Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Masáž yoni a masáž lingam: rozkoš pre intímne partie

26.január 2023
Masáž yoni a masáž lingam: rozkoš pre intímne partie

Asi ste už niekedy počuli o erotickej masáži alebo masáži so šťastným koncom. Čím ďalej tým častejšie sa ale tiež môžete stretnúť s masážami yoni alebo masážami lingam. V čom spočívajú, v čom sú unikátne a ako prebiehajú?

Yoni (alebo aj yoni) znamená ženské intímne partie. Pokiaľ sa teda bavíme o masáži yoni, hovoríme o masáži vulvy a vagíny. Lingam zase značí pánske prirodzenie, a tak je vám asi už jasné, že sa jedná o masáž penisu. Ale napriek tomu, čo si mnoho ľudí myslí, nie sú tieto masáže v skutočnosti určené na to, aby ste dosiahli orgazmus (aj keď niektorí ľudia pri nich orgazmus dosahujú).

Masáž yoni

Zdá sa, že slovo yoni je najnovším wellness slovom pre vagínu alebo vulvu. Možno si spomeniete na 'yoni vajíčka' od značky Goop, ktorá tvrdila, že upravujú hladinu hormónov a pomáhajú s ovládaním močového mechúra. Nakoniec bol tento predajca životného štýlu, ktorého majiteľkou je Gwyneth Paltrow, zažalovaný a dostal pokutu 145-tisíc dolárov za "klamlivú reklamu". Sú teda masáže yoni tiež na smiech?

Podľa niektorých odborníkov je prax masážou yoni predovšetkým o objavnom dotyku. Má uvoľniť napätie, čo vraj môže zvýšiť vaginálnu citlivosť, znížiť úzkosť a dokonca liečiť traumy z minulosti. Tréner tantrického sexu Alexej Kuzmin a mentorka sexuálneho liečenia žien Grace Hazel vám prezradia viac.

Čo je masáž yoni?

Ak by vás to zaujímalo (nás áno), yoni je v sanskrte – staroindickom jazyku – výraz pre vulvu a doslova znamená „posvätný portál“. Alexej vysvetľuje, že napriek bežným mylným predstavám nie je zámerom masáže yoni privodiť orgazmus.

"Jediným účelom sexuálnej masáže je dosiahnuť vyvrcholenie," hovorí. "Ale masáž yoni je oveľa viac než len telesná stimulácia. K orgazmu samozrejme môže dôjsť spontánne, ale pravá masáž yoni nemá v úmysle vás 'uspokojiť' hneď teraz, ale pomôcť vám k väčšej spokojnosti v sexuálnom živote z dlhodobého hľadiska."

"Samotná masáž má korene v tantrickej sexuálnej technike a využíva špeciálne dotyky vo vnútri vagíny, ktorých cieľom je uvoľniť napätie a rozvinúť cit v tejto oblasti, čo vedie k lepšiemu sexuálnemu životu a dokonca aj k zlepšeniu emočnej pohody. Väčšina mojich klientov pri sexe pociťuje určitý druh úzkosti, otupelosti alebo bolesti a dúfajú, že sa im podarí preskúmať a rozvinúť svoje sexuálne zážitky, masáž yoni má ale aj silu liečiť sexuálne traumy z minulosti."

To sú neuveriteľne odvážne tvrdenia. Ale s takými údajne neuveriteľnými prínosmi nie je divu, že sú masáže yoni stále populárnejšie. Môžu sa však poriadne predražiť - samotné masáže môžu trvať od jednej hodiny do troch a v priemere stojí jedna hodina 80-120 EUR.

Kde si môžete dopriať masáž yoni

Teraz upozornenie: masáž yoni nie je regulovanou praxou, a to tu v Slovenskej republike, ani vo väčšine iných krajín. Grace však hovorí, že existujú jednoduché kroky, ktoré je možné dodržať, aby ste sa uistili, že sa prihlasujete k legitímnemu (a bezpečnému) zážitku.

"Vždy si vopred preverte, ako sa daný masér chová," vysvetľuje. "Ak nemôžete získať osobné odporúčanie od niekoho, komu dôverujete, určite by vám mal pred sedením ponúknuť konzultačný hovor, aby ste si mohli vybudovať vzťah a vopred stanoviť prípadné hranice."

Masáži yoni a masáži lingam sa venujú odborníci na tantre

"Nikdy nechoďte k masérovi, u ktorého sa necítite bezpečne. Ak ste nervózny, potom vám môže pomôcť stanovenie bezpečného slova tým, že budete vedieť, že masáž bude kedykoľvek prerušená, ak sa budete cítiť nepríjemne."

Ako masáž yoni funguje

Samotná masáž zahŕňa dotyky, hlboké dýchanie a prípadne (v prípade súhlasu) aj prenikanie prstov maséra či masérky. Každý masér vykonáva masáž yoni iným spôsobom, väčšinou sa začína masážou celého tela, ktorá potom vedie k vagíne, keď je klientka uvoľnená a pripravená.

