Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

História erotickej hračky Rabbit

8.apríl 2021
História erotickej hračky Rabbit

Aká bola cesta známej erotické hračky Rabbit? Kde ste ju mohli vidieť, vďaka čomu sa stala tak slávnou a prečo si ju obľúbili milióny žien po celom svete? Odpovede na tieto otázky a oveľa viac nájdete v dnešnom článku.

Ak nie ste expert na erotické hračky, pravdepodobne nepoznáte veľa ich typov alebo názvov. Ale je dosť pravdepodobné, že sa k vám niekedy dostal názov Magic Wand (v preklade kúzelná palička) alebo vibrátor Rabbit (v preklade králiček). Sú to dve najznámejšie erotické hračky, ktoré sa preslávili po celom svete. Obe sa dokonca objavili v televízii. Magic Wand nájdeme vo svojej pôvodnej podobe vo filme Vrtieť ženou (Hysteria, 2011) a Rabbit vibrátor v seriáli Sex v meste. Môžeme byť vďační, že sú erotické hračky tak rozšírené a že ich môžeme dokonca vídať vo filmoch či seriáloch. Dostávajú sa tak ľahko do podvedomia ľudí, ktorí si uvedomia, že si ich nekupujú len "divní" alebo "sexuálne závislí", ale každý, kto objaví alebo chce objaviť ich kúzlo. Prečítajte si, ako vznikol obľúbený Rabbit a čím si zaslúžil svoju obľúbenosť.

Ako Rabbit vibrátor vyzerá?

Rabbit je vibrátor - to znamená, že jeho telo poháňajú vibrácie, na rozdiel od dildá, ktoré vibráciami nedisponuje. Skladá sa z dvoch hlavných častí. Jedna je klasické telo podobné penisu, tento tvar nájdeme u naprostej väčšiny vibrátorov a dild. Tá sa používa predovšetkým pre internú (vnútornú) stimuláciu. Jednoducho sa teda zasunie do vagíny, nehľadajte v tom žiadnu zložitosť. Rabbit je ale výnimočný svojou druhou časťou, ktorá sa nachádza bližšie pri dolnej časti. "Vyrastá" z hlavnej časti a je často podobná králičím uškám, odtiaľ tiež pochádza názov Rabbit. Táto časť môže, ale nemusí byť v tvare "ušiek", každý výrobca uprednostňuje trochu iný tvar, obzvlášť v súčasnej dobe sa ušká menia a zostáva len jedna väčšia a širšia časť, ale princíp vždy zostáva rovnaký - dráždi klitoris. Originálne Rabbit vibrátory sú tiež vybavené ešte o rotujúcu základňu vykladanú "perlami", ktoré prinášajú niektorým ženám ešte viac uspokojenia, pretože dráždia vstup do vagíny. Hovorí sa mu Rabbit Pearl.

Spoznajte históriu Rabbita

1983: príchod zvieracích vibrátorov

Prvou firmou, ktorá do USA začala dodávať tieto zaujímavé vibrátory dva v jednom (s internej aj externej častí), sa stala spoločnosť Vibratex. Keďže sa tieto hračky vyrábali v Japonsku, nebude asi žiadnym prekvapením, že boli trochu zvláštne. Menšie časti boli tvarované do vzhľadu zvieratiek a mali rôzne žiarivé farby. Skrátka vyzeral tak, ako sa od obscénneho Japonska očakáva. Ostatné spoločnosti vyrábali svoje vibrátory v Číne, takže u nich sa také výstrelky neobjavovali - tieto vibrátory (alebo aj dildá) vyzerali ako klasické, žilnaté penisy, väčšinou aj klasických telových a podobných farieb. Čo sa môže zdať ako plus, pretože to ženám prišlo prirodzenejšie, ale v skutočnosti mali tieto vibrátory skôr farbu varených hotdogov, čo bolo skôr odpudivé, a neboli ani tak kvalitné. A keď zrazu prišla ružová hračka, ženy to začalo zaujímať.

"Zvieratkové" vibrátory od Vibratexu

V roku 1983 sa objavili tieto zvieratká: bobor, klokan a korytnačka (teraz sú zaniknuté). Všetky tri typy mali internú časť podobnú penisu a vonkajšiu časť v tvare zvieratka a každé zvieratko ponúkalo trochu inú stimuláciu. Zhruba v tejto dobe začala byť populárna aj iná spoločnosť, ktorá vyrábala vibrátory - dnes už zaniknutá firma Ben Wa. Dokázala lacno napodobniť duálne vibrátory od Vibratexu, nie ale Rabbit Pearl. Kým sa venovali okopírovaniu bobra (model Beaver) a tešili sa, ako sa bude skvele predávať, netušili, že ten, ktorý sa okopírovať nesnažili, sa stane takým hitom.

