Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Čo je to frotáž? Určite ju poznáte!

11.júl 2023
Čo je to frotáž? Určite ju poznáte!

Pripravte sa, že sa budete opäť cítiť ako teenager, pretože dnešný článok sa bude týkať „suchého“ sexu. Pamätáte si to vzrušovania sa pri utieraní oblečených tiel? Tak to je presne ono! Dozvedieť sa ale môžete oveľa viac...

Pokiaľ ste to ešte nepočuli, odborný termín pre tento druh sexu je "frotáž" (niekedy napísané frottage). Môžete sa ale stretnúť aj s inými názvami, napríklad dry humping, frot alebo frotting.

"Frottage je francúzske sloveso pre 'trieť'," hovorí Kristine D'Angelo, certifikovaná sexuálna koučka a klinická sexuologička. "Je to nepenetratívny spôsob, ako pociťovať rozkoš trením častí tela za účelom sexuálnej stimulácie."

Aj keď frotáž môže ako sexuálna praktika znieť rozkošne retro, existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré by sme o tomto menej prebádanom sexuálnom akte mali všetci vedieť. Po prvé: nie je len pre nadržaných tínedžerov. Mnohí z nás dospelých sa môžu venovať dry humpingu ako súčasti väčších sexuálnych hier, a to z mnohých dôvodov – okrem iného aj preto, že frotáž je z veľkej časti považovaná za jeden z bezpečnejších sexuálnych aktov.

To však vyvoláva dôležitú otázku: Aká bezpečná je frottage? A ako je to s potešením? Pretože občas môžete počuť, že dry humping spôsobuje modré gule, takže môže mať trochu zlú povesť. Podľa odborníkov však môže byť trenie o cudzie genitálie/stehná skutočne veľmi uspokojivé. "Naša koža je jedným z našich najväčších zmyslových orgánov, ktorý je bohato naplnený nervovými zakončeniami a receptormi. Keď sa nás niekto takto dotýka, náš mozog uvoľňuje hormóny, ktoré ovplyvňujú naše pocity príťažlivosti, rozkoše a zblíženia," hovorí Linnea Marie, certifikovaná sexuálna pedagogička .

Za zmienku stojí aj tento zaujímavý fakt: Hoci môžeme frotáž považovať za predohru a/alebo pubertálnu formu sexuálneho skúmania pred pohlavným stykom, mnoho ľudí prevádzkuje dry humping ako hlavný pilier sexu – áno, ako sex. Pre niektorých z nich môže byť frotáž jednou z hlavných udalostí daného sexuálneho aktu – alebo aj tou jedinou hlavnou. Bez ohľadu na to je najdôležitejšie vedieť, že neexistuje žiadny zlý spôsob, ako sa sexu venovať, pokiaľ sa všetci správajú bezpečne, súhlasia a sú dospelí. A tak vám bez ďalších okolkov prinášame všetko, čo potrebujete vedieť o frotáži a o tom, ako ju vo svojom sexuálnom živote čo najlepšie využiť.

Čo je to frotáž?

Už vieme, že frotáži sa hovorí suchý sex tak, ale čo to vlastne znamená?

No, ukazuje sa, že je to vlastne celkom rozsiahly termín, ale najdôležitejším aspektom je trenie. "Frotáž je možné vykonávať sólo alebo s ďalšími partnermi," vysvetľuje Linnea Marie. "Mnohí už počuli o termíne 'outercourse', ale za frotáž možno považovať masturbáciu, ojazdenie, prirážanie na sucho, intenzívne láskanie alebo petting. Cieľom tejto aktivity je trenie genitálií o seba, láskanie erotogénnych zón a vytváranie príjemného trenia."

Ako vykonávať dry humping?

Frotáž je možné vykonávať s oblečením aj bez neho. Tento aspekt môže byť trochu mätúci, pretože slovo "suchý" predpokladá, že máte na sebe oblečenie (alebo je tam nejaká prekážka).

Láká vás frotáž?