Alexej vysvetľuje, že je dôležitý celkový zážitok, pretože umožňuje klientom zapojiť sa do práce s ich telom ako celkom. "Dotyky by nikdy nemali byť násilné alebo drsné," dodáva Alexej, "ale bude sa jednať o kombináciu rôznych dotykov, napríklad spojenie v pokoji alebo zameranie sa na určité citlivé miesta. Aj keď sa to u jednotlivých klientov líši. Masáž yoni, ktorá pomáha skúmať citlivosť, sa veľmi líši od techniky používanej napríklad u niekoho, kto má pri sexe úzkosti a bolesti. Na vytvorenie pokojnej a príjemnej atmosféry sa tiež používa hlboké dýchanie a buď lubrikant, alebo olej."

Yoni masáž môžete vykonávať aj doma – buď sami, alebo s partnerom. Podstatou je, že sa prijímajúci plne uvoľní a namiesto toho, aby sa sústredil na to, aby dosiahol orgazmus, sústredí sa na uvoľnenie akéhokoľvek emocionálneho alebo fyzického napätia vo svojej vulve alebo vagíne. Alexej dodáva, že bez vyškoleného profesionála bude masáž slúžiť hlavne na stimuláciu alebo potešenie, pretože "liečivý dotyk" môže vykonať iba odborník.

Aké je to podstúpiť masáž yoni? Prezradia vám to dve ženy, ktoré ju zažili

Sex už pre mňa nie je nuda

Tridsaťosemročná Aimee si objednala masáž yoni, pretože pociťovala nedostatok citu pri sexe. Hovorí: „O masáži yoni mi povedala kamarátka, keď som sa jej priznala, že mi sex pripadá nudný. Nikdy som tam dole nič veľmi necítila a zdalo sa, že nič z toho, čo som skúšala, nezaberá, napríklad brnivý lubrikant alebo erotické hračky."

"Spočiatku som bola naozaj nervózna, ale počas masáže moje telo scitlivelo. Dotyky boli veľmi citlivé a objavné a ja som v tele cítila úžasné pocity. Keď som potom mala sex so svojim partnerom, cítila som sa oveľa viac prepojená s týmto zážitkom."

Napravovanie zničeného sexuálneho života

Zatiaľ čo dvadsaťosemročná Lisa sa rozhodla navštíviť masáž yoni po tom, čo sa snažila prekonať zlý vzťah, ktorý zničil jej sexuálny život. "Pred časom som sa zo vzťahu dostala," hovorí. "Ale zakaždým, keď som mala sex, mala som pocit, že sa držím späť alebo sa sťahujem. Počas yoni masáže sme tento problém preskúmali, fyzicky, emocionálne aj sexuálne. Naozaj mi to pomohlo vnímať sex a dotýkanie sa pozitívnejším spôsobom. Stále sa k tomu dostávam, ale čím viac sedenia navštevujem, tým lepšie sa cítim."

Masáž yoni aj lingam pomáhajú v mnohých oblastiach sexuálneho života

Tretí, podrobný príbeh ženy, ktorá vyskúšala masáž yoni, si môžete prečítať v našom ďalšom článku.

Masáž lingam

Ak ste nikdy nepočuli o lingam masáži alebo masáži penisu, potom sa nebojte, pravdepodobne nie ste sami.

Existuje množstvo rôznych typov sexuálnych a erotických masáží, vrátane masáží so šťastným koncom alebo orgazmických masáží, ktorých cieľom je privodiť vám orgazmus, a tiež masáž yoni, tantrická masáž zameraná na uvoľnenie napätia a rozvoj citu vo vnútri vulvy, ako sme písali vyššie.

Masáže lingam špeciálne určené pre mužov sú však neprávom zabúdané. Zaradenie masáže do sexuálneho života môže byť skvelým spôsobom, ako preskúmať svoje aj partnerovo telo a otvoriť sa celému radu nových pocitov a vnemov. Pokiaľ vás teda zaujala, nižšie nájdete všetko, čo potrebujete o masáži lingamu vedieť.

Čo je masáž lingam?

Zatiaľ čo masáž yoni je tantrická masáž vulvy, masáž lingame je tantrická sexuálna praktika, ktorá zahŕňa masáž penisu. "Lingam je sanskrtské slovo pre penis a voľne sa prekladá ako 'svetelná palička'," vysvetľuje Annabelle Knight, odborníčka na sex a vzťahy zo spoločnosti Lovehoney.

Pri masáži lingamu sa masíruje nielen lingam (penis), ale aj semenníky, perineum (citlivá časť kože medzi konečníkom a mieškom) a prostata (považovaná za "posvätné miesto"). "Ide o to, aby sa masírovaný úplne oddal rozkoši," pokračuje Annabelle.

