Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Teraz a tu. To je jedna z podstaty tantrického sexu

6.október 2022
Teraz a tu. To je jedna z podstaty tantrického sexu

Dnešná uponáhľaná doba prospieva málokomu a máločomu. Nemali ste niekedy chuť sa na chvíľu zastaviť a len si užívať prítomnosť? Verte, že to nie je žiadny luxus – dovoliť si to môže (a mal by) naozaj každý, a to nielen v bežnom živote, ale aj v tom sexuálnom. Ako? Pomocou tantrického sexu.

Mnohých z vás bude pojem tantrický sex zaujímať viac než len trochu. Možno ste počuli, že ide o intimitu, meditáciu a dokonca aj všímavosť... so zameraním na hlboké spojenie, nie na fyzický kontakt alebo honbu za rýchlym orgazmom. Možno ste o ňom počuli z médií alebo ste tento termín dokonca zahliadli v úprimnej autobiografii Willa Smitha – v ktorej sa zveril, že navštívil odborníka na tantrickú sexualitu.

Čo presne je tantrický sex? A kde sa táto prax vzala? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Čo je tantrický sex?

Tantrický sex je v podstate pomalá, meditatívna forma sexu. Vysvetľuje to odborníčka na sex a vzťahy Kate Moyle zo spoločnosti LELO: „Tantrický sex je zameraný na spojenie mysle a tela. Ide o to, aby ste si užívali zmyselnosť a rozkoš, a nie aby ste sa orientovali na cieľ. Ide o to, aby ste sa plne ponorili do toho, čo sa v danej chvíli deje medzi vami a vaším partnerom, a nie do toho, kam to smeruje. Tantrický sex sa tiež zameriava na telo ako celok, nielen na 'genitálny zážitok'."

"Hoci všetky sexuálne akty môžu byť založené na tantre, pretože ide z veľkej časti o psychické zapojenie, môže sa menej zameriavať na penetračný akt sexu a viac na zmyselné a objavujúce dotyky a používanie dychu na usmerňovanie energie v tele," vysvetľuje Kate.

Hlbšie spojenie a kontrast k uponáhľanému životu

Táto prax súvisí s tantrou, čo v sanskrte znamená "splietaný", a je stará tisíce rokov. Kate ďalej vysvetľuje, že môže mať mnoho výhod, najmä to, že sa praktizujúci cítia blízki svojim partnerom.

"Tantrický sex môže ľuďom ponúknuť hlbšie spojenie s partnerom aj so sebou samým, pretože sa plne sústredí na zážitok v danom okamihu. Môže tiež pomôcť zvýšiť túžbu, pretože sú do neho zahrnuté techniky všímavosti a pomáhajú sústrediť sa na cestu - nie na cieľ."

Kate ďalej pokračuje: „Výskumy ukazujú, že usmerňovanie pozornosti a riadenie dychu pomáha zvýšiť vnímanie rozkoše a pocitov a následne pôsobí ako ďalšia motivácia k túžbe. Toľko vecí v našom živote je uponáhľaných a sex nie je výnimkou, môžeme sa sústrediť na konečný cieľ, ktorým je pre mnohé dosiahnutie orgazmu, a ten je často prioritou skôr ako zážitok z jeho dosiahnutia, a tantrický sex je toho opakom."

Pokiaľ premýšľate o polohách v tantrickom sexe, kľúčový je očný kontakt. "Zvýšenému prepojeniu prirodzeným spôsobom nahrávajú polohy, ktoré podporujú dlhší očný kontakt, napríklad keď jeden z partnerov sedí na druhom s nohami obtočenými okolo neho, čo dáva príležitosť na pohľad z očí do očí," hovorí Kate.

"Dobrá poloha môže byť aj poloha 'hrudník na hrudník' alebo 'srdce na srdce', kedy môžete synchronizovať svoje dýchanie, aby ste sa cítili v rytme jeden s druhým. To vám môže dať pocit, že sa pohybujete ako jeden. Rýchlosť pohybu možno tiež spomaliť, aby ste sa mohli naladiť na to, čo skutočne cítite, a usmerniť svoj dych. Niektoré tantrické polohy používajú len veľmi málo pohybu."

Zmyselná forma sexu v rýchlom svete môže pôsobiť až trápne

Niekedy ale môže tantrický sex pôsobiť až zastrašujúcim dojmom. Náš uponáhľaný životný štýl je v rozpore so spomalenou a zmyselnou formou sexu - a to môže vyvolávať pocit trápnosti. Tantrický sex však môže byť veľmi obohacujúci, pretože vytvára hlbší pocit spojenia s vaším partnerom a môže odhaliť nové spôsoby prežívania rozkoše, na ktoré ste možno predtým zabúdali. Ako sme už spomínali, tantrický sex nie je o honbe za orgazmom – je o príprave a skúmaní pred ním.