Aj keď sa spôsoby, akými si ľudia frotáž užívajú, u jednotlivých ľudí značne líšia, Dr. Lee Phillips, psychoterapeut a certifikovaný sexuálny a párový terapeut, hovorí, že najčastejšou polohou pre tento druh aktivity je misionárska poloha. Pri tejto polohe má spodná osova roztiahnuté nohy a partner sa nachádza medzi nimi, čo umožňuje, aby sa genitálie postavili do jednej línie a bol k nim ľahký prístup.

Samozrejme, že "najlepší spôsob" frotáže neexistuje a akýkoľvek spôsob, ktorý prináša potešenie vám aj vášmu partnerovi, je správny. Môže sa odohrávať pred inými druhmi sexu, môže byť hlavným aktom alebo jednou z niekoľkých udalostí, ktoré sa odohrávajú počas daného sexuálneho aktu. Môžete pri ňom byť oblečení, nahí alebo to kombinovať. Môže zahŕňať hračky, role play alebo rôzne polohy. Záleží na tom, čo vám vyhovuje.

Je frottage rizikový?

Suchý sex je často propagovaný ako jeden zo sexuálnych aktov, pri ktorých nemôžete dostať pohlavne prenosnú chorobu. Ako veľmi je to ale pravda?

Aj keď môžeme s istotou povedať, že za väčšiny okolností je dosť nepravdepodobné, že by ste sa vy alebo partnerka pri frotáži nakazili pohlavne prenosnou chorobou, existuje v tejto diskusii niekoľko nuáns, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Riziko nákazy pohlavne prenosnou chorobou závisí hlavne od toho, ako frotáž vykonávate, konkrétne od toho, či máte na sebe oblečenie, alebo nie. Nahý (suchý) sex = rizikovejší (suchý) sex. "Ak dochádza ku kontaktu kože na koži a sú prítomné aj telesné tekutiny partnerov, toto riziko bohužiaľ existuje," hovorí Linnea Marie.

Niekoľko pohlavne prenosných chorôb, vrátane herpes simplex 1 a 2 (HSV1 a HSV2), HPV a syfilis (pri prítomnosti otvorených vredov), sa prenáša kontaktom kože na koži a vedomie tejto skutočnosti vám môže pomôcť prijať preventívne opatrenia.

Pokiaľ súložíte nasucho a máte na sebe oblečenie, ste z hľadiska pohlavne prenosných chorôb v bezpečí, pretože nedochádza ku kontaktu kože na koži.

Ako bezpečne "frotážovať"

Pokiaľ ide o prevenciu pohlavne prenosných chorôb, sú vaším najlepším priateľom bariérové metódyKondómy a dental damy môžu znížiť riziko nakazenia. Tieto metódy však nie sú stopercentne účinné. Pokiaľ sa obnažená pokožka genitálií trie o obnaženú pokožku genitálií, stále existuje možnosť prenosu alebo nákazy pohlavne prenosnou infekciou.

Philips navrhuje vyskúšať Lorals. "Toto latexové 'spodné prádlo' schválené FDA môžu nosiť ženy, aby zablokovali prenos telesných tekutín a škodlivých patogénov."

Zistite, ako môžete bezpečne frotovať

Treba si uvedomiť, že sex, rovnako ako väčšina vecí v živote, so sebou nesie riziká. Musíme posúdiť svoju vlastnú toleranciu k riziku a sami sa rozhodnúť, či nám to nevadí. Žiadny sex nie je nikdy stopercentne bez rizika. Taký je život. Pravidelné testovanie a informovanosť (a transparentnosť) o stave pohlavne prenosných infekcií vám aj vašim partnerom pomôže udržať si prehľad.

Na záver Zachary Zane, autor knihy Boyslut: A Memoir a Manifesto, varuje, aby ste si dávali pozor na textúry a látky, o ktoré si utierate svoje nežné miesta. "Nechcete si trieť genitálie napríklad o džínsy," hovorí. "To by mohlo spôsobiť vyrážku alebo spáleniny podobné tým od koberca."

