Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Druhy sexuálnych pomôcok - 1. časť

19.september 2016
Druhy sexuálnych pomôcok - 1. časť

Druhov sexuálnych pomôcok je nespočetné množstvo. Priblížime vám tie najznámejšie a najviac používané.

Sexuálne pomôcky sú vyrobené z rôznych materiálov, sú rôznych tvarov a dosahujú odlišných efektov podľa toho, na čo sa používajú. Ale čo je to vlastne sexuálna pomôcka? Označujú sa tak predmety, ktoré slúžia k sexuálnemu uspokojeniu v prípade autoerotiky, ako súčasť predohry alebo k sexu. V tomto článku sa zameriame na druhy ako také.

Vibrácie

Najjednoduchším riešením, je rozdeliť pomôcky podľa toho, či sú vibračné alebo nie. Delia sa teda na dámske - nevibračné a vibračné, a na pánske - nevibračné a vibračné. Viac o vibračných pomôckach sa dozviete pod nadpisom Vibrátor a v ďalšej časti článku. Všeobecné rozdelenie na vibračné a nevibračné pomôcky o pomôckach samotných nič moc nevypovedá, teda ideme rozobrať jednotlivé pomôcky viac do hĺbky...

Kondóm

Aj kondóm sa radí medzi sexuálne pomôcky, aj keď to mnohým ľuďom ani tak nepríde. Je to dôležitá súčasť sexuálnych hrátok, obzvlášť tých nezáväzných, na jednu noc. Vyhnete sa s ním nechcenému počatiu aj sexuálne prenosnej choroby. Nie je to síce stopercentná ochrana, ale správnym používaním sa ochrana vyšplhá na 99%. Väčšinu prípadov zlyhania kondómu má na svedomí užívateľ, ktorý ho použil nesprávne - nasadenie druhou stranou, silou alebo na nestoporený penis. Správne navliekanie kondómu sa dá ale naučiť, najlepšie ešte pred prvým sexom pri masturbácii.

Kondómy si môžete vybrať presne podľa seba. Existuje mnoho rozmerov, farieb a tvarov, dokonca aj vôňou. Sú aj také, ktoré majú stimulačné účinky alebo povrch pripomínajúci penis pre vyššie dráždenie pošvy. Ako lubrikant možno použiť lubrikanty na vodnej báze, spermicídne a silikónové lubrikanty.

Lubrikačný gél

Aj lubrikačný gél používame pri sexe, a tak sa tiež radí medzi sexuálne pomôcku. Rozdeľujú sa podľa zloženia. Lubrikanty na vodnej báze sa môžu používať so všetkými erotickými pomôckami. Sú šetrné k pokožke, neobsahujú žiadne oleje ani silikóny. Ich nevýhodou je ale rýchla vysychavosť, stačí ale doplniť kvapku vody a ich vlastnosti sa obnovia. Lubrikanty na olejovej báze, na báze kerozínového želé alebo vazelíny sa nesmú používať s latexovými kondómami, mohlo by to narušiť ich funkčnosť. Aj lubrikačné gély, rovnako ako kondómy, sa vyrábajú aj s vôňou, v tomto prípade skôr s príchuťou. Takéto gély sa vo väčšine prípadov môžu aj "zjesť", takže môžete mať krásne sladký orálny sex...

erotické pomůcky

Ženy si môžu navyše užiť výnimočný zážitok použitím stimulačného lubrikantu. Stimulačné lubrikant zvýšia citlivosť vagíny a je tak oveľa ľahšie dosiahnuť orgazmus. V ponuke sú aj špeciálne lubrikanty s chladivým alebo hrejivým účinkom, s obsahom feromónov a znecitlivujúce gély pre spomalenie nástupu ejakulácie. K dostaniu sú aj análne lubrikačné gély, ktoré na rozdiel od tých ostatných obsahujú aj dezinfekčnú zložku a niektoré dokonca aj znecitlivujúcu. S gélmi so znecitlivujúcimi zložkami u análneho sexu ale opatrne, análny sex nesmie bolieť a to, že si od bolesti uľavíte gélom, nie je riešenie.

Keď používate lubrikačný gél, je dôležité si uvedomiť, že to nie je antikoncepcia a žiadnym spôsobom nezmenšuje riziko otehotnenia. Hoci je na obale napísané, že je antispermicidny, pred tehotenstvom vás neochráni. Tento nápis totiž znamená, že gél dokáže zabrániť iba niektorým spermiám v pohybe, ale nie všetkým z celého ejakulátu. Pri použití gélov na olejovej báze si dajte pozor, aby vám neomastily oblečenie, periny a nábytok, odstraňuje sa naozaj veľmi ťažko. A u gélov na vodnej báze by ste sa mali po použití osprchovať - ​​zbavíte sa zvyškov gélu, ktorý by sa inak začal nepríjemne lepiť.

Vibrátor

Vibrátor je jednoznačne najobľúbenejšia hračka pre sexuálne hry. Sú to v podstate napodobeniny penisu vyrábané z mnohých materiálov a v mnohých rôznych tvaroch a veľkostiach. Lepšie typy majú nastaviteľnú silu vibrácií. Existujú ešte tzv. dilda (didla), ktoré vyzerajú veľmi podobne ako vibrátory, ale na rozdiel od nich sú bez vibrácií. Dildom podobné sú potom pripínacie penisy, ktorými sa ženy dráždia navzájom u homosexuálneho styku, prípadne ich používajú heterosexuálne páry k análnym hrátkam. Ale späť k vibrátorom. Vibrátory okrem "obyčajného" tvaru penisu môžu mať rôzne dráždítka na klitoris, tvar pre dráždenie G-bodu, môže byť aj obojstranný (pre dráždenie vagíny i konečníka). Pri kúpe vibrátora sa dokonca môžete poriadne udrieť po vrecku. Vibrátor pokrytý 18 karátovým zlatom vyjde na bezmála 11 tisíc eur.

Medzi vibrátory ale neradíme len napodobeniny penisov. Aj ďalšie hračky vibrujú a jednou z nich sú vibračné patrónky. Ide o malý vibrátor v tvare náboja, ktorý dráždi predovšetkým klitoris. Ďalšou zaujímavou vibračnou hračkou je tzv. prstový vibrátor. Vyzerá trochu ako slúchadlá, ktoré si navlečiete na končeky prstov a tie sa potom rozvibrujú. Vibrátoriku dáte buď smerom dole a dráždite intímne partie priamo nimi, alebo ich dáte z druhej (nechtovej) strany a necháte vibrovať priamo svoje prsty. Poslednou hračkou patriacou do vibrátorov je pulzátor - pulzujúci vibrátor. Pulzátor nevibruje ako ostatné vibrátory, ale pulzuje dopredu a dozadu, aby napodobnil milovanie. Navyše tak dráždi bod G.

Ste z Prešova a radi by ste si vyskúšali nejaké hrátky vo dvojici, ale nemáte s kým? Skúste sex zoznamku!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.