Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Podrobná cesta masážou yoni

7.február 2023
Podrobná cesta masážou yoni

V minulom článku sme sa venovali masážam intímnych partií u mužov aj žien. Zaujíma vás, ako môže masáž yoni vyzerať v reáli? Prečítajte si skúsenosť jednej ženy s touto intímnou masážou.

Masáž vagíny a vulvy, čiže masáž yoni, si vyskúšala Georgina Berbari, ktorá sa so svojím príbehom rozhodla zveriť v magazíne Women's Health.

Reálna skúsenosť s masážou yoni

Keď som v deň masáže yoni vstupovala do miestnosti, moje srdce sa chvelo v očakávaní ako neposedný motýľ. Cítila som sa nervózna a vzrušená, ale bez akéhokoľvek očakávania. Siahla som po levanduľovej a kráľovsky modrej hodvábnej šatke svojej zosnulej babičky, zloženej do dokonalého trojuholníka a zastrčenej do tašky. Stále ešte voňala ako ona.

Počas prípravných sedení s mojou masérkou mi navrhla, aby som si priniesla posvätné predmety podľa svojho výberu, aby prostredie bolo osobnejšie a intímnejšie. Šatka mojej zosnulej babičky bola nielen posvätná, ale predstavovala aj uzdravenie, ktoré som chcela počas sedenia dosiahnuť. Myslela si, že príde do pekla len preto, že prevádzkovala sex na potešenie, nielen na plodenie, pretože to jej bolo povedané.

Vyrastala v ortodoxnom kresťanstve a čoskoro som sa naučila, že o sexuálnom potešení sa nemá hovoriť.

Strohé oznámenia, ktoré som okolo sexu dostávala, boli, že je posvätný, výnimočný, vhodný iba v medziach manželstva – ale tým konverzácia končila. Prirodzene ma toto zakázané ovocie zaujalo. Čo to bolo za zlovestnú, dokonca nebezpečne vyzerajúcu vec, na ktorú sa človek musel "šetriť"? Čo keby som neposlúchla a predčasne prišla o panenstvo? Cirkev mala jednoduchú odpoveď: Pôjdem do pekla.

Keď som na strednej škole prvýkrát masturbovala, fascinovala ma nesmierna sila pocitov, ktorá mi pulzovali v oblasti genitálií. Chcela som viac. Ale pretože hovoriť o sexuálnej rozkoši, nie to ešte prežívať, bolo tabu, cítila som pálčivý stud, pre ktorý som vtedy nemala pomenovanie - jednoducho som vedela, že robím niečo zle.

Na strednej škole som začala skúmať svoju záľubu v chlapcoch a skrývať svoju záľubu v dievčatách. V poslednom ročníku som prišla o panenstvo. Týmto prvým "hriechom" som zahájila dlhú cestu zmäteného a bezvýchodiskového sexu s mnohými mužmi v priebehu mojich raných dvadsiatych rokov.

Po absolvovaní vysokej školy som začala navštevovať terapeuta, aby som sa pokúsila to rozobrať a vyliečiť sa z desaťročia sexuálnej hanby.

Hovorila som o svojej obrovskej vine obklopujúcej moju sexualitu, o svojom odpore k sebe samej, že som „štetka“, o svojom hlboko zakorenenom presvedčení, že som k ničomu, špinavá, zničená, odporná.

Po rokoch terapie je cesta k uzdraveniu stále pomalá, škaredá, namáhavá. Teraz som si však uvedomila, že sa môžem odnaučiť posolstvá, s ktorými som vyrastala, a získať späť autonómiu nad svojou sexualitou spôsobom, ktorý mojej babičke a ďalším predkom nikdy nebol umožnený. Začala som chápať, že sex je posvätný, ale nie tak, ako mi bolo povedané.

Aj keď to moja myseľ začína chápať, moje telo stále lipne na príbehoch z minulosti, uložených v bedrách a panve, hlboko vo väzoch a fasciách. Uvedomila som si, že terapia rozprávaním ma na tejto ceste môže priniesť len určité zlepšenie, a vedela som, že potrebujem somatickú liečbu.

Skúsený masér vás môže previesť masážou yoni

Po preskúmaní liečebných metód somatickej terapie som sa rozhodla objednať na masáž yoni.

