Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako vybrať správny kondóm?

17.jún 2020
Ako vybrať správny kondóm?

Kondómy sú veľkou súčasťou našich sexuálnych životov. Podľa dochovaných údajov sú s nami už tisíce rokov, hoci dnes ich poznáme v modernejšej a predovšetkým účinnejšej podobe. Aby ste ale mohli zažiť plný pôžitok zo sexu, musíte vybrať ten správny. Ako na to?

Používať kondóm nie je každému úplne po chuti. Niektorí tvrdia, že im to ničí pôžitok, ktorý si môžu pri sexe užiť, iní hovoria, že je to moc drahé a niektorí sú skrátka leniví. Výsledkom je vždy fakt, že daná osoba kondóm nepoužíva. Každý by už dnes však vedieť, že je to naozaj šikovný spôsob, ako zabrániť mnohým nepríjemným veciam. Ak máte často jednorazový sex alebo krátkodobé vzťahy, s úplnou istotou by ste sa prezervatívom nemali vyhýbať. Nielen, že hrozí riziko otehotnenia, čo v tomto prípade naozaj nie je príjemná vec, ale asi ešte horšie sú pohlavne prenosné choroby, ktoré môžu byť naozaj zákerné, a niekedy dokonca aj smrteľné. Myslite na toto vždy, keď si užívate nechránený sex s niekým, u koho nepoznáte jeho sexuálnu históriu a nemá potvrdenie, že nie je nakazený žiadnou pohlavne prenosnou chorobou. Ani toto potvrdenie ale nemusí byť stopercentnou zárukou, pretože niektoré choroby sa objavia testom až za niekoľko týždňov po nakazení. Ešte váhate, či používať kondóm?

Muži si často stoja za názorom, že kondóm naozaj veľmi ničí celý pôžitok zo sexu, a preto sa im vyhýbajú oblúkom. Možno ale len nevyskúšali správnu veľkosť alebo ich ďalšie výhody, ktoré sa vyskytujú pri kúpe špeciálnych druhov. Muži sú skeptickí, čo sa tohto týka. Ale zmeniť ich názor je jednoznačne možné. A možno aj keď si obaja myslíte, že používanie kondómu je také "nijaké" a nič vám to do vzťahu nedáva, skúste si prečítať nasledujúce riadky a napríklad tiež zmeníte názor, keď vyskúšate niektoré tipy.

Vybrať si kondóm - to je to, o čo tu ide

Všade vás učia, že by ste mali používať kondómy, ale nikto už k tomu nedodá, že by ste si mali vedieť kondóm aj vybrať. Nestačí jednoducho prísť do supermarketu a vybrať si ten prvý, po ktorom nervózne siahnete. Mali by ste vedieť, že nie všetky kondómy sú rovnaké. Nielen, že existuje veľa materiálov, ale nájdete aj rôzne veľkosti, v dnešnej dobe dokonca aj príchute. Dajte si záležať na tom, aby ste vybrali naozaj ten najlepší, ktorý môžete. Možno sa váš názor na kondómy naozaj zmení z minúty na minútu a budete veľmi prekvapení, ako sex s kondómom môže byť skvelý.

Každá veľkosť nesedí všetkým

Veľkosť kondómu je ten najdôležitejší faktor, ktorý môže zvýšiť alebo znížiť potešenie zo sexu a samozrejme aj ochranu pred chorobami a počatím. Bežali ste už niekedy v topánkach, ktoré vám nie úplne dobre padli? Nezáleží na tom, či boli malé a mali ste z nich pľuzgiere, alebo či boli veľké a vy ste si vďaka nim zlomili nohu, vždy sa jednalo o topánky, v ktorých ste sa necítili vôbec pohodlne. Nemohli ste sa ani poriadne sústrediť na chôdzu alebo beh, pretože vás rozptyľovali. A presne tak je to aj s kondómami. Keď nájdete topánky, ktoré vám perfektne padnú, vy sa v nich cítite skvele, môžu na sto percent plniť svoju funkciu a vy budete o to úspešnejší. Rovnako tak keď vyberiete správny kondóm. Budete sa sústreďovať na hladenie, bozkávanie, pohyby vašich tiel, na nádherné pôžitky, ktoré prichádzajú - a nie na to, či sa váš kondóm udrží na mieste, či nepraskne alebo na to, ako nepohodlne sa v ňom vaše nádobíčko cíti.

Je důležité vybrat si správný kondom, který bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi

Existujú tri druhy veľkostí

Všeobecne môžeme kondómy rozdeliť na tri veľkosti. Ako zistíte, ktorá vám padne najlepšie? Podľa nasledujúcich popisov, ale predovšetkým aj vďaka svojej vlastnej skúsenosti. V jednotlivých značkách kondómov môžete nájsť drobné odchýlky, a preto sa snažte vždy objektívne porovnávať veľkosť jednej značky. Aby ste našli taký kondóm, ktorý vám bude na sto percent sedieť, mali by ste navštíviť aj iné obchody, ako miestny supermarket. Veľký výber ponúkajú sex shopy, ale aj online shopy, na ktorých môžete dosiahnuť aj zaujímavé ceny, pretože mnoho z nich ponúka zľavy.