Sunni Joy, liečiteľka tantrickou energiou, nám hovorí: "Tantrický sex je predovšetkým o spojení. Ide o spojenie so sebou samým a so svojim sexuálnym partnerom, a to tak, že svoju sexualitu zladíte s posvätnom, svojou dušou, energiou, duchom, myšlienkou alebo akýmkoľvek iným jazykom, ktorý používate na opis nehmotného aspektu našej ľudskosti. Ide o zmyselnosť a čas venovaný prepojeniu s vibráciami sexuálnej energie, nie len o sústredení sa na fyzickú stránku."

Očný kontakt zintenzívni váš tantrický zážitok

"S partnerom pocítite jednotu. Budete cítiť to, čo cíti on, a on bude cítiť to, čo cítite vy. Stratíte prehľad o tom, kde každý z vás začína a končí."

To znie dosť opojne. Láka vás to skúsiť? Prečítajte si, ako s tantrickým sexom začať.

Ako začať s tantrickým sexom? Tipy pre začiatočníkov

Ak ste v tantrickom sexe úplní nováčikovia, možno si nie ste istí, ako sa do neho ponoriť.

Sunni hovorí: "Začnite tým, že sa spojíte sami so sebou. Môžete začať tým, že si viac uvedomíte svoje zmysly a naladíte sa na ne, že začnete viac vnímať vibračné pole, ktorého sme súčasťou vo vesmíre. Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a vnímajte vzduch, ako prechádza vaším telom."

Pred dňom, kedy vyskúšate tantrický sex, môžete tiež urobiť množstvo príprav, ktoré vás môžu psychologicky dostať do zmyselnejšieho stavu mysle. "Venujte sa joge, tancu alebo svojej obľúbenej fyzickej aktivite a vnímajte prúdenie. Meditujte. Trávte čas v prírode a uvedomujte si vône a zvuky, ktoré vás obklopujú. Vychutnajte si, ako sa vánok dotýka vašej kože. Sadnite si k oceánu a zjednoťte sa s prílivom a odlivom vody. Masturbujte s pocitom lásky k sebe samým. Nastavte si náladu pomocou sviečok, kadidla a/alebo tichej hudby," navrhuje Sunni.

Akonáhle všetko preskúmate so spomalenými pocitmi mimo sexu, dajte šancu ďalším veciam.

Ako sa vysporiadať s pocitmi trápnosti

Sunni hovorí: "Neberte to tak vážne. Neexistuje správny alebo zlý spôsob, ako to robiť. Nezabudnite, že potešenie je vaším prirodzeným právom. Dýchajte. Nezabehnite rovno do cieľa, venujte pozornosť všetkým pocitom, ktoré cítite."

Musíte dať sebe i partnerovi súhlas spomaliť a zároveň prijať, že sa to spočiatku môže zdať neprirodzené alebo neobvyklé. Dodáva: "Nenechajte sa strhnúť tým, čo je 'normálne', pretože každý z nás je inak nastavený. To, čo z tejto praxe získate, je subjektívne a úplne vaše. Buďte k sebe láskaví."

Spôsoby, ako sa môžete ponoriť do tantrického sexu, aby ste zistili, či je to pre vás to pravé

Existuje niekoľko spôsobov, ako začať, ktoré môžu byť ideálne, ak sa cítite nesvojou alebo nervózny.

Sunni hovorí: "S partnerom sa vzájomne pozerajte do očí. Sadnite si s ním tvárou v tvár a pozerajte sa mu dlhšiu dobu do očí. Spočiatku to môže byť divné, ale prekonajte to. Ako sa hovorí, oči sú oknom do duše a toto cvičenie podporí intimitu a blízkosť. Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete vyskúšať, je kruhové dýchanie. Sadnite si s partnerom do prepletenej lotosovej pozície, genitálie ku genitáliám. Priblížte svoje ústa k partnerovým, ako by ste sa chystali k bozku.Ak sa nadýchujete, partner vydychuje a naopak ." Užite si to.

Záujem o tantru a tantrický sex sa v poslednom čase zvyšuje. Asi je to tým, že ľudia už prestalo baviť všetko robiť rýchlo, uponáhľane a začínajú sa znova učiť žiť v prítomnosti. Ak táto zmyselná technika pohltila aj vás, môžete skúsiť nájsť podobne zameraných ľudí na našej sex zoznamke...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.