Prečo muži podstupujú lingam masáže?

Jednoducho povedané: pretože sú príjemné! Masáže lingam sú skvelou príležitosťou pre príjemcov, aby sa sústredil na vlastné potešenie a pocítil pocity, ktoré by pri masturbácii alebo sexe obvykle nepocítil. Tieto intímne masáže môžu tiež mužom umožniť zažiť viacnásobný orgazmus, o čom sa mylne usudzuje, že ho zažívajú iba ženy.

"Cieľom nie je len jeden orgazmus, ale hneď niekoľko," vysvetľuje Annabelle. "Ide o snahu pociťovať stále väčšiu rozkoš, ktorá sa počas masáže zmení na vlny mnohonásobných orgazmov."

Kam zájsť na lingam masáž?

Rovnako ako pri masáži yoni sa jej venujú odborníci v oblasti tantry. Dajte si veľmi záležať na výbere maséra (väčšinou teda masérky) a akonáhle vám bude jeho/jej správanie pripadať neprofesionálne, radšej nájdite inú osobu. Cena masáže lingam sa pohybuje v podobných čiastkach ako yoni masáž, občas sú o trochu drahšie.

Masáž yoni i lingam môžete urobiť aj doma, ale bude sa jednať skôr o stimuláciu intímnych miest

Ako partnerovi vykonávať lingam masáž?

Masáž lingamu môžete vykonávať aj svojmu partnerovi. Pokiaľ sa chystáte vyskúšať masáž lingamu na svojom partnerovi, Annabelle vytvorila jednoduchý návod, podľa ktorého môžete postupovať krok za krokom. Ide ale iba o takú "domácu verziu".

  1. Vytvorte atmosféru. Zapáľte sviečky, stlmte svetlá, pustite si pokojnú hudbu a uistite sa, že ste vy aj váš partner úplne uvoľnení.
  2. Vyberte si masážny olej, najlepšie taký, ktorý je jedlý a ľahko sa rozpúšťa a možno vonia, prípadne môže rovnako dobre fungovať masážna sviečka.
  3. Synchronizujte svoje dýchanie s partnerom a pokračujte v tom po celú dobu masáže. To vám pomôže sa duchovne zblížiť.
  4. Masáž začnite jemne okolo nôh, brucha, stehien, hrudníka a bradaviek, ale "posvätný prútik" zatiaľ nechajte byť. Ľudským prirodzeným stavom je „robenie“, preto dajte druhému čas, aby sa dostal do režimu „prijímanie“.
  5. Hlaďte oblasti okolo penisu, vrátane perinea a miešku.
  6. Začnite masírovať penis a potom prejdite k najcitlivejšej oblasti penisu, hlavičke, kde je najviac nervových zakončení. Udržujte ruky v pohybe a nerobte si starosti, pokiaľ váš partner na chvíľu stratí erekciu, pretože to je v tantre bežné a mal by sa rýchlo znova postaviť.
  7. Začnite partnera análne prstiť. Spočiatku buďte jemní a nezabudnite použiť lubrikant na vodnej báze.
  8. Nenechajte svojho partnera dosiahnuť orgazmus hneď. Ak sa blíži ku koncu, zadržte pred pokračovaním. Urobte to niekoľkokrát a nebojte sa, ak váš partner na určitú dobu zmäkne. Táto prax sa nazýva edging a môže pomôcť kontrolovať orgazmy a záverečný orgazmus môže byť vďaka tomu dlhšie trvajúci a intenzívnejší.
  9. Stimulujte prostatu, ktorá je v tantre považovaná za "posvätné miesto". Jedná sa o žľazu o veľkosti hrášku vo vnútri konečníka. Má mäkkú hubovitú štruktúru ako zrelá slivka a je možné k nej pristupovať cez konečník buď prstom, alebo masážnym prístrojom na prostatu.
  10. Nechajte svojho partnera ejakulovať. Jeho telo by mali prekonať vlny rozkoše.

Líšia sa lingam masáž od masáže so šťastným koncom?

Aj keď masáž lingam a masáž so šťastným koncom spadajú pod erotickú masáž, v skutočnosti sa naozaj líšia v tom, čo sa snažia dosiahnuť. "Aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať veľmi podobné, tantrické a lingam masáže sú oveľa pomalšie a odmeranejšie ako bežné masáže so šťastným koncom," vysvetľuje Annabelle. "Cieľom masáží lingamu je pomôcť príjemcovi skutočne ovládnuť jeho sexuálnu silu, zatiaľ čo masáž so šťastným koncom je jednoducho bežná masáž zameraná na celé telo, po ktorej nasleduje sexuálny akt."

Chcete tiež vrnieť blahom? Navštívte odborníkov na masáž yoni alebo lingam napríklad v Bratislave.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.