Menšie (Snug fit)

Menšie kondómy sú rozhodne bezpečnejšie. Ak narazíte na kondóm s označením Snug fit, malo by to znamenať, že je oveľa menšia pravdepodobnosť, že tento kondóm skĺzne, pretože priľne na penis. Vďaka tomu je bezpečnejší, pretože skĺznutie môže mať za následok uväznenie kondómu vo vagíne, vyliatie semena alebo pohlavnú chorobu. Taký kondóm padne zhruba 35% mužov. Je obzvlášť vhodný pre mužov, ktorí sa sťažujú, že mať na sebe kondóm je ako sex s plastovým vrecúškom a podobné hlášky. Ak nebude sedieť Snug fit alebo slim fit kondóm, môžete vyskúšať aj kondómy, ktoré sú v štandardnej veľkosti, len trochu užšie. Možností nájdete v dnešnej dobe naozaj veľmi veľa. Nemusíte mať depresie z toho, že si kupujete menší kondóm, pretože máte menšie prirodzenie. Každý penis je iný a to najdôležitejšie je, aby skvelo sedel.

Štandardné

Prezervatívy štandardnej veľkosti uspokoja zhruba 50% mužov. Ak muž spadá do tejto kategórie, potom bude mať na výber kondómy asi všetkých značiek a mohol by sa uspokojiť aj s tými, ktoré bežne kúpi v supermarkete. Tiež to väčšinou zahŕňa aj všetky vylepšené kondómy, nech už akokoľvek, ktoré sa často ponúkajú len v týchto štandardných veľkostiach. Aké z týchto špeciálnych kondómov sa vám budú páčiť najviac zistíte napríklad tak, že si kúpite skvelý box niekoľkých rôznych druhov kondómov - z každého druhu jeden kus. To je skvelá príležitosť pre experimentovanie, a tak ak vám štandardná veľkosť kondómov sedí, neváhajte a vyskúšajte túto možnosť!

Už jste si vybrali správnou velikost prezervativu?

Väčšie

Táto veľkosť padne približne 15% mužov. Niektorí muži si ich kupujú, pretože si tak chcú zvýšiť sebavedomie, čo ale môže skončiť veľmi zle, pretože takýto kondóm im potom skĺzne. Väčšie veľkosti kondómov vyskúšajte v prípade, že už máte skúsenosť s tým, že sa vám pri nasadzovaní alebo pri sexe kondóm roztrhol alebo ste pocítili veľké nepohodlie pri nosení štandardných veľkostí. Pamätajte na to, že kondómy označené ako large naozaj nie sú pre každého. Sami asi viete, či máte väčší penis, ako je u iných mužov štandardné. To by mohlo byť prvým vodítkom. Avšak nebojte, ak vám nesedia štandardné ani veľké kondómy, existuje aj mnoho variantov veľkostí, ktoré zapĺňajú medzeru medzi týmito dvoma veľkosťami.

Hrajte sa s rôznymi tvarmi a príchuťami

Nie všetky kondómy rovnakej veľkosti budú vám aj vášmu partnerovi vyhovovať. Keď sa odrazíme od toho, že už poznáte správnu veľkosť, potom budete musieť nájsť taký, s ktorým váš sex bude nádherný. A to znamená skúšať a skúšať. Nebojte sa rôznych, hoci aj menej známych značiek. Ak pridáte rôzne tvary, textúry a vône alebo príchute, potom sa vám ponúka naozaj široký výber. Veľa ľudí, ktorí prezervatívy pravidelne používajú, hovoria, že si ich vyberajú aj podľa momentálnej nálady. Nepoužívajú iba jeden a ten istý druh dokola. Prečo by to robili? To by bola nuda. A nikto nechce nudný sex! Musíte sa ale tiež prispôsobiť svojmu peňažnému rozpočtu, pretože mnoho (predovšetkým mladých) párov sa radšej kondómov vzdá úplne, než aby za ne míňali. Asi nemusíme hovoriť, že to je úplne zle a jedná sa o niečo, do čoho by ste naozaj mali investovať. Mať chránený sex je základ.

Vypomôžte kondómu lubrikantom

Pravdou je, že z dobre lubrikovaného sexu bude benefitovať každý vzťah. Existuje ale aj mnoho mýtov, ktoré vás od lubrikantov môžu odradiť a vy by ste mali vedieť, čo je správne a čo nie. Myslíte si, že musíte mať určitý vek na to, aby ste mohli používať lubrikant? Nemusíte. Myslíte si, že používanie lubrikantu znamená, že je vo vašom sexuálnom živote alebo s vaším telom niečo zle? Nemohli by ste byť ďalej od pravdy. Prezervatívy síce lubrikované samy o sebe sú, ale keď pridáte ešte ďalší lubrikant, môže to mať pre vás výhody. Zmenšuje to šancu, že sa kondóm počas sexu pretrhne (pretože pri vystavení tela samotnému latexu to bude naozaj veľa trieť, nehľadiac na to, ako veľmi ste vzrušení alebo mladí). Štúdia publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine uvádza, že muži, ktorí používali kondóm bez lubrikantu, boli menej vzrušení ako muži, ktorí nepoužili kondóm alebo lubrikant. A tá najlepšia časť? Muži, ktorí použili kondóm aj lubrikant boli úplne rovnako vzrušení ako tí bez kondómu!

Ale hlavne nezabudnite na to, že k latexovým prezervatívom nesmiete používať olejový lubrikant! Môžete použiť buď ten na vodnej báze alebo na silikónovej báze. Olejové lubrikačné gély latexové kondómy zničia a tie sa potom stávajú nefunkčnými.

Takže dajte kondómom ešte jednu šancu. Možno to bola vaša vina, že sex s ním nebol dobrý. Na výber máte veľa možností, buď sa môžete vydať do najbližšieho sex shopu, ktorý sa pýši veľkým výberom, ktorý sa bude nachádzať v každom väčšom meste, alebo si preštudujte online stránky, na ktorých môžete túto veľmi užitočnú erotickú pomôcku zakúpiť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.