Rovnako ako pri všetkých sexuálnych záležitostiach, aj tu stále platí, že pokiaľ vás niečo bolí, prestaňte s tým, čo robíte, a dohodnite sa s partnerom.

Odborníci vám prezradia tipy, ako vykonávať frotáž ako profesionál

Pokiaľ si chcete užiť dry humping a chcete to urobiť tak, aby ste sa cítili rovnako dobre ako pri penetračnom sexe (ak nie lepšie), je to s trochou kreativity a manévrovania možné!

Správajte sa k frotáži s rešpektom (aj keď je to predohra)

Zane hovorí, že frotáž môže byť horúcim spôsobom, ako sa rozohriať k náročnejším sexuálnym aktom. "Frotáž je také zábavné dráždenie a skvelý spôsob, ako sa intímne zblížiť ešte predtým, než dôjde k penetračnému sexu."

To znamená, že sa tomu musíte úplne oddať. Kĺzajte po tele toho druhého hore a dole, venujte sa hlbokému bozkávaniu a pristupujte k frotáži, ako by bola súčasťou hlavného aktu. Zane hovorí, že môže byť super sexy zapojiť aj masážne oleje (ak ste nahí).

Dávajte si pozor na trenie

D'Angelo radí, aby ste si dávali pozor na nadmerné trenie. "Ak ste sa rozhodli nechať si oblečenie, uistite sa, že ide o mäkší materiál bez odhalených zipsov, ostrých hrán alebo gombíkov, ktoré by mohli spôsobiť odreniny alebo spálenie látkou." Nikto z nás nepotrebuje, aby tieto krásne chvíľky zabil nevyspytateľný zips.

V prípade, že si necháte oblečenie na sebe, Linnea Marie navrhuje zváženie nejakého príjemného kúsku. "Nosenie pohodlného oblečenia alebo nohavičiek, ktoré sa voľne pohybujú a kĺžu bez námahy, umožňuje viac pohybu a stimulácie, ktoré si môžete dopriať," hovorí.

Dajte si pri frotáži pozor na trenie

Lubrikant, lubrikant, lubrikant

Keď sa rozhodnete pre nahú frotáž, podmienkou je používať lubrikačný gél. "Poriadne nagélujte svoje aj partnerovo telo a potom sa začnite trieť," hovorí Zane. Je to tiež skvelá príležitosť experimentovať s rôznymi sérami na vzrušenie a masážnymi olejmi.

Prineste si hračky

Erotické hračky robia sex lepším a platí to aj pre frotáž. Náš tip: umiestnite vibrátor na klitoris na jeho predurčené miesto a do toho frotážujte, ako sa vám zapáči!

Ako vždy je kľúčová komunikácia

Pokiaľ chcete skúmať a skúšať frotáž, Philips odporúča zvážiť nasledujúce otázky pre úvodnú konverzáciu o frotáži s partnerom.

  • Frotáž ma vzrušuje, pretože...?
  • O ktoré časti tiel chcem, aby sa partner trel?
  • Ktoré časti môjho tela sú zakázané?
  • Chcem byť oblečený alebo nahý?
  • V akej polohe chcem byť a chcem sa počas frotáže s partnerom bozkávať?

Frotáž sa nikdy nedostala na výslnie ako samostatný sexuálny akt, a to je úprimne povedané veľká škoda. V skutočnosti môže ísť o veľmi zábavnú, relatívne bezpečnú a mimoriadne príjemnú formu sexu. Buďte v bezpečí, skúšajte nové veci a bavte sa! Sex - vo všetkých podobách a formách - je príliš báječný na to, aby sme sa nechali strhnúť (často sexistickými a heteronormatívnymi) ideálmi o tom, ako by mal vyzerať. Ak vám pripadá, že utierať sa o partnera by mohlo byť pekne vzrušujúce, tak sa do toho pustite!

Ale keď takého človeka na hry nájsť, ak ho doma nemáte? Vyskúšajte si založiť profil na sexy zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.