"Slovo yoni pochádza zo sanskrtu a znamená posvätný priestor, príbytok alebo domov," hovorí Candice Leigh, koučka sexu a intimity. "Masáž yoni môže vyzerať rôzne, ale jej podstatou a zámerom je zjednotiť človeka s posvätnosťou jeho tela a nájsť v jeho tele hlbšiu rezonanciu domova." (Pred niekoľkými rokmi som začala študovať Sanskrit počas intenzívneho kurzu pre učiteľov jogy, čo bol ďalší aspekt, ktorý ma priťahoval k masáži yoni).

Iným môže masáž yoni odporučiť terapeut. "Ako sexuálna koučka pracujem so svojimi klientmi (prostredníctvom rozhovoru, nie dotykov), aby som ich dostala zo sexuálnych koľají," hovorí Amy Levine, sexuálna koučka a zakladateľka spoločnosti Ignite Your Pleasure. Masáž yoni navrhuje určitým klientom podľa toho, ako sú na tom so sexuálnym sebavedomím a posilnením, ale nie je to niečo, čo by nutne odporúčala hneď. Napriek tomu odporúča, aby "každá žena zažila masáž yoni, až sa bude cítiť zvedavá, pripravená a bude to chcieť vyskúšať". Bola som pripravená – vedela som, že tento typ telesnej masáže je liekom, ktorý potrebujem, aby som sa znovu spojila s posvätnou podstatou svojej vagíny.

Začala som skúmať rôznych masérov masáže yoni, zisťovať ich reputáciu a vzdelanie, než som si s nimi predbežne zavolala, aby som nadviazala kontakt. "Nájsť niekoho, s kým sa budete cítiť dobre a budete s ním súznieť, je úplne kľúčové pre skvelý zážitok," hovorí Leigh.

Aby sme si pri prípadnej masáži vytvorili pocit pohodlia a bezpečia, absolvovala som s mojou masérkou najskôr niekoľko sedení bez akýchkoľvek dotykov, aby sme sa vzájomne spoznali. Tieto sedenia boli založené na somatickej terapii a práci s dychom. Prešli sme dychové cvičenia, hovorili o tom, kde v tele cítim napätie, a skúmali určité spôsoby, ako sa môžem pohybovať, aby som toto napätie uvoľnila. Tieto formy uvoľnenia zahŕňali trasenie, poklepávanie, krik do vankúša a ďalšie.

V deň mojej masáže sme ešte zvoľnili proces dotykov.

Moja schôdzka sa začala popíjaním bylinkového čaju, zatiaľ čo moja masérka preberala bicykel súhlasu. O kole súhlasu som počula už skôr, ale bolo dobré, že mi ho masérka vysvetlila podrobnejšie. Spýtala sa ma na moje hranice, na to, čo môže a nemá robiť. Tiež mi povedala, že pokiaľ je na nejaký druh dotyku tvrdé "nie", zostane to tak po celú dobu masáže. Napríklad som jej povedala, že si neprajem žiadne dotyky na prsiach, a tak ak by som si to počas masáže rozmyslela, povedala by „nie“, aby rešpektovala moju pôvodnú požiadavku.

"Je nevyhnutné, aby bol súhlas chápaný a rešpektovaný," hovorí Levine. "Masér musí pri vaginálnej masáži používať latexové rukavice." Ja aj moja masérka sme mali na sebe pohodlné oblečenie a ona mi povedala, že zostane oblečená a v rukaviciach bude po celú dobu masáže. Mala som možnosť nechať si oblečenie alebo sa vyzliecť do ľubovoľnej miery a rozhodla som sa byť úplne nahá. Keď som sa vyzliekla a urobila si pohodlie, odišla z miestnosti.

"Z biologického hľadiska, ak sa človek cíti pohodlne, má podporu a je v bezpečí, môže byť masáž yoni hlboko uvoľňujúca a upokojujúca pre jeho nervový systém a celkovú pohodu," vysvetľuje Leigh. "Hladina kortizolu sa môže znížiť, zatiaľ čo oxytocín sa môže zvýšiť a endorfíny sa môžu uvoľniť. Masáž yoni môže zmierniť svalové napätie a tiež zvýšiť libido." Dodáva, že na emocionálnej úrovni môže masáž yoni poskytnúť človeku schopnosť konať, samostatnosť a splnomocnenie nad svojím telom, rozkošou, hlasom a túžbami. "Emócie sa môžu uvoľniť, vyjadriť a posunúť, čo môže byť liečivé a omladzujúce."

