Hirsche, riaditeľa Nadácie pre liečbu a výskum čuchu a chuti v Chicagu v štáte Illinois, vyvolávajú určité vône sexuálne vzrušenie, ale to, ktoré vône tento trik spôsobujú, sa môže u mužov a žien líšiť. Aké vône vzrušujú ženy? Hirsch zistil, že uhorka a sladké drievko vedú k zvýšeniu prietoku krvi vo vagíne.

Podporte jej fantázie

Podľa reportáže v časopise Journal of Sex Research ženy myslia na sex v priemere 19-krát denne. A prieskum časopisu Men's Health zistil, že každá tretia žena má v hlave niečo, čo by v posteli rada vyskúšala, ale bojí sa to pri sexe nadhodiť. Existuje množstvo spôsobov, ako dať partnerke najavo, že ste otvorení jej fantáziám. Sledujte spoločne porno. Darujte jej knihu erotických príbehov. Môžete sa jej tiež opýtať, či by v spálni nechcela vyskúšať niečo dobrodružné. Nebojte sa komunikovať.

Stlmte svetlá

Neexistuje žiadna fyziologická odozva – aspoň sexuálna – na slabé osvetlenie, ale podľa sexuálneho výskumníka a autora Iana Kernera, Ph.D., môže stlmenie svetiel spôsobiť, že sa ľudia cítia viac sebavedome, a tým aj uvoľnenejšie. Využitie vypínača nie je žiadnym problémom.

Zapoťte sa spolu aj inde ako v posteli

Vedci z Texaskej univerzity v Austine zistili, že fyzická aktivita dokáže pripraviť telo človeka na sexuálnu aktivitu. Telo je vďaka nej citlivejšie na dotyk, pretože oživuje sieť neurónov známu ako sympatický nervový systém, ktorý riadi vzrušenie. Choďte si zabehať, prejdite sa na bicykli alebo zájdite do posilňovne. Aktivita vonku môže viesť k aktivite v spálni. Stačí sa pozrieť na silný pár v podobe CJ Koegela, fitness modelu, trénera a vynálezcu, a Bree Branker, bývalej tanečnice na Broadwayi a trénerky Akins Army.

Vezmite si do ruky mop

Podľa časopisu Journal of Family Issues páry, ktoré spoločne upratujú, uvádzajú väčšiu spokojnosť vo vzťahu. Autor štúdie, doktor Adam Galovan, hovorí, že ženy môžu stotožniť úroveň vášho záujmu o pomoc v domácnosti s úrovňou vášho záujmu o ne.

Nielen to, ale Carey poznamenáva, že táto forma role play s domácimi prácami - prevzatie niektorých stresujúcich úloh z jej bedier - je jedným z najlepších spôsobov, ako jej pomôcť dostať sa do nálady.

"Ženy často hovoria o tom, že sa snažia udržať vo vzduchu toľko loptičiek naraz - boja sa poľaviť v ostražitosti a plne sa uvoľniť zo strachu, že niečo stratia," hovorí. "Skúste teda naložiť umývačku a vyniesť kôš bez toho, aby vás o to niekto požiadal."

Naplánujte si sexuálny pôst

Hovorí sa, že neprítomnosť robí srdce láskavejším. Z rovnakého dôvodu môže abstinencia posilniť sex. Odborníci hovoria, že krátkodobá prestávka od všetkých foriem sexu – vrátane masturbácie – môže vám aj vášmu partnerovi pomôcť znovu objaviť vzrušenie.

Vyspite sa

Štúdia vykonaná vedcami z Michiganskej univerzity zistila, že dobrý spánok môže zvýšiť ženské libido. Potom, čo účastníci po dva týždne sledovali svoj spánok a sexuálny apetít, štúdia dospela k záveru, že u žien, ktoré sú vo vzťahu, zvýšila hodina spánku navyše ich chuť na sex nasledujúci deň o 14 %. "Hnacia sila by mohla byť biologická," hovorí autor štúdie doktor David Kalmbach. "Niektoré predchádzajúce výskumy ukázali, že spánok zvyšuje hladinu pohlavných hormónov, ktoré môžu ovplyvňovať pocity sexuálnej túžby".

Pozrite sa na romantický film

Výskum z Holandska naznačuje, že romantické filmy môžu u žien zvýšiť vzrušenie. Podľa autorky štúdie, doktorky Marieke Dewitte, môže sexuálna motivácia žien prameniť skôr z obsahu založeného na vzťahoch ako z otvorene sexuálnych scén, ktoré majú tendenciu muža vzrušovať.

Zostavte si zoznam prianí

Štúdia Brunšvickej univerzity odhalila, že po pätnástich rokoch spoločného spolužitia pary uviedli, že vedia len asi 26 % toho, čo sa ich partnerovi nepáči. Nemusí to tak byť. Nalejte si pohár vína, vezmite si ceruzku a papier a začnite sa rozprávať. Zoznam "áno, nie, možno" v spálni je spoľahlivý spôsob, ako podporiť pocit pohody a porozumenia, čo povedie k lepšiemu sexu.

Chcete so svojou partnerkou viac sexu? Skúste jej počas dňa venovať viac pozornosti, občas jej s niečím pomôžte, pohlaďte ju a určite to bude mať vytúžený efekt.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.