Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

13 chýb, ktoré robíte pri používaní kondómov

23.september 2022
13 chýb, ktoré robíte pri používaní kondómov

Všetci sme to zažili. Máme intímnu, vzrušujúcu chvíľku s partnerom a jediné, čo potrebujeme, je kondóm. Potom ale začne tlak. Kde sú?... Aha, tu, zastrčené v zadnom vrecku nohavíc. Teraz len otvoriť... Prečo je to ale také ťažké? Prečo sa mi to nedarí? Ale nie..!

Kondómy nás chránia pred pohlavnými chorobami a ďalšími prekvapeniami, na ktoré nie sme pripravení. Napriek malému baleniu existuje množstvo veľkých problémov, ktoré môžu vzniknúť pri nesprávnom použití kondómu.

Jeho používanie nie je nikdy chybou. Muž však môže s kondómom narobiť pomerne dosť chýb. Už sa ale nemusíte báť, že niečo pokazíte. My vám kryjeme chrbát.

13 chýb pri používaní kondómu, ktorých sa musíte vyvarovať

Kondómy sú pri správnom používaní bezpečné a účinné. Pri nesprávnom použití však kondómy strácajú svoju účinnosť. Tu je 13 chýb, ktorých sa pri používaní kondómov musíte vyvarovať.

Predčasné odstránenie kondómu

Jedným z najhorších slov, ktoré môžete pri sexe počuť, je "predčasné". To platí aj pre kondómy. Kondómy sú účinné iba vtedy, ak zostanú nasadené. Jeho sňatím pred dokončením "práce" sa vy aj váš partner stávate zraniteľnými voči tomu, čomu sa snažíte vyhnúť.

Aby kondóm fungoval tak, ako má, mal by zostať nasadený, pokiaľ styk neskončí.

Neskoré nasadenie

Rovnako ako slovo „predčasné“, ani slovo „neskoré“ nechcete v súvislosti so sexom nikdy počuť. To isté platí aj pre kondómy. Nasadenie kondómu pred začatím pohlavného styku je jediným spôsobom, ako sa chrániť. Predjakulát je rovnako účinný ako ejakulát.

Tiež pohlavne prenosné choroby nečakajú na ten správny okamih. Začatím pohlavného styku bez kondómu zvyšujete riziko problémov, ktoré vznikajú pri nechránenom sexe. Nasaďte si kondóm pred pohlavným stykom a nechajte ho nasadený, kým neskončíte, aby ste predišli akýmkoľvek problémom.

Je prezervatív dostatočne veľký?

Na veľkosti záleží. Veľa. Hovoríme samozrejme o kondóme. Čo ste si mysleli?

Väčšina mužov aspoň raz použila príliš malý alebo príliš veľký kondóm. Keď je príliš malý, môže prerušiť krvný obeh. Vzhľadom na to, že váš úd je závislý na prietoku krvi, nie je to dobrá kombinácia. Pokiaľ je kondóm príliš malý, je náchylnejší na prasknutie.

Muži, ktorí používajú príliš malý kondóm, môžu pociťovať menej príjemných vnemov. Je to potom taký zabijak nálady. Nesprávna veľkosť môže viesť aj k ďalším problémom. Príliš veľký kondóm môže potenciálne skĺznuť. To si nikto nepraje. Keď si nájdete kondóm, ktorý má pre vás ideálnu veľkosť, zvýšite tým šancu, že to v spálni pekne rozbalíte.

Kontrola neporušenosti ochrany

Diera v kondóme sa môže vytvoriť rôznymi spôsobmi. Možno ste si nechali balíček vedľa kľúčov vo vrecku. Možno ide o výrobnú vadu. Bez ohľadu na pôvod, akékoľvek porušenie povrchu prezervatívu zmarí jeho účel.

Najlepším spôsobom, ako skontrolovať, či v kondóme nie je diera, je vypočuť si, či z neho neuniká vzduch. Priložte si zabalený kondóm k uchu a jemne zatlačte na obe strany. Ak budete počuť únik vzduchu, kondóm vyhoďte a použite iný. Akonáhle je v kondóme diera, prestáva byť účinný. Nikto nechce mať deravý kondóm.

Dbajte na bezpečnosť a vždy sa presvedčte, že je kondóm neporušený

Koľkáteho že je dnes?

Často prehliadanou chybou je použitie prešlého kondómu. Nočné rande môže skončiť zle, pokiaľ si najskôr dvakrát neskontrolujete, koľkého je. Kondómy zostávajú plne účinné len po určitú dobu. Po uplynutí doby použiteľnosti už nie je možné garantovať ich ochrannú funkciu. To znamená, že nie ste chránení – čo je celý dôvod, prečo kondóm používate.

Než si vezmete kondóm zo zásuvky nočného stolíka, skontrolujte dátum spotreby. Pokiaľ sa radšej nechcete nechať v danej chvíli prekvapiť, kontrolujte dáta pravidelne. Ak to viete dopredu, môžete ich vymeniť skôr, ako sa z toho stane problém. Nenechajte si prejdeným kondómom pokaziť sexy chvíľky.

Buďte jemní

Je zrejmé, že nemôžete čakať. Tá chvíľa nastala a vy ste pripravení ísť na to. Ale než roztrhnete obal kondómu, spomaľte. Tým, že ho roztrhnete z nesprávnej strany, môžete kondóm roztrhnúť alebo natrhnúť, čím sa stane nepoužiteľným.

Než obal roztrhnete, nahmatajte vonkajší okraj kondómu. Potom ho posuňte na stranu, aby ste sa vyhli roztrhnutiu kondómu. Akonáhle to urobíte, je bezpečné obal roztrhnúť. A nech už to urobíte akokoľvek, nepoužívajte na otvorenie žiadne ostré predmety, a to vrátane zubov. Nič nie je viac frustrujúce ako roztrhnutý kondóm. S kondómami zaobchádzajte opatrne.