Pri masáži yoni masér rešpektuje hranice a pracuje so súhlasom klienta

Akonáhle som sa vyzliekla, položila som sa tvárou dole na masážny stôl, aby masérka mohla začať.

Vedľa hlavy som si položila babičkinu šatku, pozdĺž trupu niekoľko ďalších posvätných predmetov a začala som zhlboka dýchať, aby som sa upokojila. Jedným z mojich zámerov na sedenie bolo precvičiť si veľmi konkrétne vyjadrovanie svojich potrieb voči svojej masérke, pretože to je pre mňa pri sexe ťažké. Začala som teda tým, že som ju požiadala, aby mi masírovala boky po stranách, pretože tam držím veľké napätie.

Počas masáže som si zakaždým, keď som chcela niečo nové, musela o to povedať. Bol to skvelý tréning v tom, ako konkrétne a jasne vyjadriť svoje priania, a posilňovanie súhlasu po celú dobu. Boli chvíle, keď som cítila vnútorný odpor k vysloveniu svojich potrieb, ale všimla som si, že sa objavuje frustrácia, a potom som ju prekonala a prekonala ju v danom okamihu.

Nakoniec, keď som bola pripravená, som sa pretočila na chrbát a šatku som si voľne položila na čelo. Viedla som svoju masérku, kde má masírovať pozdĺž môjho tela, postupovala som pomaly a všímala si pocity, ktoré v mojom tele vznikali, zatiaľ čo ona priebežne kontrolovala, ako sa cítim.

Počas poslednej časti masáže som požiadala o vnútorný dotyk a dotyk klitorisu.

Prekvapivo som necítila nič vyložene sexuálneho – len príjemné, dobré a hlboko duchovné pocity, ktoré som nikdy necítila pri inštitucionálnom náboženstve. V priebehu som mala víziu kruhového svetla v každom energetickom centre pozdĺž môjho tela, ktorého sa dotýkala – svetelné disky menili farby a ladili s farbami toho, čomu starí jogíni hovorili čakry. Pri týchto víziách som sa cítila v bezpečí a nebola som nútená k akémukoľvek výkonu alebo dosiahnutiu vyvrcholenia.

"Pri sólovom/partnerskom sexe alebo intímnom styku je najčastejšie cieľom orgazmus. Mnoho z nás spoločnosť tlačí na výkon," hovorí Levine. "Masáž yoni je však zážitok, ktorý je o učení a ocenení mocného umenia prijímať."

Počas svojej masáže yoni som nevyvrcholila. A bolo to pre mňa úplne v poriadku.

V tej chvíli som prežila silné, stelesnené uvedomenie: Nič na mojej sexualite nebolo nikdy zlé. Naopak, môj eros ma môže doslova preniesť do iných dimenzií. Môj klitoris mi môže poskytnúť mystické vízie za hranicami všednosti. Môžem používať svoj hlas a žiadať o to, čo chcem, a vôbec to nie je nebezpečné – je to oslobodzujúce. Keď som sa začala oslobodzovať z okov vlastného hanby, cítila som, ako sa od svojho „hriechu“ oslobodzuje aj moja babička.

Ešte ma čaká veľa práce pri odstraňovaní inštitucionálne - a patriarchálne - zakorenených stigmy obklopujúcich moju sexualitu. Rozhodne mám v pláne v budúcnosti podstúpiť ďalšiu masáž yoni, aby som sa s týmto mocným, tajomným portálom medzi nohami zblížila ešte viac. Zatiaľ som svojmu zmyselnému telu, svojmu posvätnému domovu, vďačná za všetko, čím prešlo. Oceňujem a ctím svojich ženských predkov za ich silu a odolnosť v traumách a uprostred tvrdého útlaku. Tým, že som sa naučila zbaviť sa svojej hanby, som urobila prvý krok k vytvoreniu nového odkazu pre seba – a pre všetky ženy, ktoré prídu po mne.

Aj vy môžete prežiť úžasnú tantrickú masáž, napríklad v Bratislave...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.