Dokonca aj dnes môžete vo svete erotických pomôcok naraziť na vibrátory, ktoré sa stále inšpirujú týmito starými modelmi zvieratiek. Nie sú už vyrábané Vibratexom, ale zvieratká si vyberajú často rovnaké - bobra, klokana a korytnačku. Niektoré z nich môžete vidieť na fotkách. Neviem, ako to príde vám, ale mňa niektoré z tých vibrátorov (hlavne bobor na fotke) celkom desí...

Napodobeniny vibrátorov od Vibratexu - Kangaroo, beaver a turtle

1984: debut Rabbita

Dizajnéri Vibratexu pracovali na novom vibrátore, ktorý by bol niečím vylepšený - prišli na skvelú novinku, ktorú zatiaľ žiadny iný vibrátor neponúkal - rotujúce perly v hlavnej "penisovej" časti, ktoré dodávali ďalšiu stimuláciu. Zhodli sa, že zvieratko, ktoré budú používať, bude králiček, pretože ten je v Japonsku používaný ako talizman pre šťastie a tiež ako poctu Shay Martinovi, majiteľovi spoločnosti, ktorý sa narodil v čínskom kalendárnom roku králika. Predaj tejto hračky pri jej vydaní bol silný, ale Rabbit Pearl, prvý rabbit vibrátor, sa nijako extra nerozšíril. Zatiaľ.

Krátko potom Susan Colvin a jej tím magazínu pre dospelých a novo založenej spoločnosti CPLC vyrobili svoju verziu tejto erotickej hračky, ktorú pomenovali Jack Rabbit.

1993: ranné kópie a inovácie

Slávny sexshop Babeland sa prvýkrát otvoril roku 1993 v Seattli a hneď od začiatku začal predávať Rabbit Pearl. V roku 1997 sa ďalší obchod otvoril aj v New York City a začal ponúkať nový model tejto hračky pomenovaný Rabbit Habit, ktorý bol samozrejme vylepšený. Ponúkal rozbehnutie motora na baterky, takže ľudia už neboli obmedzení na prístup k zásuvke, a navyše mal v podstate diaľkové ovládanie. Samozrejme nebolo bezdrôtové, ako máme teraz, ale aj tak to bol veľký úspech. Ovládanie, v ktorom boli aj samotné baterky, boli spojené s hračkou pomocou tenkého drôtu. Ženy boli nadšené. Neverili by ste, ale Vibratex túto hračku stále vyrába a môžete si ho bez problémov kúpiť. Stojí zhruba 90 dolárov a vyzerá stále rovnako. Je to presne ten typ, ktorý ste mohli vidieť v Sex v meste, ale o tom za chvíľu.

Rabbit na baterky od Vibratexu a Jack Rabbit od CPLC

1994: Rabbit horúčka

Keď spoločnosť CPLC v roku 1994 zanikla, Susan Colvin kúpila malú časť spoločnosti Swedish Erotica, ktorá sa premenovala na CalExotics. Susan do tejto spoločnosti presunula dizajn predchádzajúcej hračky Jack Rabbit. Rabbit vibrátory sa začínali čoraz viac dostávať do povedomia ľudí, ale na svoj boom ešte len čakali.

1998: Ako Charlotte stretla Rabbita

Pretože HBO chceli do nasledujúceho dielu Sexu v meste zakomponovať nejaký vibrátor, vyrazili zástupcovia HBO do obchodu The Pleasure Chest v New Yorku, aby zistili, ktorý je najpredávanejší. Samozrejme im bolo povedané, že je to Rabbit Pearl, a čoskoro sa tímy HBO a Vibratexu spojili. Ľudia z HBO zaslali Vibratexu scenár epizódy, aby spoločnosť uistili, že hračka bude v seriáli vyobrazená správnym spôsobom. A tak sa vibrátor od Vibratexu stal neskutočne slávnym - 2. augusta 1998 bola odvysielaná epizóda Korytnačka a zajac, v ktorej Miranda požičia Charlotte jej Rabitta, čo spôsobí, že Charlotte nebude chcieť opustiť dom, pretože si bude chcieť neustále užívať. Vibrátor od Vibratexu začal byť rovnako vyhľadávaný ako Carriine topánky od Manola Blahnika.

Martin si spomína, ako dostali list od HBO s otázkou, či by mohli použiť ich Rabbit Pearl vo svojom seriáli a uisťovali ich, že nebudú produkt zobrazovat spôsobom, ktorý by mohol jeho meno nejako poškodiť. Pretože u Martinov v tej dobe nemali HBO, tak sa ani nemohli na epizódu pozrieť. Videli ju až vtedy, keď im HBO poslali VHS, aby sa mohli tiež pozrieť.