Vraj snáď existuje zlý spôsob nasadenia kondómu?!

Naozaj existuje určitý správny spôsob, ako kondóm nasadiť, a preto sú logicky všetky ostatné zle.

Správny spôsob je uistiť sa, že sa zroluje dole, akonáhle si ho nasadíte cez žaluď. Pokiaľ sa kondóm nezroluje dole, je to zle. Začnite znova. Ďalší skvelý dôvod, prečo sa nespoliehať len na jeden kondóm.

Netlačte naň, ale nasaďte ho hneď prvýkrát správne. Pokiaľ ho nasadíte naruby, nemôžete ho použiť. Zmyslom kondómu je ochrana. Tým, že sa ho penisom dotknete z vonkajšej strany, váš partner už nebude chránený. Pokiaľ sa to však stane, jednoducho použite nový kondóm.

Stlačte špičku

Medzi špičkou kondómu a špičkou penisu musí byť priestor. To docielite tak, že jemne stlačíte špičku kondómu. Tým umožníte únik prebytočného vzduchu. Potom vám zostane dostatok miesta na spermie.

Pamätanie na dôležitosť špičky prispieva k vášmu pohodliu a účinnosti kondómu.

Čo musíte vedieť o vzťahu lubrikantu s kondómom

Každý má rád lubrikant. Hreje, šteklí, vzrušuje. Zlý lubrikant však môže mať pre váš kondóm katastrofálne následky.

Lubrikanty na báze oleja môžu spôsobiť spúšť - rozpustia materiál kondómu a spôsobia jeho prasknutie. Ak sa chcete tomuto problému vyhnúť, najlepšou voľbou sú lubrikanty na vodnej báze.

Lubrikanty na vodnej báze nepoškodzujú kondóm, ale napriek tomu poskytujú vytúžené potešenie.

Vyvarujte sa chybám pri použití kondómu

Aj pri používaní kondómu je nevyhnutné používať lubrikant. Správnou lubrikáciou znížite trenie o kondóm. To zase zabraňuje pretrhnutiu kondómu. Zvyšuje to aj potešenie vašej partnerky. Lubrikant je nevyhnutný na dlhší sexuálny styk.

Kde sa vzal ten kondóm?

Skladovanie kondómov je rovnako nevyhnutné ako ich používanie. Kondómy sú najúčinnejšie, pokiaľ sú skladované pri izbovej teplote. Vrecko, peňaženka alebo priehradka v aute sú síce pohodlné, ale nie sú vhodným miestom na jeho uloženie. Okrem toho si predstavte ten trapas, keď v rade pri pokladni sledujete, ako vám kondóm vypadol z peňaženky. Vyššie teploty časom kondóm rozložia a môžu spôsobiť jeho poškodenie.

Nájdite si miesto s izbovou teplotou, kde budete kondómy uchovávať, kým sa neoteplí a nebudete ich potrebovať. Ideálny je nočný stolík alebo skrinka v kúpeľni.

Pripraviť, pozor...!

Spontánnosť je sexy. Plánovanie väčšinou veľmi nie (aj keď tiež môže za určitých okolností byť). Avšak byť pripravený je zásadné. Ako sa hovorí, kto je pripravený, nie je prekvapený...

Porozprávajte sa o svojom pláne ešte pred sexom. Kto má kondómy? Akú veľkosť potrebujete? Máte lubrikant? Nikto sa nechce dostať do situácie, keď sú obaja psychicky aj fyzicky pripravení, ale nemajú tie správne pomôcky.

Plánujte dopredu. Keď viete, že ste pripravení, je jednoduchšie si zážitok bezpečne užiť.

Nemáte alergiu na latex?

Alergie na latex sú v prípade kondómov na nič. Väčšina z nich je vyrobená z latexu. Nikto nechce prejsť od pulzovania k svrbeniu.

Pred použitím kondómu sa zamyslite, či nie ste na latex alergický. Nebojte sa; aj keď ste, môžete sa bezpečne intímne zblížiť. Kondómy z jahňacej kože sú jednou z najbežnejších alternatív latexových kondómov.

Pri nákupe kondómov teda nehľadajte len správnu veľkosť, ale aj správny materiál.

Neprepadajte mýtu o kondómoch

Niektorí muži majú ku kondómom odpor, pretože si myslia, že sex s nimi je menej príjemný. To je mýtus, ktorému by ste nemali prepadať. Sex s kondómom je rovnako príjemný. A aby toho nebolo málo, sex s kondómom je bezpečnejší. Čo je lepšie ako mať uspokojivý sex a zároveň zostať v bezpečí? Nič.

Nepodliehajte tomuto rozšírenému mýtu. A pokiaľ tomu neveríte, vyskúšajte si sex s kondómom na vlastnej koži. Nebudete to ľutovať.

Čo si zapamätať o chybách s kondómom?

Kondómy sú neoddeliteľnou súčasťou sexu a intimity. Chránia vás pred pohlavne prenosnými chorobami a ďalšími nečakanými prekvapeniami. Vyzbrojení znalosťami o tom, akým chybám pri použití kondómu sa vyhnúť, a teraz snáď aj účinným kondómom, budete pripravení preskúmať rozkoš, ktorá na vás čaká. Nezabudnite, že správne načasovanie, nasadenie, uloženie a otvorená komunikácia vytvárajú dokonalé prostredie pre potešenie vás, vášho partnera aj ochranu.

Snažte sa kondóm používať čo najsvedomitejšie, aby ste si mohli užívať bezpečný sex a nemuseli sa zbytočne stresovať.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.