1999: Erotické hračky sa stali vyhľadávané

Okamžite sa začali objavovať kópie Rabbit - spoločnosti samozrejme chceli využiť všetok ten krik okolo Sexu v meste a začali vyrábať veľmi podobné duálne vibrátory s rozpoznateľným tvarom zajačika. Ale tento bláznivý úspech Rabbita možno pripísať tiež začiatkom online nakupovania, ktoré celkom zmenilo odvetvie erotických hračiek, pretože ľudia chceli nakupovať vibrátory diskrétne. Predaj erotických pomôcok celkovo vzrástol, ale napríklad britský obchod s erotickými hračkami Ann Summers uvádza, že len za 12 mesiacov od uvedenia svojho obchodu na internetové stránky sa u nich predalo 1 milión kusov Rabbit.

V roku 1999 sa na trhu začali objavovať napodobeniny Rabbits

2005: potvrdenie známych

Vtedajšia "zúfalá manželka" Eva Longoria ďalej zvýšila dôveryhodnosť tejto hračky tým, že jej lásku k nej zmienila v roku 2005 v rozhovore pre SELF. "Dávam rabbit vibrátory všetkým svojim kamarátkam. Kričia nadšením, keď ho rozbalia. Najlepší darček, ktorý im môžem dať, je orgazmus," povedala Longoria. Jej chvála posilnila sexshopu Babeland predaj hračky o 30 percent. Ďalej v roku 2006 dopomohla predaji aj Oprah Winfrey, ktorá Rabbit označila za Rolls Royce medzi erotickými hračkami.

2006: Potrebujete pomoc?

V roku 2006 prišiel s pomocou 124stránkový sprievodca (ktorý bol predávaný spoločne s lubrikantom) - pomáhal ženám dosiahnuť zmiešaného orgazmu (z vnútornej aj vonkajšej stimulácie), alebo dával príklady, ako hračku používať pri hrách s bradavkami alebo ako ju predstaviť partnerovi. V rovnakom roku bol predstavený dokument Rabbit Fever, ktorý sa zaoberal závislosťou žien na Rabbit.

2008: pekná premena

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá štýlovými erotickými hračkami, Jimmyjane, pridala do svojho radu elegantných hračiek Iconic Rabbit. Vypožičali si pritom originálny dizajn od Vibratexu, ale hračka bola celá biela. Tento Rabbit sa stal súčasťou radu Usual Suspects.

Iconic Rabbit u rady Usual Suspects spoločnosti Jimmyjane

2008: Zabite Rabbita!

Alabamsky generálny prokurátor Troy King oznámil, že sa chystá presadiť "oficiálny" zákaz sexuálnych hračiek svojho štátu, čo by nepochybne ovplyvnilo Rabbit, najpredávanejšiu hračku tej doby. King, ktorý je republikánom, veril, že sexuálne hračky sú nemorálne a jeho povinnosťou bolo zatknúť každého, kto ich použil. V reakcii na to bývalá Alabamska kandidátka na guvernéra Loretta Nall začala protikampaň s názvom Toys for Troy (hračky pre Troya), ktorá povzbudila ženy, aby posielali svoje vibrátory a dilda priamo do kancelárie generálneho prokurátora.

2009: Vezmite si Rabbita so sebou

Vibratex predstavil zmenšenú verziu originálneho Rabbit, ktorá navyše disponovala odnímateľnou "králičou časťou". Stal sa preto skvelým spoločníkom na cesty, ale bohužiaľ ani to nezastaví colníkov na letiskách od dôkladnej kontroly.

2015: rôzne stupne

V roku 2015 spoločnosť CalExotics prerobila a farebne odlíšila svojich druhov Jack Rabbit. Pre začiatočníkov je červený, stredne pokročilých modrý, pokročilých fialový a pre expertov ružový.

Jack Rabbit advanced z roku 2015 od spoločnosti CalExotics

2017: väčšie zmeny pre Rabbit

Lisa Finn, manažérka značky Babeland, hovorí, že najväčšie novinky, ktoré Rabbit za posledných päť rokov postihli, možno vidieť prostredníctvom materiálov a motora. Stále častejšie sú vidieť Rabbit potiahnutia neporéznym hebkým silikónom. Novšie dobíjacie Rabbit sú nielen lepšie pre životné prostredie a životnosť hračky, ale tiež umožňujú viac funkcií. Dnes už klasické králičie ušká nájdeme aj na krúžkoch na penis, bullet vibrátoroch alebo ako odnímateľný doplnok pre iné hračky.

Erotické hračky vrátane Rabbit kúpite online alebo v sexshopoch vo väčších mestách (napr. Bratislava, Košice, Nitra).

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.